Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)
W swoim mi4c 2/16 od dawna mam miui 6.5.26. Chciałbym przenieść się na najnowszą wersję oraz androida 7.0. Czy ktoś mógłby mi napisać w jaki sposób najlepiej zupdatować telefon z tak starej wersji oprogramowania?

Edytowane przez rzeznikm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rzeznikm wgraj to twrp [RECOVERY] TWRP 3.1.1 for libra/aqua https://forum.xda-developers.com/mi-4c/development/recovery-twrp-3-1-1-libra-aqua-t3656664

Co do tamtej wersji 6.5.26 to nie powinno mieć znaczenia i bez problemu możesz wgrać od razu tą z 7.0. Wgraj najpierw 7.2.9 potem już możesz te ostatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że Xiaomi jest "dziwne". Albo "lepsze" jak to mawiają ostatnio :) 

W MIUI9 widocznie poprawili autofocus we filmach... Ale... Zacznę historię od początku:

Sprawdzałem ciągle focus w jakości 1080p, ponieważ w 4K mamy obcięte FPS na poziomie 26-27. A tutaj autofocus jest tragiczny. Dziś rano z ciekawości odpaliłem 4K i... Autofocus jest poprawiony! Nie szaleje, działa szybko, no niemożliwe. Oczywiście przy dobrym świetle, w pokoju to ciężko zauważyć, ale wystarczy podejść do okna i sprawdzić na zewnątrz za dnia. Jest poprawnie, coś jak... Nie wiem, Huawei P9/P10, LG G6 i tym podobne. Do S7 i U11 brakuje ale to kwestia techniczna, nie do obejścia. 

Tak jak mówiłem, w pomieszczeniu za dużo z tego nie skorzystamy, bo 4K dostaje mniej światła od 1080p i tutaj ten focus nie działa zazwyczaj (chyba że na tle okna jak świeci słońce to tak).

Szkoda tylko, że w 1080p TO NIE DZIAŁA. Tylko w 4K, w którym FPS są ucięte. No ale... Zawsze to ciekawostka.

@latet sprawdź na Mi5 w 4K czy autofocus działa dobrze. Jeśli chcesz próbkę o co mi chodzi to podeślę.

@sp4ubw Ciebie może też to zaciekawi ;) 

Edytowane przez galakty
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2017 o 11:21, slimdick napisał:

@rzeznikm wgraj to twrp [RECOVERY] TWRP 3.1.1 for libra/aqua https://forum.xda-developers.com/mi-4c/development/recovery-twrp-3-1-1-libra-aqua-t3656664

Co do tamtej wersji 6.5.26 to nie powinno mieć znaczenia i bez problemu możesz wgrać od razu tą z 7.0. Wgraj najpierw 7.2.9 potem już możesz te ostatnie.

Dlaczego nie ma wzmianki o konieczności "pomostowania" via 7.2.9 na cotygodniowych stronach a aktualizacji? Jest tam tylko tak:

Spoiler

Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0

Pierwsza aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu z 6.12.22 (Android 5.1) na Android 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera.

Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22:

  1. Usunąć wzór lub kod blokady ekranu
  2. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
  3. Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
  4. Instalacja nowego TWRP przez fastboot flash recovery twrp.img
  5. Instalacja następnych aktualizacji standardowo przez Aktualizacje

* – w pkt 1 aktualizacja blokuje bootloader. Próba przejścia do recovery wyłącza telefon.
W razie problemów z błędnym kodem ekranu blokady ten poradnik pomoże.
Nowe TWRP dla Androida 7 do instalacji po odblokowaniu bootloadera*:

Dlaczego tam wciąż jest "prosto na 6.12.22"? To sugeruje, że jak ktoś ma starszą wersję, to najpierw musi 6.12.22, a potem dowolną najnowszą, a to chyba nie jest prawda, skoro wymagana jest 7.2.9?

Dnia 4.09.2017 o 10:50, galakty napisał:

 

@latet sprawdź na Mi5 w 4K czy autofocus działa dobrze. Jeśli chcesz próbkę o co mi chodzi to podeślę.

 

Sprawdziłem. Wciąż jest jak było (niezależnie od rozdzielczości). Czyli nie szaleje aż tak jak na Mi4c w 1080p, ale stabilny to on nie jest. Dlatego nigdy go nie używam ciągłego AF, zawsze mam wybrany tryb ostrości "Dotknij" i wszystkim to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZduneX25

@latet zapytaj administratora tego forum, już w kilku miejsca o tym pisałem że dla MI4C w aktualizacjach kolejnych po 7.2.9 nie ma pliku nowego bootloadera. Wiec albo trzeba najpierw wgrać aktualizację xiaomi.eu 7.2.9 albo dograć sam plik firmware do którego link już podawałem wielokrotnie. Jestem takim samym użytkownikiem tego forum jak Ty, nie mam żadnych specjalnych uprawnień :) 

7.2.9_7.8_17.thumb.jpg.c5f50efa8d422a50cbc6227074b6c99a.jpg

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, latet napisał:

Wciąż jest jak było (niezależnie od rozdzielczości).

