Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, troche mnie tutaj nie było, lecz mam pytanie. Czy wie ktoś co zrobić, żeby nie zamykało mi samoczynnie aplikacji? Bo to jest denerwujące strasznie. Gdy np. piszę coś na messengerze a tutaj nagle aplikacja się zamyka... To samo z innymi aplikacjami. Nie działa nawet wyłączenie blokowania aplikacji w tle... Kompletnie nic. Jakieś pomysły?

Rom przedostatni dev

Edytowane przez KutanG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, KutanG napisał:

Witam ponownie, troche mnie tutaj nie było, lecz mam pytanie. Czy wie ktoś co zrobić, żeby nie zamykało mi samoczynnie aplikacji? Bo to jest denerwujące strasznie. Gdy np. piszę coś na messengerze a tutaj nagle aplikacja się zamyka... To samo z innymi aplikacjami. Nie działa nawet wyłączenie blokowania aplikacji w tle... Kompletnie nic. Jakieś pomysły?

Rom przedostatni dev

Czekać na cud i zbawienie, albo zmienić system na jakiegoś RR czy coś. Sam nic z tym nie zrobisz, MIIU9 to porażka na Mi4c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2017 o 15:32, KutanG napisał:

A który najbardziej polecacie jeśli mozna wiedzieć?

Od roku uzywam RR i sobie chwale.

MIUI to moim zdaniem kiszka.

To co niedzialalo 2 lata temu, nie dziala nadal (powiadomiena)

A dodaja jakies durnoty co tydzien, i updatety ktore naparwiaja poprzednie updaty i jednoczesnie dodaja nowe bledy :x

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

czy aktualizacja mojej obecnej wersji softu do najnowszej wymaga jakichś szczególnych akrobacji czy wystarczy ja zassać, skopiować na telefon i kliknąć w "aktualizuj system" ?

Wiem, że pytanie może wydawać się banalne, ale kompletnie się na tym nie znam, miui wgrywałem tylko raz, przy zakupie telefonu i ze sporymi problemami, stąd nie chciał bym się z tym znowu męczyć kilka dni ani tym bardziej uceglić telefonu, który ostatni coraz częściej zaczyna się zwieszać i chyba ewidentnie potrzebuje odświeżenia...

Z góry dzięki za pomoc.

screen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie - mam taką kwestię w mi4c. Telefon nagrywa wszystkie rozmowy i mogę je odsłuchać tylko w aplikacji dyktafon. Co ustawić, żeby "link" do nagranej rozmowy był widoczny w kontaktach z daną osobą (tam gdzie jest historia połączeń?) Miałem tak w Redmi 1s rom miuipolska i było to szalenie wygodne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2017 o 09:33, kamillm napisał:

@wat01 podczas przejścia z androida 5.1.1 na 7.x musisz zrobić trochę inaczej niż tylko zainstalować soft z TWRP. Wszystkie informacje znajdziesz w dziale tutorial.

Hej,

niestety wychodzi na to, że nie zrozumiałem do końca tego poradnika i skopałem sprawę :/

Próba aktualizacji polegała na wrzuceniu najnowszego(tak, wiem... :/) roma na telefon, odpaleniu go w twrp i kliknięciu 'install". Nie klikałem wipe.

Telefon na tę chwilę odpala się tylko w fastboot, próba normalnego odpalenia kończy się bootloopem z pojawiającym się i znikającym logo mi.

Próbowałem się ratować poprzez wgranie najnowszego roma China Stable przez miflash, ale to również się nie udało.

Najnowszy miflash wywala błąd "określone rzutowanie jest nieprawidłowe", inna wersja miflash z 2016 roku wgrywa rom bez końca, wywalając jednocześnie błąd "critical partition flashing is not allowed", a miflash beta(jakiś z 2016r.) ładuje co prawda rom na telefon (i to w ciągu 20 sekund niby), ale po tym telefon się wyłącza, próbuje odpalić i ponownie bootloop z logo mi...

Próbowałem również wgrywać poprzez miflash beta starsze wersje romów china Stable i China Dev, ale do niczego nowego to nie doprowadziło.

Romy wrzucałem do instalacji zarówno na C:\, jak i w katalogu C:\nazwa_folderu, ale nie robiło to również różnicy dla miflasha.

W opcjach miflash zaznaczałem po kolei każdą z opcji "flash all", "flash except..." itd, ale również nie zrobiło to większej różnicy, poza tym, że miflash beta rusza z flashowaniem tylko przy zaznaczonej opcji "flash all", co i tak, jak wyżej pisałem, niczego nie zmienia.

