Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 23.03.2017 o 19:36, slimdick napisał:

Miflash libra_images_6.1.7_20151221.0000.11_5.1_cn_b09dac70a0.tgz , stare twrp pod 5.1 i w nim to co pobrałeś.

Zrobione! Wielkie dzięki, właśnie wgrałem podaną przez Ciebię wersję, oczywiście nie obyło się bez komplikacji... musiałem uzyskać zgodę od Xiomi na odblokowanie bootloadera od Xiomi na odblokowanie bootloadera oficjalną drogą i dopiero wtedy dało radę ;)

Jeszcze raz, dzięki!

Edytowane przez Elsenar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z podłączeniem telefonu do komputera. Jeśli połączę je kablem USB to komputer nie widzi telefonu w każdej opcji (naładować to urządzenie, przesłać pliki, przesłać zdjęcia), mam włączone debugowanie USB. Od czasu do czasu na telefonie pokazuje się, że bateria jest ładowana ale po chwili rozłącza ładowanie.

Na androidzie 5 nie miałem tego problemu, a po przejściu na 7 pierwszy raz chciałem zdjęcia zgrać i pojawił się problemik.

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elsenar oczywiście wiesz że nie oficjalne oprogramowanie nie instalujesz przez updater tylko najpierw wgrywasz twrp i w nim xiaomi.eu :) 

china dev >> twrp >> xiaomi.eu

@Radek86 szukaj na forum już to było poruszane, sterownik trzeba przeinstalować i jest ok

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elsenar plik twrp tam gdzie masz adb.exe i fastboot.exe, odpalasz z tej lokacji cmd i klepiesz 

adb reboot bootloader

fastboot flash recovery twrp.img

fastboot boot twrp.img

Oczywiście tu podałem nazwę twrp.img a Ty wpisz tak jak się u ciebie nazywa plik xxxxxxxx.img

Jak zainstalujesz to w zakładce install podajesz ten plik co chcesz wgrać i suwak w prawo gotowe :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Pawliko napisał:

Ile ludzi tyle teori. Moim zdaniem ma to znaczenie. Jak ci sie nie spieszy to laduj mniejszym pradem. Jak ci sie spieszy i nie masz wyjscia to laduj QC.

Ile ludzi tyle teorii - a to sugeruje, że zjawisko jest trudne do oceny, czyli prawdopodobnie "jeden pies". Jeśli jest wpływ szybkości ładowania na żywotność (w jeną lub drugą stronę) to jest on w praktyce normalnego użytkownika do pominięcia. No, chyba że startujemy w zawodach typu – komu będzie lepiej trzymać bateria po 15 latach używania ;)))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, magyarek napisał:

Może i jest bardziej bezpieczny, ale z tym szybszy to już jest dyskusyjne. Na moje oko to tak z 15-20 minut maksymalnie różnicy jest... ;) 

To już zależy jaki wariant QC porównujesz i z czym. Bo miedzy ładowaniem z mocą 15W a ładowaniem np. 2,5W różnica w czasie jest kolosalna (teoretycznie 6x szybciej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, latet napisał:

To już zależy jaki wariant QC porównujesz i z czym. Bo miedzy ładowaniem z mocą 15W a ładowaniem np. 2,5W różnica w czasie jest kolosalna (teoretycznie 6x szybciej).

porównując ładowanie QC2.0 z 5V/2A różnica jest właśnie taka jak powyżej napisano - kilkanaście minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja bez sensu. Kto chce niech sobie ładuje jak chce... Mamy XXI wiek, telefony zmieniamy co rok-dwa lata a Wy się przekrzykujecie czy ładując bez Quick Charge wydłuży się żywotność baterii... Żarty jakieś? Może ładujcie sobie przez USB od komputera? Mniejszy prąd przecież... :| 

A jak ktoś chce dobrej baterii, to przepraszam ale obecne smartfony po 2 latach nadają się na śmietnik, kupcie sobie jakąś cegłę i wtedy dbajcie o ładowanie. Przy takich flagowcach to nie ma najmniejszego sensu, telefon ma być szybki i szybko ładowalny, tego klienci oczekują i to dostają.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galakty napisał:

Dyskusja bez sensu. Kto chce niech sobie ładuje jak chce... Mamy XXI wiek, telefony zmieniamy co rok-dwa lata a Wy się przekrzykujecie czy ładując bez Quick Charge wydłuży się żywotność baterii... Żarty jakieś? Może ładujcie sobie przez USB od komputera? Mniejszy prąd przecież... :| 

A jak ktoś chce dobrej baterii, to przepraszam ale obecne smartfony po 2 latach nadają się na śmietnik, kupcie sobie jakąś cegłę i wtedy dbajcie o ładowanie. Przy takich flagowcach to nie ma najmniejszego sensu, telefon ma być szybki i szybko ładowalny, tego klienci oczekują i to dostają.

Bez przesady ze po 2 latach ludzi wymieniaja telefony na nowe ^^

Zreszta, baterie zawsze mozna wymienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawliko napisał:

Bez przesady ze po 2 latach ludzi wymieniaja telefony na nowe ^^

Zreszta, baterie zawsze mozna wymienic.

Ale takie czasy, albo wymieniasz albo się męczysz z ładowaniem baterii. Czy to samochód, czy telefon, po gwarancji śmietnik praktycznie.

