Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Volv3r napisał:

Hmmmmmm. A jak dostalem od chinczyka z 3 miesiace temu pozwolenie na odblokowanie bootloadera gdy przechodzilem na Anroida 7, to bedzie ono nadal wazne? Czy od nowa musze requestowac ?

Ciężko powiedzieć, bo różnie może z tym być. Teoretycznie powinno być wciąż ważne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wroce z pracy to sprawdze czy przejdzie. Ale generalnie jak miflash puszcza mnie do opcji unlock i laduja sie procenty to znaczy, ze mam pozwolenie na koncie, right?

 

Ok jednak mi nie zablokowało bootloadera ;)

Edytowane przez Volv3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z moim mi4c.

W piątek podczas rozmowy telefonicznej telefon się zwiesił i zaczęła się aktualizacja. Chwila moment, aktualizacja wykonana, oddzwaniam i nagle mnie nie słychać... mikrofon nie działa (jak głośno mówię, wręcz krzyczę to coś tam mnie słychać), jak biorę tryb głośnomówiący wszystko jest okej mikrofon działa.

Spoiler

w jakiś strych tematach odgrzebałem, że może to być przyczyna slotu na kartę sim, zmieniłem nic nie pomogło, w innym temacie wyczytałem, że to może być problem z softem.

Dlatego też na początek chciałem przywrócić ustawienia fabryczne i tu pojawia się następny problem.

Klikam przywróć ustawienia fabryczne czekam te 10s "bezpieczeństwa" klikam ok telefon zaczyna "myśleć -> kręci się ->  symbol mi" po czym wyłącza się. Uruchamiam go ponownie i wszystko jest po staremu.

Postanowiłem pobrać z miui Polska soft i zainstalować go. Wchodzę instaluj z zip i znowu ta sama sytuacja telefon zaczyna "myśleć -> kręci się ->  symbol mi" po czym wyłącza się. Uruchamiam go ponownie i wszystko jest po staremu. (plik zip kasuje się samoczynnie z pamięci telefonu)

Postanowiłem więc uruchomić w recovery, klikam uruchom w recovery znowu ta sama sytuacja telefon zaczyna "myśleć -> kręci się ->  symbol mi" po czym wyłącza się. Uruchamiam go ponownie i wszystko jest po staremu. Gdy przy wyłączonym klikam vol + power to nic się nie dzieje

Bootloader miałem na pewno kiedyś odblokowany, ale postanowiłem sprawdzić tą metodą: https://miuipolska.pl/?faqs=jak-sprawdzic-status-bootloadera tylko niestety po wpisaniu komenty "fastboot device " wyskakuje komunikat "waiting for any device" nie da rady sprawdzić. Ogólnie jak włączam flasboot vol - power i pokazuje się "logo" fastboot to po około 20 sekundach  wyłącza się

 

Co z tym mogę zrobić, mi brakuje już pomysłów, jak postawić system od nowa? Czy to wina systemu czy też jednak może mikrofon siadł (z ciekowości sprawdziłem czy w rozmowie na messengerze będzie mnie słychać i też niestety nie)?tel1.pngtel2.png

Telefon kupiłem na IBUYGOU 26.04.16 czy gwarancja już minęła?  Przy zakupie wybierałem opcję "Extended 1 year warranty" . Tam jest tylko na rok czy z tą opcją na dwa lata?

 

Edytowane przez piotrek0493
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamillm napisał:

@piotrek0493 polecam Ci zrobić wszystko od początku i jak należy. Najpierw doprowadzić do porzadku stery na kompie tak aby telefon byl wykrywalny. Nastepnie wrzucic miflashem soft dev i odblokowac bootlader jesli sie zablokuje, wgrac TWRP, wgrac xiaomi.eu i cieszyc sie dzialajacym telefonem.

Telefon podczas normalnego połączenia z komputerem jest wykrywalny, w momencie gdy chcę sprawdzić bootladera i włączam do w trybie fastboota i sprawdzam w wierszu poleceń nie wyszukuje go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotrek0493 napisał:

Telefon podczas normalnego połączenia z komputerem jest wykrywalny, w momencie gdy chcę sprawdzić bootladera i włączam do w trybie fastboota i sprawdzam w wierszu poleceń nie wyszukuje go.

To ze telefon jest widoczny podczas normalnego podlaczenia nie znaczy, ze będzie widoczny w trybie fastboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek0493 już Ci pisałem wcześniej że masz wszystko na forum opisane krok po kroku, a wklejanie tego posta co już Ci raz moderator usunął w innym wątku nic nie da poza tym ze możesz dostać ostrzeżenie :P Jak będziesz online to pisz do mnie na PW to pomogę Ci ogarnąć temat ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zrobić miflasha. Wgrałem system od nowa niestety nic nie pomogło. Dalej bardzo słabo słychać.

Czyli chyba problem jest z mikrofonem.

Telefon kupiłem na IBUYGOU 26.04.16 czy gwarancja już minęła?  Przy zakupie wybierałem opcję "Extended 1 year warranty" . Tam jest tylko na rok czy z tą opcją na dwa lata?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎06‎-‎07 o 22:58, sonek napisał:

Dzień dobry,

Czy jest możliwość wyłączenia dźwięku gdy wychodzimy z trybu cichego? Chodzi mi o to "pik" gdy odciszymy telefon. Szukałem w ustawieniach, ale nie znalazłem.

Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎06‎-‎13 o 15:40, qln napisał:

Może to Ci pomoże, wstawiłem widget cichy na ekran główny i za jego pomocą wyciszam i wracam do poprzedniej głośności. Jak wracam nie ma dźwięku, jak mutuje jest wibracja.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

Jak wracam mam dźwięk :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Antyhaker napisał:

Rychło w czas :)

Jeśli dobrze pamiętam to wcześniej był ktoś inny odpowiedzialny za twrp dla libra, mogę się mylić, a teraz patrze jest Maintainer: AndropaX :) Pewnie gdyby nie on to by dalej była wersja pod 5.1 :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twrp.me pojawiła się w końcu wersja twrp pod nowy bootloader N. Odpowiedzialny za te wersje jest oczywiście AndropaX  
[mention=9643]miklo[/mention] na tej wersji bez problemu działa adb backup  

Fajnie. Wrzucę żonie i synowi. Łatwiej zawsze backupy robić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, XYZ napisał:

W innym wątku wyczytałem, że twrp 3.1.1.-0 nie ma możliwości root - czyli nie można zainstalować supersu, czy tak? Jak to jest z tą wersją o której piszecie?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

Nie wiem jak powinno być, ale z Magisk działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...