Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

2-letni telefon? Niespecjalnie mam ochotę wydawać 500zł rocznie na smartfona. Jeśli się da tego zreanimować, to dobrze.

 

MiCenter odpisał, że będą mieć baterię. Choć zakładam, że to zamiennik, powinien mimo wszystko z rok co najmniej pociągnąć. Sam telefon jeśli chodzi o parametry nadal jest płynny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120 całość. Telefon nie jest sam w sobie trupem (chyba, że masz na myśli nowinki techniczne, ale nie mam 15 lat i mnie to po prostu już nie podnieca. Telefon ma działać szybko i sprawnie, co akurat ten model mi oferuje. Jak padnie całkiem, to kupię nowego flagowca i przy odrobinie szczęścia znowu będzie spokój na lata.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy pierdy opowiadacie...

@Zmarły

Kilka dni temu wymienilem baterie w moim telefonie. Baterie zamawialem dokladnie stad.

https://pl.aliexpress.com/item/BM35-Battery-For-Xiaomi-Mi4C-Mi-4C-Bateria-Accumulator-3000mAh-Tools/32805114801.html

Przy zakupie napisz tylko chinczykowi zeby wyslal baterie wyprodukowana w 2017 roku.

Z wymiana dasz sobie bez problemu rade. Na youtube masz poradnik jak to zrobic. I zapewniam cie ze o ile nie masz protezy obu rąk, to bez problemu sobie poradzisz z wymiana.

Co do cichych rozmow. Jaki tam system? Testowales na innych?

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawliko

 

Xiaomi.eu MIUI 9, aktualizuję co tydzień i nic się nie zmienia. Nagle zaczął być ledwo słyszalny i kropka.

Ale muszę uczciwie oddać, że tyle, co ten telefon dostał ode mnie ciepła, wody i upadków przez ostatnie 2 lata (robiąc także za nawigację w moto, a cały czas wtedy się ładował).

Gdyby chodziło tylko o baterię, wymieniłbym sam i w przyszłości pewnie tak zrobię, dzięki za radę :) Ale głośnika sam nie naprawię już, stąd zrobią mi to we wrocku za jednym zamachem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Zmarły napisał:

Gdyby chodziło tylko o baterię, wymieniłbym sam i w przyszłości pewnie tak zrobię, dzięki za radę :) Ale głośnika sam nie naprawię już, stąd zrobią mi to we wrocku za jednym zamachem :)

Na twoim miejscu zrobilbym pelna kopie systemu w TWRP, i zainstalowal jakis custom rom i przetestowal (RR, Lineage os)

Juz kiedys naczytalem sie o cichych glosnikach i prawie zawsze byla to wina softwarowa.

Zajmie ci to 30 min, a moze zaoszczedisz troche kasy.

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja. Z podobnym pytaniem, co poprzednio. 

Zainstalowałam sobie MIUI9 w wersji 11.30 - niby wszystko ok, ale MiBand zaczął tak świrować, że nie da się go używać. W zasadzie to loteria, czy zawibruje, czy nie. Na poprzednim sofcie  (MIUI 8 chyba jeszcze z lipca) wszystko działało bez zacięć, więc chciałabym jednak na niego wrócić, bo te wibracje MiBanda to dla mnie priorytet. Mam kopię w TWRP, ale pytanie brzmi: Jak przywracam kopię, nie wgrywam system na czysto, to nie robię wipe? I co wtedy z wiadomościami? Przywróci tylko zapisane w kopii, a aktualne przepadną, czy się jakoś nadpiszą? 

Nigdy nie robiłam downgrade'u, szczerze mówiąc, więc wolę się dopytać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Zmarły napisał:

 

@Pawliko

 

Jakimś cudem głośniczek dzisiaj... sam się naprawił :D Więc zrobię tak jak mówisz i zamówię po prostu baterię, by wymienić. Ale potem po złożeniu będzie się tak samo mocno trzymał? Nie ma tam żadnego kleju?

