Skocz do zawartości

Zepsuty procesor (?)


bololabich

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś odebrałem swojego Mi4c ale niestety na starcie strasznei mulił z PPSSPP gdzie ten emulator bez problemu śmigał na MTK octa z redmi note 1. W opcjach debugowania odpaliłem wykres CPU i okazuje się, że fon cały czas pracuje an 4 rdzeniach oszczędnościowych i nigdy nie odpala rdzeni wydajnościowych. Na antutu jest to samo, wynik jest gorszy niz być powinien i działą tylko na rdzeniach oszczędnościowych. W szczegółach wyświetla sie, że procek ma do 1.4GHz, a na YT widziałem, że innym antutu wyswietla 1.8GHz. Co tu jest grane?? Czy mam rozwalonego fona? Wgrałem najnowszy oficjalny developerski rom ze strony MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem wgrałem najnowszy OFICJALNY rom, a cpu-z i antutu pokazuje tylko 4. Jak fon poleży troche to na pulpicie odpalają mu się wszystkie rdzenie (widać na wykresie). Czy twój fon też ciągle jak go używasz jest ciepły? Mój wydziela ciepło nawet przy uzywaniu przeglądarki.
Z całym szacunkiem do pracy ludzi tworzących Polskiego moda MIUI, wolę oficjalny rom no ale spróbuję jeszcze na próbę go wgrać.

Wydaję mi się, Że to temperatura fona tak wpływa na jego procek. Najwięcej ile udało mi się uzyskać w antutu jak chwilę polezał i pracowały wszystkei rdzenie to 50k punktów, ale jak sie nim chwilę pobawiłem i sie zdążył troche nagrzać to już pracują 4 rdzenie i jest ~36k.

Myślę, że teraz już działa ok, dlaczego głupiał? Nie wiem ale jeśli będzię się coś działo to wrócę do tematu :)

Edytowane przez bololabich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem wgrałem najnowszy OFICJALNY rom, a cpu-z i antutu pokazuje tylko 4. Jak fon poleży troche to na pulpicie odpalają mu się wszystkie rdzenie (widać na wykresie). Czy twój fon też ciągle jak go używasz jest ciepły? Mój wydziela ciepło nawet przy uzywaniu przeglądarki.

Z całym szacunkiem do pracy ludzi tworzących Polskiego moda MIUI, wolę oficjalny rom no ale spróbuję jeszcze na próbę go wgrać.

Wydaję mi się, Że to temperatura fona tak wpływa na jego procek. Najwięcej ile udało mi się uzyskać w antutu jak chwilę polezał i pracowały wszystkei rdzenie to 50k punktów, ale jak sie nim chwilę pobawiłem i sie zdążył troche nagrzać to już pracują 4 rdzenie i jest ~36k.

Myślę, że teraz już działa ok, dlaczego głupiał? Nie wiem ale jeśli będzię się coś działo to wrócę do tematu :)

Jak wyciągam go z kieszeni w pracy to na cpu-z pokazuje 6 rdzeni pracujących. Na razie tylko raz widziałem jak 1 z wydajnych był na chwile wyłączony, ale potem chodził na min wartościach jak nie dotykałem sprzętu. Jeszcze nie pamiętam urządzenia, który by się nie podgrzewało lekko na przeglądarce. Albo ja takie strony przeglądam :/.  Antutu daje mi wyniki z kieszeni niecałe 50k. Mam wrażenie, że mi chodzi płynniej od Mi4 i ja bym z chęcią wyłączył te wydajne dla lepszej baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...