Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru miesięcy mam problemy z baterią, potrafi szybko się rozładować i np. przy 29% wyłączyć telefon, a po podłączeniu ładowania od razu pokazuje np. 45%. Przypuszczam, że się zużyła i trzeba by ją wymienić. Czy takie objawy świadczą o padniętej baterii?
Screenshot_2018-04-11-08-56-48-203_com_miui.securitycenter.thumb.png.4ad71609c8e107f4ed34cbf1285a869b.png
Tak na 100%

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jaką wersję miui polecacie dla kogoś komu zależy na stabilności systemu oraz jakości połączeń? Na moim 2/16 w wersji 8.3.1 jest dramat pod kątem działania kilku aplikacji na raz, wywala do pulpitu, ubija procesy. Zastanawiam się nad powrotem do starszej wersji, np 6.8.4?

Jakie jest wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zamówiłem wczoraj na dragon-tt wyświetlacz z ramką do mojego MI4C. Poprosiłem sprzedawcę przez maila o zmianę płatności na PayPal tak jak doradzano w różnych wątkach na forach i do tej pory brak odpowiedzi. Wiecie może po jakim czasie mogę spodziewać się odpowiedzi? Pisałem na [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@wulfel to nie ta opcja, to co masz zaznaczone tyczy się tylko automatycznej aktualizacji , to że nie chce Ci pobierać aplikacji na danych mobilnych to był kiedyś błąd w miui, ale poprawiono to jakiś czas temu. Jaką masz wersję miui ?? Od dawna nie używam miui, to się chyba zmieniało w aplikacji "pobieranie", 3 kropeczki i tam było bez limitu, ale nie pamiętam czy to się tyczyło globala czy miui polska :D 

EDIT: Było to już poruszane nie raz na forum.

https://miuipolska.pl/faq/

OCZEKIWANIA NA WI-FI PRZY POBIERANIU
Aby pozbyć się tego komunikatu i pobierać pliki dowolnej wielkości na internecie mobilnym przechodzimy do aplikacji "Pobrane" > "3 kropki" > "Ustawienia" > "Limit pobierania przez sieć 3g/4g" i wybieramy Bez Limitu.
Edytowane przez SLiM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie, mam wersję 8.3.29 rozwojowa (tylko takie instaluję) w aplikacji "pobrane" zamiast trzech kropek mam "i" w kółeczku i nie ma opcji zmiany sposobu pobierania. Czytałem opis z poradnika widocznie coś zmienili albo się coś pokrzaczyło, przyzwyczaiłem się do tego w miui że dzisiaj działa ale jutro niekoniecznie :) Zostawmy to na razie, ta opcja nie jest mi koniecznie potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy miał ktoś z was problem z niebezpieczną apką Matcli? Po instalce softu 6.12.22 google co jakiś czas ostrzega przed nią. Nie idzie tego usunąć. Zakładam, że instalka najnowszego softu by pomogła ale to telefon żony i nie wiem czy jej android 7 jest jej konieczny (no i nie ma odblokowanego bootloadera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@farmfrit aplikacja Matcli, a także jej odpowiednie demony, była kiedyś używana do wewnętrznego procesu debugowania Xiaomi. Został zaprojektowany tak, aby uruchamiał się tylko na nieprawidłowo działających smartfonach podłączonych do wewnętrznej sieci Xiaomi. Xiaomi całkowicie przestał używać aplikacji Matcli dwa lata temu, ale wciąż był obecny na ograniczonych modelach smartfonów Xiaomi. Jak chcesz się jej pozbyć to aktualizuj system, albo wyłącz jej wszelkie uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miui 10 w drodze, chińczycy już testują :-D Znalazłem rom (LineageOS 14.1) z możliwością undervoltingu cpu, różnica jest spora. Wydajność, temperatura cpu i bateria po uv -100mV jest dużo lepsza. Jeśli ktoś będzie chciał to zrobię temat w odpowiednim dziale. 

Screenshot_20180705-001937[1].png

Edytowane przez bartekzx
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartekzx

Przecież wystarczy instalacja kernela, HateKernel działa praktycznie na każdym custom rom.

https://forum.xda-developers.com/mi-4c/development/hatekernel-1-2-t3749572

Cytat

-Boeffla wakelock blocker.
-FAUX sound control.
-KCAL advanced color control.
-CPU boost & input-boost. (off by default)
-Kernel samepage merging. (off by default)
-Power-efficient workqueue. (on by default)
-Disable storage CRC check. (reduce IO overhead)
-FSync on/off. (on by default)
-250Hz tick timer-interrupt & dyntick tickless-idle. (may help with battery and UI lagginess? I'm not sure.)
-Added CPU Governor - relaxed, blu-active, despair, zzmoove, elementalx, wheatley, impulse, bioshock.
-Added IO-Scheduler - fiops, sio, sioplus, zen, vr, maple.
-Exposed all TCP congestion algorithm.
-Proper undervolt. (untweakable. Hardcoded in kernel. Blame QCom)
-Compiled with UBERTC-8.x.x -O2 flag.
-A few more optimization.

EDIT: faktycznie już testują MIUI 10 dla MI4C :D 

7lbyg1Kl.png

Edytowane przez SLiM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Tak dla upewnienia ten ROM to nie jest ROM z xiaomi.eu tylko ten od miui, w tym momencie miałem wcześniej TWRP ale został zastąpiony przez RECOVERY 3.0, jak znowu wgram TRWP (po odblokuje BOOTLOADERa) to ten ROM ruszy, Czy będę musiał wgrać ROM z xiaomi.eu jak chce mieć TWRP? Jak odblokuje BOOTLOADER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...