Bateria jest przyklejona. Ja nowej nie przyklejalem bo i tak to ciasno siedzi. Jak chcesz to przyklej jak nie to nie. Moim zdaniem nie ma potrzeby.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

mam nadzieję, iż piszę w dobrym wątku. A mianowicie zakupiłem Mi4c i teraz stoję przed wyborem, a mianowicie aktualizować, a jak tak to do jakiej wersji (obecnie mam 'MIUI GLOBAL 8.0| Stabilna 8.0.4.0.0' i nie ma możliwości aktualizacji po przez opcję w ustawieniach). I jak na razie czytam, to do aktualizacji MIUI Polska, muszę poczekać na pozwolenie odblokowania bootloader'a. Natomiast nie wiem jak jest z wersją stable, gdyż jest dostępna nowsza wersja niż moja (czy mogę bez odblokowania wgrać po przez plik .zip tą wersję?). A i najważniejsza pewnie rzecz, to taka, iż mam wersję 2GB RAM (czytałem niedawno, iż z tą ilością pamięci to nie szczególnie warto aktualizować, więc też poprosiłbym o kogoś o opinię). Zapewne odgrzebuje już poruszoną tematykę, lecz próbuję znaleźć obecnej opinii.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu TWRP robisz w nim wipe -> przesuwasz suwak na dole (data, dalvik, cache powinno wyczyścić) i potem cofasz się do głównego menu -> Install -> ostatnia paczka eu (chociaż system ostatni i tak zostanie, ale jak chcesz wgrać jeszcze raz to zrób)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludki, jak wgrywacie MIUI 9 do Mi4C 2/16GB? U mnie jest jakaś totalna paranoja. Jestem na MIUI 8 w wersji 6.12.22. Wrzucam na to przez TWRP MIUI 9, aktualizacja przechodzi - wszystko powinno działać i bootloader powinien być zablokowany. Problem w tym, że po instalacji MIUI 9 jest od razu bootloop. Próbowałem już kilka wersji z Xiaomi.eu, nic nie pomaga. Z bootloopa wydostaje się poprzez MiFlash, wracam znowu na 6.12.22 i próbuje inną paczkę z MIUI 9 - za każdym jednym razem to samo, bootloop przy MIUI 9. Próbowałem też na różnych wersjach TWRP - to samo.

Zgłosiłem się do Xiaomi po zezwolenie na odblokowanie bootloadera, bo ktoś pisał, że rozwiązaniem tego bootloopa jest wejście do Fastboot Mode i odblokowanie bootloadera przez MiFlash Unlock (od razu po instalacji MIUI 9). Dostałem zgodę od Xiaomi, ale niestety przy próbie odblokowania na 99% wywala błąd, że nie może odblokować. Eh? Najśmieszniejsze jest w tym wszystkim to, że mój telefon to chyba jakiś ewenement - wrzuciłem dla testów chińskiego, najnowszego MIUI 9 Stable. Zaktualizowało, działał, zablokowało niby poprawnie bootloader (fastboot oem device-info pokazał, że jest blokada), a jak potem skorzystałem z tej metody, żeby sobie wrócić do starego MIUI i ręcznie odblokować bootloader, to zadziałało, a teoretycznie niby nie powinno (bootloader pokazuje znów jako odblokowany, wrzuciłem TWRP i zainstalowałem MIUI 8 z Xiaomu.eu): 

Także ten. Jakiś pomysł? Którą paczkę z MIUI 9 wrzucić na MIUI 8 6.12.22, aby to w końcu poprawnie poszło i nie wpadło w bootloop? Naprawdę przejrzałem już sporo tematów i chyba coś mi umyka albo mój telefon jest debilny...

 

Edytowane przez Finnen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od którejś wersji miui9 plik aktualizacji jest bez bootloadera. Dlatego trzeba było zainstalować miui9 jedną z pierwszych wersji, a potem aktualizować już późniejsza wersja jaka będziesz chcial, lub możesz do nowej wersji dograć bootloadera.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam telefon mi 4c 2/16, wersja miui 9, 7.9.21 rozwojowa. Wg mnie wszystko dobrze działa, ale zastanawiam się nad wgraniem nowszej wersji. Polecacie coś? Mam jeszcze inne pytanie: z jakiego programu antywirusowego korzystacie na swoich telefonach?

