Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Czy da się jakoś wyłączyć w ustawieniach klawiatury miui opcję "Używaj mojego stylu pisania", bo on tam zapisuje wszystkie słowa które się pisze (zapewne te których nie ma w słowniku), czyli w sumie działa jak keylogger. Wiecie wpisywane hasła, loginy itp. Nie jest to zbyt bezpieczne.

Ewentualnie włączyć, aby się pytał czy dodać.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Odblokowałem BL, wgrałem najnowszy TWRP i wrzuciłem aktualną wersję xiaomi.eu (MIUI 9) + full wipe i powiem Wam, że to nie ten telefon :D Chodzi jak rakieta, nic się nie zacina, nie wywala z Chroma, mogę normalnie instalować apki z GPlay (wcześniej był znany komunikat o oczekiwaniu na WiFi). Jak bym miał nowy telefon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maggikk napisał:

Dzięki Panowie. Odblokowałem BL, wgrałem najnowszy TWRP i wrzuciłem aktualną wersję xiaomi.eu (MIUI 9) + full wipe i powiem Wam, że to nie ten telefon :D Chodzi jak rakieta, nic się nie zacina, nie wywala z Chroma, mogę normalnie instalować apki z GPlay (wcześniej był znany komunikat o oczekiwaniu na WiFi). Jak bym miał nowy telefon :)

To chyba znaczy, że poprzedni system miałeś strasznie stary, napuchnięty i zasyfiony. Ale cieszę się, że jesteś zadowolony. Przyglądaj sie zarządzaniu RAM-em (ubijanie apek w tle), bo ponoć kuleje. Tzn. nie ponoć, kuleje na pewno, ale ponoć bardzo :)

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, virusek90 napisał:

Co Cię najbardziej zdenerwowało? I na co zmieniłeś?

Ty masz 3 GB RAMu, więc pewnie jest ok, ale na 2 GB RAMu nie istniały podstawowe założenia smartfona na androidzie. Zostawiałeś aplikację w tle, nie wiem, np. kartę w Chrome z ważną informacją, wychodzisz do pulpitu, po 5 minutach wracasz i Chrome zniknął, ładuje od zera i karty nie ma...

Czasami ubijało nawet aplikację SMS... 

Na co zmieniłem to pozwolę zachować dla siebie, ale nie jest to Xiaomi, mam dosyć po 3 latach ich "wsparcia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

Ty masz 3 GB RAMu, więc pewnie jest ok

No ja nie mam czegoś takiego, więc musi być tak jak mówisz. Myślałem, że całkiem coś innego Cię zdenerwowało :) 

Ciekawy byłem jaki xiaomi jest coś wart więcej od Mi4c, ale jak coś całkiem innego to spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, virusek90 napisał:

No ja nie mam czegoś takiego, więc musi być tak jak mówisz. Myślałem, że całkiem coś innego Cię zdenerwowało :) 

Ciekawy byłem jaki xiaomi jest coś wart więcej od Mi4c, ale jak coś całkiem innego to spoko :)

Chciałem kupić Mi5s, ale 3GB RAMu niedługo to będzie za mało dla MIUI, a Mi6 bez jacka i z defektem kleju tylnej klapki za 1700 zł nie chcę ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze jakąś wersję Miui 8 z kwietnia i tam jakoś wszystko działa a jak teraz przeglądam wątek z aktualizacjami to szkoda w tą dziewiątkę wchodzić. Czym dalej do przodu to idzie tym gorzej to wygląda. Coraz więcej ludzi narzeka na Miui. Może za jakiś czas się to zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawie dwu letnim użytkowaniu mojego Mi4c chciałbym go odświeżyć i tu moje pytanie. Zwykłe ful wipe czy Miflash? Jeśli to drugie to pasuje mi pomóż jak i co po kolei.

Obecnie mam zainstalowane najnowsze miui  dev.

Edytowane przez maciek04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kamillm napisał:

@maciek04 przecież chcesz tylko sobie odswieżyć telefon bez wgrywania ROMu to po co Ci robić miflashe, odblokowywać znowu boolader a później instalować xiaomi.eu. Jaki masz obecnie soft?

Abstrahując od softu. Warto też zrobić coś, co przyśpieszy niskopoziomowo sam "zużyty" nośnik. Nie wiem dokładnie, co zrobi to najlepiej, podejrzewam, że "format data", choć ta operacja trwa pół sekundy, więc nie robi porządnego formatu po całości. Chyba, że zawiera w sobie odpowiednik "trim" dla dysków SSD i to "zerowanie" się potem jakoś "samo" robi.

Do oceny stanu nośnika i efektów takich zabiegów polecam apkę PC Mark, a konkretnie jej część "Storage" (testować w trybie samolotowym). W załączniki screen z testu z Mi4c, który miałem niedawno pod ręką. Kolor zielony oznacza wynik istotnie lepszy niż średnia dla danego modeli tel., czerwony - przeciwnie, a szary "w normie". Na nowy Redmi4x mam większość na zielono, a na starym i mocno zapchanym Redmi3s - większość na czerwono. Na swoim Mi5 mam większość szare, ale kilka pozycji czerwonych, pomimo niedawnych wipe'ów, formatów oraz MiFlash-a. Chciałbym poznać – o ile istnieje – skuteczny sposób przywrócenia nośnika do formy z "młodości".

Screenshot_2017-10-12-18-37-56-827_com.futuremark.pcmark.android.benchmark.png

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...