Sprawdź 4K na dworze w dzień... Nie wierzę, że do Mi4c dodali PDAF focus a Mi5 olali (chociaż to nic niezwykłego w Xiaomi). Chcesz to się odezwij na PW i podeślę moją próbkę to zobaczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, galakty napisał:

Sprawdź 4K na dworze w dzień... Nie wierzę, że do Mi4c dodali PDAF focus a Mi5 olali (chociaż to nic niezwykłego w Xiaomi). Chcesz to się odezwij na PW i podeślę moją próbkę to zobaczysz...

OK, potestuję w lepszym świetle, bo w pomieszczeniu na 100% żadnej poprawy nie ma. Potestuję na Mi5 ale też na Mi4c dziecka, bo dziś mu wgrałem najnowszy ROM. Dzięki @slimdick za wskazówki, dzięki którym poszło jak po maśle i bez konieczności odblokowywania BL.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, latet napisał:

OK, potestuję w lepszym świetle, bo w pomieszczeniu na 100% żadnej poprawy nie ma. Potestuję na Mi5 ale też na Mi4c dziecka, bo dziś mu wgrałem najnowszy ROM. Dzięki @slimdick za wskazówki, dzięki którym poszło jak po maśle i bez konieczności odblokowywania BL.

No przecież mówiłem, że to w pomieszczeniu nie działa... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, slimdick napisał:

@latet dziwni mnie to że nikt tego nie zauważył z tym twrp, może dla tego że nie jest ono oficjalne. To uniwersalne twrp jest od dev który robi LineageOS na MI4C. Sprawdzałeś czy możesz je teraz uruchomić i z niego skorzystać ? 

Tak, bez problemu wszedłem potem jeszcze raz w to TWRP, aby wgrać Dodatki MIUI PL. Wszystko działa pięknie.

A czy może się w przyszłości jednak zdarzyć aktualizacja, która to TWRP "utrąci"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=26565]slimdick[/mention] Chciałem wgrać na czysto system, bo zauważyłem kilka problemów (niemożność - kopiowania w Root Explorerze do systemu, wgrania Viper4android, wejścia w zakładkę superuser w Magisku, etc.) Stąd też sądzę, że potrzebny jest poważniejszy wipe. Ty zaś napisałeś że aktualizacje po wersji 7.2.9 nie mają pliku nowego bootloadera. Więc dopytuje czy po pełnym sformatowaniu telefonu ja także muszę zrobić co Ty sugerujesz?

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XYZ jak zrobisz miflash wersją z 5.1 to oczywiście cofasz się do stanu gdzie masz stary bootloader i wtedy trzeba wgrać te wersję 7.2.9 czy sam firmware. W innych przypadkach jak wgrywasz miflash już china dev z 7.0 to nie jest konieczne :) Mój opis tyczy się tylko xiaomi.eu i przejścia z 5.1 na 7.0 jak ktoś pominął 7.2.9.

Jak masz coś nie tak w tej wersji teraz to wystarczy zrobić zwykły wipe w twrp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=26565]slimdick[/mention]Wszystkie te problemy mam odkąd przeszedłem na miui 9. Przed instalacją zrobiłem wipe w twrp. Teraz każda wersja na nowym miui powiela ww. błędy, w tym brak opcji programisty. Nie wiem o co chodzi...

 

Ps. Czy wipe wszystkiego poza pamięcią wewnętrzna w twrp będzie skuteczny w kontekście wspomnianych błędów?

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, prz3m3k96 napisał:

Jest tutaj jakiś użytkownik 8.5.1.0 stable?

Ostatnio zainstalowałem i działa gorzej niz android 5.1.1, często ubija mi pulpit i odtwarzacz przycina się nawet jak na telefonie poza nim nie ma nic włączonego. Ma ktoś też takie problemy?

Daj se spokój z tym telefonem i MIUI. Na ostatnich wersjach ten telefon to złom... MIUI8 lepiej działało (a niektórzy mówią że 7). Może to naprawią, ale wątpię... MIUI sobie nie radzi z 2 GB RAMu po prostu, dlatego nowe flagowce mają już po 6 GB, inaczej by ubijało pulpit nawet jak u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...