Jump to content

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

• Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nowe TWRP v3.1.0 z twrp.me jest ciągle pod stary bootloader 5.1.1. nie zadziała na tym z 7.0 https://dl.twrp.me/libra/twrp-3.1.0-0-libra.img.html C:\adb>fastboot boot twrp-3.1.0-0-libra.i

Oto moja przygoda z Mi4c. Zakupiłem na IBG bez problemów i bez problemów celnych (czyli bez akcyzy i vat). Model z 3Gb Ram i 32GB Rom. Telefon otrzymałem z ROM xiaomi.eu więc nie było proble

Nawet odpaliło Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Posted Images

2 godziny temu, kamillm napisał:

Powinno byc tak jak w wiekoszosci telefonow, adb, komenda na unlock i tyle, a nie bawienie sie w zgody itp. itd.'

Dawno temu, na moim pierwszym telefonie z Androidem, do odblokowania bootloadera była potrzebna zgoda producenta (którą to HTC zaczęło udzielać dopiero jakiś czas po tym, jak się w ogóle zainteresowałam tematem modowania). W zeszłym roku przez chwilę miałam Sony, w którym do odblokowania bootloadera była potrzebna zgoda producenta.

Fakt, że występowało się o zgodę przez formularz na stronie i nie trzeba było pisać maili łamanym ingliszem i wymyślać jakichś kosmicznych powodów, dla których chcę go odblokować, ale za to była udzielana dla konkretnego urządzenia z konkretnym IMEI. Nie wiem, jak jest teraz, bom nie na bieżąco z innymi markami ;)

1 minutę temu, magyarek napisał:

Fakt, że występowało się o zgodę przez formularz na stronie i nie trzeba było pisać maili łamanym ingliszem i wymyślać jakichś kosmicznych powodów, dla których chcę go odblokować, ale za to była udzielana dla konkretnego urządzenia z konkretnym IMEI. Nie wiem, jak jest teraz, bom nie na bieżąco z innymi markami

ale pewnie jak juz sie mialo zgodne to odblokowanie to byla bajka, czyli jeden klik i zrobione?

W Soniaku tak, on w ogóle był bardzo user friendly. Za to w HTC jeden kumpel odblokowywał mi bl, drugi rootował, i jak generalnie umiem przeklinać, tak tam byłam szczerze zachwycona ich inwencją twórczą w tym temacie, jaką wykazywali przy tej robocie. Obaj, niezależnie od siebie ;) 

• Like 1
9 godzin temu, Antyhaker napisał:

Skoro jest wgrane coś innego niż oryginalne MIUI, to BL siłą rzeczy musi być odblokowany ...

Nie, nieprawda. Wystarczy spreparować taki lewy rom w formacie dla MiFlash i wgrać w trybie EDL.

3 godziny temu, latet napisał:

Nie, nieprawda. Wystarczy spreparować taki lewy rom w formacie dla MiFlash i wgrać w trybie EDL.

To próbuj - chętnie zobaczę efekty. Teoretyzować może każdy, a w praktyce nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, by było wgrane zmodyfikowane MIUI i jednocześnieBL był zablokowany :P 

9 minut temu, Antyhaker napisał:

To próbuj - chętnie zobaczę efekty. Teoretyzować może każdy, a w praktyce nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, by było wgrane zmodyfikowane MIUI i jednocześnieBL był zablokowany :P 

Nawet na tym forum są wątki o wgrywaniu systemu na zablokowany BL.

Ostatnio pisał do mnie koleś który miał Redmi 4 prime i miał jakiś syfmiui który przedstawiał się jako global (Redmi 4 nie ma global) więc miał problem z odblokowaniem bootloadera bo na tym syfie nie chciało odblokować. Więc tak, można mieć syf na zablokowany bootloader więc nie wiem jaki sens jest jego blokowanie

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

5 godzin temu, Redmi2 napisał:

No sa wgrywane oficjalne miui z fastboot romu w trybie edl.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

W EDL można wgrać nie tylko oficjalny ROM. Dowodów na to nie brak. Masa ludzi kupuje tel. z zablokowanym BL oraz wgranym syfiastym ROM-em.

Mam prośbę do osób, które mają wgrane MIUI 8.1.3 stable od xiaomi.eu. Wrzućcie mi screen'a z menu *#*#4636#*#* Status urządzenia1. Wcześniej zawsze była możliwość wyboru sieci. Jeszcze na 8.1.2 była a teraz nie ma. Chcę zobaczyć czy to tylko u mnie jakiś błąd.
f378b180a5110c1880ac4ec5530796c7.jpg

29 minut temu, abberline napisał:

Mam prośbę do osób, które mają wgrane MIUI 8.1.3 stable od xiaomi.eu. Wrzućcie mi screen'a z menu *#*#4636#*#* Status urządzenia1. Wcześniej zawsze była możliwość wyboru sieci. Jeszcze na 8.1.2 była a teraz nie ma. Chcę zobaczyć czy to tylko u mnie jakiś błąd.

