Skocz do zawartości
  • 0

Telefon do 800-900zł


Kamilwp

Pytanie

Witam. Praktycznie zdecydowałem się na telefon Xiaomi, lecz mam pewny problem, mianowicie nie wiem na który konkretnie powinien paść wybór.. To, czego od telefonu oczekuję, to:

- minimum 4-rdzeniowy procesor i 2GB ramu,

- przyzwoity aparat,

- bateria która nie padnie po 2h użytkowania na ekranie,

- mile widziane LTE,

- dość często będę grał w gry, częściej jedynie będę słuchał muzyki, korzystał z internetu,

- chciałbym dostać 2 lata gwarancji, lecz nie wiem czy to realne w przypadku Xiaomi - a jeśli realne, to czy przypadkiem nie będzie to "wirtualna" gwarancja, która naprawdę będzie mało znaczyć?

Głównie rozważałem Xiaomi Redmi Note 2 i Mi3, ale nie wiem co byłoby lepsze.. Może jeszcze co innego? Z góry dzięki za rady. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Przy takiej kwocie to zdecydowanie Mi4c - np od naszego kolegi z forum za 945 zł (xon24 na allegro). Wydajnosciowo zdecydowanie lepszy od wymienionych.

Co do gwarancji to możesz kupić w polskim sklepie sklepxiaomi.pl i wtedy będziesz miał polski podmiot do którego mógłbyś mieć ewentualne roszczenia. Oczywiście coś za coś bo ceny tam są dużo wyższe niż gdzie indziej.

Ogólnie to w 95% przypadków telefony same z siebie się nie psują więc dlatego ja zawsze nie przejmuję się gwarancją.

Sent from my m2 note using Tapatalk

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli rozumiem, że jeśli będzie możliwość wzięcia Mi4c nawet w wersji z 2GB ramu to bez wahania brać? :) A jeśli nie ten telefon, to najlepiej sięgnąć po redmi note 2 prime? Bo analizuję obecnie sytuację i myślę, czy opłaca się ryzykować z VATem, to praktycznie dodatkowe 250zł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli rozumiem, że jeśli będzie możliwość wzięcia Mi4c nawet w wersji z 2GB ramu to bez wahania brać? :) A jeśli nie ten telefon, to najlepiej sięgnąć po redmi note 2 prime? Bo analizuję obecnie sytuację i myślę, czy opłaca się ryzykować z VATem, to praktycznie dodatkowe 250zł..

Jak nie Mi4c to lepiej Mi3.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najbliżej by mi było do Mi4, wygląda najsolidniej, ale przekracza mój budżet - przy "zabezpieczeniu" od VATu na ibuygou wychodzi ok. 1200zł.. To znacznie przekracza mój budżet, lecz znalazłem takową ofertę: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_155566.html?wid=3Co powiecie o oryginalności ich produktów, problemach z cłem, nowością tych produktów itd? Bo cena kusząca, ale nie mogę znaleźć zbyt wielu opinii o sklepie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najbliżej by mi było do Mi4, wygląda najsolidniej, ale przekracza mój budżet - przy "zabezpieczeniu" od VATu na ibuygou wychodzi ok. 1200zł.. To znacznie przekracza mój budżet, lecz znalazłem takową ofertę: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_155566.html?wid=3Co powiecie o oryginalności ich produktów, problemach z cłem, nowością tych produktów itd? Bo cena kusząca, ale nie mogę znaleźć zbyt wielu opinii o sklepie na forum.

Sprzęt mają raczej oryginalny, VAT... jak to VAT, albo będzie, albo nie. Na XiaomiForSale jest Mi4 w wersji 2Gb/16Gb LTE już z VAT za 1080zł :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najbliżej by mi było do Mi4, wygląda najsolidniej, ale przekracza mój budżet - przy "zabezpieczeniu" od VATu na ibuygou wychodzi ok. 1200zł.. To znacznie przekracza mój budżet, lecz znalazłem takową ofertę: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_155566.html?wid=3Co powiecie o oryginalności ich produktów, problemach z cłem, nowością tych produktów itd? Bo cena kusząca, ale nie mogę znaleźć zbyt wielu opinii o sklepie na forum.

 

 

Oni maja magazyn w UK i raczej jest to oryginalny produkt. Wiec problemow z vatem (nie clem) nie powinno byc bo to przesylka wewnatrz UE.

Natomiast co do samego sklepu to opinie sa rozne. Jedni wszsytko ok bez problemow, drugim mieszaja w zamowieniach, nie wysylaja produktow, kombinuja z ticketami i supporem.