Po wejściu w fastboot, podpięciu telefonu i wpisaniu w konsolę komendy: "fastboot devices" wywala 8 znakowy kod alfanumeryczny i napis fastboot, po wklepaniu "fastboot oem device-info" wszędzie mam false.

W tym momencie  spędziłem około 4-5 godzin, próbując wgrać rom i chociaż bateria była naładowana przedtem na 100%, to trochę się boję, że jeszcze chwila i się wyczerpie, a wtedy pewnie nawet w serwisie będzie problem.

Czy da się coś z tym zrobić jeszcze na własną rękę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sugerowałbym sprawdzić czy tel przejdzie do EDL komenda fastboot oem edl (powinno wtedy wykryć w kompie jako Hs-USB QDLoader 9008). Jak nie to spróbuj z linka w mojej sygnaturze (na dole w poradniku jest link do wątku z sposobami odpalenia EDL, ale jeśli komenda nie działa to nie wiem czy zadziałają). Jeśli nie działają - to musisz spróbować albo kablem deep flash, albo poprzez zwarcie dwóch punktów na płycie głównej (testpoint). W necie jest sporo poradników.

tapnięte z Redmi 4a

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Orjon napisał:

Na początek sugerowałbym sprawdzić czy tel przejdzie do EDL komenda fastboot oem edl (powinno wtedy wykryć w kompie jako Hs-USB QDLoader 9008). Jak nie to spróbuj z linka w mojej sygnaturze (na dole w poradniku jest link do wątku z sposobami odpalenia EDL, ale jeśli komenda nie działa to nie wiem czy zadziałają). Jeśli nie działają - to musisz spróbować albo kablem deep flash, albo poprzez zwarcie dwóch punktów na płycie głównej (testpoint). W necie jest sporo poradników.

tapnięte z Redmi 4a
 

Po wpisaniu fastboot oem edl komp sygnalizuje odpięcie sprzętu (dźwiękiem) a telefon się wyłącza...

Rozumiem, że pozostałe metody na odpalenie EDL mam brać z fragmentu FAQ "Jak wrócić na Globala/zainstalować system przez MiFlash?XIAOMI - SNAPDRAGON zablokowany bootloader" ?

Jeśli wyczerpie mi się bateria, czy Twoim zdaniem jest jakaś sensowna (nie kosztująca drugie tyle co telefon) opcja naprawy w serwisie? Pytałem w kilku punktach, ale gdzie nie byłem, to studenciaki po usłyszeniu "miflash" "fastboot" idt. robiły tylko coraz większe oczy...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia, musiałbyś się Acida lub Zexon72 dopytać, ale skoro to chyba tylko problem softowy to nie powinno być większego problemu...

 

Co do EDL - powinien się tak jakby wyłączyć (czarny ekran), sprawdź czy go w menedżerze wykrywa jakoś.

 

Sposoby - tak, stąd właśnie.

 

tapnięte z Redmi 4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, slimdick napisał:

MI4C nie ma zablokowanego trybu EDL, komenda fastboot oem edl działa bez problemu, nie potrzebne żadne kable czy testpoint.

U mnie niestety ta komenda po prostu wyłącza telefon i rozłącza go z kompem, więc coś musi być na rzeczy chyba....

10 godzin temu, Orjon napisał:

Co do EDL - powinien się tak jakby wyłączyć (czarny ekran), sprawdź czy go w menedżerze wykrywa jakoś.

Tak jak pisałem wcześniej; po uruchomieniu telefonu w fastboot i podpięciu do kompa, wykrywa go tylko jako udządzenie Android, po wpisaniu "fastboot oem edl" j/w...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, matt_berninger napisał:

Sytuacja jest bardzo dziwna, w programie GPS test łapie w kilkadziesiąt sekund, kilkanascie satelit, a w Google maps niechce złapać...