Sam zmieniam co rok-dwa max i mam gdzieś jak ładuję telefon i jak używam, ma być szybko i sprawnie, ma być naładowany, ma mnie kierować przez GPS na wakacje i tyle. Osobiście wolę kupić zeszłorocznego flagowca za połowę jego ceny i się o nic nie martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problemik. Przeglądając dziś wbudowany monitor danych, zauważyłem że oprócz zużycia danych z sieci praktycznie co dzień pojawia się "przenośny punkt dostępu" i pokazuje zużycie. Dodam że oczywiście nie używam żadnego punktu dostępu, normalnie dane mam z pakietu sieci Play. Ktoś wie o co może chodzić? Dodam ze w momencie pisania tego posta, zużycie poprzez ten "punkt" wzrosło z 260 mb na ponad 500!. Bardzo dziwne.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slimdick - oczywiście że hotspot wyłączony, w ogóle nie używam wifi. Czasem robię po kablu usb połączenie jak modem, ale wtedy zużycie które pokazuje monitor nie dziwi. @kamillm - spróbuję zrobić wipe jak radzisz. Stracę coś robiąc w/w?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie... Ja tak szybko tylko zapytam, bo już się zgubiłam w temacie GPSu i nie pamiętam, jakie były ustalenia w kwestii jego działania na różnych romach. Mam wersję 6.11.3 - nie najświeższa, ale póki co mi wystarczała, a nie chcę się bawić na razie w odblokowywania bl, więc się powstrzymuję przed aktualizacją do 7. W każdym razie jakiś czas temu sprawdzałam sobie GPSa aplikacją GPS test - w sumie z nudów, bo GPSa na codzień nie używam - i znalazł mi po ciężkich bólach kilka satelitów, uznałam, że wystarczy, i ok. A kilka dni temu spróbowałam ponownie - i nic. Nie znajduje żadnej, martwy jest. Ani w mieszkaniu, ani na balkonie, ani na ulicy. Po ustawieniu lokalizacji na "tylko urządzenie" nie lokalizuje się w ogóle. 

Można mu jakoś pomóc? Reinstalacja systemu? Jakiś zewnętrzny programik, który mu da kopa na rozpęd? 

A jak jest na tym najnowszym...? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@don_kamillo nie wiem czym tu się tak ekscytować ? Po zastosowaniu moda nie działa automatyczna ekspozycja i co teraz mam za każdym razem ustawiać ręcznie jak chce zrobić szybko zdjęcie. Osobno jest mod na 30 fps dla wideo i osobno ten na ekspozycje i teraz co będę tak zmienić libs jak by nie można było tego samego pliku przerobić :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=1161]don_kamillo[/mention] nie wiem czym tu się tak ekscytować ? Po zastosowaniu moda nie działa automatyczna ekspozycja i co teraz mam za każdym razem ustawiać ręcznie jak chce zrobić szybko zdjęcie. Osobno jest mod na 30 fps dla wideo i osobno ten na ekspozycje i teraz co będę tak zmienić libs jak by nie można było tego samego pliku przerobić

Zauważyłem. O tyle dziwne, że to przecież jedna osoba moduje. Widocznie temat jest bardziej złożony, ale to źle świadczy o chinczykach. LG w nowym G6 potrafiło zrobić konkretne sterowniki do IMX258, oni nie potrafią/nie chcą.
Ale wrzucam dla informacji.
Skoro już temat się rozbujal, to może w przyszłości to skleją w całość.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2017 o 10:27, don_kamillo napisał:


Zauważyłem. O tyle dziwne, że to przecież jedna osoba moduje. Widocznie temat jest bardziej złożony, ale to źle świadczy o chinczykach. LG w nowym G6 potrafiło zrobić konkretne sterowniki do IMX258, oni nie potrafią/nie chcą.
Ale wrzucam dla informacji.
Skoro już temat się rozbujal, to może w przyszłości to skleją w całość.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
 

Jakbyś zdobył libsy od G6 to by było super. Pewnie jak zaczną robić custom romy to taka biblioteka wycieknie. Wtedy można by spróbować zaadoptować to do Mi4C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z ładowaniem telefonu. Przy lekkim dotknięciu przewodu ładowanie wyłącza się. Sam telefon czasem ładuje się z opisem: Ładowanie USB i amperażem ok. 300mA. Czy ktoś może orientuje się czy jest to wina tylko i wyłącznie złącza USB w telefonie i jego wymiana pozwoli pozbyć się problemu ?

http://dragon-tt.com/xx.aspx?id=6097

Szukałem po forum odpowiedzi na to pytanie jednak nigdzie konkretnej odpowiedzi nie znalazłem. Telefonu nie chce odsyłać na gwarancję, a jeżeli była by to tylko wina niedziałającego USB to sam jestem to w stanie naprawić.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że kilka razy sprawdzałem na innej ładowarce i na innym kablu czy też przerywa ładowanie i przerywało. Ale teraz jak mi to napisałeś to postanowiłem sprawdzić i po usilnych próbach nie przerywa ładowania na ładowarce innej niż tej oryginalnej, ale bez QC. Natomiast po podłączeniu do komputera po podniesieniu telefonu przerywa połączenie i od razu łączy ponownie. 

Samego podłączenia do komputera też nei powinno przerywać, prawda ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...