Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 20.05.2017 o 07:04, LeserGd napisał:


Masz szyfrowane dane? U mnie niestety po szyfrowaniu danych TWRP nie łapało ustawionego hasła (na tej wersji jeszcze nie sprawdzałem).

Czy ktoś jeszcze miał z tym problemy?

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 

Ja mam to samo.

Rowniez nie testowalem, jak przetestujesz to daj znac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić nowego smartfona. Od braku wyboru gorszy jest nadmiar wyboru. :) W końcu postanowiłem wybrać Mi4 c, smartfony 5,5" są ciut za duże. Jaki ma wady ten model. Przeczytać te 100 podstron jest ciężko. Są jakieś "lepsze", "gorsze" wersje tego modelu? Bo jak szukałem to któryś model Xiaomi miał inne ekrany, inne aparaty, i to była loteria co się trafiło. Jesteście zadowoleni z tego telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid mam pytanie, zwykły użytkownik który nie chce otwierać telefonu w celu sprawdzenia jak to wygląda w środku (nienaruszone plomby itd) jest w stanie sprawdzić czy telefon był odnawiany? Na przykład poprzez sprawdzenie w diagnostyce nazw producentów znajdujących się tam podzespołów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=1160]Acid[/mention] mam pytanie, zwykły użytkownik który nie chce otwierać telefonu w celu sprawdzenia jak to wygląda w środku (nienaruszone plomby itd) jest w stanie sprawdzić czy telefon był odnawiany? Na przykład poprzez sprawdzenie w diagnostyce nazw producentów znajdujących się tam podzespołów? 

Nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi4C skończył się krótko po świętach, w grudniu dorwałem go za 112$, potem cena wzrosła do 130-140$ i po kilku tygodniach zniknął. Jak u Goldiego nie ma, to znaczy że na prawdę już nie ma. A to co znajdziesz to cudem może trafisz na stary zapas magazynowy. 

Ogólnie ten telefon jak na swoją cenę jest genialny, łączy wszystko co powinno być w smartfonie. Pozostaje albo szukać u nas na allegro/olx, albo wziąć Redmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, galakty napisał:

Ogólnie ten telefon jak na swoją cenę jest genialny

 

9 godzin temu, miklo napisał:

W tej cenie nie ma nic o podobnych parametrach.

W pelni się z Wami zgadzam i żaluje, że już nie można go nigdzie kupić. Na allegro/olx chca po 500-600 zł za używki i boli mnie wydać tyle skoro sam płaciłem 440 zl za nowa sztuke...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też bolało i nie kupiłem. Zanabyłem, jak wiecie, LG G3. Nie dość, że taniej, to jeszcze większa szansa na kupno części zamiennych w razie draki. No i mam polską gwarancję. I lepszy (jednak) aparat. Ale jest wolniejszy. Przyzwyczajam się, ale czasem irytuje.

Edytowane przez miklo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, miklo napisał:

Mnie też bolało i nie kupiłem. Zanabyłem, jak wiecie, LG G3

Też biorę pod uwagę ten telefon jako alternatywę lub redmi 4x bo teraz można go za 515 zł z VAT zdobyć ale niestety u goldwaya a nie przepadam za zakupami na aliexpress jeśli chodzi o telefony..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2017 o 07:04, LeserGd napisał:

Masz szyfrowane dane?

Przyznam szczerze, że nie sprawdzałem tej funkcji.

 

Nasunęło mi się natomiast pytanie - czy warto zainstalować China Stable lub China Dev? Czy paczkę .zip z takowym można wgrać przez TWRP i czy istnieje możliwość instalacji gapps stąd?

Edytowane przez krystian0120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kamillm napisał:

Też biorę pod uwagę ten telefon jako alternatywę lub redmi 4x bo teraz można go za 515 zł z VAT zdobyć ale niestety u goldwaya a nie przepadam za zakupami na aliexpress jeśli chodzi o telefony..... 

