Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, adammmm napisał:

Cześć wszystkim,

Wyszukiwarka nie gryzie. Mniej czasu zajęłoby Tobie przejrzenie Forum, choćby w tym miejscu:

aniżeli dodanie tego wpisu.

Pierwszy wątek w dziale aktualizacji. Zapoznaj się z jego pierwszym postem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, galakty napisał:

Masz TWRP tak? To wejdź do niego kombinacją klawiszy i jeszcze raz sflaszuj ten ROM. Nic nie wipuj, zrebootuj i odłóż na 30 minut.

Nie wiem czy mam TWRP. W instrukcji instalacji było napisane że mam zainstalować albo poprzez aplikację Aktualizacje (tak też zrobiłem) albo z TWRP 3.0.1* (nie robiłem tego przez TWRP). Co mogę w tej sytuacji zrobić?

  1. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez TWRP nie zainstalujesz xiaomi.eu najnowszego ;) 

Teraz doczytałem, Ty od 2015 roku nic nie robiłeś? No to pewnie uwaliłeś sobie telefon teraz. Skoro nie masz TWRP, a Mi Recovery czy co tam wtedy było, to będziesz musiał przejść całą procedurę od Mi Flash, po odblokowanie bootloadera, wgranie TWRP i dopiero xiaomi,eu...

Co Ci wyskoczyło jak kliknąłeś aktualizuj z pliku?

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, galakty napisał:

Bez TWRP nie zainstalujesz xiaomi.eu najnowszego ;) 

Teraz doczytałem, Ty od 2015 roku nic nie robiłeś? No to pewnie uwaliłeś sobie telefon teraz. Skoro nie masz TWRP, a Mi Recovery czy co tam wtedy było, to będziesz musiał przejść całą procedurę od Mi Flash, po odblokowanie bootloadera, wgranie TWRP i dopiero xiaomi,eu...

Co Ci wyskoczyło jak kliknąłeś aktualizuj z pliku?

Tak, nie robiłem nic od grudnia 2015 roku.

Co Ci wyskoczyło jak kliknąłeś aktualizuj z pliku? - Nie wiem, kliknąłem tylko ściągnięty plik Xiaomi.eu Android 7.0 i pojawił mi się chyba czarny ekran i logo MI.

to będziesz musiał przejść całą procedurę od Mi Flash, po odblokowanie bootloadera, wgranie TWRP i dopiero xiaomi,eu... - nie rozumiem co to procedura Mi Flash itd. Jest gdzieś tutorial do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz telefon uruchomić? Weź przytrzymaj POWER, niech się zresetuje.

Tak, są tutoriale. Generalnie musisz sflaszować go na czysto Mi Flashem do któreś wersji China dev/stable (najlepiej jeśli jest to od razu pod androida 7), potem odblokować bootloader, wgrać TWRP i wtedy z niego xiaomi.eu. Tutoriale są, poszukaj, czy na forum, czy na stronie.

Ale musisz mieć zgodę na odblokowanie bootloadera, jeśli jej nie masz, to musisz wgrać Mi Flashem soft na androidzie 5, bo na nim możesz odblokować bootloader metodą nieoficjalną. Potem jak dostaniesz zgodę, to zakualizujesz do siódemki i odblokujesz metodą oficjalną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zaktualizować mój telefon z androida 5.1.1 do najnowszej wersji, obecnie mam 6.11.10. Najlepiej chciałbym to zrobić tak żeby telefon był jak nowy, bo obecnie tnie się niemiłosiernie, czyli jestem zmuszony zrobić full wipe? Mógłby mi ktoś napisać jak mam mniej więcej go zaktualizować do najnowszej wersji? TWRP mam, ale nie to najnowsze, bootloader był chyba odblokowany, albo odblokowałem go nieoficjalną metodą, bo oficjalną się zacinało przy 50%, pozwolenie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2017 o 11:30, galakty napisał:

A możesz telefon uruchomić? Weź przytrzymaj POWER, niech się zresetuje.

