ZduneX25

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

Witam otóż mam poroblem z zegarem widgetowym, jak mam włączony ekran to godzine mam taką samą a jak go zablokuje to godzina zatrzymuje się w widgecie, używam nova launchera i minimal clock widgetu pomoże ktos ?

U mnie z tym zegarem tak samo - na sofcie Miui - czyli bez nakładek - więc to chyba norma.

Zastanawia mnie sytuacja taka, że czasem wywala mi komunikat "sieć niedostępna" po mimo, że znaczek sieci ma pełen wskaźnik. Pomaga jedynie restart telefonu :(

Witam, mam pytanie. Dzisiaj dostałem Mi4c od Goldwaya i chcę się dowiedzieć czy każdy model ma jakby nałożone szkło. Chodzi mi o to, że szkło nie dostaje do końca ramki, a kończy się o 2-3mm przed bo nie wiem czy Goldway narzucił mi na telefon jakąś folie/ szkło hartowane czy to tak ma być. 

Wczoraj dotarł do mnie Mi4c od Goldwaya dla dziewczyny. Bootloader nie był zablokowany (choć w fastboocie wyrzucał device unlocked false), wgralem TWRP i już śmiga na wersji MIUI8 (w sumie przez przypadek).

Wysłane z mojego OnePlus One za pomocą Tapatalka

Hej, mam mi4c, telefon ma dualsim. Tutaj pojawia się pytanie- czy karta z internetem np. z play będzie działać i będę mogła normalnie używać tego internetu do przeglądania stron/grania online na telefonie?

A jak to jest z połączeniami w Mi4c? Mam taki problem, że najpierw podświetla mi się telefon, że ktoś dzwoni, ale dźwięk jest po paru sekundach. Da sie to jakoś naprawić?

Masz tak na wszystkich kontaktach, czy tylko nieznanych? Zajrzyj w opcje.

Na nieznanych. A w ustawieniach telefonu nie ma żadnej zakładki związanej z połączeniem, tylko ustawienia sieci. 

W ustawieniach aplikacji Telefonu > Połączenia przychodzące > "wycisz pierwszy dzwonek od nieznanych",

Będę odbierał dziś MI4C. Liczę na to, że będzie miał odblokowany bootloader. W takim przypadku którą wersję MIUI najlepiej zainstalować? Najnowszą dev MIUI 8 czy czy ostatnią 7? Ważna jest dla mnie ogólna stabilność, czas działania na baterii oraz pełna funkcjonalność aparatu. Dodatkowo, nie mogę na głównej stronie znaleźć linka do ostatniej wersji MIUI 7, czy mógłby ktoś podrzucić?

Mam do Was pytanie bo nie moge sobie poradzic,

Mam ustawione Bateria i wydajność=>Oszczędzanie baterii=>Zaawansowane, mam wybrana aplikację "własne ustawienia" i tu ustawione bez ograniczeń i tu zaczyna sie problem gdyż aplikacja pt. polskie radio po ok 15min wyłącza sie,

Czy ktoś wie co zmienic aby ta jedna aplikacja mogła pracować w tle ?

5 godzin temu, Dru79 napisał:

link do wszystkich wersji (w tym stabilnych) - https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=18823

Dzięki wielkie. Jeszcze jedno pytanie, bo nie mogę się odnaleźć. Która wersja to ostatnia MIUI 7 a od której są MIUI 8? Oraz dodatkowo, czy wersje z językiem polskim to tylko te z podkatalogu "miuipolska"? I pytanie do wszystkich: Co polecacie MIUI 7 czy 8?

ostatnia v7 to 6.5.26, późniejsze to już v8. Wszystkie w podanym przeze mnie linku są z językiem polskim na pokładzie. Spróbuj na razie v7, bo wg mnie v8 nie jest jeszcze dopracowana.

13 godzin temu, Winiu89 napisał:

Załóż jej kłódkę w menu ostatnich aplikacji

Wysłane z mojego Mi-4c

A możesz powiedziećgdzie to sie robi ?

Bo nie mogę znaleźć tego menu

Naciskasz krótko lewy przycisk i ciągniesz daną aplikacje w dół po czym klikasz na kłódkę

Wysłane z mojego Mi-4c

Czy da sie, i ewentualnie jak, wylaczyc automatycznie blokowanie ekranu ? Chodzi mi o to zeby telefon byl w stanie czuwania, ekran przygasal ale zeby aplikacje byly aktywne, a stukniecie w lcd powodowalo zapalenie sie wyswietlacza i normalne uzytkowanie telefonu. Najlepiej gdyby dalo sie to indywidualnie zastosowac do konkretnych aplikacji.

Panowie prosze spójrzcie do swoich ustawień gdzie macie wyłączenie/włączenie redukcji szumów mikrofonu bo musze to wyłączyć bo źle mnie słychać

[...]założyłem osobny temat z tym problemem ale nikt nie odpisuje, może tutaj ktoś tylko spojrzy gdzie to jest - wcześniej w wersji Global miałem w dźwiękach redukcje szumów.

Panowie nie mogę znaleść opcji czasu wyświetlania pulpitu.....szukałem praktycznie wszędzie. Czasem ważne jest dla mnie aby wyświetlacz nie wyłączał się w ogóle albo ustawić na 2 - 3 minuty. Gdzie jest ta podstawowa - dla mnie akurat bardzo ważna funkcja ??

Która wersja najlepsza MIUI 8? Tzn żebym zainstalował przez TWRP, podobno najnowszą odrzuca. Z której jesteście najbardziej zadowoleni?

Która wersja najlepsza MIUI 8? Tzn żebym zainstalował przez TWRP, podobno najnowszą odrzuca. Z której jesteście najbardziej zadowoleni?

Właśnie najnowsza jest aktualnie najlepsza i nic nie odrzuca.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Pytanko w sprawie zakupu bo co prawda telefon juz mam prawie pol roku. Zakupiłem go z Ibg jednak nie dostałem do niego żadnej faktury ? paragonu czy cos podobnego ? co z reklamacja w takim wypadku ? sprawdza po numerze imei czy po pudełku ?

1 godzinę temu, Mintaa napisał:

Pytanko w sprawie zakupu bo co prawda telefon juz mam prawie pol roku. Zakupiłem go z Ibg jednak nie dostałem do niego żadnej faktury ? paragonu czy cos podobnego ? co z reklamacja w takim wypadku ? sprawdza po numerze imei czy po pudełku ?

Nie pamiętam szczegółów, bo przechodziłem procedurę ponad to temu, ale nie martw się - nie ma żadnych problemów z gwarancją w IbuyGou.

[...]taki mały wywód odnośnie postu mitusm: Zauważyłem że wielu użytkowników Mi4C jest średnio zadowolonych baterią. Wcześniej miałem rom w wersji Global i Chiński zaś od jakiegoś czasu miui PL v8 i bateria cały czas rewelacja i jestem zszokowany działaniem na niej. Telefon jest mega smukły a ma parametry rewelacyjnie. Mój egzemplarz 48h na jednym ładowaniu a można oszczędzanie baterii w godzinach nocnych ustawić i jeszcze 2-3 godzinki wiecej działa. Mam pół dnia WiFi z transferem danych naprzemiennie i czasem bluetooth i GPS. ok. 10 rozmów 2-3 minutowych dziennie, oraz 20-30 smsów.

W dzisiejszych czasach chyba większość gra na telefonach albo cały czas firmy ogląda że narzeka na baterie....Ciekawi mnie to bo miałem już sporo telefonów i oprócz Redmi 3 ten telefon wygrywa z większością w działaniu na jednym ładowaniu.