Goldway to pewne źródło, zobacz ile ma ocen. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krystian0120 napisał:

Nasunęło mi się natomiast pytanie - czy warto zainstalować China Stable lub China Dev? Czy paczkę .zip z takowym można wgrać przez TWRP i czy istnieje możliwość instalacji gapps stąd?

Musisz sam sobie na to odpowiedzieć, jednak w moim odczuciu obecnie nie warto. O ile wersja Stable 8.2 działała idealnie, o tyle 8.3 to nieporozumienie - SafetyNet kwiczy i nie pobierzesz nic z Google Play :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, galakty napisał:

zobacz ile ma ocen. 

Z doswiadczenia wiem, że Goldway czasami potrafił robić problemy z gwrancja. 

Te jego gwiazdki.... nie sa nic warte, skoro sam na swojej stornie pisze, ze jesli chcemy miec roczna gwarancję to mamy mu dac 5 gwiazdek po otrzymaniu telefonu w innym przypadku gwarancja wynosi pol roku, dla mnei jesli sprzedawca praktykuje cos takiego to jest skreslony i zapewne jesli mialbym kupowac telefon to goldway bylby ostatecznoscia :) Zdecydowanie wole Bangood, Gearbest lub IBG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2017 o 18:29, Acid napisał:

Wszystkie prawie sztuki to odnawiane telefony.

Czy na Mi Account lub gdzieś indziej można sprawdzić czy dany smartfon był odnawiany albo już przypisany do konta MIUI? Xiaomi ma jakiś program odnawiania swoich smartfonów i puszczania ich na nowo w obieg czy to robota "prywaciarzy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywaciarzy przeważnie. Płyty główne wracają do Chin. A te można naprawić albo w Xiaomi albo w każdej budce z nudlami. Te drugie naprawy mogą być kiepskiej jakości i taka płyta wraca na rynek by popsuć się szybciej niż oryginalne. Tak samo albo i gorzej jest z Mi5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamillm napisał:

Z doswiadczenia wiem, że Goldway czasami potrafił robić problemy z gwrancja. 

Te jego gwiazdki.... nie sa nic warte, skoro sam na swojej stornie pisze, ze jesli chcemy miec roczna gwarancję to mamy mu dac 5 gwiazdek po otrzymaniu telefonu w innym przypadku gwarancja wynosi pol roku, dla mnei jesli sprzedawca praktykuje cos takiego to jest skreslony i zapewne jesli mialbym kupowac telefon to goldway bylby ostatecznoscia :) Zdecydowanie wole Bangood, Gearbest lub IBG.

Nie wiem dlaczego nie miałbym mu wystawić 5 gwiazdek, skoro telefon dotarł w 2 tyg, jest sprawny, nowy i nieuszkodzony. Ale rozumiem, nie kupiłeś tam niczego a wiesz jaki jest niedobry :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, galakty napisał:

Nie wiem dlaczego nie miałbym mu wystawić 5 gwiazdek, skoro telefon dotarł w 2 tyg, jest sprawny, nowy i nieuszkodzony.

Pewnie, wtedy oczywiście wystawiasz 5 gwiazdek zgadzam się z Tobą, ale po co takie zapiski:

Leave 5 stars feedback in 3 days; add extra 6 months free warranty time, total free warranty time is 12 months.

Leave 5 stars feedback in 7 days; add extra 3 months free warranty time, total free warranty time is 9 months.

In other case, it’s default 6 months free warranty time.

Czasami 3 dni to mało na pelna ocene, ja czesto ocene produktu wystawiam np. po tygodniu a nawet dwoch od zamowienia. Co jeśli uważasz, że np. paczka nie była do końca dobrze zabezpieczona albo coś innego i chciałbyś mu postawić 4 gwiazdki, pomyślisz "dobra kit z tym" i machniesz 5 gwiazdek bo gwarancja 12 miesięcy i poźniej taka praktyka doprowadza do nierealnego oceniania kupujących, troche podswiadome zmuszanie do 5 gwiazdek, to jedna rzecz która mocno mi przeszkadza u goldwaya.

