ZduneX25

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

10 minut temu, Lokator napisał:

Testowałeś dual sim, internet w 4g, bt, hotspot, synchro z google oraz wyświetlanie powiadomień?

Nie na mi4c. 

@Lokator

- dual sim nie testowałem, bo nie używam, ale nie przypominam sobie, żeby ktoś kiedykolwiek narzekał, że nie działa na mi4c w połączeniu z miuipolska

- 4g działa

- bt działa - korzystam z mi banda

- synchro z google też działa - mam gmaila podpiętego pod wbudowaną apkę poczty xiaomi i dostaję maile bez problemu

- powiadomienia działają jak najbardziej(trzeba sobie skonfigurować ustawienia).

RR, polecam.

Testowałem ale nie przypadł mi do gustu. Jest ok dla tych co nie lubią wyglądu i zasad działania MIUI

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Cześć, chciałem zakutalizować swojego Mi4c i patrze że na stronie https://miuipolska.pl/download/ jest do pobrania wersja na Androidzie w wersjie 7.0 /MIUI 7.4.27 WOW :) SZOK SUPER RADOŚĆ :) 
Panowie, pobrałem go i wrzuciłem na telefon, można śmiało instalować czy lepiej się wstrzymać ? wolę się spytać bo kiedyś narobiłem sobie roboty że hej.
Obecnie lecę na Androidzie 5.1.1

Pozdrawiam serdecznie !

Poczytaj instrukcje instalacji żeby Cię nie zaskoczyło że zablokuje Ci bootloader. 

Ogólnie jak już zaktualizujesz będziesz raczej zadowolony. Wszystko działa, tel jest chłodniejszy niż na 5,1. Bateria raczej bez zmian. 

No to nieźle, bo mi się grzeje nawet przy zwykłym użytkowaniu, przepraszam czy mógłbyś potwierdzić czy znalazłem dobry temat apropo odblokowania ?

Tak to jest oficjalna metoda na ściągnięcie blokady bl. 

Tutaj: 

znajdziesz więcej informacji mówiących konkretnie o przesiadce z 5.1 na 7.0 w przypadku mi4c. 

Ok , system hula. Czy 5 od 7 różnie się czymś graficznie bo nie zauważyłem zmian.

Edited by l1nku

A jak to jest w końcu z bootloaderem. Jeśli odblokowałem na 7 oficjalną metodą, to czy po wgraniu przez miflash wersji fastboot china dev np. najnowszej od nowa zablokuję?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

46 minut temu, advcron napisał:

A jak to jest w końcu z bootloaderem. Jeśli odblokowałem na 7 oficjalną metodą, to czy po wgraniu przez miflash wersji fastboot china dev np. najnowszej od nowa zablokuję?

Nie, nie zablokujesz (ja tak wgrywałem 2 dni temu) :)

Mam szybkie pytanko. Przy wipe zaznaczyłem wszystkie wipe, czy teraz muszę coś dogrywać czy mogę po prostu przejść do instalacji systemu?

Jesteś pewny? Mi zablokowało i to kilka razy, jak tak wgrywałem

Tak, już dwa razy tak wgrałem. Raz na android 5, raz na android 7. Tylko metodą oficjalną trzeba odblokować

Odblokowany oficjalnie, za każdym razem przeładowanie dev china, lub stable miflashem blokowało bootloader. Być może Jesteś wyjątkiem. 

BTW. W przeciągu godziny odblokowałem kilka różnych tel, wszystkie na jednym koncie - nieprawda jest limit o jednym telefonie. 

