Skocz do zawartości

Forum MIUIPolska.pl - wersja v3


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Jak zapewne zauważyliście, forum przeszło dziś dużą aktualizację. Zmiany będą wprowadzone jeszcze przez najbliższy czas, a baza w chwili obecnej jest jeszcze przetwarzana pod nową wersję skryptu.

W tym dziale możecie zgłaszać nowe pomysły co do działania forum - oraz oczywiście, wszelkie znalezione błędy.

--

Masz problem z widokami w Tapatalk? Zrestartuj aplikację i zaloguj się ponownie.

Edytowane przez glaedrem
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę to, co według mnie kulało w poprzedniej wersji. 

Chodzi o miejsce pod linkiem "Nowa zawartość" - http://miuipolska.pl/forum/new-content/

Jest tam lista nowych postów na forum przykładowo KLIKNIJ

Jak widać jest nowy post na forum "Problemy techniczne" - ale zupełnie nie wiadomo jakiego podforum się to odnosi. Dopiero po wejściu widzimy, że jest to 

Czy da się owe fora matki wyciągnąć na listę nowej zawartości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pierwsze wrażenie ... forum się zepsuło i nie wszystko się wyświetla

Drugie wrażenie ... zmienili wersje forum (szatę graficzną) ... po co ??? przecież było ładnie i przejrzyście, wiedziałem gdzie co jest a tu znowu zmiana

Trzecie wrażenie (15 min użytkowania) ... nie jest źle, jest coraz lepiej, po prostu trzeba się nauczyć gdzie co jest aby bezproblemowo poruszać się po forum

Brakuje mi tylko grafiki na górze forum, według mnie była to doskonała wizytówka forum MiuiPolska

Edit

Brakuje opcji Idź do pierwszej nieprzeczytanej wiadomości (chyba tak to brzmiało), ta opcja według mnie jest bardzo przydatna

Edytowane przez IrNeT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy da się owe fora matki wyciągnąć na listę nowej zawartości?

Słuszna uwaga. Postaramy się to dodać przy hoverowaniu.

Witam,

Jedna rzecz mi się w nowej odsłonie zdecydowanie nie podoba – poszczególne posty w wątkach nie są wyraźnie rozdzielone. Niby każdy post ma własną rameczkę, ale jej kolor jest tak blady, że praktycznie niezauważalny.

Dzięki. Dodałem większe zróżnicowanie - jest trochę ciemniejszym kolorem to wyróżnione.

Trzecie wrażenie (15 min użytkowania) ... nie jest źle, jest coraz lepiej, po prostu trzeba się nauczyć gdzie co jest aby bezproblemowo poruszać się po forum

Dzisiejsza zmiana to przede wszystkim aktualizacja całego systemu, na którym oparte jest forum. Pojawił się szereg nowości, które zapewne docenicie wraz z dalszym użytkowaniem - taką mamy przynajmniej nadzieję. Zmiana podyktowana była też stałym rozrastaniem się forum, a co za tym idzie coraz większym zapotrzebowaniem na moc serwera.

Mam nadzieję, że będzie opcja włączenia węższego widoku. Tak to jest ok :)

Co masz na myśli? Forum nie ma ustawionej płynnej szerokości (wtedy zajmowałoby np. 90% ekranu). Jest stała maksymalna szerokość, niewiele większa od tej na poprzedniej wersji forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zdecydowanie brakuje jednej rzeczy - daty dla ostatniego potu w danym wątku po wejściu w podforum. Również stała wyróżnianie pierwszego postu tylko niepotrzebnie rozciąga stronę. Także z mojego punktu widzenia zmiany póki co zdecydowanie na minus.

Edytowane przez penguino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, przynajmniej na tę chwilę, zmiany jak najbardziej na plus. Graficznie bardziej zbliżyliśmy się tym samym do MIUI v7... ;)

Ewentualnie można bu dodać favikonkę na zakładce, przed nazwą strony, jak na stronie MIUI...

 

Bez tytułu.png

Edytowane przez mrosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę odnośnie wersji mobilnej:

Graficznie na plus, ogólnie wszystkie zmiany wizualne i minimalnie prędkość działania. Z drugiej strony nie da się korzystać z forum, trzeba lecieć przez wszystkie telefony z ich opisami  oraz specyfikacją aby do czegoś dotrzeć, później zamiast widzieć ostatnie nieprzeczytane wiadomości pojawiają się według oceny, trzeba zmieniać na datę ... Aktualnie chyba przeproszę się z  tapatalkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to wygląda, schludnie i minimalistycznie, tak jak lubię. Ale na chwilę obecną brak wyróżnienia cytowanego tekstu w poście, i słabe rozdzielenie poszczególnych postów.