Na forum telchina w ich dziale jest calkiem spory topic o problemach z gwarancja i uzeraniu sie z tym sklepem. 

Ciezko jednoznacznie powiedziec: wszystko ok bierz w ciemno. Z drugiej strony skreslic kompletnie tez nie mozna.

 

Co do ibuygou sprawdz ceny w przypadku waluty AUD jest taniej.

Poza tym za rejstracje dostajesz kupony znizkowe, 15$ albo 10$ (amerykanskich to odpowiednio 20/15 aud) powinno sie lapac.

Mi dzis za czarny Mi4 3/16/wcdma z przesylka i ubezpieczeniem od vatu wyszlo 1050. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

http://allegro.pl/xiaomi-mi4c-2gb-16gb-13-mpx-6x1-8ghz-z-pl-gw-fv-i5733195186.htmlTu jest tania oferta na Mi4C. Wiem wiem powie kazdy ze niesprawdzony sprzedawca. Nie namawiam, żeby nie było na mnie, ale działa jako firma i ma 100% komentarzy. O tego dają faktury vat(jeśli ktoś może odliczyć). Generalnie Kupiłem RN2 Prime od promotus. Tez mial super opinie itd, a okazalo sie ze mam nieoryginalna klapke. Dosłał mi drugą.. też nie oryginalną. W związku z tym napisałem , że chce odeslac telefon i wnioskowaćo zwrot gotówki. Odpisał mi ze mam wyslac do nich telefon. Powinienem mieć nauczkę co do takich sprzedawców, ale zastanawiam się czy jak mi nie odda to nie kupię czegoś u ww. Najwyzej znowu bede sobie pluł w brodę. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jestem praktycznie zdecydowany na MI4. Mam tylko ostatnie 2 pytania:

1. Jak jest z awaryjnością modelu MI4? Występuje dużo problemów z hardwarem?

2. Czy są jakieś problemy w razie ewentualnego reklamowania produktów na gearbest?

1. Mi4, chyba najmniej awaryjny z telefonów Xiaomi...

2. Jeszcze nie widziałem an forum, aby ktoś miał problem z reklamacją.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
http://allegro.pl/xiaomi-mi4c-2gb-16gb-13-mpx-6x1-8ghz-z-pl-gw-fv-i5733195186.htmlTu jest tania oferta na Mi4C. Wiem wiem powie kazdy ze niesprawdzony sprzedawca. Nie namawiam, żeby nie było na mnie, ale działa jako firma i ma 100% komentarzy. O tego dają faktury vat(jeśli ktoś może odliczyć). Generalnie Kupiłem RN2 Prime od promotus. Tez mial super opinie itd, a okazalo sie ze mam nieoryginalna klapke. Dosłał mi drugą.. też nie oryginalną. W związku z tym napisałem , że chce odeslac telefon i wnioskowaćo zwrot gotówki. Odpisał mi ze mam wyslac do nich telefon. Powinienem mieć nauczkę co do takich sprzedawców, ale zastanawiam się czy jak mi nie odda to nie kupię czegoś u ww. Najwyzej znowu bede sobie pluł w brodę.

Gość się miesza w zeznaniach. Na stronie "O nas" pisze, że czas realizacji to około 15 dni roboczych i więc ten telefon nie jest z Polski i fakturę VAT dostaniesz na kwotę sprowadzenia, a nie kwotę wpłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czym jest gearbeast? To jakas zaufana strona?

JAK DLA mnie strona w porządku wszystko mi przychodziło i to dość szybko. Jedynie ostatnio Mikey cos idzie ponad miesiac, a tak to 2-2,5 tyg i mialem paczke. Co do oplacalnosci kupienia Mi4 2gb bez LTE to mysle ze w cenie okolo 900zł nie ma lepszej alternatywy . Mam na mysli zakup tanio(bez vat, bo tu jest EU warehouse). Z LTE w polsce to takie 1200-1300zł. Jak kto woli :) Ja wlasnie zamowilem Mi4C prime za 1187zł od Technos mam nadzieje, ze jutro bedzie u mnie. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na gearbest jest MI4 3GB RAM 16gb za 226$, co wychodzi ok. 900zł, czyli podobnie jak obecnie przecena w ibuygou. ;) Ja niestety (albo i stety) wcześniej zdecydowałem się na kupienie telefonu w gearbest niż pojawiła się ta promocja. WCDMA mam nadzieję, że będzie chodzić nieźle, bo dopłata do LTE jest dość spora, a na to niestety nie było mnie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...