ZduneX25

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

Rozumiem, że wgrywam rom dev, potem tym TunnelBear i musi działać? Próbowałem już wszystkiego i jak narazie lipa.

Wgrałem Dev, włączyłem TunelBear i dalej to samo. Nie mogę odblokować bootloadera.

Już nawet mogę siedzieć na angielskim ale tam nie ma google play. Da się jakoś zainstalować aby to wszystko działało?

Edited by wacekdagama

W sklepie jest apka ściągnij zainstaluj, jest do tego tutorial na forum. Ja miałem oryginalny chiński Rom. Stosując odpowiednie aplikacje wszystko było po polsku i pewnie do dzisiaj bym nie zmieniał bo byłem zadowolony z baterii ale problemem są aplikacje z automatycznym językiem romu takie jak automapa. Chociaż i to podobno można obejść. Dlatego odblokowalem bl.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Nie wiem czemu ale telefon mocno mi zwolnil. Najbardziej jest to odczuwalne podczas wlaczania wifi/dane. Telefon dostaje jakies chore lagi przez minute. Jakies rady?

Wgrałem instalator googla z chinskiego forum i zainstalowałem wszystkie potrzebne aplikacje googla. Angielski w apkach mi nie przeszkadza więc zaczynam używać telefonu.

Rozumiem, że wgrywam rom dev, potem tym TunnelBear i musi działać? Próbowałem już wszystkiego i jak narazie lipa.

Wgrałem Dev, włączyłem TunelBear i dalej to samo. Nie mogę odblokować bootloadera.

Już nawet mogę siedzieć na angielskim ale tam nie ma google play. Da się jakoś zainstalować aby to wszystko działało?

Przecież masz na forum poradnik jak odblokować bez Xiaomi ten model. Sam też mogę to zrobić w serwisie.

Z MI 5

Witajcie.

Jeśli w ustawieniach zaawansowanych wi-fi wybiorę pasmo "tylko 5 GHz", to włączając funkcję HotSpot mój telefon będzie rozsyłał sygnał TYLKO w paśmie 5 Ghz?

Chyba tak. Aczkolwiek na Androidzie 6 można wybrać sobie pasmo dla AP.

Z MI 5

Chyba jednak na v. 5.1.1 LMY47V to tak nie działa. Jak ustawię "automatycznie" lub "tylko 5 GHz" i włączę Hot Spot, to po chwili wracając do ustawień wi-fi mam "tylko 2,4 GHz"- wygląda jakby sam zmieniał ustawienia.

Zamówiłem Mi4c dla dziewczyny i dla siebie. Na trackingu jest już w PL. Liczę na to że dostanę wersje z odblokowanym bootloaderem i będę mógł bez problemu nowy rom. W związku z tym pytanie - która wersja MIUI jest najbardziej stabilna i bezproblemowa (Dla dziewczyny potrzebuje bezobsługowego romu, który wrzucę i będzie działał beż żadnych problemów,. Nie musi być najnowszy) Język angielski nie stanowi problemu.

Jest jakaś różnica pomiędzy Mi4c a Mi4c Prime? Ten drugi jest prawie 2x droższy i nie wiem dlaczego. Pomoże ktoś?

Cytat

Mam MIUI 6.5.26 i działa bezproblemowo na moim MI4c.

Czy MIUI 6.5.26 to jest to samo co libre stąd (xiaomi.eu 6.5.26 -> https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=61877) ?

Czy nie lepsza jest stabilna wersja 7.3.2.0 ? Czytałem coś o problemach z tłumaczeniami, rozumiem, że nie będzie już poprawki? Wiem, że jutro ma wyjść wersja rozwojowa 8 - co oznacza "rozwojowa" tzn. niestabilna/niesprawdzona? Czy tam będzie pełny pakiet spolszczenia, czy również braki?

Aktualizacja bardzo mi przypadła do gustu. Rom robi się już bardzo samodzielny. Opcja powiadomień przy notatkach to super krok na przód. W Mi4c brakuje dodatkowej opcji aparatu

Mówię o trybach, efektach aparatu.

1fb88e0df252c4ceace7c483608e51cd.jpg

No i brakuje kontroli krawędzi.

29 minut temu, prawyskarland napisał:

Aktualizacja bardzo mi przypadła do gustu. Rom robi się już bardzo samodzielny. Opcja powiadomień przy notatkach to super krok na przód. W Mi4c brakuje dodatkowej opcji aparatu

potwierdzam mam tak samo

• Like 1

Dajcie znac jak tam sprawuje sie nowe MIUI. Ja siedze na CM 13.1 i narazie sie nie zapowiada powrot na miui, ale chetnie dowiem jak tam u was to dziala. :>

1 godzinę temu, prawyskarland napisał:

Aktualizacja bardzo mi przypadła do gustu. Rom robi się już bardzo samodzielny. Opcja powiadomień przy notatkach to super krok na przód. W Mi4c brakuje

o i brakuje kontroli krawędzi.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu TapatalJk

Opcja krawędzi jest tylko gdzieś umknęła im w ustawieniach. Natomiast jak wpiszesz KRAW w wyszukiwarce na belce to ci znajdzie tą funkcję.