Powinny już wszędzie quoty działać :) Tak jak tu. 

Wg mnie zdecydowanie brakuje jednej rzeczy - daty dla ostatniego potu w danym wątku po wejściu w podforum. Również stała wyróżnianie pierwszego postu tylko niepotrzebnie rozciąga stronę. Także z mojego punktu widzenia zmiany póki co zdecydowanie na minus.

Hmm jest to

Screen_Shot_2015-10-24_at_17.40.29.thumb

Jak dla mnie, przynajmniej na tę chwilę, zmiany jak najbardziej na plus. Graficznie bardziej zbliżyliśmy się tym samym do MIUI v7... ;)

Ewentualnie można bu dodać favikonkę na zakładce, przed nazwą strony, jak na stronie MIUI...

 

Dzięki. Done.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby z problemem na Tapatalku (znaczniki HTML w czytanych postach) - czy po przelogowaniu problem nadal występuje? Czy macie aktualną wersję aplikacji? 

Z edycją postów (@Marcin.M) niestety na pewno Tapatalk daje ciała - bo problem jest zgłoszony na ich forum, ale nie raczą go naprawić.

 

Edytowane przez glaedrem
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • glaedrem przypiął/eła ten temat

Generalnie podoba mi się ta zmiana, ale może lepiej byłoby, gdyby avatary były trochę mniejsze? Bo przy krótkich postach dużo przestrzeni pozostaje niewykorzystanej (białe pola) i trzeba sporo przewijać (przy rozdzielczości 1366x768 mieszczą się max 2 posty na ekranie... :shock:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem jeszcze jeden problem w wątku pytania ogólne Redmi Note 2 w TAPATALK , nie ładuje się ostatnia strona wątku, muszę wrócić do przedniej i z powrotem na ostatnią. 

Na innych wątkach to nie występuje i zaczęło się przy pracach z forum. 

Najnowszy Taptatalk i resetowane ustawienia oraz ponowne logowanie jest wykonane

Poza tym interfejs WEB bardzo mi się podoba 

Edytowane przez Marcin.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi opcji przejdź do pierwszego nieprzeczytanego postu, przy dłuższych tematach przydatne to było.

Działy, które aktualnie mają formę "pytań" (po prawej stronie jest liczba odpowiedzi) zostaną zmienione na standardowe. Najpewniej jeszcze dziś.

Po zalogowaniu kliknięcie w tytuł wątku przekierowuje do pierwszego nieprzeczytanego postu - jeśli nigdy nie zaglądaliśmy w dany temat, trafimy na początek pierwszej strony. Jeśli już go przeglądaliśmy, trafimy do najnowszej odpowiedzi.

Jeszcze jedno - jeśli jesteś niezalogowany link ze strony głównej do ostatniego posta prowadzi do pierwszej strony danego wątku. Działa dobrze po zalogowaniu.

Tak to działa z założenia - tylko zalogowanych możemy śledzić na podstawie "nieprzeczytanych" postów.

Generalnie podoba mi się ta zmiana, ale może lepiej byłoby, gdyby avatary były trochę mniejsze? Bo przy krótkich postach dużo przestrzeni pozostaje niewykorzystanej (białe pola) i trzeba sporo przewijać (przy rozdzielczości 1366x768 mieszczą się max 2 posty na ekranie... :shock:).

Racja :) Avki pomniejszone.

Edytowane przez glaedrem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to działa z założenia - tylko zalogowanych możemy śledzić na podstawie "nieprzeczytanych" postów.

Ale po grzyba śledzić? Niezalogowani niech idą do ostatniego postu w danym wątku i tyle.

Do tego w działach wciąż nie ma informacji o dacie ostatniego posta w danym wątku. Sorry, w danym pytaniu bo już nie ma wątków. Skąd mam wiedzieć w którym pojawiła się nowa odpowiedź?

qehg.JPG

Edytowane przez penguino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku osób niezalogowanych, pozostanie to tak jak jest - jeśli otwierasz nowy wątek, to zaczynasz go czytać od początku, a nie od końca. Jeśli jednak używasz forum więcej, to masz konto i dopiero wtedy uczestniczysz w rozmowach. Niezalogowani nie mają czegoś takiego jak nieprzeczytane przecież.

Druga sprawa, którą zgłaszasz była już tutaj omawiana. W tych działach zostanie przywrócony standardowy widok, tak jak w tym dziale chociażby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o ostatnie nieprzeczytane, tylko po prostu o ostatnią wiadomość. Na stronie głównej jest przecież w skrócie napisane kto, w jakim wątku i o której godzinie napisał ostatni post i to do niego powinien prowadzić odnośnik ('getLastComment').

Edytowane przez penguino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...