Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Po padzie mi4c kupiłem używkę LG G3. Bo tani. I jestem zdziwiony porównaniem aparatów w tych telefonach. Otóż Xiaomi potężnie oszukuje, jeśli chodzi o ekspozycję. Tam, gdzie LG ustawia ISO100, Xiaomi potrafi podać, że pyka na ISO400. Przy podobnym czasie i gorszej przysłonie w LG (2.4 kontra 2.0 w Xiaomi - to 0,5EV). Ach te chinole. Zawsze jakiś kant Potem się człowiek cieszy, że telefon fajnie pyka na wysokim ISO, a to tylko chłyt matetindody . Córki Redmi 4X tak samo oszukuje (sprawdzałem). mi4c oszukuje niezależnie od softu (tutaj zdjęcia z RR 5.8.2, ale na żony MIUI na Andku 7 jest identyko, u syna na Andku 5.1 MIUI to samo).

Pierwsze zdjęcie LG, drugie Xiaomi (tzn. LG na górze lub po lewej). A oto parametry ekspozycji:

LG - ISO100, f2.4, 1/20s, Xiaomi ISO442, f2.0, 1/30s

67d6f4bf9e9e15a72d866afc99607d62.jpg

LG - ISO400, 1/12s, Xiaomi ISO968, 1/15

0343de334a1c0044360bbb1751478b32.jpg

LG - ISO100, 1/20s, Xiaomi ISO 400, 1/33s

c38b2885f3cf2ad75fbbf03476c12921.jpg

LG - ISO200, 1/17s, Xiaomi ISO 847, 1/17s

032aa60e132eae0adc5b30616b1cff3e.jpg

Edytowane przez miklo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś z Was spotkał się z problemem przycinającego odtwarzacza muzyki? W moim Mi4c zdarzają się krótkie przerwy w odtwarzaniu (czasem po lagu przyspiesza żeby nadrobić stratę, a czasem fragment, który powinien być odtworzony w momencie zwiechy zostaje całkowicie pominięty). Problem dotyczy zarówno systemowego odtwarzacza, jak i AIMP-a, występuje podczas odtwarzania przez słuchawki lub Roidmi (głośnika używam na tyle rzadko, że nie zdarzyło mi się czegokolwiek dostrzec) i trwa mniej więcej od jednej z ostatnich wersji MIUI na Androidzie 5.1. Z tego powodu poważnie zastanawiam się nad wgraniem RR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Antyhaker napisał:

No to pochwal się co to było :D

Szczerze? Nie mam pojęcia, wydaje mi się że TWRP 3.0.3.0 jest jebniętę, na 3.1.0.0 poszło gładko.

Miał ktoś też problemy na 3.0.3.0?

11 godzin temu, krystian0120 napisał:

Witam. Czy ktoś z Was spotkał się z problemem przycinającego odtwarzacza muzyki? W moim Mi4c zdarzają się krótkie przerwy w odtwarzaniu (czasem po lagu przyspiesza żeby nadrobić stratę, a czasem fragment, który powinien być odtworzony w momencie zwiechy zostaje całkowicie pominięty). Problem dotyczy zarówno systemowego odtwarzacza, jak i AIMP-a, występuje podczas odtwarzania przez słuchawki lub Roidmi (głośnika używam na tyle rzadko, że nie zdarzyło mi się czegokolwiek dostrzec) i trwa mniej więcej od jednej z ostatnich wersji MIUI na Androidzie 5.1. Z tego powodu poważnie zastanawiam się nad wgraniem RR.

Mi na 7.0 się zacinało, ale nie wiem czy to wina słuchawek czy OS, były to 1s przerwy jakby się coś rozłączyło, muzyka nie przyśpieszała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prz3m3k96 ja korzystam z tych wersji od AndropaX i nie miałem żadnych problemów nie ważne jaki numerek twrp:

https://forum.xda-developers.com/mi-4c/development/libra-twrp-3-0-t3315059

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=149106

Na twrp.me czas im się w miejscu zatrzymał ciągle robią pod stary bootloader mimo tego że i stable i dev już jest na 7.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję jakiegoś stabilnego miui lub innego alternatywnego systemu. Wcześniej miałem miui na andku 5 i działała nawet spoko tylko że po czasie zaczeło poprostu zwalniać. Zainstalowałem teraz nie dawno Slim roma, ale ten ma wiele bugów co odrzuca zupełnie. Tak więc jakie miui będzie najlepsze pod względem baterii a zarazem wydajności ?Czy może spróbować z RR ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie rozumiem narzekań na andka 7... Telefon zyskał nowe życie, system stabilny, SoT się wydłużył, błędów większych nie widzę (raczej normalne uroki MIUI, typu włącz wyłącz i będzie działać).

A kombinujcie z tymi customami, co i tak biorą połowę plików z MIUI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Sephriot napisał:

Dlaczego nie zainstalowałeś najnowszego MIUI tylko inny rom? Przetestuj najnowszy rom 7.5.11, moim zdaniem działa sprawnie. 

Chciałem sprawdzić jak będzie działać, dużo pozytywnych opinii na jego temat słyszałem tuż dlatego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zauważyłem, żeby czas pracy na baterii się wydłużył. W moim odczuciu nie ma żadnej zmiany. Po drugie - odkąd pamiętam, są problemy z Wi-Fi (co opisałem w wątku 7.5.11). Jest to o tyle irytujące, że podczas pobierania/aktualizacji aplikacji muszę pilnować, żeby ekran nie był zbyt długo wygaszony. Po trzecie - od stycznia (czyli jeszcze A5.1) nie uporali się z przycinkami odtwarzacza muzyki (i systemowego, i pozostałych, o czym wspomniałem kilka postów wyżej) - niestety, jestem na to wyczulony, a z każdą aktualizacją MIUI jest coraz gorzej.

Edytowane przez krystian0120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, galakty napisał:

Od 2 wersji na Androidzie 7 wszystko jest ok...

To masz chyba swoj prywstny, magiczny rom, albo siedzisz na China (może tam nie ma błędów) albo po prostu nie korzystasz ze sporej części funkcji telefonu. Zdarzają się problemy z hdrem w kamerze, sklonowanymi aplikacjami, funkcjonowaniem bt, dziwnym echem podczas rozmowy u drugiej osoby, wyłączaniem się wifi podczas niekorzystania z telefonu mimo innych ustawień, czasami źle dziala funkcja udostępniania internetu, i mi na przykład telefon wcale nie trzyma dłużej, tylko krócej.

Edit: klawiaturka czasami sypnie błędem jak się w niej pogrzebie.

Edytowane przez Lokator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lokator napisał:

Z powodu wprowadzenia kolejnych "lepszejszych" podobnież algorytmów zarządzania energią.

Ale to zwykły bullshit - wystarczy samemu się przekonać.

2 godziny temu, slimdick napisał:

Nowa wersja twrp dla libra pod bootloader 7.0 ale nie wiem jakie zmiany :) 

TWRP-3.1.1-0-libra-N.img 

Od AndropaX? A poza tym, proszę bardzo >>> https://www.xda-developers.com/twrp-3-1-1-is-out-brings-minor-fixes/

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni używam TWRP 3.1.1.0 od AndropaX. Poza drobnymi błędami (typu brak wibracji itp.) jest ok.

Masz szyfrowane dane? U mnie niestety po szyfrowaniu danych TWRP nie łapało ustawionego hasła (na tej wersji jeszcze nie sprawdzałem).

Czy ktoś jeszcze miał z tym problemy?

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...