Skocz do zawartości

Aplikacje nie działają w tle, nie mogę ustawić konta exchange.


mj_320

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku dniach użytkowania nowego telefonu postanowiłem spisać swoje spostrzeżenia i ponownie poprosić Was po pomoc. Liczę, że uda się rozwikłać moje problemy, bo są to dla mnie kluczowe kwestie.

 

  • Wiadomości mailowe nie ściągają się w trybie puch, a ni w interwałowym, tylko jak aplklikacja jest wyłączna lub uruchomiona w tle. (Używam typemail), testowałem też inne – to samo.
  • W telefonie nie mogę założyć konta exchange. W związku z tym w aplikacja kalendarz nie widzi moich wydarzeń, co jest niezwykle irytujące. Po zainstalowaniu kalendarza Microsoft sunrise i próbie dodania konta exchange od strony aplikacji otrzymałem taki błąd:

https://www.dropbox.com/s/1wyevhjt1dpmiia/Screenshot_am.sunrise.android.calendar_2015-10-16-10-38-19.png?dl=0

 

  • Aplikacja do zarządzania profilami zasilania jest zabijana przez telefon, w związku z tym nie działa poprawnie, tzn. nie działa wcale w zakresie automatycznych przełączeń profili.
  • To samo, tylko ow eile żadziej (!) dzieje się z aplikacją budzika. Używam Caynax
  • Nie działają liczniki powiadomień dla nieprzeczytanych/nieodebranych na ikonach. Czasami – losowo, coś się pojawi, ale nie zauważyłem żadnej reguły.

Powyłączałem to, co udało mi się znaleźć w menu, czyli głównie blokady związane z oszczędzaniem baterii, ale bez efektu.

 

Przesiadłem się z Samsunga i MIUI zrobiło na mnie pozytywne pierwsze wrażenie. Ale im dalej w las, tym więcej kłopotów. Pewne rzeczy mogę zaakceptować, ale potrzebuję exchange, i pracę aplikacji w tle (choćby po to, żeby ściągały maile). Pomóżcie proszę i napiszcie, czy moje problemy występują też u innych użytkowników tego ROMu lub tego modelu telefonu.

 

Mam ROM 5.10.8, tel Mi Note Pro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Przepraszam .... może rozwiązałeś ten problem?

Mam identyczny. I nie wiem dlaczego budzik (nie systemowy) raz na tydzień zadzwoni (powinien każdego dnia).

Poczta się nie synchronizuje automatycznie - muszę wejść w aplikację i sprawdzić czy coś jest na skrzynce (inaczej się nie dowiem czy coś do mnie przyszło) itp....

Strasznie to uciążliwe.

Masz jakieś rozwiązanie na to.

Mam MIUI8

Wielkie dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Powiedz mi tylko dwie rzeczy:)

1. gdzie mogę dodać (gdzie wejść?) apki do autostartu?

2. co masz na myśli że roota trzeba instalować (jestem laikiem w tym temacie). Według jakiegoś tam programu mam ROOT - NO

Z góry dziękuję za wyjaśnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...