Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, grimex napisał:

Ludzie pomocy...to co od paru miesiec dzieje sie z moim mi4c 2/16 przechodzi ludzkie pojecie. Telefon zacina sie tak strasznie jak za starych czasow na moim samsungu s2. Mam zainstalowane kilka najwazniejszych apek. Siedzialem na roznych wersjach xiaomi.eu pozniej przesiadlem sie na wersje stable ale po paru dniach problem wraca. Ogladam filmiki na yt i obrot ekranu potrafi trwac nawet 3-4 sekundy a o messengerze juz nie wspomne istna katorga.

Co w takiej sytuacji polecicie? Jest jakis sprawdzony system? Cos mi sie kojarzy, ze telefon fajnie chodzil na systemach miui opartych o andka 5.1. Jakies rady :((?

Widze ze polecacie system RR ale jednak chyha wolalbym zostac na miui.

Warto dac szanse RR. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z żony mi4c. W zasadzie z MIUI. Miała któreś wydanie z kwietnia, dzisiaj wrzuciłem najnowsze (z zeszłego piątku). Ale do rzeczy... Mamy sporą rodzinę i - żeby się z tym wszystkim ogarnąć - mamy wspólny kalendarz w GMAIL. Założyłem dodatkowe konto i obydwoje mamy je u siebie skonfigurowane. U mnie śmiga pięknie. W czasach mi4c używałem RR (a wcześniej CM13.1) i nie było problemu. U żony na MIUI od początku bywa tak (od początku, czyli od bodaj września 2016), że w pewnym momencie przestaje ten kalendarz synchronizować. Ręczna synchronizacja nic nie daje. Trzeba konto wywalić w ustawieniach i dodać od nowa. Sęk w tym, że czasem nie wie o czymś, co ja do kalendarza wrzucę i orientujemy się po czasie. Nie będę jej codziennie wywalać i dodawać na wszelki wypadek ;) Macie jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ktorej wersji MIUI siedzicie?? Osoby ktore korzystaja z snapa, insta messengera - nie wieszaja Wam sie te apki? Ja obecnie siedze na 7.3.23 no i ogolnie przycinaja mi sie.... Zastanawiam sie nad wipem i powrotem do jakiejs starszej wersji MIUI, bo wydajnosc telefonu od jakiegos czasu slaba. I zrobilo sie cieplo i powrocil problem z temperatura 48 stopni. Wtedy to juz w ogole zamula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakie macie doświadczenia ze słuchawkami Bluetooth (zestaw głośnomówiący) chodzi mi konkretnie o słuchawkę w wersji bt 2.1 czy będzie dobrze współpracować z Mi4c (Bluetooth wersja 4.1)

Szukałem na forum ale nie trafiłem na konkretną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wulfel napisał:

Koledzy jakie macie doświadczenia ze słuchawkami Bluetooth (zestaw głośnomówiący) chodzi mi konkretnie o słuchawkę w wersji bt 2.1 czy będzie dobrze współpracować z Mi4c (Bluetooth wersja 4.1)

Szukałem na forum ale nie trafiłem na konkretną odpowiedź.

BT jest kompatybilne wstecz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem ze sklepu, rozpakowali Jabre 2046 i działało ale odbiorca kiepsko mnie slyszal, przykrywała mnie muzyka że sklepu. Wcześniej nie miałem takimi słuchawkami styczności więc nie mam punktu odniesienia. Dokopałem się na forum do kilku tematów z tym problemem i jestem w kropce, jedni mówią że słychać dobrze a inni przeciwnie. Muszę kopać dalej, dzięki.

Piszę o konkretnym modelu Jabra bt2046 bo tylko taki testowałem.

Edytowane przez wulfel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

Bo o ile dobrze wyczytałem na tym najnowszym są jeszcze jakieś błędy. Nie wiem jak z tym starszym, ale głównie zależy mi na tym, żeby mi sie nie przycinał tak strasznie ten telefon jak to ma miejsce teraz ;> A ten nowszy stable ma coś lepszego od tego straszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Volv3r napisał:

głównie zależy mi na tym, żeby mi sie nie przycinał tak strasznie ten telefon jak to ma miejsce teraz ;>

No to ładuj sprawdzony przeze mnie stable 8.1.2.0. Przed isnatalcja WIPE: data, davlink, cache, jak zaladujesz system to znowu WIPE data, davlink, cache, internal storage (wyczysci Ci wszystko) - ja mam zawsze taka procedure instalacji xiaomi.eu i taka wszystkim polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poleci ktoś sprawdzoną aukcję z wyświetlaczem oraz dotykiem do Mi4c? Niestety mój padł ugryziony przez dziecko ;) Najlepiej chyba z Chin, bo u nas wszystko 2 razy droższe od Januszy. Ewentualnie jakiś sprawdzony serwis, który wymienia w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kamillm napisał:

No to ładuj sprawdzony przeze mnie stable 8.1.2.0. Przed isnatalcja WIPE: data, davlink, cache, jak zaladujesz system to znowu WIPE data, davlink, cache, internal storage (wyczysci Ci wszystko) - ja mam zawsze taka procedure instalacji xiaomi.eu i taka wszystkim polecam ;)

Chryste, Ty dalej z tym? Tylko robotę ludziom dokładasz. Nie ma sensu robić przed i po wgraniu czyszczenia partycji, bo po co niby?... Tak samo wszędzie wrzucasz ten 8.1.2.0., jakby nowszych nie było - 8.2 użytkowałem bez najmniejszego problemu, z 8.3 niestety już nie miałem dłuższego kontaktu.

@Volv3r Jak pisałem wcześniej - daj szansę wersji 8.2.3.0 i dopiero w razie problemów (nie powinny wystąpić :)) wgraj 8.2.1.0. Główna różnica i jednocześnie przewaga nowszego wydania to Android 7.

Co do pytania - po co robić czyszczenie partycji "system", skoro ta się i tak czyści przy wgrywaniu? :P Taka sztuka dla sztuki - można, ale niczego to nie zmienia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...