Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam telefon z MIUI xiaomi.eu 6.7.28 (rozwojowa) chciałem trochę go zaktualizować, dałem do najnowszej dostępnej wersji, wtedy w bootloaderze wystąpił błąd i generalnie system padł. Migało i gasło logo Mi. Na szczęście miałem na fonie stary ROM więc minuta i telefon wrócił do normalności.

Pytanie czy muszę się bawić w MIFlashe by zaktualizować go do obecnych wersji? Czy mozna to jakoś inaczej zrobić?

Drugie pytanie: jaką ostatnią stabilną wersje mogę zainstalować bez problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[RECOVERY] TWRP 3.1.1 for libra/aqua https://forum.xda-developers.com/mi-4c/development/recovery-twrp-3-1-1-libra-aqua-t3656664

W opisie jest podane że działa na botloaderze z lollipopa i nougata ;) Teraz można zainstalować jedno twrp i nie trzeba już żonglować przy przejściu z 5.1 ma 7.0 i w drugą stronę ;) 

Cytat

 

Edytowane przez slimdick
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od ponad roku jestem użytkownikiem telefonu Mi4c. Bardzo zadowolonym użytkownikiem. W ostatnich dniach mojej żonie popsuła się 2-letnia motorola (awaria procesora) więc konieczny jest zakup nowego telefonu. W związku z moimi pozytywnymi doświadczeniami ze wspomnianym Mi4c nastawiłem się na ten model. Niestety z dostępnością jest bardzo kiepsko, ponieważ Mi4c premierę miał 3 lata temu.

Po krótkich poszukiwaniach znalazłem telefon w chińskim sklepie lightinthebox.com

http://www.lightinthebox.com/pl/xiaomi-xiaomi-mi-4c-5-cal-smartfon-4g-2-gb-16gb-13-mp-hexa-rdzen-3080mah_p6049638.html?category_id=206&prm=1.4.1.1

Jestem laikiem w tych kwestiach dlatego proszę o pomoc. Potraficie powiedzieć, czy w telefonie tym jest wersja oprogramowania MIUI z językiem polskim? Nie ma wzmianki o wersji oprogramowania, jednak w dostępnych językach sprzedający wymienia j.polski. Jeśli nie będzie języka polskiego to będę w stanie wgrać oprogramowanie xiaomi.eu? Nie chciałbym kupić zablokowanego telefonu bez możliwości zmiany softu... Czy nawet w najgorszej sytuacji (zablokowany bootloader) będę w stanie telefon odblokować i zainstalować soft z j.polskim?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź na moje laickie pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tmk zastanów się czy czasem nie lepiej kupić jakiś nowszy model, MI4C już od dawna nie jest produkowane i kupując "nowy" dostajesz refurbished "odnawiany" :) Co do wersji językowej to skoro jesteś użytkownikiem tego modelu to powinieneś wiedzieć że oficjalny soft to wersja China bez j.polskiego. Co do wgrania oprogramowania to można to zrobić bez większych problemów. Osobiście odradzam kupno tego modelu , sprawdź raczej może inną opcję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi4c w pewnym momencie był hitem zakupowym. Cena około 110 dolców przy tych parametrach i aparacie były nie do pobicia. Zeszło wszystko, co było na stanie. Niemożliwe, żeby się gdzieś jeszcze uchowały dobre sztuki nieużywane. Telefon od dawna nie jest produkowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tmk napisał:

Czy masz pewność, że telefon ten będzie odnawiany?

Na 99% ;) Może i rok temu to bym kupił ale teraz już nie. 

Spoiler

Nie wiem jaką kwotę masz na to przeznaczoną , mogę polecić jak dla kobiety Motorola Moto G5. Znajoma kobieta taki zakupiła i jest zachwycona :) 

@galakty na xda koleś walczy z camera2api dla MI4C. Próbuje odwrócić obraz od strony kernela, ale na razie nic nie wskórał :D 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, slimdick napisał:

Próbuje odwrócić obraz od strony kernela, ale na razie nic nie wskórał

Mi4c ma porąbane pliki... Powodzenia życzę.

Poza tym to bez sensu, bo api2 jest okrojone i nic nie daje szczególnego. Sam walczyłem z tym, ale już starczy, to walka z wiatrakami ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty on tego jeszcze nie wie ;) 

Tu masz source https://forum.xda-developers.com/mi-4c/development/unofficial-lineageos-14-1-t3602604/page73

Koleś co robi lineageos na ten model mu napisał że to nie ma sensu ale tamten jest zachwycony aparatem :D 

Cytat

Camera2 API is buggy so I don't intend to support it and no you can't solve the flipped camera by editing files, a special kernel change is needed.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slimdick biedny, nie wie co go czeka... :P JA już wszystko przerabiałem z poziomu średniozaawansowanego usera, nie ma sensu. Obecnie nawet NIE MOŻNA wymusić kompresji 100% zdjęć, a co tu o api2 i dalej mówić... RAWów nie ma, ehhh. Obecnie jestem na etapie wyboru nowego telefonu, mam dosyć tego autofocusu we filmach ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miklo @slimdick @galakty Dziękuję Panowie za szybki odzew. Macie dużo racji, faktycznie ryzyko spore, że trafi się na egzemplarz odnawiany.

Pozostaje mi wyszukać alternatywy. Wcześniej myślałem o 5", ale z tego co widzę Redmi note 4x (5,5") ma dobre noty. Czy myślicie, że warto się na niego zdecydować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tmk napisał:

Aparat w Redmi note 4x jest wg specyfikacji ten sam, co Mi4c. Czy jego możliwości są ograniczane softem?

Sensor to jedno, do tego dochodzi optyka oraz soft. Musiałbyś zgłębić temat i poczytać (np. mi5x/mi max2 mają aparat z mi6 a są straszną kupą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat w Redmi note 4x jest wg specyfikacji ten sam, co Mi4c. Czy jego możliwości są ograniczane softem?
Nie jest nawet ten sam sensor. Zrobili na początek trochę telefonów z imx 258, poszły recenzje że jak na redmi to aparat jest przyzwoity a potem zaczęło się pakowanie sensorów Samsunga i omnivision.
Tak że jeśli ktoś chce w tym telefonie poziom zdjęć z mi4c to się srogo oszuka, do zdjęć lepszy będzie cool 1 dual tak jak tu@galakty podpowiada. Nawet 4/64 wyrwie za grosze
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To twrp co podałem po przejściu z 5.1 na 7.0 zostaje , bootloader jest zablokowany ale bez problemu można w nie wejść i instalować co się chce ;) Tak że nie ma potrzeby odblokowywać bootloadera po wgraniu 7.0 na MI4C.

[RECOVERY] TWRP 3.1.1 for libra/aqua https://forum.xda-developers.com/mi-4c/development/recovery-twrp-3-1-1-libra-aqua-t3656664

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2017 o 16:33, slimdick napisał:

To twrp co podałem po przejściu z 5.1 na 7.0 zostaje , bootloader jest zablokowany ale bez problemu można w nie wejść i instalować co się chce ;) Tak że nie ma potrzeby odblokowywać bootloadera po wgraniu 7.0 na MI4C.

[RECOVERY] TWRP 3.1.1 for libra/aqua https://forum.xda-developers.com/mi-4c/development/recovery-twrp-3-1-1-libra-aqua-t3656664

czy dobrze rozumiem, że nie trzeba teraz odblokowywania bootloadera oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie xiaomi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...