Skocz do zawartości

OTG nie dziala


wyzwolenia

Rekomendowane odpowiedzi

Adapter nie może mieć w sobie otg, ale może nie mieć połączonego pinu sensora do pinu w usb C.

Do zmierzenia napięć wystarczy rozcięty kabelek, nie ma potrzeby grzebać.

Test z zewnętrznym zasileniem pendrive da ostateczny wynik czy telefon obsługuje OTG, bo obsługą przełączania zazwyczaj zajmowało się oprogramowanie i mogli to deaktywować bo może nie do końca to przetestowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dziś mały test. Podłączyłem najpierw Mi4c do PC za pomocą kabla xiaomi gdzie z jednej strony jest usb c z drugiej zwykłe usb. Łączność normalna kopiowanie w obie strony działa. Następnie podłączyłem mi4c do komputera przez ten mały adapter z usb c na micro usb kupiony że sklepu iBuygou i kablem micro usb z jednej strony i usb z drugiej. Mi4c dźwiękiem i ikonką oznajmił że się ładuje i tyle brak komunikacji z PC. Winą za brak Otg obarczam ten adapter.?Czy ktoś może to też potwierdzić.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dziś mały test. Podłączyłem najpierw Mi4c do PC za pomocą kabla xiaomi gdzie z jednej strony jest usb c z drugiej zwykłe usb. Łączność normalna kopiowanie w obie strony działa. Następnie podłączyłem mi4c do komputera przez ten mały adapter z usb c na micro usb kupiony że sklepu iBuygou i kablem micro usb z jednej strony i usb z drugiej. Mi4c dźwiękiem i ikonką oznajmił że się ładuje i tyle brak komunikacji z PC. Winą za brak Otg obarczam ten adapter.?Czy ktoś może to też potwierdzić.

 

 

Dzięki za test. Wygląda na to, że ta przejściówka może się przydać tylko do ładowania telefonu. Czyli np. jest sens mieć ją w samochodzie, gdy się ma starszą ("normalną") ładowarkę samochodową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odebrałem dzisiaj przesylkę z kablem OTG z wejściami usb typ c i USB żeńskim. OTG działa bez problemu. Pendrive musi mieć system plików Fat32. To chyba załatwia problem. Moim zdaniem adapter z ibuygou nie pozwalał na działanie kabli otg.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, advcron napisał:

Zerknij na system plików ReFS, ale tak jak powiedziałem szybko się z NTFS nie rozstaniemy.

Mam Win10 i nie ma opcji wyboru ReFS przy próbie sformatowania pendrive'a. Muszę więc to robić w NTFS. No, jest też exFAT, ale jego nie czyta ani mój mediaplayer ani tablet po OTG. Zapewne ReFS też by nie odczytywały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ReFS jest następcą NTFS. Pewnie jak z USB C - musimy czekać aż wejdzie do powszechnego użytku.

2 minuty temu, latet napisał:

Mam Win10 i nie ma opcji wyboru ReFS przy próbie sformatowania pendrive'a. Muszę więc to robić w NTFS. No, jest też exFAT, ale jego nie czyta ani mój mediaplayer ani tablet po OTG. Zapewne ReFS też by nie odczytywały.

Dlatego ubolewam, że NTFS nie działa. Mam nadzieje że dodadzą obsługę tego systemu plików w Mi4c

 

Edytowane przez advcron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

refs na ta chwile to badziew do potegi - moze WinServer2016 cos tu zmieni. Na ta chwile NTFS to podstawa - i jeszcze dosc dlugo

co do NTFS na Andka - to Samsung mi tego nie czytal. Ale apka Paragona to zalatwiala https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paragon.mounter&hl=pl

ale mi sie zdaje ze OTG po prostu nie widzi - niewazne jaka partycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wyzwolenia napisał:

refs na ta chwile to badziew do potegi - moze WinServer2016 cos tu zmieni. Na ta chwile NTFS to podstawa - i jeszcze dosc dlugo

co do NTFS na Andka - to Samsung mi tego nie czytal. Ale apka Paragona to zalatwiala https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paragon.mounter&hl=pl

ale mi sie zdaje ze OTG po prostu nie widzi - niewazne jaka partycja

Sam system musi widzieć urządzenie. Nieważne jaki ma system plików. To że nie montuje NTFS znaczy że nie ma wbudowanej obsługi tego systemu, ale jest to tylko i wyłącznie kwestia software.

Edytowane przez advcron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, wyzwolenia napisał:

No wlasnie wiec nie ma co wydziwiac z sytsemami plikow, dopóki nie zobaczy pendrive 

Ale Mi4c "widzi" przecież urządzenie, gdyż montuje pena z FAT32. Nie montuje tylko z NTFS, gdyż software nie obsługuje tego systemu plików i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, bo nawet z FAT32 nie montuje.

Dnia 3.11.2015, 16:28:49, kubaknot napisał:

Witam odebrałem dzisiaj przesylkę z kablem OTG z wejściami usb typ c i USB żeńskim. OTG działa bez problemu. Pendrive musi mieć system plików Fat32. To chyba załatwia problem. Moim zdaniem adapter z ibuygou nie pozwalał na działanie kabli otg.

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Edytowane przez advcron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...