Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, miklo napisał:

Chyba się poddaję z mi4c. Kupiłem na allegro baterię BlueStar. Tania. Myślę sobie - gorzej nie będzie. No i po pierwsze jest za długa i nie wchodzi, a po drugie złącze jest poziomo, a na płycie gniazdo jest pionowo. Matko. Sam badziew do kupienia ;)

Zrob zdjecia i odsylaj wp***u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pawliko napisał:

Zrob zdjecia i odsylaj wp***u.

To oczywiste, tylko dostępność takich drobiazgów jest irytująca. Są baterie BlueStar, które nie pasują, i Sina X-Longer po stówa sztuka. Bez sensu. W Chinach jest ryzyko kupna baterii bez zabezpieczeń, która potem strzeli w pysk. Masakra :D Za to LCD z Polski za 138zł jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poradziłem sobie z przejściem z 8.1.2.0 na 7.4.13. Po instalacji twrp 3.0.1, nie potrafiłem odpalić recovery. Metodą Flash zainstalowałem najnowszą wersję china dev. Język nie jest problemem tylko nie ma sklepu google... :)     Jest wersja na Flash polskiego romu 7.4.13? A może jakoś doinstalować sklep google? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pandzik napisał:

Nie poradziłem sobie z przejściem z 8.1.2.0 na 7.4.13. Po instalacji twrp 3.0.1, nie potrafiłem odpalić recovery. Metodą Flash zainstalowałem najnowszą wersję china dev. Język nie jest problemem tylko nie ma sklepu google... :)     Jest wersja na Flash polskiego romu 7.4.13? A może jakoś doinstalować sklep google? 

http://en.miui.com/thread-484491-1-1.html łap :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, pandzik napisał:

Sprawdzę wieczorem. Dzięki. Znalazłem w sklepie MI taką instalkę wszystkich aplikacji googla ale po zainstalowaniu wysypuje sie sklep play i inne serwisy.

To co znalazłeś działa pod 5.1, zrób tak jak kolega @Antyhaker podał to jest metoda pod 7.0. 

PS. Z tym twrp co miałeś problem to zakładam że nie to co trzeba twrp wgrałeś , pod 5.1 jest inne i pod 7.0 inne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam szybkie pytanie, kupiłem dla mamy MI4c. Obecnie, jeśli dobrze rozumiem, mam zainstalowaną wersję stabilną, czyli aktualizacje będą się pojawiały co jakiś czas i wtedy będę mógł zdecydować czy je instaluję czy nie?

Jest sporo tych wersji i się zgubiłem.

Czy warto obecnie przeskakiwać na Androida 7?

Użytkownikiem będzie moja mama i chcę, aby telefon służył  jak najsprawniej. 

Screenshot_2017-04-20-08-34-29-271_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę. Obecnie posiadam mi4c z ROM xiaomi.eu (stable) na Androidzie 6.0. Posiadam na nim TWRP. Chciałbym zainstalować najnowsze MIUI polska 7.4.20. Od godziny przekopuję forum i stronę miuipolska.pl w poszukiwaniu konkretnych informacji. 

Cytat

Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0

Pierwsza aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu z 6.12.22 (Android 5.1) na Android 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera.

 

Wg mnie, wystarczy zrobić wipe i zainstalować ROM. Wdług instrukcji, mam wymienić bootloader, ponieważ mam niezablokowany? Czy mam sprawdzić, czy mam zablokowany bootloader? I dlaczego instalacja Android 7.0 jest możliwa tylko raz? Dla mnie ta instrukcja jest niezrozumiała. Proszę o wyjaśnienie. Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalujesz najnowszy rom i tyle. Bootloader się aktualizuje i zarazem zostaje zablokowany. Dopóki go nie odblokujesz zgodą od xiaomi nie będziesz mógł wgrać kolejnych aktualizacji. Tyle
 
Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 

Dlaczego w mi4c bootloader się blokuje a w mi5 tak się nie dzieje?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, miklo napisał:
Tak, ale EDL jest nieco kłopotliwy. Trzeba mieć porządek w sterach w Windows i odpowiednią wersję MiFlash. Jeśli tego nie masz, to poczekaj.


No Nie wydaje mi się, ale sprzeczać się nie będę :)

2 godziny temu, Morton napisał:

Dlaczego w mi4c bootloader się blokuje a w mi5 tak się nie dzieje?

Jesteś pewny? :)


Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2017 o 16:25, Antyhaker napisał:

Tak swoją drogą - ta metoda jest uniwersalna i znacznie lepsza od tego starego instalatora :P Z tego co widzę, to @pandzik i tak na stable siedzi, więc też mu zadziała :) 

Niestety nie mam wersji stabilnej a latest china developer version fastboot.  Nie potrafiłem na polską wersje 8.1.2.0 wgrać twrp czy to pod andka 7 czy starszą stąd spróbowałem z fleszować telefon.  Wczoraj próbowałem tą metodą przejść na starszy polski rom, bądź chiński stable 8.2.1.0 ale mi się nie udało... No cóż pozostanie pozostać na chińskim romie.

Mam pytanie odnośnie ekranu pulpitu, który pojawia się po przeciągnięciu w lewo. Jak to usunąć?  :)

Screenshot_2017-04-23-08-34-26-735_com.miui.home.png

Edytowane przez pandzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pandzik napisał:

Mam pytanie odnośnie ekranu pulpitu, który pojawia się po przeciągnięciu w lewo. Jak to usunąć?  :)

Meh, to jeden z powodów dla których korzystałem właśnie z China, a nie MIUIPolska :P W ustawieniach ekranu domowego znajdziesz wyłącznik.

Edytowane przez Antyhaker
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, z zupełnie innej beczki: próbował ktoś wepchnąć bm33 z mi4i do mi4c? udało się komuś? pytam, bo dostałem baterię do bm33 opisaną jako -rzekomo- pasującą do mi4i oraz mi4c 8-); jeśli to w ogóle wykonalne, to chętnie spróbuję porzeźbić - wiem, że wypadałoby zeszlifować ok 1mm plastiku z brzegu oraz odpowiednio podgiąć konektor -w ww baterii jest obrócony o 90 stopni, pytanie tylko, czy wystarczy długości tasiemki przy konektorze do dokończenia ww. operacji i upchnięcia tego wewnątrz obudowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adamuadamu napisał:

panowie, z zupełnie innej beczki: próbował ktoś wepchnąć bm33 z mi4i do mi4c? udało się komuś? pytam, bo dostałem baterię do bm33 opisaną jako -rzekomo- pasującą do mi4i oraz mi4c 8-); jeśli to w ogóle wykonalne, to chętnie spróbuję porzeźbić - wiem, że wypadałoby zeszlifować ok 1mm plastiku z brzegu oraz odpowiednio podgiąć konektor -w ww baterii jest obrócony o 90 stopni, pytanie tylko, czy wystarczy długości tasiemki przy konektorze do dokończenia ww. operacji i upchnięcia tego wewnątrz obudowy

Kupiłem taką (BlueStar). Nic nie zrobisz. Nie da rady. Jest za długa i ma złącze poziomo, a gniazdo u nas jest pionowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...