@slimdick. pomoz koledze ;D

2 godziny temu, abberline napisał:

A może przesuń porostu paluchem do góry i się pojawi to co chcesz! 

5 godzin temu, abberline napisał:

@maciek04 jesteś geniuszem. Dziękuję Ci, dziękuję wszystkim!

Screena Ci nie poślę bo siedzę na PC ale mam taki sam komunikat duszpasterski jaki Ciebie, tj.: Informacja o lokalizacji z sieci komórkowej (wycofana). A nic przy telefonie nie kombinowałem. Na drugim urządzeniu - karta AERO2 jest to samo.

Witam, mam pytanie, ostatnio mi4c 2/16 mojej żony, sam zamyka Facebooka (aplikacja została zatrzymana), wiesza Instagrama, przeglądarkę internetu i jeszcze jakieś aplikację. Zastanawiam gdzie może być problem?
Wersja miui 7.5.4.0 stable, i myślę czy miui 8 nie rozwiąże problemu

35 minut temu, lukaschels napisał:

Witam, mam pytanie, ostatnio mi4c 2/16 mojej żony, sam zamyka Facebooka (aplikacja została zatrzymana), wiesza Instagrama, przeglądarkę internetu i jeszcze jakieś aplikację. Zastanawiam gdzie może być problem?
Wersja miui 7.5.4.0 stable, i myślę czy miui 8 nie rozwiąże problemu

Korzystam z Facebooka Lite, Instagram i Chrome na 8.1.2 nie mam tych problemow ;] Pozdrawiam wypok :D

38 minut temu, kamillm napisał:

Korzystam z Facebooka Lite, Instagram i Chrome na 8.1.2 nie mam tych problemow ;] Pozdrawiam wypok :D

:D Więc czas na zmianę,
Małe upewniające pytanie, mając odblokowany bootlouder, wgrywając aktualizację przez twrp nie zablokuje ponownie bootloudera?

1 godzinę temu, lukaschels napisał:

:D Więc czas na zmianę,
Małe upewniające pytanie, mając odblokowany bootlouder, wgrywając aktualizację przez twrp nie zablokuje ponownie bootloudera?

xiaomi.eu nie blokuje bootladera :)

4 minuty temu, fatis napisał:

jak myślicie te plotki o miui 9 i androidzie 7 na mi4c to prawda czy tylko podpuszka ?

Przecież już będziesz miał zmienioną bazę androida na 7.0 od następnej dostępnej aktualizacji dla MI4C to po co te bzdury wypisujesz ??

1 minutę temu, slimdick napisał:

Przecież już będziesz miał zmienioną bazę androida na 7.0 od następnej dostępnej aktualizacji dla MI4C to po co te bzdury wypisujesz ??

nie doczytałem - Fajnie że pamiętają też o starszych modelach - cieszy mnie to :)

btw

zawsze mi się wydawało że forum jest od podyskutowania ale jeśli tobie zadanie pytania robi pod górkę że aż musisz walić takim tekstem to polecam relaks/yoge a przynajmniej spacer po świeżym, chłodnym powietrzu (chyba że jesteś z Krakowa to tylko po chłodnym). 

Mi4C od Goldwaya w domu. Zdziwiłem się, jak cholernie mocno opakowali telefon.. W jakiś ponton dosłownie. IBG tylko owinęło papierami i folią, a tu w gruby "ponton" napompowany po brzegi. Ładuję i biorę się za instalację xiaomi.eu. :) 

2 minuty temu, galakty napisał:

512 zł z przesyłką, biały. 

(gdyby nie bardzo mocny dolar, to by wyszło z 460 zł).

płaciłeś cło czy wziąłeś seller shipping ? Mi razem z cłem wyszło 510 zł - żonie kupowałem :) 

zgadza się - dysproporcja cenowa miedzy 2/16 a 3/32 to prawie drugi telefon ;p 

Edited by fatis
33 minuty temu, fatis napisał:

płaciłeś cło czy wziąłeś seller shipping ? Mi razem z cłem wyszło 510 zł - żonie kupowałem :) 

zgadza się - dysproporcja cenowa miedzy 2/16 a 3/32 to prawie drugi telefon ;p 

Nie clo tylko Vat ;)

1 minutę temu, abberline napisał:

Jak będzie następna wersja już na Nougat to trzeba będzie robić wipe data?

A co my szklana kula? Wyjdzie to będzie opis na forum jak zainstalować...