Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

A ja też potrzebuję pomocy.

Mam MIUI 9.6 by xiaomi.eu 8.4.19 (rozwojowa)

W aktualizacjach "sprawdź dostępność aktualizacji" pojawia się CHANGELOG 8.7.26 i jak kliknę pobierz, to wyskakuje komunikat: Wersja MIUI jest aktualna.

Jak to zaktualizować do najnowszego softu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2018 o 15:48, kamillm napisał:

Ściągnij ZIP z softem, następnie przejdź do aktualizacji i naciśnij aktualizuj z pliku, wskaż plik, poczekaj aż się zainstaluje, ciesz się nowym softem ;)

No i jasne. Poszło. Mam już MIUI 10.

Frrancuz, Kamillm ---> Bardzo dziękuję za pomoc !!! :-)

 

P.S. Pewnie był jakiś powód ale zapytam cichutko: wczoraj wrzuciłem nowy temat pytając o nowy ekran do mojego 4c. Pojęcia nie mam dla czego zniknął. Szukałem po wątkach ale nic nie znalazłem w tym temacie. Przynajmniej nie z tego roku. Pomożecie jeszcze.... Jeśli popełniam jakąś gafę, to prośba o wyjaśnienie i szybkie skasowanie mojego posta.... dziękuję... :-)

Aha wrzuciłem do akcesoria bo tam był wątek o baterii, którą nota bene kupiłem również. Pasuje mi moje MI4c wiec, nie chcę zmieniać.... 

Edycja posta: Dobra. Znalazłem w innym wątku i kupiłem z dragon-tt. Obym nie popełnił jakiegoś błędu.

Edytowane przez moogoom
Znalazłem rozwiązanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miui 10 sesja 8.7.19 system dobrze działa. Bateria w porywach dobija do 3 h, ale to już chyba 0rzypadlosc tego telefonu mi4c 2/16. Jedyny mankament po włączeniu Endomondo i jego aktywności około 1h nie mogę potemm odblokowac telefonu przez około 1.5 minuty. Niby telefon się włącza ale tak zamula i wszystko jest z takim opóźnieniem, że nie można go odblokować. Jak już się odblokuje wszystko wraca do normy. Jak ci wszystko działa to się nie śpiesz do miui10.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2018 o 01:14, Volv3r napisał:

Jak działa Wam MIUI 10 na Mi4c? Obecnie siedze ma 8.2.3 stable i zastanawiam się czy zmienić. Mam 2/16 Mi4c.

Mam 3/64.

MIUI10 działa wyśmienicie. U mnie rewelacja.

Nawet poprawiono (w końcu) możliwość kasowania pojedynczych cyfr w PIN-ie blokady ekranu. Wcześniej mnie do szału doprowadzało, że w przypadku błędu, po naciśnięciu kasowania.....kasowało wszystkie wpisane cyfry i trzeba było wpisywać cały PIN od początku.

Teraz jest git ! :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 10-tce natomiast zniknęło oprogramowanie do IRDA (pilot do TV).

Nie jest mi to jakoś bardzo konieczne, ale telefon działa również jako budzik, więc leży w nocy blisko łóżka i... fajnie było jak nie musiałem szukać w nocy pilota do TV, żeby go wyłączyć.

Ale to tak na marginesie. Pewnie da się coś doinstalować ze sklepu Google ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2018 o 14:17, Volv3r napisał:

Raczej miałem nadzieję, że MIUI 10 może ożywi mój telefon na krótki okres czasu :D  Czekam do listopada i kupuje Mi Mix 3 albo OP6T

Jak masz wersję 2/16 to nic go nie ożywi, ten model jest praktycznie trupem. Tzn. cały czas działa, ale MIUI tak urosło że nie da się z niego korzystać komfortowo, do tego stopnia że czasami miewałem problem żeby skopiować kod SMS do przeglądarki (zwyczajnie się wyłączała po 10 sekundach w tle).

3/32 natomiast działa OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

Czy ktoś może mi powiedzieć, gdzie można wyłączać automatyczne sprawdzanie aktualizacji systemu? Co pół godziny wyskakuje mi powiadomienie, że nowa aktualizacja na mnie czeka i mam już dość. Wcześniej było to w opcjach (trzy kropki) po wejściu w Aktualizacje, teraz nie wiem,

Mam Miui 8.8.9.

EDIT: obejście problemu: Aplikacje zainstalowane --> Aktualizacje --> Powiadomienia --> Nie zezwalaj.

Nie wiem, czy to jedyne rozwiązanie i czy tak naprawdę nie blokuję jakiś ważnych powiadomień systemowych. Proszę o opinię.

Edytowane przez beginka
znalezione rozwiązanie problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Misie pojawił się problem z mi 4c chciałem zainstalować najnowszy room z naszego miui. Wczesniej przechodziłem już odblokowanie bl i instalacje nowszego miui wersja z przed roku ( aktualnie nie mogę sprawdzić ) najnowsza room wgrałem przez twrp i telefon stoi na ekranie ładowania od dobrych 16 minut ? To tak normalnie czy coś się zepsuło 

 

Edit ok już działa 

Edytowane przez Mintaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zainstalowałem na mojego mi4c 2/16 miui 10 (8.8.30) poprzedzając to full wipe, którego jeszcze nigdy nie miałem okazji robić a telefon mam już dobre dwa lata. Pierwsze wrażenie OK, nic się nie przycina, nie wiesza. Jest po prostu dobrze i tak jak powinno być. Zobaczy się za kilka dni czy tygodni (nie jestem zwolennikiem częstej zmiany ROMów) co to będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...