Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, krystian0120 napisał:

W moim przypadku dalej są problemy z odtwarzaczem (chociaż już go nie wywala), oprócz tego w klawiaturze nie działają podpowiedzi oraz pisanie gestami.

Wypada mi zapytać - stawiałeś system na czysto? Może po prostu tego w ustawieniach klawiatury nie uruchomiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Antyhaker napisał:

Wypada mi zapytać - stawiałeś system na czysto? Może po prostu tego w ustawieniach klawiatury nie uruchomiłeś?

System postawiony na czysto, pisanie gestami oraz podpowiedzi włączone.

6 godzin temu, Lokator napisał:

Gdzie jest problem z odtwarzaczem?

Odtwarzacz, niezależnie jaki (sprawdzałem już kilka) robi ściny. Prawdopodobnie wrzucę RR, 6.12.22 lub ostatnie stable na 5.1.

Edytowane przez krystian0120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bugi jakie do tej pory odnalazłem to:

- brak możliwości nagrywania w 4k

- Brak opcji nagrywania ekranu, chociaż w ustawieniach można wyszukać, ale i tak nie da sie tego kliknąć

- nie działa tryb pełnoekranowy odtwarzania filmików w przeglądarce (używam stokowej nie wiem jak w innych), pamietam że był to problem w jednej wersji dev z kwietnia bądź maja

- 2 razy dzisiaj podczas rozmowy przestałem słyszeć drugą osobę, ona mnie słyszała musiałem sie rozłączyć i jeszcze raz zadzwonić, niech ktos potwierdzi czy też tak ma

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=26232]piecka21[/mention], gdzie jest w opcjach możliwość nagrywania ekranu?
Potwierdzam, że na stokowej nie da się oglądać na pełnym ekranie. Na chrome bez problemu.

W wyszukiwarce w ustawieniach wpisz nagrywanie ekranu u gory się wyświetli ale nie da rady wejść w to, w ustawieniach dodatkowych tez nie ma tej opcji

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker już też o tym wspominałem na forum w wątku magisk, ten uniwersalny fix jest pod magisk v12 więc że nie działa na v13 to oczywiste. Autor wspomina również o tym w wątku na xda, niestety nie umieścił tej informacji na pierwszej stronie tylko gdzieś między spamem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slimdick napisał:

@Antyhaker już też o tym wspominałem na forum w wątku magisk, ten uniwersalny fix jest pod magisk v12 więc że nie działa na v13 to oczywiste. Autor wspomina również o tym w wątku na xda, niestety nie umieścił tej informacji na pierwszej stronie tylko gdzieś między spamem :) 

Czy aby na pewno oczywiste? :P

 

EDIT. Teraz gra i buczy - wreszcie mogę wrzucić emotikony z Androida O ;) Swoją drogą, polecasz jakieś ciekawe moduły?

 

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wybaczcie pytanie laika. Powoli dojrzewam do przejścia na Andka 7 ;) W tej chwili mam 6.11.3 i twrp 2.8.7., a w instrukcji instalacji najnowszego softu jest mowa o instalacji na twrp 3.0.1. Czy mogę instalować na tę starszą wersję twrp, czy muszę najpierw je zaktualizować? A jeśli muszę, to - wybaczcie! - jak? Pobrałam na wszelki wypadek 3.0.2.0 z Superluminal, czy mogę przez Flashify? Za cho...robę nie umiem w konsole i adb... :( 

A i jeszcze jak zaktualizuję i odblokuję bl (o ile mi się uda, rzecz jasna), to to flashify zadziała na 7? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a 3.1 nie jest dla Nugata? Jakieś takie sprzeczne zeznania w sieci znajduję. Bo tak w ogóle to na Superluminal najnowsze jest właśnie 3.0.2, to skąd wziąć wyższe? 

Sorry, ale pół roku nie aktualizowałam i nie jestem na bieżąco :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, magyarek napisał:

Ok, a 3.1 nie jest dla Nugata? Jakieś takie sprzeczne zeznania w sieci znajduję. Bo tak w ogóle to na Superluminal najnowsze jest właśnie 3.0.2, to skąd wziąć wyższe? 

