Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie (i panie też). Zauważyłem ciekawą sytuację. Zainstalowałem przez MiFlash China Dev 7.5.18, posprawdzałem parę rzeczy (widgety, aplikacje SMS, itp.). Potem wgrałem twrp i xiaomi.eu 7.5.18. Po instalacji systemu i skonfigurowaniu jako nowe urządzenie i przetestowaniu mogę stwierdzić, że jest coś nie tak z wydaniem xiaomi.eu. Najprostszy przykład: zainstalowałem dodatkowy styl, potem w domyślnym stylu chciałem tylko zmienić widget zegara z pogodą na ten z tego pobranego stylu. Niestety nie ładuje go, pojawia się domyślny widget. Tak samo jest z napisem LTE (cały czas widnieje 4G) - co prawda to samo, ale było wydanie, które miało zmienić napis.

Więc stwierdziłem, że sprawdzę jak sprawa wygląda na wcześniejszych romach. Sytuacja wygląda tam samo. Jest problem z widgetami :( 

Sprawdzałem czyste instalacje:
 - xiaomi.eu_multi_MI4c_7.5.11_v8-7.0
 - xiaomi.eu_multi_MI4c_7.5.4_v8-7.0
 - xiaomi.eu_multi_MI4c_7.4.27_v8-7.0
 - xiaomi.eu_multi_MI4c_7.4.13_v8-7.0
 - xiaomi.eu_multi_MI4c_7.4.6_v8-7.0
 - xiaomi.eu_multi_MI4c_7.3.9_v8-7.0

Spędziłem nad tym wczoraj całe popołudnie i wieczór. Nawet niektóre z nich próbowałem aktualizować do kolejnego wydania. Nie było poprawy. Może ktoś się wypowiedzieć, czy zauważył coś podobnego? @Acid zgłaszał już ktoś podobny problem? Chyba, że mam jeszcze jakoś inaczej sprawdzić?

 

P.S. Na wersji China Dev 7.5.18 działo wszystko dobrze (np. widgety)

Edytowane przez virusek90
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy tutaj dobrze wiemy, do kilku aktualizacji wstecz chrome był crashowany co sek. Potem były problemy z google play i po ich rozwiązaniu chrome przestał crashować. Nie sądzę że to przypadek i coś musiało wpłynąć na ten fakt, niemniej jednak teraz bardzo często widzę komunikat "kurza twarz". Też tak macie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sephriot napisał:

Jak wszyscy tutaj dobrze wiemy, do kilku aktualizacji wstecz chrome był crashowany co sek. Potem były problemy z google play i po ich rozwiązaniu chrome przestał crashować. Nie sądzę że to przypadek i coś musiało wpłynąć na ten fakt, niemniej jednak teraz bardzo często widzę komunikat "kurza twarz". Też tak macie? 

Ja ten komunikat nawet na PC mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ryszard Grzech napisał:

A jak z aparatem na rr? Bo na cm robił gorsze zdjęcia.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

Na starych wersjach nie działał PDAF, przez co trochę kiepsko i upierdliwie strzela się foty. Nie wiem jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2017 o 09:25, virusek90 napisał:

Panowie (i panie też). Zauważyłem ciekawą sytuację. Zainstalowałem przez MiFlash China Dev 7.5.18, posprawdzałem parę rzeczy (widgety, aplikacje SMS, itp.). Potem wgrałem twrp i xiaomi.eu 7.5.18. Po instalacji systemu i skonfigurowaniu jako nowe urządzenie i przetestowaniu mogę stwierdzić, że jest coś nie tak z wydaniem xiaomi.eu. Najprostszy przykład: zainstalowałem dodatkowy styl, potem w domyślnym stylu chciałem tylko zmienić widget zegara z pogodą na ten z tego pobranego stylu. Niestety nie ładuje go, pojawia się domyślny widget. Tak samo jest z napisem LTE (cały czas widnieje 4G) - co prawda to samo, ale było wydanie, które miało zmienić napis.

Więc stwierdziłem, że sprawdzę jak sprawa wygląda na wcześniejszych romach. Sytuacja wygląda tam samo. Jest problem z widgetami :( 

Sprawdzałem czyste instalacje:
 - xiaomi.eu_multi_MI4c_7.5.11_v8-7.0
 - xiaomi.eu_multi_MI4c_7.5.4_v8-7.0
 - xiaomi.eu_multi_MI4c_7.4.27_v8-7.0
 - xiaomi.eu_multi_MI4c_7.4.13_v8-7.0
 - xiaomi.eu_multi_MI4c_7.4.6_v8-7.0
 - xiaomi.eu_multi_MI4c_7.3.9_v8-7.0

Spędziłem nad tym wczoraj całe popołudnie i wieczór. Nawet niektóre z nich próbowałem aktualizować do kolejnego wydania. Nie było poprawy. Może ktoś się wypowiedzieć, czy zauważył coś podobnego? @Acid zgłaszał już ktoś podobny problem? Chyba, że mam jeszcze jakoś inaczej sprawdzić?