Ja też nie mam, przechodziłem bez wipe i apka też zniknęła. Na portalu o tym kilka osób pisało między innymi użytkownicy mi4c. Na mi5 wiem że mają. Może za tydzień to poprawią i Bug związany z aparatem a dokładnie trybem poziomica, zamyka on apke odrazu.

Edited by luki82b

Oryginalna ładowarka do Xiaomi Mi4c pozwala na szybkie ładowanie w technologii Quick Charge 2.0? 

Ewentualnie jakiś zapis ze strony producenta, aukcji czy coś?

Edited by Malina107

A mógłby ktoś dać linka do jakiejś oficjalnej strony, na której będzie to zapisane albo skan dokumentu (możliwe, że w papierach z oryginalnego pudełka będzie taka informacja)

Uzywam nawigacji HERE i co jakis czas kasują mi sie ściągnięte dane (mapy i glosy) czy jest możliwość aby to zablokować, obstawiam ze to przez opcje "czyszczenie" ale nie wiem gdzie można dodać do wyjątków..

Chłopaki działa wam FIFA 16 ? Bo ja mam spowolnienia na mi4 ciekawy jestem czy na mi4c lepoej

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Koledzy zdaję sobie sprawę, że temat poruszany już wielokrotnie aczkolwiek ja od paru dni nie potrafię znaleźć rozwiązania mojego problemu. A polega on na tym, że nie dostaję powiadomień z gmaila wtedy gdy jest włączona transmisja danych (na WIFI powiadomienia przychodzą)
- powiadomienia w samej aplikacji włączone
- powiadomienia: pasek statusu, pływające okna, ekran blokady
- w autostarcie jest
- oszczędzanie baterii dla gmail bez ograniczeń
- kłódka na aplikacji również założona
Podpowiedzcie czego jeszcze nie ustawiłem...

Witajcie,

odebrałem wczoraj Mi4c od kuriera i po pierwszych minutach użytkowania: ból głowy (na początku zauważalny, potem mniej. Sprawdziłem w internecie - podobno SAR w tym modelu jest dosyć wysoki) i wyczuwalne nagrzewanie się telefonu przy zwykłym korzystaniu z niego (internet, przeglądanie poczty). Czy ten typ tak ma? Przyznam, że wydałem na niego dla mnie niemałą kwotę i wspomniane rzeczy negatywnie mnie zaskoczyły. Zastanawiałem się nad zwróceniem telefonu i wymianą na REDMI 3 - pytanie czy warto? Bateria tam lepsza, ale tutaj chyba jednak flagowiec i aparat lepszy. A może redmi 3s / Pro?

Edited by Jointus

Witajcie,

odebrałem wczoraj Mi4c od kuriera i po pierwszych minutach użytkowania: ból głowy (na początku zauważalny, potem mniej. Sprawdziłem w internecie - podobno SAR w tym modelu jest dosyć wysoki) i wyczuwalne nagrzewanie się telefonu przy zwykłym korzystaniu z niego (internet, przeglądanie poczty). Czy ten typ tak ma? Przyznam, że wydałem na niego dla mnie niemałą kwotę i wspomniane rzeczy negatywnie mnie zaskoczyły. Zastanawiałem się nad zwróceniem telefonu i wymianą na REDMI 3 - pytanie czy warto? Bateria tam lepsza, ale tutaj chyba jednak flagowiec i aparat lepszy. A może redmi 3s / Pro?

Masz najnowszy soft xiaomi.eu czy jakiś syf?

Wysłane z mojego Mi-4c

Mi4c mam już od pół roku i sporadycznie czuję że jest cieplejszy jak używam go w czasie ładowania. Ból głowy? pierwszy raz słyszę że są takie problemy, w moim przypadku telefon bezproblemowy, do tej pory każda aktualizacja na plus. Ostatnia aktualizacja inaczej zapisuje kopiowane foldery z nowym romem i dodatkami bo nie widać ich jak wcześniej na "karcie SD" czy "katalogu głównym" jeszcze nie zgłębiałem tego tematu ale to jest mało istotne. Wyżej kolega Winiu89 zadał podstawowe pytanie bo w czasie tej krótkiej przygody z Mi4c zauważyłem że jest tyle kombinacji z wersjami room że mniej doświadczeni mają problemy żeby to opanować. Kupiłem telefon na allegro z wygranym miui od Acida i każda jego aktualizacja jest dla mnie na plus i oby tak dalej.

Rom mam podstawowy - telefon dopiero przyszedł,  Wersję 5.10.8 (rozwojowa). 
A głowa mnie wczoraj rozbolała przez chwilę przy zbliżeniu aparatu, potem się naczytałem w internecie o SAR-ze i o tym, że chińskie telefony mają często dużo wyższy poziom tego SAR-u niż telefony innych producentów. 
Może to autosugestia ;) 

Pozdrawiam