Skocz do zawartości

Jaka jakosc dzwieku w MI4C


wyzwolenia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam HTC ONE S ktory ma beatsaudio. Sluchawki TDK za 10zl brzmią calkiem dobrze i na tyle glosnie ze musze sciszac.

Jak wg Was brzmi MI4C na zwyklych sluchawkach?

Glosno?

Slychachac zaklucenia od sprzetu gdy jest cisza?

Edytowane przez wyzwolenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Snab EP-81M bardzo dobrze na profilu zwykłe słuchawki. Testowałem też pchły z Allview X1 Extrme mini i na 90% głośności musiałem ściszyć. Można zmieniać profile na te pod słuchawki Xiaomi i wtedy wyraźnie słychać, że są to specjalne profile pod nie. Zakłóceń nie słyszałem. Pewnie trzeba by było podłączyć pod jakiś wzmacniacz i wtedy by coś wyszło.

Edytowane przez preston2009
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie o moc mi chodzi a jakosc.

Sluchawki dokanalowe akg 16 ohm,

Oprocz tego podlaczam do mojego weterana nad-a.

Mi2s z softem wiui v5 wymiata na starcie iphony(testowalem 4s i 5s)

Htc m8?,

Redmi 1s,

Galaxy s3,s4,ace2

Nie wiem jak inne phony wypadaja dzwiekim,ale niejednemu szczena opada jak slysza muze na hi-fi z mi2s.

Dlatego zostaje jako zrodlo dzwieku do mojego hi-fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2015, 22:11:40, mikidar napisał:

Kupilem mi4c po mi2s.

Mi4c sie nie rowna dzwiekiem do mi2s.

Znacznie gorsza jakosc!!!

a konkretnie? W slochawkach/bez? Glosniej, ciszej, jakosc? Bo tak to piszesz jak na onet.

Dnia 11.11.2015, 11:18:46, robert4you napisał:

Czy ktoś jest w stanie potwierdzić żę do MI4c można podłączyć zewnętrznego DAC po USB ? 

Nie wiem jak to sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w sluchawkach (akg k321),

Jak i hi-fi NAD 3020i wygrywa mi2s.

W komplecie z tel. Kupilem sluchawki xiaomi piston3 czy jakos tak.

Lipa totalna,

Glosnosc na tym samym poziomie w obu.

Bass z mi2s jest piękny,miękki i nie męczy,

Mi4c gra owszem niezle.

Ale u mnie wygrywa ten starszy.

Zresztą o jakosci dzwięku się nie dyskutuje wiele bo jednemu sie podoba x a innemu y.

To trzeba obsluchac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bartosz_gotowczyc napisał:

Nie, wiem jak u was ale mnie do zakupu zachęcił bardzo dobry chip audio es9018 i faktycznie jak na telefon to gra bardzo dobrze. Ma drobne niedoboru mocy dlatego najlepiej go parować z 16 i 32 Ohm-owymi słuchawkami (portable)

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

 

 

Jesteś w błędzie w Mi4C nie ma kości sabre ES9018K2M. Kość ta nie jest tania i jest montowana w wyższych modelach Xiaomi np. Mi Note. Sprawdz na oficjalnej stronie producenta.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, bartosz_gotowczyc napisał:

Nie, wiem jak u was ale mnie do zakupu zachęcił bardzo dobry chip audio es9018 i faktycznie jak na telefon to gra bardzo dobrze. Ma drobne niedoboru mocy dlatego najlepiej go parować z 16 i 32 Ohm-owymi słuchawkami (portable)

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

 

 

Temu telefonowi do grania bardzo dobrze jest tak daleko jak narodowcom z nop do przyjęcia uchodźców. FLAC grają jak mp3 w 96kbps. Wysokie tony świszczą i gwiżdżą, bas buczy i dudni, dźwięk jest zwyczajnie męczący. Na tych samych słuchawkach mój stary Nexus 4 gra przy tym Xiaomi jak sprzęt za 50kPLN.