30 minut temu, galakty napisał:

Ale rozumiem, nie kupiłeś tam niczego a wiesz jaki jest niedobry :( 

Źle mnie zrozumiałeś :) Niestety nie mogę stwierdzić czy jest dobry, czy zły bo tak jak napisałeś nie kupiłem tam niczego. Widziałem pare osób które narzekały na gwarancje u goldwaya (poszukam w wolnej chwili bo zapisałem sobie stronie gdzie kolega mocno narzekal). Ma bardzo konkurencyjne ceny i to się u niego ceni jak nabardziej to na plus, kiedys jeszcze mial wysylke bez VATu takze to rowniez na plus. Po prostu widze troche wad i troche zalet goldwaya, tylko mnie z ta gwarancja wkurza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

czy jest ktos w stanie polecic jakas sprawdzone aukcje z aliexpress z zestawem naprawczym do ekranu? Niestety padla szyba/wyswietlacz i na pewno dotyk. Zaczynam sie powoli gubic co oferuje dana aukcja i co dokladnie jest potrzebne do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, krystian0120 napisał:

Niestety nie ma wersji Global, a zależy mi na braku lagów odtwarzacza - stoję więc przed wyborem: China, RR lub wciąż to cierpliwie znosić.

Zdecydowanie polecam Resurrection Remix ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kamillm napisał:

a w xiaomi.eu masz lagi na odtwarzaczu?

Niestety. Zauważyłem trzy scenariusze:

1. Leci muzyka, lag, potem muzyka leci od momentu sprzed ściny

2. Leci muzyka, lag, potem odtwarzanie zostaje na moment przyspieszone (by nadrobić stracony czas)

3. Leci muzyka, lag, fragment utworu o długości trwania zwiechy zostaje pominięty.

Dzieje się tak zarówno w systemowym odtwarzaczu, jak i w AIMP. Nie wie ktoś może, czy taki problem występuje też w mocniejszych konfiguracjach (mam MI4c 2/16, a zastanawiam się nad Redmi Note 4/4x, najlepiej 4/64)?

 

15 godzin temu, Antyhaker napisał:

Wrzucaj śmiało RR - ostatnie wydania naprawdę dobrze działają.

Chyba w najbliższym czasie tak zrobię, chociaż najbardziej odpowiadałoby mi pozostanie przy MIUI. Jeszcze dam szansę nadchodzącej aktualizacji.

Z czystej ciekawości - czy istnieje możliwość połączenia RR z chmurą Xiaomi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w najbliższym czasie tak zrobię, chociaż najbardziej odpowiadałoby mi pozostanie przy MIUI. Jeszcze dam szansę nadchodzącej aktualizacji.

Z czystej ciekawości - czy istnieje możliwość połączenia RR z chmurą Xiaomi?

Niestety nie.

 

Ja sam byłem wierny MIUI, ale po tym co zrobili przy okazji ostatniej stabilnej wersji mam już dość :)

 

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, krystian0120 napisał:

Niestety. Zauważyłem trzy scenariusze:

1. Leci muzyka, lag, potem muzyka leci od momentu sprzed ściny

2. Leci muzyka, lag, potem odtwarzanie zostaje na moment przyspieszone (by nadrobić stracony czas)

3. Leci muzyka, lag, fragment utworu o długości trwania zwiechy zostaje pominięty.

Dzieje się tak zarówno w systemowym odtwarzaczu, jak i w AIMP. Nie wie ktoś może, czy taki problem występuje też w mocniejszych konfiguracjach (mam MI4c 2/16, a zastanawiam się nad Redmi Note 4/4x, najlepiej 4/64)?

Mam mi4c 2/16 slucham muzyki na spotify lub poweramp, czasami przez bluetooth, czesciej na zwyklych sluchawkach, nigdy mi sie nic nie przycielo, nie lagowalo. Caly czas siedze na stable 8.1.2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...