Skocz do zawartości

Jaka jakosc dzwieku w MI4C


wyzwolenia

Rekomendowane odpowiedzi

cos sie w temacie zmienilo jakosci dzwieku na sluchawkach?

dzisaij mialem okazje sluchac muzyki na redmi 3 i ogolnie slabo.. jak na mi4c tak bedzie to porazka..

jakis update miui poprawil dzwiek na sluchawkach?

soft typu viper4android cos zmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Dnia 27.01.2016 o 16:49, makovic napisał:

Sami audiofile cholera :) kiedyś używało się zwykłych walkmanów, później discmanów albo tanich mp3 z targu a teraz wszyscy jacy nagle wrażliwi na dźwięki :)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

I co, aż odpaliłem sprzęt sprzed 30-stu lat (co prawda stacjonarny) i gar o niebo lepiej. O nic konkretnego mi nie chodzi, jak o rzetelne recenzję sprzętu przez różnej maści opiniotwórców. testerów, youtuberów i innych znawców. Najgorzej grający telefon jaki miałem, a g.... miałem, jakiś NeoV od sonego do lumie 640 ostatnio.

Tak mnie sytuacja zirytowała, że w "miejskiej macalni" spędziłem 1h na testowaniu słuchawek nausznych i ustawień, i brałem na tapetę te od 200,- do max. Od Koss-a po Marshall-a.

P.S, Koss z bidą gra do przyjęcia, bo wycina wysokie.

Dnia 27.01.2016 o 18:37, mrosi napisał:

Niestety, zdaję sobie sprawę, że ani Redmi Note 2, ani Mi4c nie są w stanie dorównać Mi Note pod względem jakości dźwięku, ale cóż... Popsuło się telefon, to teraz trzeba cierpieć... ;)

Choć... Przewinęła się tu taka informacja, ja też znalazłem coś na temat przetwornika dźwięku w Mi4c:

"ESS ES9018K2M DAC chip, use OPA1612 professional operational amplifiers24-bit/192KHz lossless playback"

W Mi Note z kolei:

"ESS ES9018K2M Texas Instruments OPA1612 Custom ADI ADA4896 192kHz/24bit"

Widzi ktoś różnicę? Bo ja nie.... :)

Wysłałem maila do serwisu Xiaomi. Zobaczymy czy odpiszą i jaką informację podadzą. :)

I co Chińczyk żyje własnym życiem. Rok minął i "0" reakcji? Smartfon - mądry telefon? W klimacie odtwarzania muzyki, to on mądry nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, miklo napisał:

Wyrzuciłem MiSound, wrzuciłem Viper i jest ok. MiSound jest tragicznie zły.

Ale MiSound można wyłączyć i niewiele to zmienia.

Jest różnica pomiędzy "wyrzuceniem", a wyłączeniem? Nie znam się na tym kompletnie, ale tak na zdrowy rozum - jak masz na kompie kiepską kartę dźwiękową, to chyba żaden program tego nie zniweluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O. Ten link jest ok. W każdym razie moje odczucia są takie... Bez MiSound i bez żadnych innych dodatków gra płasko, wręcz głównie środkiem. MiSound psuje doszczętnie brzmienie. Wywaliłem więc MusicFX i poszedł Viper. Nie robię dużych korekt i jest spoko. Kwestia też, jakie się ma słuchawki i jakie się lubi brzmienie. Można w każdym razie ukręcić przyzwoite granie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...