Jump to content

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

3 godziny temu, springieer napisał:

Tak myślałem, że nie będzie prosto. Rozumiem, że to wszystko gdzieś tu na forum znajdę tak krok po kroku wytłumaczone jak przysłowiowej krowie na miedzy?

Jak chcesz prosto i nie zalezy Ci na androidzie 7 to tutaj masz chyba najprostsza instrukcje http://forum.xda-developers.com/mi-4c/general/guide-unlocking-mi4c-bl-verification-t3336779  Wgraj sobie pozniej TWRP (te od TS lub najnowsze), xioami.eu (instrukcja na miuipolska.pl) i ciesze sie dobrym telefonem. Jesli zalezy Ci na android 7 to rob tak jak napisal kolega @galakty bo pisze bardzo dobrze.

• Like 1
  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nowe TWRP v3.1.0 z twrp.me jest ciągle pod stary bootloader 5.1.1. nie zadziała na tym z 7.0 https://dl.twrp.me/libra/twrp-3.1.0-0-libra.img.html C:\adb>fastboot boot twrp-3.1.0-0-libra.i

Oto moja przygoda z Mi4c. Zakupiłem na IBG bez problemów i bez problemów celnych (czyli bez akcyzy i vat). Model z 3Gb Ram i 32GB Rom. Telefon otrzymałem z ROM xiaomi.eu więc nie było proble

Szczerze gdyby nie tutejsze lamenty to bym o nich nie wiedział... Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Posted Images

15 minut temu, Mintaa napisał:

Halo halo mam problem. Co mam pobrać aby mój telefon przeszedł do andka 7.0 ? Ktora wersje EU polska czy jak w końcu a najlepiej jak by można było link :D

I może jeszcze mamy Ci wgrać zdalnie? Poczytaj, a na górze masz dział pobierania... 

4 minuty temu, galakty napisał:

Mamy inny internet? Przełącz się na europejski może...

e648c59afbec4934918aa4af98900e4e.jpeg

Mało śmieszne po kliknięciu w przycisk serwer główny wywala wszystkie wersje tylko nie mi4c chyba że znowu zmienili oznaczenia romu bo dawniej było normalnie MI-4C a teraz nie widzę 

1 minutę temu, Mintaa napisał:

Mało śmieszne po kliknięciu w przycisk serwer główny wywala wszystkie wersje tylko nie mi4c chyba że znowu zmienili oznaczenia romu bo dawniej było normalnie MI-4C a teraz nie widzę 

Bo dzisiejszej nie ma, musisz pobrać z poprzedniego tygodnia, mówiłem, poczytaj na forum... 

Cytat

MI4c/s/MI Note pro zawieszone z powodu chińskiego błędu

No i sie stało telefon wpadł w bootloopa, nie wiem czemu w instrukcji jest napisane ze mamy zainstalowac rom eu w wersji 7+ a potem odblokowac bootloader skoro zaraz po instalacji niz nie mozna na telefonie zrobic

Przed chwilą, data17 napisał:

mi nie wpadl jak nie robilem wipie po instalacji xiaomi.eu

nie zdazylem zrobic nic bo zaraz po instalacji 7.2.24 system nawet nie zainstalowal sie do konca bo zawiesilo sie przy 99% i tak stalo przez godzien czasu

Nie wiem co sie dzieje ale strasznie moja mi4c od jakiegos czasu zamula. Na ten moment mam china dev 7.2.23 ale to jest jakas masakra. Klatkuje przewijanie facebooka, aplikacje otwieraja sir po 2 sekundach a gdy nacisne home to wyskakuje mi napis ladowanie pulpitu i tak przez 2-3s. Nie wiem co jest grane. Mozliwe ze ta weraja systemu tak beznadziejnie dzial? Czy to moze jakies apki?

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Odblokowałem BL, na china dev mogę od razu wrzucić w twrp xiaomi.eu 6.12.22 i później od razu do najnowszej wersji 7.0 ? Raz tak zrobiłem to sypało błędami po uruchomieniu urządzenia.. 

48 minut temu, AdamKli napisał:

Ano w sumie robiłem tak samo jak na mi5 ;)  mi4c mało śledzę. Nie mogę wejść do twrp za pomocą klawiszy, każdorazowo muszę wchodzić przez komendę fastboot. 

To wciśnij dobre klawisze. :D 

Wrzuciłem Mi-Globe dla testu z preinstalowanym viper i adaway. Wywala się apka telefonu. Nawet nie da się na starcie miui skonfigurować, bo ciągle ten błąd wylata. Pewnie zła wersja super su jest. Chciałem sprawdzić, czy ten super automat do budowania ROM jest taki fajny. No i chyba nie jest ;)

Właśnie mam pytanie odnośnie Viper'a. Instalował go ktoś na nugacie? Pobrałem taką wersję: ViPER4Android_FX_v2505_A7.x_Nougat_IO_test_fix, zainstalowałem, później z poziomu aplikacji zainstalowałem sterownik i zrobiłem restart. Ale po restarcie cały czas mam komunikat, że sterownik nie został zainstalowany. Trzeba jeszcze coś przez recovery wrzucić?

19 minut temu, bolok napisał:

Właśnie mam pytanie odnośnie Viper'a. Instalował go ktoś na nugacie? Pobrałem taką wersję: ViPER4Android_FX_v2505_A7.x_Nougat_IO_test_fix, zainstalowałem, później z poziomu aplikacji zainstalowałem sterownik i zrobiłem restart. Ale po restarcie cały czas mam komunikat, że sterownik nie został zainstalowany. Trzeba jeszcze coś przez recovery wrzucić?

Usuń supersu i skorzystaj z magisk w nim jest moduł viper który uruchamiasz potem instalujesz ViPER4Android_FX_v2505_A4.x-A7.x.apk i śmiga bez problemu na 7.0.

https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445

attachment.php?attachmentid=4053323&d=14

Edited by slimdick
  • Like 2
2 godziny temu, miklo napisał:

Ja używam starszego. Chodzi z super su. Sprawdziłem właśnie na miui 7.2.24.

Skąd pobrałeś Viper'a? Ewentualnie czy możesz udostępnić instalkę?
U mnie niestety przy najnowszej wersji Viper'a i super su mam cały czas mam komunikat, że sterownik nie został zainstalowany.

Pół dnia z MIUI i zastanawiam się nad powrotem do RR jednak. System powiadomień MIUI jest kompletnie niepraktyczny. Rozwijane powiadomienia w Androidzie 7 (których nie ma MIUI) z możliwością szybkiej odpowiedzi  bardzo przyspieszają używanie systemu. W MIUI za każdym razem, gdy chce się odpowiedzieć odpalić się musi aplikacja (SMS, WhatsApp, Hangouts itp). W gołym Androidzie po prostu rozwijasz powiadomienie, odpowiadasz i już. Szybko i zgrabnie.