Skocz do zawartości

Red Rice 1s WCMA - problem z romem nie wiem czy mam aktualny


mikiciuk81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupiłem jakiś czas temu żonie telefon Xiaomi Red Rice 1S.

model HM 1SW

wersja android 4.3 JLS36C

wersja miui JHCCNBF91.0

 

od jakiegoś czasu ciągle wyskakuje mi błąd prasownia i czegoś takiego.

 

Czy istnieje do tego jakiś polski soft bez tych wszystkich chińskich dodatków?

Proszę o krótką informację być może z linkiem co należy zrobić aby wgrac normalne oprogramowanie.

Dziękuję za pomoc i wszelkie wskazówki, jeżeli będzie potrzeba podam wersję jądra itd.

Od jakiegoś czsu jak wspomniałem ciągle mam błąd analizowania i komunikat wystąpił problem podczas prasowania pakietu


zapomniałem dodac kupiłem go od Goldway takiego sklepu internetowego w chinach, ale ponoć to sprawdzony dostawca

Edytowane przez mikiciuk81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a napisze mi link, bo nie znam tego forum aż tak dobrze. Podpowiedzcie tylko czy ten rom który mam to jest jakiś chiński czy oficjalny?

Mam pełno jakiś dziwnych chińskich aplikacji.Szukałem informacji o moim romie i nic nie znalazłem. A podpowiedzcie jeszcze dlaczego nie można zrobic tego z funkcji aktualizuj system?

nie powinno automatyznie się wszystko pobrac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Otóż pobrałem room ze strony i wgrywałem przez SD, gdyż nie mam funkcji updater wybrałem armaniego RedMi 1S WCDMA i niestety na 98% mi się wykrzaczyło i nie mogę wrocić do starego systemu. Czy możecie podpowiedzieć ktory rom będzie odpowiedni?

Proszę o pomoc bo telefon mi nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja w sumie z podobnym problemem. Chciałem zaktualizować system Redmi 1S do najnowszego no i pobrałem z forum najnowszą wersję czyli:

http://91.205.75.29/miui-V7/5.11.19/MIUIPolska_armani_5.11.19_v7-4.4.zip

Aktualizacja za pomocą updatera. W momencie 98% wyskakuje że aktualizacja nie przebiegła pomyślnie. Ok pomógł MiPCSuite i zrobiłem nim Flash. Poza tym że straciłem wszystkie pliki i kontakty to telefon działa, ale...wszystko jest w języku Angielskim. Aktualna wersja to Android 4.4.4 i MIUI 7.0 Stable 7.0.5.0. Teraz pytanie, jak spolszczyć tę wersję i dlaczego aktualizacja zamieszczona na formu nie działa poprawie?

Edytowane przez wilczewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz ten sam problem. Ciągle jakiś błąd w romach miui? Bo chyba to nie jest normalne, że nie chce się zaktualizować rom miuipolska przez MiRecovery i wywala błąd przed końcem instalacji uwalając system. 

@wilczewicz Musisz wgrać TWRP i przez niego najnowsze miui, które wcześniej pobrałeś. 

 

Edytowane przez taki_jeden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można prosić jakąś instrukcję do tego? Nie chce telefonu zepsuć tak jak kolega wyżej i oddawać do jakiegoś "ACIDA". 

Czy na pewno ten rom jest odpowiedni do tego modelu ?

Mój model jest na:  Qualcomma Snapdragon 400 1,6GHz / Adreno 305 / 1 GB RAM / Ekran 4.7" 720p / 8 MP / DualSIM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie wszystko ale na Twoim miejscu samemu bym nie grzebal...

11 godzin temu, wilczewicz napisał:

Można prosić jakąś instrukcję do tego? Nie chce telefonu zepsuć tak jak kolega wyżej i oddawać do jakiegoś "ACIDA". 

Czy na pewno ten rom jest odpowiedni do tego modelu ?