Ja wiem że ocena jakości dźwięku jest z natury rzeczy bardzo subiektywna,  ale nie można przesadzać. Mi4c jest bardzo dobrym telefonem,  ale gra po prostu gówniano. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, patyczak napisał:

Temu telefonowi do grania bardzo dobrze jest tak daleko jak narodowcom z nop do przyjęcia uchodźców. FLAC grają jak mp3 w 96kbps. Wysokie tony świszczą i gwiżdżą, bas buczy i dudni, dźwięk jest zwyczajnie męczący. Na tych samych słuchawkach mój stary Nexus 4 gra przy tym Xiaomi jak sprzęt za 50kPLN.

Ja wiem że ocena jakości dźwięku jest z natury rzeczy bardzo subiektywna,  ale nie można przesadzać. Mi4c jest bardzo dobrym telefonem,  ale gra po prostu gówniano. 

 

I tym bym zakonczyl .

Dziadek mi2s gra o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie audiofilem nie jestem co prawda lecz między flac a mp3/320kb jest różnica na słuchawkach i to spora Flac gra bardziej miękko, mam jakieś douszne panasonici za 50 zł odpowiendnio dobrane ustawienia equalizera pod moje upodobania i do tego ustawienie na piston basic, przed zastosowaniem tych ustawień rzeczywiście basy były mdłe a wysokie tony piszczące, jutro sprawdzę jak będzie z viperem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Spróbujcie pokombinować z tym http://forum.xda-developers.com/mi-4c/themes-apps/install-dolby-digital-plus-audio-mi-4c-t3248018

testowałem, głośnik multimedialny zazwyczaj brzmi lepiej, jak się nie spodoba to można łatwo wyłączyć

tylko pamiętajcie aby zainstalować Busybox oraz to http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2524485 oraz ustawić na Permissive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja używam Mi4c z słuchawkami JVC HA-S680 (nie masz co szukać na allegro, import z Japonii) które grają świetnie z PC ale telefon nie daje rady... jest tak samo płaski dźwięk jak w słuchawkach za 3 dychy których używam na rowerze :( Podpinam tez telefon w aucie do radia JVC średniej półki i (prawdopodobnie najtańszych możliwy model tej firmy) głosników JBL i też tak sobie :/ Note 3 LTE grał znacznie, znacznie lepiej, wielu recenzentów właśnie o tym wspomina, że audio Mi4c to porażka :(

Edytowane przez bololabich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bololabich napisał:

Ja używam Mi4c z słuchawkami JVC HA-S680 (nie masz co szukać na allegro, import z Japonii) które grają świetnie z PC ale telefon nie daje rady... jest tak samo płaski dźwięk jak w słuchawkach za 3 dychy których używam na rowerze :( Podpinam tez telefon w aucie do radia JVC średniej półki i (prawdopodobnie najtańszych możliwy model tej firmy) głosników JBL i też tak sobie :/ Note 3 LTE grał znacznie, znacznie lepiej, wielu recenzentów właśnie o tym wspomina, że audio Mi4c to poraszka :(

"poraszka"...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, zdaję sobie sprawę, że ani Redmi Note 2, ani Mi4c nie są w stanie dorównać Mi Note pod względem jakości dźwięku, ale cóż... Popsuło się telefon, to teraz trzeba cierpieć... ;)

Choć... Przewinęła się tu taka informacja, ja też znalazłem coś na temat przetwornika dźwięku w Mi4c:

"ESS ES9018K2M DAC chip, use OPA1612 professional operational amplifiers24-bit/192KHz lossless playback"

W Mi Note z kolei:

"ESS ES9018K2M Texas Instruments OPA1612 Custom ADI ADA4896 192kHz/24bit"

Widzi ktoś różnicę? Bo ja nie.... :)

Wysłałem maila do serwisu Xiaomi. Zobaczymy czy odpiszą i jaką informację podadzą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...