Skocz do zawartości

Rozłączanie się Bluetooth


kriegaffe

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja MIUI i posiadany smartfon:
Xiaomi Redmi Note 2 / MIUI 5.10.15

 

Opis znalezionego błędu / problemu:
Raz, dwa, czasem kilka razy dziennie Bluetooth się rozłącza. Normalnie nie zauważyłbym tego problemu ale w przypadku smartwatcha jest to wyjątkowo uciążliwe bo urządzenia tracą połączenie. Pomaga wyłączenie i włączenie BT. Zamówiłem sobie MiBand i obawiam się, że będzie podobny problem.

Czy jest jakiś sposób na tą przypadłość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja MIUI i posiadany smartfon:

Xiaomi Redmi Note 2 / MIUI 5.10.15

 

Opis znalezionego błędu / problemu:

Raz, dwa, czasem kilka razy dziennie Bluetooth się rozłącza. Normalnie nie zauważyłbym tego problemu ale w przypadku smartwatcha jest to wyjątkowo uciążliwe bo urządzenia tracą połączenie. Pomaga wyłączenie i włączenie BT. Zamówiłem sobie MiBand i obawiam się, że będzie podobny problem.

Czy jest jakiś sposób na tą przypadłość?

Nie masz w tym czasie włączonego GPS ?

 

http://miuipolska.pl/forum/topic/6983-rozłączanie-się-bluetooth/#entry90963

Edytowane przez Minetqa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Android Wear tren sposób nie działa.

GPS mam włączony stale.

 

Po aktualizacji do nowej wersji miui , przy włączonym Gps na trasie i słuchawką bluetooth ma uchu, co chwilę słyszę "gps sygnal lost" i w tym samym czasie komunikat "lost connection" ze słuchawki bluetooth.

Wygląda na to, że coś jest nie tak z połączeniem bluetooth i gps w tej wersji miui.

Wczoraj wieczorem cofnąłem sie do wersji 5.10.8, i dzisiaj przez 9 godzin jazdy na automapie i ze słuchawką na bluetooth nie rozłączyło ani razu.

 

Mógłby ktoś podać lokalizację pliku gps.conf

 

Powinien być w system/etc ,ale go nie ma :(

Edytowane przez Minetqa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 22.10.2015o17:33, ZduneX25 napisał:

W przypadku miband wystarczy założyć kłódkę i nie gubi BT, mam odblokowanie BT i nie ma problemów po założeniu kłódki.

Sorki jeśli głupie pytanie, ale jak się zakłada tę kłódkę? Chodzi mi właśnie o miband bo mam ten sam problem, że mi rozłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku miband wystarczy założyć kłódkę i nie gubi BT, mam odblokowanie BT i nie ma problemów po założeniu kłódki.

Sorki jeśli głupie pytanie, ale jak się zakłada tę kłódkę? Chodzi mi właśnie o miband bo mam ten sam problem, że mi rozłącza.

Włączasz ostatnio otwarte programy przytrzymuje miband i ściągasz go w dół. I w ten sposób zakładasz/ściągasz kłódkę

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MD13 napisał:

Włączasz ostatnio otwarte programy przytrzymuje miband i ściągasz go w dół. I w ten sposób zakładasz/ściągasz kłódkę

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

dzięki nie wiedziałem o tym :) a założenie kłodki chodzi o mi fit? Bona bluetooth nie ma możliwości tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączasz ostatnio otwarte programy przytrzymuje miband i ściągasz go w dół. I w ten sposób zakładasz/ściągasz kłódkę

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

dzięki nie wiedziałem o tym a założenie kłodki chodzi o mi fit? Bona bluetooth nie ma możliwości tak?

Bluetooth masz po prostu włączony. A kłódka na mifit powoduje że apka cały czas pracuje.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Podepnę się pod temat żeby nie zakładać kolejnego. U mnie w RN3 Pro założenie kłódki dużo nie pomogło, telefon po uśpieniu zrywa połączenie z Mi Bandem, dopiero ponowne wejscie w apke lub restart BT wznawiają połączenie. Jakieś rady?

 

MIUI7 Global 6.5.19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ta, ja mam radę - zmień telefon.
Żenujące żeby od ponad roku Xiaomi nie mogło sobie poradzić z BT w swoich telefonach... Głośnomówiący w samochodzie? Dwa razy w tygodniu na nowo muszę parować. Smartwatch Moto360? Średnio raz, dwa razy dziennie traci połączenie z telefonem i trzeba robić restart. Opaska MiBand (od Xiaomi!!!)? Nie chce się połączyć, również dopiero restart pomaga, o normalnej codziennej spontanicznej synchronizacji można zapomnieć.

A teraz najśmieszniejsze - możesz jeszcze wgrać sobie nieoficjalny rom CM, na którym BT działa lepiej niż na oficjalnym MIUI. To jest dopiero koronny dowód kompetencji developerów Xiaomi. 

Ja wiem jedno, nigdy więcej słuchawek od tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam dokładnie to samo na RNP3. Wersja softu global stable 7.3.7.0 - po 3 tygodniach walki z mi band 2 odlozylem opaskę na półkę. Rozłączanie bluetooth, brak powiadomień z aplikacji (zaznaczam że opaska z innym telefonem działa perfekcyjnie). Czy przejście na stabilna wersje softu Xiaomi.eu daje nadzieje na jakąś poprawę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi Note 2 - u mnie objawy są inne - po kilku (dwóch?) dniach Bluetooth przestaje widzieć słuchawkę. Włączanie/wyłączanie BT nie pomaga, nie mam żadnych urządzeń na liście widocznych, po prostu BT jest martwy, mimo, że od strony OS udaje żywego.

Reboot pomaga - na 2 dni około. Jako że do łączności nie używam żadnych apek, tylko tego co system daje, to nie mam na co kłódki zakładać. GPS wyłączony.

 

Miui 7.4 by xiaomi.eu 6.5.12 beta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem jak to się dzieje bo mam RN2 Prime i mi band 1s. Cały czas podłączony. Ani razu nie rozłączył. Mam ustawione odblokowanie ekranu i nawet jak daleko odejdę na długi czas to biorąc tele do ręki jest już połączone i ekran mogę odblokować bez kodu. Wszystko się synchronizuje. Powiadamia mnie zawsze o połączeniach i sms oraz powiadomieniach z apk. Nie wiem jak z problemem bt podczas korzystania z gps, ale ostatnio zrobiłem 200km z navi i ani razu nie straciłem połączenia GPS, a mi band cały czas był podłączony.

Edytowane przez xxmati96xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...