Edytowane przez sim1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

mój mi4c zakupiony latem 2016 od kilku dni ma problem z baterią; niby trzyma jeszcze od 2 do 4 h na włączonym ekranie, ale ostatnie kilkanaście % leci w dół bardzo szybko i nierównomiernie tzn. wczoraj np. z 14% bezpośrednio na 9%, później było z 8% na 5% i do 1%. Dzisiaj było podobnie, więc zastanawiam się nad kupnem i wymianą baterii.. 

Doradzi Ktoś coś z allegro? :-)

Jest sens kupować taką za 40-50zł, czy brać najpopularniejszą i zarazem najtańszą za 30zł, link poniżej:

http://allegro.pl/orginalna-nowa-bateria-xiaomi-mi4c-bm35-3000mah-fv-i7162183517.html

Tutaj wszystkie oferty:

https://allegro.pl/kategoria/akcesoria-gsm-baterie-352?string=mi4c&order=qd&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-ele-1-2-1003

 

Może Ktoś już wymieniał i doradzi.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natrafiłem na taki problem, chciałem sobie zainstalować miui 9, wgrałem 6.12.22, potem na to 7.2.9 i teraz mam taki problem, że miunlock staje na 99% i wyskakuje błąd, zgodę dostałem jakiś czas temu już,  przy zalogowaniu na en.miui.com mogę ściągnąć tylko program, także zgodę mam przyznaną. Jakby tego było mało na tym 7.2.9 mam jakiś problem ze sklepem play i nie mogę pobrać żadnej aplikacji :(. Jest na to jakiś sposób czy trzeba się bawić z miflash?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natrafiłem na taki problem, chciałem sobie zainstalować miui 9, wgrałem 6.12.22, potem na to 7.2.9 i teraz mam taki problem, że miunlock staje na 99% i wyskakuje błąd, zgodę dostałem jakiś czas temu już,  przy zalogowaniu na en.miui.com mogę ściągnąć tylko program, także zgodę mam przyznaną. Jakby tego było mało na tym 7.2.9 mam jakiś problem ze sklepem play i nie mogę pobrać żadnej aplikacji . Jest na to jakiś sposób czy trzeba się bawić z miflash?
Zobacz w opcjach programistycznych. Swego czasu była tam opcja odnośnie bootloadera (coś o odblokowaniu).

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w ustawieniach mam pozaznaczane tak jak być powinno, z tego co widzę to dużo ludzi ma podobny problem, piszą żeby czekać i próbować, trzy dni, pięć, tydzień, dwa a nawet miesiąc. Nic,  narazie zainstalowałem najnowszego chińskiego deva,  jakoś to działa,  czekam aż się uda odblokować bootloader ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cześć.

 

Jak przejść z china stable V9.5.1.0.NXKCNFA (MIUI9)  na developer rom Version: 8.3.22 (MIUI9) ? Po nieudanej aktualizacji na rom xiaomi.eu telefon wpadł z bootloopa i zablokował się bootloader więc sflashowalem przez miflash w trybie EDL do china stable, niestety nie wiedziałem że unlock bootloadera trzeba robić na dev romie :/ na stable nie mogę dodać swojego konta w mi unlock status, mam komunikat "couldn't verify, wait a minute or two and try again". Według tej instrukcji http://en.miui.com/a-232.html po pobraniu Full ROM pack (developer) updater nie widzi tej paczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Od paru miesięcy mam problemy z baterią, potrafi szybko się rozładować i np. przy 29% wyłączyć telefon, a po podłączeniu ładowania od razu pokazuje np. 45%. Przypuszczam, że się zużyła i trzeba by ją wymienić. Czy takie objawy świadczą o padniętej baterii?

Screenshot_2018-04-11-08-56-48-203_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...