Skocz do zawartości

Nowy Redmi Note 2 PRIME problemy


Puchaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od wczoraj (22-10-2015) jestem posiadaczem tego telefonu jednak jestem bardzo zawiedziony jego działaniem. Mam więc prośbę do użytkowników tego fona czy moglibyście panowie i panie (jeśli są tu takowe) sprawdzić jak to wygląda u was? Telefon mogę oddać w ciagu 2 tyg i chciałbym ciągle mieć taką możliwość. Ale zacznę od początku.

 

 

1. Nie rozumiem tego, ale nie działają mi lub wyłączają się po chwili aplikacje ze sklepu PLAY. Zależy mi najbardziej na Google Earth (street view) i google mapach, ale obe aplikacje wyłączają się po chwili po uruchomieniu. Nie wiem jeszcze jak inne ale to już porażka.

 

2. Używam jednocześnie nawigacji (np. HERE) i Yanosika ale tutaj JANOSIKA NIE MOGE URUCHOMIĆ W TLE !!! Po prostu jest mrugnięcie gdy chcę go w tle uruchomić i nie mam ikonki na wierzchu yanosika która jest normalnie w androidzie. Czyli jak dla mnie telefon nie do użytku.

 

3. Nie działają widgety tak jak np w samsungu np program meteo.pl, po prostu ich nie ma.

 

4. Telefon czasem sie "mrozi" i trzeba poczekać 10-20 sek .

 

5. Baterię, żre szybko, ale już czytałem że polski rom rozwiązuje sprawę.

 

6. Tak sobie myslę, że może po wgraniu roma Xiaomi Redmi Note 2: MIUIPolska_hermes_x.xx.x_yy-zz.zip wszystko się naprawi. Z tego co widzę to mam obecnie menu multilinguage czyli poł na pół polski/angielski (wieczorem sprawdzę jaka wersja). Chciałbym sobie zaktualizować telefon, ale mam pytanie czy jest mozliwość powrotu do orginalnej wersji jak po kupnie? Czy bedzie gdzieś ślad zmian (jak w Samsungu)?

 

Byłby ktoś tak uprzejmy i dopowiedział mi na moje pytania, oraz, sprawdził czy działają u niego te programy? Przede wszystkim Yanosik w tle.

 

Telefon kupiony na aukcji http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5707609093

 

Dziękuje z góry i pozdrawiam

Grzegorz

Edytowane przez Nezumi
Przeniesione :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od punktu 6. A najlepiej weź na wstrzymanie, usiądź, poczytaj forum przez kilka godzin i dopiero zabierz się za telefon.

Ile razy można czytać o tych samych problemach. Kupiłeś chiński telefon - możesz go:

a) zareklamować u chińczyków

B) odesłać do sprzedawcy

c) kupić Samsunga z dystrybucji pl

....

z) poczytać forum, wgrać MIUIpolska i cieszyć się smartfonem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być wymóg do możliwości pisania na tym forum. Jaki? "Wgraj MIUI Polska a potem narzekaj na chiński telefon"..

 

1. Wgraj MIUI Polska

2. Kwestia powiadomień

3. Mi widgety działają

4. Wgraj MIUI Polska

5. Wgraj MIUI Polska

6. Możesz wrócić nawet do chińskiego romu, bo multilang i tak już nie jest oryginalny poniekąd.

 

EDIT: Na końcu zobaczyłem skąd masz telefon.. Cud że działa. Od niego każdy ma problem z systemem itp. Wgrywaj jak najszybciej polski rom i po sprawie. Ale najpierw przeczytaj 10 razy instrukcję, żeby już nie pytać o to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zainstalujesz miui polska to na cud nie licz. Wiele apek nie działa poprawnie. Z Google earth mam ten sam problem. Przesiadłem się z samsunga gdzie nie miałem żadnych problemów z oprogramowaniem i na początku byłem w szoku. Coś nie działa trzeba dawać uprawnienia, dodawać do autostartu, chińskie znaczki. No ale cóż nie ma co narzekać w tej cenie ciężko o lepszy telefon.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być wymóg do możliwości pisania na tym forum. Jaki? "Wgraj MIUI Polska a potem narzekaj na chiński telefon"..

 

1. Wgraj MIUI Polska

2. Kwestia powiadomień

3. Mi widgety działają

4. Wgraj MIUI Polska

5. Wgraj MIUI Polska

6. Możesz wrócić nawet do chińskiego romu, bo multilang i tak już nie jest oryginalny poniekąd.

 

EDIT: Na końcu zobaczyłem skąd masz telefon.. Cud że działa. Od niego każdy ma problem z systemem itp. Wgrywaj jak najszybciej polski rom i po sprawie. Ale najpierw przeczytaj 10 razy instrukcję, żeby już nie pytać o to.

Dziękuje wszystkim za odpowiedź.

Mam pytanie ad.2 - co ustawić, aby aplikacje jak Yanosik działały w tle (ikona na wierzchu)

Czy na forum znajdę rom który obecnie mam?