 

P.S. Na wersji China Dev 7.5.18 działo wszystko dobrze (np. widgety)

Potwierdza ktoś? Instalował ktoś ostatnio na czysto ROM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Sephriot napisał:

Potwierdzam że nie ma napisu lte i nie ma ucinania ogonkow w ustawieniach SMS. Stylami się nie bawię to nie wiem ale pewnie jest tak jak mówisz. 

Możesz pobrać jakikolwiek motyw i spróbować potem zmienić sam widget zegara z pogodą na ten z pobranego stylu?

O te dwie pierwsze rzeczy, to już nie mam siły na zgłaszanie tego. Widocznie tak ma być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starych wersjach nie działał PDAF, przez co trochę kiepsko i upierdliwie strzela się foty. Nie wiem jak teraz.

 

Tak na prawdę problem jest w ustawieniach AF. Wystarczy wyłączyć no shutter lag i ustawić tryb af na auto i wtedy trafia zawsze. Mi trafiał lepiej nawet niż z aparatu miui.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, miklo napisał:

 

Tak na prawdę problem jest w ustawieniach AF. Wystarczy wyłączyć no shutter lag i ustawić tryb af na auto i wtedy trafia zawsze. Mi trafiał lepiej nawet niż z aparatu miui.

 

 

Nie chodzi mi o trafianie, a o szybkość. Testowałem na Redmi CMy, AOSP itp i w żadnym nie działał PDAF, czyli ekspresowe ostrzenie na dobrym świetle, aparat ciągle badał kontrast i "jeździł" w przód / tył. Na MIUI nie było tego widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem tego od jakiegoś czasu. Może po prostu nie zwracałem uwagi, ale ostrzenie było szybkie i nie jeździł w te i we wte. Porównywałem z MIUI (z drugiego telefonu) i czasami na RR deczko dłużej ostrzył, ale za to trafiał. W przeciwieństwie do MIUI, który robił zdjęcie czasem szybciej, ale nie trafiał wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
 

To mój pierwszy post ale od ponad roku jestem szczęśliwym posiadaczem Mi4c.
Od dłuższego czasu siedzę na jednej z ostatnich wersji Andka 6, ale trochę ciekawi mnie jak to wygląda na 7 i tu mam pytanie.
Którą wersję Miui polecacie aby zainstalować i mieć jak najmniej problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, slimdick napisał:

@macool na MI4C nie ma miui z androidem 6 , jest z 5.1 i 7.0 ;) 

w sumie masz rację.

Zazwyczaj obchodziła mnie wersja Miui i jakoś mi się pomyliło, a pamiętałem jedynie że mam na poprzedniej wersji Androida;-)

Edytowane przez macool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Fri May 26 2017 o 12:26, virusek90 napisał:

Możesz pobrać jakikolwiek motyw i spróbować potem zmienić sam widget zegara z pogodą na ten z pobranego stylu?

O te dwie pierwsze rzeczy, to już nie mam siły na zgłaszanie tego. Widocznie tak ma być :)

Co prawda dla mnie to wszystko jedno, korzystam z domyślnego. Z zegarem mam to samo, a LTE ani razu mi się nie pokazało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 11 godzin ludzie zastanawiają się jak ci odpowiedzieć na to niby proste pytanie. Ja nie przeszedłem na androida 7 i na razie więcej jest minusów niż plusów. Bateria nie trzyma wcale lepiej, a i wersja niby stable ma swoje błędy. Ja siedzę jeszcze na v7 7.1.6.0 wszystko działa. Nic się nie wywala. Zmienisz na androida 7 nie spodoba ci się to będziesz znowu kombinował jak wrócić, najpierw odblokowywał bootloader a to chwilę może zająć jak nie masz zgody. Lepiej poczekać na wersję 7 co do której nie będzie uwag.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że oboje gadacie od rzeczy :) Stable = starszy DEV - ręce opadają :x

Ja to ujmę tak - nie chcesz problemów to korzystaj z systemu dostarczonego z telefonem. W naszym przypadku jest to wersja CHINA, jednak ona powoduje pewne problemy w naszym regionie. Problemy w większości przypadków pojawiają się wyłącznie na xiaomi.eu i na CHINA ich nie ma - przerabiałem to jak korzystałem z wersji 8.2 (niestety 8.3 w naszym regionie nie nadaje się do niczego). To tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomocy...to co od paru miesiec dzieje sie z moim mi4c 2/16 przechodzi ludzkie pojecie. Telefon zacina sie tak strasznie jak za starych czasow na moim samsungu s2. Mam zainstalowane kilka najwazniejszych apek. Siedzialem na roznych wersjach xiaomi.eu pozniej przesiadlem sie na wersje stable ale po paru dniach problem wraca. Ogladam filmiki na yt i obrot ekranu potrafi trwac nawet 3-4 sekundy a o messengerze juz nie wspomne istna katorga.

Co w takiej sytuacji polecicie? Jest jakis sprawdzony system? Cos mi sie kojarzy, ze telefon fajnie chodzil na systemach miui opartych o andka 5.1. Jakies rady :((?

Widze ze polecacie system RR ale jednak chyha wolalbym zostac na miui.

Edytowane przez grimex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...