Tak, są tutoriale. Generalnie musisz sflaszować go na czysto Mi Flashem do któreś wersji China dev/stable (najlepiej jeśli jest to od razu pod androida 7), potem odblokować bootloader, wgrać TWRP i wtedy z niego xiaomi.eu. Tutoriale są, poszukaj, czy na forum, czy na stronie.

Ale musisz mieć zgodę na odblokowanie bootloadera, jeśli jej nie masz, to musisz wgrać Mi Flashem soft na androidzie 5, bo na nim możesz odblokować bootloader metodą nieoficjalną. Potem jak dostaniesz zgodę, to zakualizujesz do siódemki i odblokujesz metodą oficjalną. 

W grudniu 2015 roku dostałem oficjalną zgodę na odblokowanie bootloadera (wtedy instalowałem sobie MIUI Polska). Czy to oznacza, że przy mojej aktualnej próbie instalowania aktualizacjia zablokowoałem sobie bootloadera i powinienem ponownie prosić o zgodę na odblokowanie bootloadera wg poniższego poradnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KutanG tak, tu masz wątek na xda https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=72737459&postcount=452 , to są paczki FW razem z twrp, jak potrzebujesz nowy bootloader to wgrywasz paczkę NEW i robisz reboot do recovery i od razu możesz wgrać to co wymaga tego nowego jak potrzebujesz stary to OLD i wgrywasz sobie to co masz pod stary. Tak jak chcesz zrobić downgrade to wgraj ten stary , reboot do recovery potem sobie te paczkę co masz miui dograj, standardowy wipe i uruchom system, gotowe ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KutanG czego nie ogarniasz ? Masz dwa różne bootloadery, ten co był w 5.1 i ten co jest w 7.0. Jak chcesz wgrać stare miui na 5.1 to wgraj ten stary FW ze starym bootloaderem, paczka OLD ma w sobie też stare twrp. Zrób jak napisałem wgraj w twrp te paczkę Old Bootloader potem wybierz w opcjach restart do recovery, przeładuje Ci się do starego twrp i w nim już sobie wgraj miui na 5.1, najlepiej xiaomi.eu_multi_MI4c_6.12.22_v8-5.1

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie, jak telefon mi sie rozładuje do zera (sam sie wyłączy) to po ponownym uruchomieniu strasznie długo się uruchamia i na wyświetlaczu pojawia się napis aktualizacja, mimo ze żadnych aktualizacji nie ściągam, nie instaluje. Wersja ROMu to xiaomi.eu z androidem 5.

Chyba nie powinien sie przy każdym restarcie aktualizować sie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2017 o 11:39, grzegorz1982 napisał:

Chyba nie powinien sie przy każdym restarcie aktualizować sie ?

W swoim nexusie 4 tez tak mialem, ze jak padl do zera, to pozniej przeprowadzal optymalizacje i aktulaizacje aplikacji tak jakby instalowal update softa, czsami trwalo to z 15 minut. Zawsze to olewalem i Tobie też proponuje, telefon do dzis chodzi wysmienicie mimo, że ma już prawie 5 lat :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie. Od jakiegoś czasu siedzę na starym romie z odblokowanym bootloaderem (6.11.17). Chciałbym zainstalować nowy rom. Czy zgodnie z instrukcją muszę wpierw zainstalować rom 6.12.22, a dopiero po odblokowaniu bootloadera mogę zainstalować 7.7.20? Czy od razu mogę instalować 7.7.20? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm i tak zrobiłem. Od razu przez apkę aktualizacje wskazałem plik z romem 7.7.20. Coś poinstalowało w TWRP, a teraz mam bootlopa z logo MI gasnącym po chwili ;/ jakieś porady? W TWRP podczas instalacji wyskakuje mi E: unknown command [log] 

Poradziłem już sobie zrobiłem MIFlash z china dev i potem nowy ROM

Edytowane przez Barol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema, tak sie zlozylo, ze zostlaem wlascicielem dwoch telefonow MI4c :)

Jeden zostawiam dla siebie, wczesniej go odblokowalem i wgralem sobie najnowsze miui... jade na nim ciagle wiec tutaj problemu z aktualizacja nie ma.

