Skocz do zawartości

Usunąć chmurę mi - rejestracja sim


marcinz

Rekomendowane odpowiedzi

czyli nie można darmowo korzystać z żadnej z opcji ?? lokalizacji i synchronizacji też ?  czy można same wiadomości w chmurze wyłączyć ?? 

jeszcze przy okazji pytanie po co konto xiaomi chce się synchronizować z kontem FB ?

Edytowane przez qmamczacze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki że tak męczę, ale ja przy rejestracji nie pamiętam czy coś odhaczałem, teraz przy logowaniu mam z usług tylko synchronizację, lokalizację tel. i wiadomości w chmurze, zdjęć kontaktów nie mam nic takiego, chyba że chodzi Ci o synchronizację zdjęć kontaktów itd ??

jeżeli możesz żeby nie ciągnąć już tematu daj tylko znać czy z tych trzech usług można czegoś używać czy nie i czy możliwe że przy rejestracji coś zaznaczyłem co teraz już jest nie do odhaczenia ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedzi ...

to ja już niechcący tego smsa wysłałem wcześniejjak miałem problem z aktywacją kart :)
tyle że czytałem gdzieś że co miesiąc takie smsy wychodzą z telefonu bez Naszej wiedzy (taki abonament). czyli teraz mam już wszystko aktywowane i mogę korzystać bezpłatnie z usług przez nieokreślony czas ?

szukałem na forum informacji o tym ale ciężko znaleźć konkretną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki ale dotyczące konta Xiaomi :

Wchodząc do "Konto Xiaomi/Moje urządzenia" wyświetla mi aktualne urządzenie z podpisem "Brak aktywacji" - czy ma to jakiś wpływ na działanie tel a raczej konta, ewentualnie co zrobić żeby ten telefon był aktywowany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podłączyć się do tego wątku bo nie rozumiem tych zależności SIM-Chmura.

Swój telefon (dual SIM) uruchomiłem z jedną kartą (slot 1). Po uruchomieniu odznaczyłem wszystkie opcje związane z kontem Xiaomi i nadal nie zamierzam z nich korzystać. Nie wiem, nie zwróciłem uwagi, czy jakiś SMS aktywujący się wysłał (wydaje mi się że nie) ale telefon zaczął działać - karta również. Później dołożyłem drugą kartę i pojawił się komunikat o wykrytej nowej karcie SIM i konieczności jej aktywacji. Wybrałem Anuluj i nic się nie wysłało, przez chwilę na pasku powiadomień widać było przy tej karcie komunikat "tylko alarmowe" ale potem komunikat znikł i normalnie karta działa.

Obecnie po każdym restarcie ten komunikat się pojawia a ja go ignoruję. Nie przeszkadza to karcie działać. Jednocześnie w folderze "Narzędzia" mam ikonę "SIM Toolkit1", domyślam się że powinna też być "SIM Tookit2" dla drugiej karty. Czy tak?

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić dokładniej o co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kostakis napisał:

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić dokładniej o co tu chodzi?

Jakby ci to bardzo przeszkadzało, to tu kol. @_mARk_ coś takiego uskutecznia:

http://miuipolska.pl/forum/topic/7322-miui-5115/?page=5#

Może i tobie się to przyda? Marvinka przeprasza za nieprecyzyjny link, ale kurcze, po tych zmianach na forum niełatwo się tak od razu rozeznać po starych kontach... :sad:

Edytowane przez Marvinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kostakis

To koledze @_mARk_ należą się podziękowania. Marvinka tylko za donosiciela robi, hiehiehie. 8-)

 

A z tym zrootowaniem to bądź ostrożny, poczytaj najpierw dokładnie co i jak, nawet jeśli jesteś miszczu w temacie, bo tu niedawno dramat był na cztery galoty i dwa golfy po tym jak jeden obywatel wgrał super su, rozpaprał sobie tym dokumentnie fonek, po czym obarczył winą sprzedawcę, a także zarzucał całemu forum niekompetencje, czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwni "użyszkodnicy" zawsze się znajdą. Mam wgrane supersu od 2 dni i jakoś telefon działa. Albo "szkodnik" zrobił coś jeszcze i się nie przyznał, albo była jakaś wada i telefon i tak by padł. DLA ZAINTERESOWANYCH - na xda jest link do smiui (romy na bazie europejskiej MIUI - można wybrać kilka udogodnień od razu wkomponowanych do romu np. supersu). U mnie wszystko działa, nic nie wybuchło i się nie spaliło. Korzystam bo do supersu jestem przyzwyczajony a nie chciało mi się uczyć obsługi roota w MiuiPolska( hmm ...może się starzeję;)).

Edytowane przez KrzysiekGP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KrzysiekGP napisał:

wada i telefon i tak by padł. DLA ZAINTERESOWANYCH - na xda jest link do smiui (romy na bazie europejskiej MIUI - można wybrać kilka udogodnień od razu wkompobowanych do romu np. supersu). U mnie wszystko działa, nic nie wybuchło i się nie spaliło. Korzystam bo do supersu jestem przyzwyczajony a nie chciało mi się uczyć obsługi roota w MiuiPolska( hmm ...może się starzeję;)).

Panu! Może wrzuć gdzieś w osobnym temacie ten link? Ludzie często zabiegani, roztargnieni albo leniwi i czasem im umykają takie perełki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam bo do supersu jestem przyzwyczajony a nie chciało mi się uczyć obsługi roota w MiuiPolska( hmm ...może się starzeję;)).