Jak zainstalujesz miui polska to na cud nie licz. Wiele apek nie działa poprawnie. Z Google earth mam ten sam problem. Przesiadłem się z samsunga gdzie nie miałem żadnych problemów z oprogramowaniem i na początku byłem w szoku. Coś nie działa trzeba dawać uprawnienia, dodawać do autostartu, chińskie znaczki. No ale cóż nie ma co narzekać w tej cenie ciężko o lepszy telefon.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Dzieki za informację.

Ramirez bardzo mi zalezy na street view i na yanosiku. Czy mógłbyś sprawdzić czy u Ciebie działa on w tle?

 

Dziękuję z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, normalnie czuje się jakiś wyjątkowy, że kupiłem od tego sprzedawcy i od początku jestem zadowolony z telefonu. O tym Chińskim zainstalowanym syfie, piszecie jakby to on go instalował, a widać, ewidentnie że to "chinole" na wgrywali i tylko cieszyć się, że sprzedawca nie grzebał przy tych fonach, tylko są na oryginalnym sofcie. Obstawiam, że jak ktoś zamawia z Chin ten telefon (zwłaszcza przeznaczony na Chiny), to też dostaje takie bonusy.

 

Jak nic nie odpada i wszystko jest oryginalne, to niema co płakać, tylko wgrać Polskie MIUI i cieszyć się fonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, normalnie czuje się jakiś wyjątkowy, że kupiłem od tego sprzedawcy i od początku jestem zadowolony z telefonu.

Zadowoleni po prostu nie piszą tak wiele jak niezadowoleni. Ja też kupiłem od niego i jestem zadowolony.

Edytowane przez Matrin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie, straszny chaos tutaj wprowadziliście :D. Instrukcja krok po kroku:

1. Wipe (albo z poziomu telefonu "do fabrycznych", albo z poziomu Recovery)

2. Zainstaluj MIUIPolska

3. Ciesz się telefonem.

 

Co do apek i blokad. Jeżeli jakieś apki są zamykane przez MIUI to:
1. Kłódka na aplikacji (czyli odpalasz aplikację, wchodzisz w klawisz "3 kresek", pociągasz aplikację w dół).

2. Autostart (Panel Sterowania -> Uprawnienia -> Autostart).

 

 

PS: Zgadzam się, przy rejestracji na forum powinien być wielki odnośnik do Instrukcji Instalacji i FAQ :D. Najlepsze jest to, że na górze forum są zakładki, w których jest wszystko, FAQ, instalacje, pobieranie :D.

 

Ah zapomniałbym. Instrukcje Instalacji MIUIPolska oraz link do Pobrania MIUI masz u mnie w sygnaturce :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, normalnie czuje się jakiś wyjątkowy, że kupiłem od tego sprzedawcy i od początku jestem zadowolony z telefonu.

Ale ja też jestem zadowolony, co nie zmienia faktu, że telefony od niego mają strasznie skopany soft. Nikt też nie wini za to sprzedawcy. Taki jest fakt i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian mogę mieć prośbę do Ciebie i innych użytkowników forum? Czy możecie sprawdzić czy google earth i mapy google oraz zawarte w nich street wiev działają poprawnie i stabilnie na romie Hermes pl?

Bardzo mi zależy na aplikacjach z mapami, ale obecnie one się uruchamiają tylko na chwile i zaraz potem zamykają. Nie wgrywalem jeszcze miu polska (hermes) poniewaz chce oddac ten telefon bo bez tych aplikacji jest dla mnie po prostu bezużyteczny. Mysle ze po wygraniu miui pl sprzedawca może już nie przyjąć zwrotu.

Stąd prośbą do was o sprawdzenie jak te aplikacje działają.

Dziękuje z góry za informacje

Pozdrawia

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian mogę mieć prośbę do Ciebie i innych użytkowników forum? Czy możecie sprawdzić czy google earth i mapy google oraz zawarte w nich street wiev działają poprawnie i stabilnie na romie Hermes pl?

Bardzo mi zależy na aplikacjach z mapami, ale obecnie one się uruchamiają tylko na chwile i zaraz potem zamykają. Nie wgrywalem jeszcze miu polska (hermes) poniewaz chce oddac ten telefon bo bez tych aplikacji jest dla mnie po prostu bezużyteczny. Mysle ze po wygraniu miui pl sprzedawca może już nie przyjąć zwrotu.

Stąd prośbą do was o sprawdzenie jak te aplikacje działają.

Dziękuje z góry za informacje

Pozdrawia

Grzegorz

Aplikacja Google Maps działa dobrze na romie hermes, 5.10.16 . Street view działa normalnie, pochodziłem sobie po Poznaniu .

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam telefon od tego gościa z alledrogo. Na początku skoczyło mi ciśnienie, ale po instalacji Miui Polska jestem zadowolony z telefonu.

Mam zainstalowane mamy googla i street view działa dobrze.

Tak przy okazji mam wersje TD-LTE i 4G śmiga aż miło. Telefon użytkuje aktualnie w UK.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...