Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś podpowiedzieć jak zrobić zrzut ekranu (kombinacja klawiszy home + vol- nic nie daje)?

U mnie problem z wolnym transferem na Play Store nie występuje. Aparat zamawiałem z ibuygou.com i otrzymałem go z MIUI Polska.

Nie masz wolnego transferu?

To jaką prędkość osiągasz?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Może ktoś podpowiedzieć jak zrobić zrzut ekranu (kombinacja klawiszy home + vol- nic nie daje)?

U mnie problem z wolnym transferem na Play Store nie występuje. Aparat zamawiałem z ibuygou.com i otrzymałem go z MIUI Polska.

Co do zrzutu ekranu.

Nie prościej ściągnąć górną belkę i kliknąć "zrzut"?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam na YouTube próbki filmów z tego telefonu i praktycznie na wszystkich widoczne jest mocne skakanie ostrości. Czy jest szansa, że taki problem zostanie usunięty wraz z jakąś aktualizacją, czy jest to raczej problem sprzętowy? Szczerze, to jak dla mnie to jakaś totalna porażka, żeby takie problemy występowały w sprzęcie ze średniej półki cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jasiek91 napisał:

a takie pytanko mam, czy ładowarka która była w zestawie z telefonem posiada funkcję quick charge? 

Oryginalna ładowarka z zestawu Mi4C obsługuje  Quick Charge 2, posiada 3 stopnie napięc 5v,9v oraz 12v w zależności od podpiętego urządzenia. Tel Mi4c ładuje sie na 2 progu czyli 9v i 1.2A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, grzegorz1982 napisał:

Skąd ta pewność ze ładuje napięciem 9V a nie np. 5V ?

Gdybym nie zmierzył to bym nie napisał. Mam miernik na usb i widać jak napięcie z początkowego 5v przekaskakuje po"dogadniu" sie tel z ładowarką na 9v i 1,2A. Poza tym na samej łądowarce masz opisane napięcia ładowania jakie są przez nią obsługiwane oraz symbol QQC2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedl mi mi4c ale mam pewien problem. Jak skopiowac kontakty z kart sim? bo telefon nie widzi kontaktów. Jedyne co widzi to jakies stare jednorazowo uzywane czyjes adresy mail na ktore wysylalem maile z mojego konta gmail. Nie moge znalezc jak skopiowac normalne kontakty. Pomoże ktoś?

Drugi problem jaki zauwazylem to jakies schizy wyswietlacza. Jakby przygasl na ulamek sekundy podczas uzywania ale zobacze jeszcze czy akurat normalnie przygasal czy faktycznie jest cos nie tak. Póki co nie moge opanowac tych kontaktow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, raxon napisał:

Przyszedl mi mi4c ale mam pewien problem. Jak skopiowac kontakty z kart sim? bo telefon nie widzi kontaktów. Jedyne co widzi to jakies stare jednorazowo uzywane czyjes adresy mail na ktore wysylalem maile z mojego konta gmail. Nie moge znalezc jak skopiowac normalne kontakty. Pomoże ktoś?

Zainteresuj się tym co widać na załączonych obrazkach. Tam znajdziesz wszystkie odpowiedzi.

Screenshot_2015-11-11-17-08-54_com.android.contacts.png

Screenshot_2015-11-11-17-07-07_com.android.contacts.png

Screenshot_2015-11-11-17-08-50_com.android.contacts.png

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, raxon napisał:

Udało mi sie zrobic to przez konto gmail, ale wogóle nie widze tych opcji u siebie co tu są na screenach? Mam wersje oprogramowania pudełkową z ibougu. Nic nie grzebałem nic nie wgrywałem. Może to temu?

Opcje masz te same na pewno, być może nie po polsku (nie napisałeś jaką wersję wgrał Ci sklep - może nie wgrali MIUI PL/EU tylko zostawili chińską). Tak czy inaczej, te opcje to żadna nowość, są na pewno na swoim miejscu - poszukaj staranniej ;)

Tak czy inaczej - wgraj najnowszą wersję MIUI PL. Przy okazji znikną "schizy wyświetlacza".

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Ciebie zależy na jakim sofcie będziesz siedział... Może być nawet chiński ;)

Natomiast są pewne elementy wspólne dla androida (w tym wypadku MIUI). To co kolega ci wysłał to poszczególne opcje kontaktów.

Zacznij od tapniecia kontakty a następnie wyświetl ich opcje przez dłuższe przytrzymanie przycisku po lewej stronie od "home".

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozgladałem sie już na tym forum ale moje umiejetnosci informatyczne są zadne i sie troche boje zeby nie uwalic telefonu. Widze ze na yt sa jakies poradniki to moze tam cos znajde ale to juz chyba nie dzis bo nie mam czasu na to :) Tak czy inaczej telefon fajny sie wydaje tylko trzeba go pod siebie ustawic:) Dziekuje za szybki odzew i pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, raxon napisał:

No rozgladałem sie już na tym forum ale moje umiejetnosci informatyczne są zadne i sie troche boje zeby nie uwalic telefonu. Widze ze na yt sa jakies poradniki to moze tam cos znajde ale to juz chyba nie dzis bo nie mam czasu na to :) Tak czy inaczej telefon fajny sie wydaje tylko trzeba go pod siebie ustawic:) Dziekuje za szybki odzew i pomoc :)

Ale po co na Youtube czy nawet na forum, jak super szczegółowa i przyjazna instrukcja krok po kroku jest na stronie  MIUI PL? Serio tak trudno znaleźć? Pytanie nieco retoryczne, bo to niestety jest prawda, że instrukcje te nie są za bardzo eksponowane. Oto link właściwy dla Mi4c: http://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

Żadne umiejętności "informatyczne" nie są tu wymagane, zaledwie umiejętność czytania ze zrozumieniem :)

Edytowane przez latet
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, masi0 napisał:

czy Mi4c dostaje aktualizacje po OTA czy trzeba wgrywac update za kazdym razem?

Czym rozni sie Wasz rom udostepniany na tej stronie od tego na http://en.miui.com/download-293.html ?

Oficjalny jest chyba po OTA a MIUIPolska wgrywasz 'ręcznie'. 

A co do drugiego pytania to poczytaj tutaj:

https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...