Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Orjon napisał:

Bl odblokowany? sprawdź to najpierw, jak tak - wejdź do twrp i wgraj eu, powinno móc się normalnie uruchomić (oczywiście przedtem format data, potem dopiero na telefon i instalka).

fastboot oem device-info daje wynik device unlocked-true, device critical unlocked-true.

Jak mam wgrać eu, skoro komp nie widzi telefonu jako dysku a tylko jako urządzenie android? (poprzednim razem, kiedy prosiłem o pomoc, po prostu się wkurzyłem, odłożyłem zbrickowany telefon na 2 dni na półkę, a potem jakimś cudem i pod niewypróbowanym wcześniej portem usb kompa, wykrył mi on telefon i dalej poszło gładko), no ale to nie metoda...

Rozumiem, że normalnie w tym momencie z poziomu twrp powinienem zrobić  wipe(dalvik, system, data, internat storage, cache), skopiować rom na telefon i go zainstalować.

Problem w tym, że mi go kurde komputer nie wykrywa jako dysku... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w Mount, wybierz Enable MTP albo jeśli nie ma to Disable MTP i ponownie Enable MTP i powinno wykryć, a jak nie - to zamontuj w tym menu Internal Storage.

Wpierw powinieneś zrobić format data a później skopiować dopiero ;) żadnego wipe nie rób.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Orjon napisał:

Wejdź w Mount, wybierz Enable MTP albo jeśli nie ma to Disable MTP i ponownie Enable MTP i powinno wykryć, a jak nie - to zamontuj w tym menu Internal Storage.

Wpierw powinieneś zrobić format data a później skopiować dopiero ;) żadnego wipe nie rób.

 

Na ten moment w Menu Mount mam zaznaczoną opcję "selected partitions to mount:" Data i Cache.

Klikanie Disable/Enable MTP powoduje dźwięk podłączenia sprzętu ale telefon w obu stanach (również gdy disable) nadal widnieje pod kompem jako mi4c-urządzenie android (taki sam efekt pod każdym portem usb kompa).

Jeśli chodzi o montowanie Internal Storage, to rozumiem, że chodzi o klik w "Select storage" i wybranie "internal storage" (oprócz tego mam do wyboru USB OTG 0 mb ) ?

To również niczego nie zmienia pod względem wykrywania telefonu.

No nic, będę powtarzał te czynności aż chwyci.

Jeśli chodzi o format data, o którym piszesz, chodzi o fastboot format userdata tuż po komendzie "fastboot flash recovery twrp.img" a przed "fastboot boot twrp.img", si?

 

Ps. Dżizas, jak ja to w końcu skończę i system bedzie śmigał, to normalnie Ci flaszkę wyślę ;-)

Edytowane przez wat01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Orjon napisał:

Nieee, chodzi mi o format data w TWRP z poziomu menu Wipe ;)

Potem, po tym formacie, uruchom tel ponownie w recovery z poziomu menu Reboot i powinno chwycić.

Ok, póki co  nie trybi, ale będę powtarzał do skutku.

Dam znać jak się uda.

Póki co dzięki za Twój czas! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=23928]kamillm[/mention] Tak czy inaczej test wyszedł pozytywnie, tj. po zasłonięciu czujnika wartość zmienia się na 0.0. Jednak podczas rozmowy ekran nadal pozostaje cały czas włączony.

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

na miui 8 tez nie było, było tylko na pierwszej aktualizacji po wprowadzeniu tej opcji i zaraz potem znikła. 

 

Po pół roku korzystania z miui china dev wróciłem na xiaomi eu no i musze Ci @galakty przyznać rację. Średnio raz na 10 wyjść z snapchata bądź z przeglądarki gdy ma więcej niż 1 kartę włączoną mam przeładowanie pulpitów. Po wyczyszczeniu działających aplikacji jest 850 mb wolnego ramu, gdzie na china dev było średnio 100 więcej.

@Acid chyba Twoja optymalizacja ramu poszła w złą stronę... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy możecie mi podpowiedzieć, który z romów z MIUI 9 jest/był najsensowniejszy? Na razie mam 8 jeszcze z lipca, nie lubię za często zmieniać softów, ale już chyba przyszedł czas na modernizację. 

Chodzi mi o baterię, płynność, działające funkcje i takie tam... 

Dzięki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ostatnio miewam problem z moim telefonem, czujnik światła kiepsko działa, telefon czasem potrafi zrestartować się, i bateria kiepsko trzyma (np. nagłe spadki z 14% do 10%, itp.). Obecnie mam zainstalowane MIUI 8.2 eu (6.12.22). Pomyślałem, że zmienię system i przetestuję telefon. Co proponujecie? Chciałem wgrać wersje globalna, ale czy taka w ogóle istnieje? Za pomocą XiaoMiTool znajduje mi tylko dwa roomy - China Stable oraz China Developer.

Edytowane przez andzi
błąd interpunkcyjny :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, andzi napisał:

Za pomocą XiaoMiTool znajduje mi tylko dwa roomy - China Stable oraz China Developer

I więcej nie znajdzie. Mi4C jest telefonem głównie na rynek Chiński (nie posiada oprogramowania Global). Także wszystko jest ok, albo China Dev / Stable albo xiaomi.eu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie. Twoim zdaniem, który system wybrać? China Stable ma dostęp do Sklepu Play?
xiaomi.eu / miuipolska.pl będziesz mieć i Polski język oraz sklep Play. China Dev / China Stable nie mają języka PL, nie mają też sklep Play. Trzeba go ręcznie dogrywać

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W zasadzie od początku kiedy kupiłem telefon (Mi4c 2/16) borykam się z problemem nagrzewania się prawej górnej części telefonu. Wersję systemową posiadam taką jak w screenie. I tu pytanie Czy ewentualna aktualizacja pozwoli zniwelować ten problem ? Jaka wersje wybrać ? I czy aktualizacji dokonam normalnie przez aktualizator ? 

Screenshot_2018-01-01-18-03-53_com.android.updater[1].png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak, może nie. Musisz sam sprawdzić ;)

Inna sprawa, że Twojej wersji nie ma w archiwum MIUIPolska, więc masz jakiś nieoficjalny ROM. Musisz zainstalować miuipolska najnowsze. A w twoim przypadku wgranie najnowszego softu spowoduje jednorazową blokadę bootloadera, więc będziesz musiał go odblokować.

Moja rada jest taka - napisz prośbę do Xiaomi o możliwość odblokowania bootloadera (http://en.miui.com/unlock), sprawdź czy masz go odblokowanego. Jak tak, to albo wgraj china dev, odblokuj bootloader i wgraj miuipolska, albo wgraj miuipolska bezpośrednio - tylko po wgraniu będziesz musiał odblokować bootloader, dlatego musisz napisać prośbę bo zakładam że możliwości odblokowania póki co nie posiadasz.

Podsumowując w skrócie - aktualizacji nie wgrasz przez aktualizator, musisz do tego wykorzystać albo miflash (jeśli wgrywasz wpierw china dev) w trybie fastboot, albo TWRP (jeśli MIUIPolska).

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,

 

poleci ktoś jakiś porządny serwis? Mam 2 usterki, a MiCenter nie ma baterii...

od kilku dni ledwo słyszę rozmówcę na głośniku rozmów (da się co najwyżej rozmawiać tylko w bardzo cichym pomieszczeniu) i bateria wariuje, ale problem widzę już wałkowany na forum.

Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...