2 godziny temu, virusek90 napisał:

Tak, już dwa razy tak wgrałem. Raz na android 5, raz na android 7. Tylko metodą oficjalną trzeba odblokować

Jak widać, nie tylko u mnie to jest regułą - musisz mieć wyjątkowe szczęście ;P

Jak widać, nie tylko u mnie to jest regułą - musisz mieć wyjątkowe szczęście ;P

Wydaje się mi, że nawet Acid pisał, że nie blokuje. Na pewno blokuje po zmianie z 5 na 7. Albo mam "szczęście"

Przy przejściu z androida 7 na 5.1 trzeba najpierw wgrać chiński rom żeby wrócił stary bootloader czy można od razu instalować ten od xiaomi.eu?

Edited by lukas2792

18 minut temu, lukas2792 napisał:

Przy przejściu z androida 7 na 5.1 trzeba najpierw wgrać chiński rom żeby wrócił stary bootloader czy można od razu instalować ten od xiaomi.eu?

Masz zgode na odblokowanie BL?

Tak. To, że się bootloader zablokuje to wiem tylko nie wiem czy mogę od razu przejść z dev 7.4.27 na xiaomi.eu V8.2.1.0.LXKCNDL przez twrp czy musze najpierw chiński rom wgrać.

po aktualizacji na najnowsze MIUI, w aplikacji "muzyka" w ogóle nie widzi folderów z mp3 a jeśli próbuje otworzyć z menadżerze plików to "Format muzyki nie jest wspierany" W aplikacji "pliki" odtwarza normalnie 
wipe cache i dalvik nie pomagaja
Edited by atlantydas

Po padzie mi4c kupiłem używkę LG G3. Bo tani. I jestem zdziwiony porównaniem aparatów w tych telefonach. Otóż Xiaomi potężnie oszukuje, jeśli chodzi o ekspozycję. Tam, gdzie LG ustawia ISO100, Xiaomi potrafi podać, że pyka na ISO400. Przy podobnym czasie i gorszej przysłonie w LG (2.4 kontra 2.0 w Xiaomi - to 0,5EV). Ach te chinole. Zawsze jakiś kant Potem się człowiek cieszy, że telefon fajnie pyka na wysokim ISO, a to tylko chłyt matetindody . Córki Redmi 4X tak samo oszukuje (sprawdzałem). mi4c oszukuje niezależnie od softu (tutaj zdjęcia z RR 5.8.2, ale na żony MIUI na Andku 7 jest identyko, u syna na Andku 5.1 MIUI to samo).

Pierwsze zdjęcie LG, drugie Xiaomi (tzn. LG na górze lub po lewej). A oto parametry ekspozycji:

LG - ISO100, f2.4, 1/20s, Xiaomi ISO442, f2.0, 1/30s

67d6f4bf9e9e15a72d866afc99607d62.jpg

LG - ISO400, 1/12s, Xiaomi ISO968, 1/15

0343de334a1c0044360bbb1751478b32.jpg

LG - ISO100, 1/20s, Xiaomi ISO 400, 1/33s

c38b2885f3cf2ad75fbbf03476c12921.jpg

LG - ISO200, 1/17s, Xiaomi ISO 847, 1/17s

032aa60e132eae0adc5b30616b1cff3e.jpg

Edited by miklo

witam,  próbuję zaktualizować telefon z softa 7.2.16 usuwa mi plik z pamięci i zostaje w twrp.  Robiłem już odblokowanie bootloadera i aktualizacje twrp.  Co robić? 

@kamx89 wchodzisz w twrp w zakładce install wskazujesz plik aktualizacji .zip , potem suwaczek w prawo a po instalacji wipe dalvik/cache i restart do systemu , wszystko.

orientujecie się czy z tych najnowszych romów na andku 7.0 (7.5.11) można bez problemu wrócić do 6.12.22? Wystarczy wipe czy jakaś większa gimnastyka ?

Nie wiem czy czasem starego BL nie musisz mieć, było gdzieś na forum poszukaj.

Z drugiej strony nie wiem czemu chcesz wracać na gorszy soft, ale dobra.

No dla mnie lepszy zdecydowanie. Bateria lepiej, bt lepiej, i nie ma problemów z powiadomieniami które teraz różnie schodzą ...