Mój model jest na:  Qualcomma Snapdragon 400 1,6GHz / Adreno 305 / 1 GB RAM / Ekran 4.7" 720p / 8 MP / DualSIM

jakiegos Acida? haha oj Panie, instrukcja jest w dziale tutoriale, Tobie PC suite poprostu wgral eng wersje i tyle, wgraj teraz nasza rodzima - powinna pojsc bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, OutSideR napisał:

jakiegos Acida? haha oj Panie, instrukcja jest w dziale tutoriale, Tobie PC suite poprostu wgral eng wersje i tyle, wgraj teraz nasza rodzima - powinna pojsc bez problemu

Jak możesz zauważyć mam tutaj kilka postów, więc nie wymagajcie ode mnie tego bym znał jakiegoś ACIDA. Załóżmy że on jest i jest super.

Zrobiłem wszystko według waszego tutorialu i co? Lipa. System się posypał i chwała Panu ze nie do końca i dało się coś odratować.

Tak PC Suite wgrał mi ENG. Dla jasności,  mam wgrać ten ROM MIUI V7 dla telefonu RedMi 1S WCDMA stąd: http://miuipolska.pl/download/ programem  TWRP ?

Pytanie jak mam zainstalować ten TWRP? Instaluje go przez MI Revorvery i mam komunikat "Installation failed"

 

Instalowałem również TWRP Manager jednak mam zablokowane opcje w nim i ciągle wyświetlajacy się komunikat. Załączam screeny

MI_20151123_204829.png

MI_20151123_204840.png

Edytowane przez wilczewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby instalacja się udała przez MiRecovery musi zostać nie zmieniona nazwa (update.zip) i plik w pamięci wewnętrznej. 

TWRP Manager musi mieć uprawnienia root ale chyba i tak się nie da na czysto wgrać przez niego recovery. Próbowałem i miałem ten sam komunikat co Ty. Najpierw starszą wersję .zip a dopiero później najnowszą przez aplikację.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok mam pobrany ten plik który podałeś, nazwa jest niezmieniona i zwie sie update.zip. Ten sam błąd... "Install update.zip failed! Error applying update."

Przez TWRP Manager nie da się nic zrobić... Jakieś pomysły ?

Telefonu nie widzi Google Play, przez co nie mogę ściągnąć żadnej aplikacji...

Edytowane przez wilczewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij ten plik: http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3231203&d=1427434438

Zmień nazwę na update.zip i wrzuć do katalogu głównego wewnętrznej karty SD.

Uruchom telefon w mirecovery (VOL+ i POWER) i zainstaluj update.zip

Zrestartuj telefon trzymając VOL+ i POWER.

Odpaliło się TWRP czy był jakiś błąd podczas instalacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, fredek napisał:

Ściągnij ten plik: http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3231203&d=1427434438

Zmień nazwę na update.zip i wrzuć do katalogu głównego wewnętrznej karty SD.

Uruchom telefon w mirecovery (VOL+ i POWER) i zainstaluj update.zip

Zrestartuj telefon trzymając VOL+ i POWER.

Odpaliło się TWRP czy był jakiś błąd podczas instalacji ?

Zrobiłem tak jak piszesz i mam komunikat "Can't find update.zip in sdcard. Please rename the update pack to update.zip and put it to the root directory of SD Card.

Czy MiFlash mogę wgrać polski system ?

Edytowane przez wilczewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś źle zrobiłeś:

1. Albo używasz komputera z systemem który ukrywa rozszerzenia plików, czyli pewnie plik teraz nazywa się update.zip.zip - w tym przypadku zmień na update

2. Albo nie wrzuciłeś do katalogu głównego wewnętrznej karty SD tylko skopiowałeś na zewnętrzną kartę SD.

Popraw to i sprawdź jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawostka.... hmmm... to zróbmy inaczej.

1. Sciagnij chiński rom dev http://bigota.d.miui.com/5.11.19/miui_HM1SWC_5.11.19_82a7848fe0_4.4.zip

2. Ten chiński dev wgraj zgodnie z http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/

On ma też język angielski i ma root-a.

Jak się wgra to jeszcze raz zainstaluj tak samo tyko tym razem MIUIPolska_armani_5.11.19_v7-4.4.zip

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się zainstalować najpierw chiński, a później ten polski. Ok Google Play już teraz też działa. Zauważyłem że doinstalowała się Aplikacja Google Play której wcześniej nie było. Dzięki wielkie stary, ratujesz mi 4 litery :)

Edytowane przez wilczewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...