Nic dziwnego, tylko MIUI. Jak nie możesz złapać fixa, to odpal diagnostykę telefonu pod *#*#MIUI#*#* i wejdź w GPS Test, jak złapie fixa to wyjdź i odpal nawigację, będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam szybkie pytanie. Chcę przejść na Android 7.0, w tej chwili mam zainstalowane MIUI w wersji stabilnej 8.2.1.0 . Czy mogę poprostu zainstalować najnowszą aktualizację dla androida 7.0 bez wipe? Czy muszę wykonać jakieś inne czynności wcześniej typu zmiana MIUI na 6.12.22 itp.? Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, pierwsze gdzie sprawdzam informacje to instrukcja przy aktualizacjach, która jest w takim razie zła. Nie ma tam słowa o instalacji dev. Cytuję:

Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22:

  1. Usunąć wzór lub kod blokady ekranu
  2. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2/11/2017 o 23:20, Orjon napisał:

Na początek sugerowałbym sprawdzić czy tel przejdzie do EDL komenda fastboot oem edl (powinno wtedy wykryć w kompie jako Hs-USB QDLoader 9008). Jak nie to spróbuj z linka w mojej sygnaturze (na dole w poradniku jest link do wątku z sposobami odpalenia EDL, ale jeśli komenda nie działa to nie wiem czy zadziałają). Jeśli nie działają - to musisz spróbować albo kablem deep flash, albo poprzez zwarcie dwóch punktów na płycie głównej (testpoint). W necie jest sporo poradników.

tapnięte z Redmi 4a
 

Hej,

chciałbym Ci podziękować, bo dzięki Twoim wskazówkom udało mi się przywrócić telefon do życia :)

Na tę chwilę mam u siebie zainstalowaną wersję MIUI 7.3 Stable (7.3.1.0(LXKCNDD),zablokowany bootloader i wolę zapytać(nawet jeśli głupio): czy uda się zainstalować najnowszy rom MIUI Polska -  MIUI 7.11.2  z użyciem miflasha, wg wskazówek w FAQ ( Jak wrócić na Globala/zainstalować system przez MiFlash/  zablokowany bootloader ) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo MIUIPolska nie ma ROMu fastboot. Musisz mieć odblokowany bootloader, i jako że masz jeszcze MIUI7 - to najpierw zainstaluj najlepiej najnowszy rom china dev (z paczki zip, z oficjalnej strony MIUI), myślę że da radę normalnie przez Updates, odblokuj jeszcze raz oficjalnie bootloader i instaluj najnowszy eu poprzez TWRP.

Edytowane przez Orjon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6/11/2017 o 21:08, Orjon napisał:

Nie, bo MIUIPolska nie ma ROMu fastboot. Musisz mieć odblokowany bootloader, i jako że masz jeszcze MIUI7 - to najpierw zainstaluj najlepiej najnowszy rom china dev (z paczki zip, z oficjalnej strony MIUI), myślę że da radę normalnie przez Updates, odblokuj jeszcze raz oficjalnie bootloader i instaluj najnowszy eu poprzez TWRP.

Cześć,

walki z aktualizacją c.d.

Chińczyk dał zgodę, odblokowałem go skutecznie miflashem, odblokowałem debugowanie usb, ściągnąłem xiaomi.eu_multi_MI4c_7.11.9_v9-7.0 i twrp.

Przy próbie odpalenia twrp wyskoczył błąd dtb not found, ale okazało się żę przez przypadek zassałem starą wersję twrp.

Po ściągnięciu najnowszej, udało mi się ją odpalić (fastboot devices-->fastboot flash recovery twrp.img-->fastboot boot twrp.img).

W tym miejscu się zaplątałem, bo okazało się, że telefon w trybie twrp nie jest widziany przez kompa, więc nie mogłem skopiować na niego roma.

Wyszedłem z twrp(nie instalując twrp, co było proponowane), telefon się odpalił, sprawdziłem ponownie debuggowanie usb(nie byłem pewien, czy to zaznaczyłem wcześniej) i ponownie odpaliłem twrp (jak wcześniej: fastboot devices-->fastboot flash recovery twrp.img-->fastboot boot twrp.img).

W tym miejscu musiałem przerwać, więc ponownie wyszedłem z twrp (reboot system)  i...telefon się zbrickował, teraz stale wyświetla logo mi (bez kropeczek, ładowania androida).

Na tę chwilę mogę go wyłączyć(przyciskając długo power), mogę wejść z powrotem w fastboot (power +down) i twrp (twrp+up lub ponownie przez fastboot), ale nie mogę odpalić telefonu w normalnym trybie.

Wtf? :(

Edit: póki co miałem cerpliwości na obserwowanie tego loga mi na jakieś 10-15 minut, czy możliwe ze system się odpala i powinienem poczekać dłużej? Po pierwszym wyjściu z twrp, odpalił się prawie natychmiast...

Edytowane przez wat01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...