Skocz do zawartości

Redmi 1S nie wyświetla obrazu


sezrg72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Urządzenie jak w tytule, około dwóch miesięcy temu telefon upadł co zaskutkowało pojawieniem sie na lcd kilku pionowych pasków ale zasadniczo wszystko działało przez de dwa miesiace poprawnie. Postanowiłem wymienić lcd wraz z dotkiem żeby nie bawić sie w rozklejanie i sklejanie. Efekt jest taki że po podłączeniu nowego lcd nie wyświetla sie obraz jedyne co sie dzieje to na moment podswietla sie ekran przy próbie włączenia. Co ciekawe stary lcd zachowuje sie identycznie po tej operacji. Zasadniczo urzadzenie działa ponieważ działaja wibracje przy dotyku oraz generowany jest dzwiek z głośnika przy przyciskaniu vol max oraz wibracja przy vol min. Telefon jest wykrywany przez PC jako bodajże HM1S ale nie można podejrzeć zawartości. Chyba wchodzi tez w fasboot (wówczas ekran jest podswietlany cały czas) i jest wykrywany przez MIfash jako ciąg kilku cyfr i liter (nie pamietam w tym momencie jakich). Chciałem go sflashować ale nie moge pobrać romów pod miflash(sciaga sie tylko fragment zawartości a info jest jakby był zassany cały ROM). Chyba ze w takim przypadku zmiana Romu juz i tak nic nie da, bo moze padła grafika.... Proszę o ile to możliwe o jakieś sugestie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe trzeba było wysłać telefon do mnie do serwisu to bym Ci wymienił porządnie, a tak pewnie uwaliłeś gniazdo na płycie. Chyba, że kupiłeś jakiś lewy lcd z aliexpress. Tak to jest jak się robi samemu bez wiedzy.

Odepnij wtyczkę lcd od płyty i zobacz czy w gnieździe nie ma jakichś kawałków plastiku. Ogladnij wtyczkę pod lupą czy nie ma połamanych pinów.

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe trzeba było wysłać telefon do mnie do serwisu to bym Ci wymienił porządnie, a tak pewnie uwaliłeś gniazdo na płycie. Chyba, że kupiłeś jakiś lewy lcd z aliexpress. Tak to jest jak się robi samemu bez wiedzy.

Odepnij wtyczkę lcd od płyty i zobacz czy w gnieździe nie ma jakichś kawałków plastiku. Ogladnij wtyczkę pod lupą czy nie ma połamanych pinów.

Wysłano z MI Note

Mam jeszcze inne Xiaomi wiec jest szansa jeszcze zeby wysłać :-P .Zasadniczo siedzę w laptopach wiec rączki mi sie raczej nie trzęsą przy takich pracach. Gniazdo obejrzałem, fizycznie wygląda ok końcówka taśmy lcd w stanie idealnym.

 

Jest dobrze. Acid dzięki za sugestie, że tez sam na to nie wpadłem. Po prostu podgrzałem delikatnie gniazdo hotairem dajac wcześniej w jego okolice topnik. Obraz pojawił się i póki co jest nadal. Córa intensywnie testuje...

Dzięki jeszcze raz

Edytowane przez sezrg72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...