Czyli łatwiej jest wgrywać su przez zip, potem ewentualnie zgadzać się na instalację bibliotek niż wejść w Panel sterowania - Uprawnienia - root i tam zaznaczyć apke?

Wysłano z MI Note

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Acid napisał:

Czyli łatwiej jest wgrywać su przez zip, potem ewentualnie zgadzać się na instalację bibliotek niż wejść w Panel sterowania - Uprawnienia - root i tam zaznaczyć apke?

 

Wysłano z MI Note

 

 

Oj tam oj tam ;). Acid Ty jesteś przyzwyczajony do MIUI ja się dopiero uczę. Nie dyskutuję, bo w porównaniu z Twoją znajomością i Androida i MIUI jestem cinki bolek. Wybieram po prostu rozwiązania najwygodniejsze dla mnie. To jest to, co najbardziej w Androidzie cenię - możliwość zmiany, dostosowania pod siebie. Super, że w MIUI wiele rzeczy można na kilka sposobów zrobić, że oprócz MiuiPolska jest jeszcze Miuieu, że są ludzie, którzy starają się AOSP przeportować  - jak się poczyta, to można coś wybrać. Nie dyskutuję nad wyższością supersu i roota w miui, dla mnie supersu jest prostszy w obsłudze. Na MiuiPL nie działało mi wyciszanie dzwonka przez odwrócenie fona, na sMiui działa a tam akurat supersu jest. I tyle, bez porównań, tez o zaletach czy wadach.

@Marvinka nie ma sensu tworzyć osobnych wątków do tematów z xda. Kto zabiegany czy leniwy niech za mieszanie romami się nie zabiera. Do tego czas jest potrzebny, bo inaczej płacz będzie że coś nie działa, że się popsuło, że telefon szajs.

Edytowane przez KrzysiekGP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do rejestracji karty SIM. Zrobiłem to co opisuje _MARK_

Z pomocą przychodzi np System Tuner Pro  .apk w opcji Menedzer aplikacji wybieramy interesujące nas Usługi Xiaomi i dezaktywujemy pola odpowiedzialne za SIM

w -> Aplikacje-> Zarządzanie -> Szczegóły procesu -

typu

PROMT_ACTIVATE_SIM

XIAOMI_ACTIVATE_PHONE

com.xiaomi.activate.ActivateService

Itp

To znaczy nie dosłownie tak jak napisał bo trochę inaczej to u mnie wygląda (nie ma com.xiaomi.activate.ActivateService). To co przypomina wyglądem "activate SIM" u mnie jest w dwóch miejscach w "Usługach Xiaomi". "Aktywności": com.xiaomi.activate.ActivatePopupActivity (PROMPT_ACTIVATE_SIM)

Screenshot_2015-11-08-11-19-07_ccc71.pmw

Oraz "Odbiorcy": sync.SyncNotificationReceiver (SYNC_STATE_CHANGED, XIAOMI_ACTIVATE_PHONE, INTERNAL_NOTIFY_SIM_STATE_CHANGED, ACTION_SET_ACTIVATE_PROGRESS_CALLBACK):

Screenshot_2015-11-08-11-35-13_ccc71.pmw

Mimo wygaszenia tych "opcji" powiadomienie powraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.11.2015, 00:10:30, kostakis napisał:

Pozwolę sobie podłączyć się do tego wątku bo nie rozumiem tych zależności SIM-Chmura.

Swój telefon (dual SIM) uruchomiłem z jedną kartą (slot 1). Po uruchomieniu odznaczyłem wszystkie opcje związane z kontem Xiaomi i nadal nie zamierzam z nich korzystać. Nie wiem, nie zwróciłem uwagi, czy jakiś SMS aktywujący się wysłał (wydaje mi się że nie) ale telefon zaczął działać - karta również. Później dołożyłem drugą kartę i pojawił się komunikat o wykrytej nowej karcie SIM i konieczności jej aktywacji. Wybrałem Anuluj i nic się nie wysłało, przez chwilę na pasku powiadomień widać było przy tej karcie komunikat "tylko alarmowe" ale potem komunikat znikł i normalnie karta działa.

Obecnie po każdym restarcie ten komunikat się pojawia a ja go ignoruję. Nie przeszkadza to karcie działać. Jednocześnie w folderze "Narzędzia" mam ikonę "SIM Toolkit1", domyślam się że powinna też być "SIM Tookit2" dla drugiej karty. Czy tak?

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić dokładniej o co tu chodzi?

Czy mógłby ktoś jednak opisać o co biega z tymi SMS-ami i chmurą. Sprawdziłem w bilingu i nie mam wysłanych żadnych SMS-ów międzynarodowych a obie karty mam aktywne, jednocześnie nie mam chmury. Dodatkowo druga karta uważa się za nieaktywną...

Czy ktoś coś z tego rozumie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kostakis napisał:

Czy mógłby ktoś jednak opisać o co biega z tymi SMS-ami i chmurą. Sprawdziłem w bilingu i nie mam wysłanych żadnych SMS-ów międzynarodowych a obie karty mam aktywne, jednocześnie nie mam chmury. Dodatkowo druga karta uważa się za nieaktywną...

Czy ktoś coś z tego rozumie?

Bo aktywacja karty sim na koncie Xiaomi nie ma nic wspólnego z użytkowaniem karty... To jest raczej po to, aby podpiąć dany telefon i sim pod konto Xiaomi, abyś miał do niego dostęp przez przeglądarke np. Gdy telefon ktoś ukradnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...