Jump to content

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy

ZduneX25
 Share

Recommended Posts

20 minut temu, matti napisał:

Parę dni temu nabyłem MI4c. Mam najnowsze MIUI Polska i jestem zachwycony :) Można skonfigurować w zasadzie wszystko pod siebie. Mam tylko 2 pytania:

1. co daje konto Xiaomi? Znaczy wiem, że chmura 5 GB, kopia zapasowa, ale czy warto je założyć (bo będzie się mieć dostęp do jakiś dodatkowych funkcji) czy też można się bez niego obyć?

2. wyskakuje mi jakiś czas w powiadomieniach komunikat "karta SIM jest niezarejestrowana" - o co chodzi? Można skillować jakoś ten komunikat? Co daje taka rejestracja?

Możesz założyć będziesz miał dodatkowe konto w chmurze, dodatkowych funkcji nie będzie. 

Komunikat że karta nie zarejestrowana powiązany jest z kontem w chmurze, zmień język na angielski, tel wyśle sms za 51 groszy i po sprawie.

Mam pytanie odnosnie zmieniania glosnosci. W moim starym samsungu jak naciskalem cicho/glosno to wyskakiwalo okienko i nie tylko moglem zmienic glosnosc polaczen i sms ale takze powiadomien oraz aplikacji. Jest cos takiego na miui? Czy zawsze musze wchodzic do ustawien?

44 minuty temu, grimex napisał:

Mam pytanie odnosnie zmieniania glosnosci. W moim starym samsungu jak naciskalem cicho/glosno to wyskakiwalo okienko i nie tylko moglem zmienic glosnosc polaczen i sms ale takze powiadomien oraz aplikacji. Jest cos takiego na miui? Czy zawsze musze wchodzic do ustawien?

Po naciśnięciu vol +/- wyskoczy kółeczko z dzwonkiem i wtedy potrzymaj go chwilę to cię przeniesie do opcji regulacji głośności. 

• Like 1

Dzisiaj miałem problemy z GPS. Przez ok. 7 minut nie mógł znaleźć sygnału. Po restarcie szukał ok. 2 minut i w końcu znalazł. Ktoś w którymś z wątków pisał, że Xiaomi kupuje się że świadomością, że to są telefony do grzebania. Pogrzebałem w nim ok. miesiąca, wszystko skonfigurowałem i prawie działa jak chcę, a tu takie coś. Wg mnie na tych telefonach nie można polegać, bo się w nich ciągle grzebie, one po prostu są na maxa niedopracowane.

Mam teraz dev xiaomi.eu_multi_libra_6.4.14_v7-5.1. Próbowałem zainstalować stable xiaomi.eu_multi_libra_V7.2.4.0.LXKCNDA_v7-5.1, ale po instalacji sypał błędami. Pewnie trzeba zrobić full wipe. Czy ktoś mógłby to potwierdzić? Dzięki.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

13 godzin temu, piotrek0493 napisał:

Siemanko, zdecydowałem się na zakup Mi4C 3/32 gdzie obecnie najlepiej jest kupić. Interesuje mnie kolor czarny

Np tutaj:

http://pl.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi4c-Mi-4c-Prime-4G-FDD-LTE-Mobile-Phone-Snapdragon808-Hexa-Core-5-0/32476813532.html?spm=2114.010208.3.1.XnDsIE&ws_ab_test=searchweb201556_2,searchweb201602_3_505_506_503_504_10020_502_10001_10002_10017_10005_10006_10021_10003_10004_10022_10018_10019,searchweb201603_3&btsid=9119ed02-2b3f-4700-ac0e-68da6c727c1b

albo tutaj teoretycznie za 170usd:

http://www.spemall.com/XIAOMI-Mi4C-MI-4C-4G-LTE-Smartphone-with-64bit-Snapdragon-808-Hexa-Core-Dual-Camera-5-0-Inch1920-1080-IPS-FHD-Screen-2GB-16GB_g.html

a ja mam problem z Muzei na Mi4c - nie chce mi zmieniać tapet :( inicjalnie działa jak sie włączy aplikacje i ustawi, tapeta jest, po czym po ustawionym czasie zmiany tapeta znika i jest po prostu jednolita niebieska - tak jakby aplikacja nie miała jakichś uprawnień czy coś. Może ktoś wie jak to uruchomić aby automatycznie zmieniał tapety? W Muzei opcji jest jak na lekarswto...

O proszę Pana @grimexto bardzo łatwe jest ,  przez ikonę aktualizacji wchodzimy do recovery , następnie w TWRP  robimy wipe advanced i zaznaczamy wszystkie wolne okienka . Koniecznie nvram . Po wykonaniu tej czynności mamy usunięte wszelkie niechciane aplikacje systemowe . Nic więcej nie można już usunąć .

Edited by newelco

Poszukaj ,jest w TWRP

/fsg emmc /dev/block/bootdevice/by-name/fsg flags=backup=1;display=nvram

To że sobie ktoś tak to nazwał nie znaczy że to tym jest.

I to tylko fragment tabeli partycji z JEDNEGO twrp.

Kupiłem Mi4C ze spemall.com. Mam wgrany system MIUI 7 by xiaomi.eu 5.10.8 Beta, Android 5.1.1 LMY47V (fotka załączona). Wyskoczyło mi powiadomienie o update softu do MIUI 6.4.14 | Weekly | 620.55M. Kliknąć je czy lepiej zainstalować MIUIPolska?

Czy ROM MIUIPolska ma język angielski, czy tylko i wyłącznie polski? Jakoś przyzwyczaiłem się do telefonów i ogólnie urządzeń elektronicznych po angielsku i wolałbym zostać przy tym języku. 

Screenshot_com.android.settings_2016-04-22-21-49-17.png

W linku podano, że działa to tylko na Windowsie 7 - dziś tego nie zrobię, ale jeśli współokator nie ucieknie z laptopem 29 kwietnia gdzieś to będe mógł spróbowac to zrobić, chociaż nigdy się w takie programy nie bawiłem :E
Ja niestety [w tym przypadku] posiadam Windowsa 10 na laptopie