Chcialbym jednak zrobic aktualizacje tez drugiego telefonu, podnoszac nieco jego wartosc rynkowa :) Jednak mam pytanie -  teraz jesli chcialbym odlbookowac bootloader to musze wykorzystac inne konto miui, inna karte sim (nr telefonu) ? Bo biorac unlock now na stronie i po zalogowaniu wyskakuje okno ktore przenosi mnie odrazu do sciagniecia mi unlock toola. Nie mam tutaj 'wniosku' o odblokowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, potrzebuje kupic tasme odpowiadajaca za ladowanie baterii. Jest to taka tasma jak w zalaczniku.

Czy gdzie - oprocz dragon tt i alie taka tasma ktos widzial ? Allegro przejrzalem bida, przejrzalem olx bida... a moze ktos ma zepsutego mi4c i chcialby odsprzedac za czteropaka :)

Original-New-Main-Board-Motherboard-Connector-font-b-Flex-b-font-Cable-For-font-b-Xiaomi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie, czy wasze telefony też głupieją z gorąca? 

Mój tak gdzieś od 3-4 tygodni, jak jest bardzo ciepło na dworze, tak ok. 30 st., to zaczyna żyć własnym życiem. Wkładam go do kieszeni zablokowany (mam odruch, że nie schowam telefonu z włączonym ekranem), a jak wyjmuję - to ma powłączany jakiś pierdylion aplikacji, ustawień i pieron wie czego, kiedyś sam sobie ustawił drugi profil, wyszukuje jakieś losowe hasła w Googlu, dziś mi odpalił Spotify'a w autobusie... Co ciekawe, robi mu się tak tylko powyżej 30 st., przy 28 jest spokój i cisza, najgrzeczniejszy telefon świata... 

To normalne jest? Można go jakoś tego oduczyć? :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, magyarek napisał:

Słuchajcie, czy wasze telefony też głupieją z gorąca? 

Mój tak gdzieś od 3-4 tygodni, jak jest bardzo ciepło na dworze, tak ok. 30 st., to zaczyna żyć własnym życiem. Wkładam go do kieszeni zablokowany (mam odruch, że nie schowam telefonu z włączonym ekranem), a jak wyjmuję - to ma powłączany jakiś pierdylion aplikacji, ustawień i pieron wie czego, kiedyś sam sobie ustawił drugi profil, wyszukuje jakieś losowe hasła w Googlu, dziś mi odpalił Spotify'a w autobusie... Co ciekawe, robi mu się tak tylko powyżej 30 st., przy 28 jest spokój i cisza, najgrzeczniejszy telefon świata... 

To normalne jest? Można go jakoś tego oduczyć? :P 

Niestety, ale tak. Do wiosny wszystko było ok, ale teraz w samochodzie mogę zapomnieć że pooglądam YT, czy sprawdzę maila. 

808 się grzeje i tyle, gdybyś miał 810 to by się wyłączał co 10 minut ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Ryszard Grzech napisał:

A może telefon trzymasz w kieszeni spodni skierowany ekranem do ciała i materiał kieszeni jest na tyle cienki, że się odblokowuje o nogę i dalej już klika.

Jest to jakieś wytłumaczenie, ale co, przy 28 stopniach materiał kieszeni mi grubieje? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, magyarek napisał:

Jest to jakieś wytłumaczenie, ale co, przy 28 stopniach materiał kieszeni mi grubieje? ;) 

Bzdura a nie wytłumaczenie. Jest upał i telefon się przegrzewa, proste. Tu nie ma co na siłę szukać winowajcy.

Mój najlepiej się czuję na kratce wentylacyjnej, gdy mam włączoną klimatyzację. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...