Sorry, ale pół roku nie aktualizowałam i nie jestem na bieżąco :(

Tak, jest dla Androida 7 - w końcu pisałeś, że chcesz na niego przejść :P
Pobrać możesz tutaj z oficjalnej strony >>> https://twrp.me/devices/xiaomimi4c.html Strona TS to żaden wyznacznik, bo nie oni to tworzą.

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@magyarek najnowsze teraz już możesz pobrać z twrp.me, ostatnie zmajstrował AndropaX ;)

Te 3.1.1-1 20MB jest pod bootloader N a te starsze 49MB są pod boodloader L, w ten sposób najłatwiej rozpoznać :D 

https://eu.dl.twrp.me/libra/

Spoiler

twrp-3.1.1-1-libra.img20.6M2017-06-11 16:50:04 EDT

twrp-3.1.1-0-libra.img48.6M2017-05-17 18:42:45 EDT

twrp-3.1.0-0-libra.img49.4M2017-03-10 05:47:54 EST

twrp-3.0.2-0-libra.img49.4M2016-04-13 10:36:57 EDT

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeny... czekajcie, powoli. 

Mam teraz rom 6.11.3 i twrp 2.8.7. Czyli kolejność wykonywania działań jest taka: Aktualizuję twrp do 3.1.1-0 dla Lollipopa - aktualizuję system do 7.6.29 (albo do jutrzejszego) - odblokowuję bootloader - wgrywam twrp 3.1.1-1 dla Nugata - wgrywam roota (bo się przyda). Dobrze myślę czy znów mi się coś popierniczyło? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, no właśnie o to mi chodziło, czy ten rom pójdzie z twrp 2.8.7. A jeszcze takie durne dla pewności - jak wgram Nugata, to póki nie odblokuję bl, to normalnie będzie działać, tak? 

Dzięki za pomoc. Rany, ale jestem zapóźniona... :P  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.07.2017 o 14:39, krystian0120 napisał:

Właśnie zaczęły działać podpowiedzi oraz pisanie gestami. Klawiatura wyświetliła sugestię podpowiadania kontaktów (po raz drugi, wcześniej odmówiłem), ponownie odmówiłem dostępu i wszystko w tej kwestii wróciło do normy.

A u mnie to nie działa, czy ktoś wie, jak naprawić? Słowniki wszystkie ściągnięte, wszystkie ustawienia powłączane, ale lipa, gestów brak. W tej drugiej, MIUI International czy jak jej tam, też to nie działało, ale po zainstalowaniu słowników zaskoczyło, w Googlowej - ni hu hu. 

Jakieś coś wyczyścić może albo co? System ostatecznie mam najnowszy ;) 

 

Edit: Dobra, już wiem, aktualizacja klawiatury rozwiązała problem. Można usunąć? Zwłaszcza że jeden pod drugim?

Edytowane przez magyarek
Samo się rozwiązało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

zarejestrowałem się na forum ponieważ mam pytanie dotyczące aktualizacji MIUI do najnowszej wersji. Jestem użytkownikiem telefonu Mi4c od grudnia 2015 roku (wtedy zainstalowałem MIUI Polska). Od tamtej pory nie aktualizowałem oprogramowania. Ostanimi czasy kilka razy zawiesił mi się telefon co skłoniło mnie do zajrzenia na forum i moim oczom ukazała się cała nowa paczka aktualizacji ;) Szukałem w jaki sposób mogę najszybciej zaktualizować MUIU do najnowszej wersji jednak trochę się w tym wszystkim pogubiłem. Czy mógłby ktoś mi wkleić link do kroków jakie powinienem poczynić (tutorial?) aby zaktualizować MIUI do najnowszej wersji (czy powinienem zmienić wersję Android aby zaktualizować MIUI do wersji 7.7.6)? W załączniku przesyłam print screen mojej aktualnej wersji.
Z góry dzięki za pomoc!

 

Screenshot_2017-07-13-15-07-30_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...