Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

najpierw może poczytaj sobie jakie są problemy z najnowszymi romami, a nie zaraz będziesz pytał jak wrócić do wersji wcześniejszej. następnie odpowiedz​ sobie czy warto. bateria wcale nie trzyma lepiej a zmiany sa kosmetycznie niewielki. lepiej zaczekać na jakąś naprawdę stabilna wersję

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Jestem mistrzem świata. Ucegliłem mojego mi4c :D :D: D Używałem romu RR. Miałem najnowszy z wczoraj. Postanowiłem jednak potestować MIUI, zanim na żony telefonie zrobię update. Po wgraniu przez TWRP najnowszego MIUI zdechł. Logo MI, reboot, logo MI. Nawet nie próbuje wstawać. Odzysk z backup w TWRP nic nie dał. Próba wrzucenia nazad RR też. Odpaliłem więc MiFlash, zapodałem w trybie EDL nowy rom china dev. I to samo. I jeszcze se bootloadera zablokowałem :D:D:D Chwilowo się poddaję.

 

EDYTA: Dobra. Po 2 czy 3 próbach wejścia do MiRecovery (wyłączał się po power + vol up) wszedł, tam na pałę wcisnąłem pierwszą pozycję z menu i potem znów pierwszą (nie wiem, co to było, bo chińskie znaczki), ale zrebootował się (logo MI) i wstaje MIUI. Może będzie dobrze ;)

EDYTA2: Jest dobrze ;) Mam wrażenie, że to przez TWRP by AndropaX, co to niby miało ułatwić backupy via ADB (co oczywiście nie działa). Od jakiegoś czasu zawsze na koniec flash romu na wyskakiwał komunikat o błędzie w montowaniu partycji. Nie było informacji, o jaką partycję chodzi, więc nie wiem. W każdym razie był jakiś babol. Ewentualnie RR coś napaskudził w którymś momencie. W każdym razie EDL załatwia oczywiście temat.

Edytowane przez miklo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Wiem, co się stało. Padła bateria. Tak na amen. Ładuje się ładowarką Xiaomi w kilka minut i po tym telefon nie ma szans nawet wstać. Podpięty do ładowarki normalnie działa. Odpinam ładowarkę i za moment "bum" i się wyłącza. Próbowałem go ładować jakaś ładowarką z niskim prądem (od zestawu słuchawkowego na przykład), ładował się chyba ze 3 godziny do 100% i też pada od razu po włączeniu. Nie wiem, o co chodzi, bo na baterię jakoś mocno nie narzekałem. Widać było, że nieco krócej ostatnio trzyma, ale myślałem, że to może nowe ewolucje ROMów :) Dwa dni temu naładowałem go niskim prądem od 10% do full i następnego dnia wyciągnął ponad 4 godziny SoT. Wczoraj konkretnie. Dzisiaj padł na amen. Także ten. Zastanawiam się, że szukać baterii, czy poszukać innego telefonu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miklo recovery dla androida 7, nawet to nie by AndropaX, jest zwalone. Dziś stawiałem na czysto mi4c, wgrałem miflashem najnowszy china dev na androidzie 7, potem recovery(bootloader mialem kiedys odblokowany mi unlockiem, więc poszło gładko). W reco zrobiłem najpierw factory reset, później instalkę romu i wipe internal storage dla pozbycia się śmieci, na koniec oczywiście reboot system, ale telefon uruchomił się ponownie do recovery, co mnie mocno zdziwiło, więc znowu wziąłem reboot system i dopiero poszło, telefon wstał z miuipolska. 

Nie wiem co, ale coś jest nie tak z recovery. Nie wiem czy przypadkiem nie ma jakiegoś problemu z montowaniem partycji system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Glaniu napisał:

Bateria z Ali wytrzymała mi miesiąc. Na orginał nie ma szans chyba

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

I też tak padła? No to chyba szkoda zachodu :D

 

Żeby było ciekawiej - żona swój mi4c załatwiła wieczorem :D Wyświetlacz. Z 3 sztuk została 1dna w domu jeszcze ;) Jakiś pomór ;) No cóż. Z dwóch złożę jeden ;)

Edytowane przez miklo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet do Sony nie dostaniecie baterii... Szukałem dla ojca do SP, nigdzie nie ma oryginalnych, same zamienniki. Kupiłem z serwisu z demontażu, nie ładuje jej. :D 

Takie czasy, bateria ma nie być trwała bo masz zmienić telefon... Kolejny powód, dla którego kupno "baterii wymienialnej" nie ma sensu, bo na co wymienisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Pierwszy problem miałem jeszcze na RR. Syf się rzeczywiście zaczął, gdy zapodałem 7.4.6. Ale po miflash 7.3.30 (chyba taki nr) syf nadal. Po wrzucenie w twrp RR syf. Dodatkowo czasem pojawia się migotanie ekranu. Softu nie podejrzewam. Ale stary rom zapodać można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, slimdick napisał:

Nie rozmieszaj mnie :) 

Masz:
https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi-bm41-2000mah-original-battery--dock-charger-5498.html

Czytaj i się sam ośmieszaj. To, że nie ma oryginalnych baterii do 99,9% urządzeń nie oznacza że do wszystkich.

Ps. chętnie sprzedam ww. zestaw z niebieską baterią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku mi4c bateria ma wypisany IMEI na etykiecie i jest trochę trudniej niż w przypadku telefonu z oficjalnie wymienną baterią.

 

co do jakości nieoryginalnych baterii do mi4c, to jest dość dziwnie:

- ori bateria (wiek: 15mc, używana ~13mc) - wg. testera od 1% do pełna przyjmuje 12Wh

- zamiennik (wiek: pół roku, używana ze 2mc) - wg tego samego testera + tej samej ładowarki przyjmuje 13Wh

No więc teoretycznie zamiennik powinien działać choć trochę dłużej. Tymczasem zjechanie ze 100% do ~5% na ori baterii to przy moim użytkowaniu ~3h SoT (czasem 2:45, czasem 3:15, wiadomo), tymczasem zamiennik to 2:40h max. Testy w normalnym użytkowaniu - ten sam zestaw apek itp itd. Kupy mi się to nie trzyma, ale po tygodniu testów z zamiennikiem powróciłem do ori baterii (i szukam powoli nowego tel ;) )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2017 o 08:06, Eduardo napisał:

Testuje ktoś nowy build Softu dla Mi4C bazujący na Android 7?

czesc testuje i mam problemy telefon szaleje, nie moge ściągnąć aplikacji ze sklepu play, pisze, że nie moze połączyć sie z WIFI chociaż mam je włączone i jestem w 3G lub LTE,

Szaleja mi ikony w górnym lewym rogu. Myslalem ze jest ok ale po 3 dniach kicha. Czy inni też tak mają? Wersja miui 8.3  7.4.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SafetyNet to taki umilacz życia od Google, który zapewnić ma bezpieczeństwo aplikacji wykorzystujących go. I tak np. mając roota czy odblokowany BL nie odpalimy oprogramowania go wykorzystującego, np. Snapchata, PoGo, niektórych aplikacji bankowych czy Android Pay :) To tak w skrócie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...