Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie: którą paczkę klawiatury Xperia dla MIUI polecacie? Mam soft 6.12.22 i wgrałem ostatnią paczkę " Dodatki MIUIPolska" niby wszystko poszło OK, ale na liście dostępnych klawiatur nie widzę Xperia.

ustawienia>dodatkowe ustawienia>język i metoda wprowadzania>klawiatura wirtualna>zarządzaj klawiaturami i włącz Klawiatura MIUI

ac576e6b2f30b1582ebcc8114061ec26.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolejne pytanie: Jak wymusić przywrócenie kopii zapasowej z dysku google? Na MIUI mam kopię z grudnia 2016, na koncie google kopia jest z przed kilku dni. Oraz jakie ustawienia macie dla kopii zapasowych? Tylko chmura Xiaomi, tylko konto google, oba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, don_kamillo napisał:

@galakty Tak, źle przeczytałem. No to już nie wiem, o co chodzi ;) 

A wiesz może, czym się różni jeden od drugiego?

Jest 2x większy i ma poprawiony PDAF. Mogę spróbować wrzucić tego tweaka (zaledwie jeden string) do nowego libsa ale Windows nie widzi przy debugowaniu USB telefonu... A bez debugowania nie uruchomię ADB :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, don_kamillo napisał:

Po aktualizacji u mnie też telefon mocno kaprysi przy podlaczaniu do komputera :/

Zrobiłem ale mimo posiadania roota nie mogę nadać uprawnień... -.-

 

EDIT: Poszło przez ADB... Bez PC się nie da oO

 

@don_kamillo wyślij mi jak masz libsa spod andka 5. Na bazie 7 nie mogę tego zrobić, nie działa.

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, bolok napisał:

Korzysta ktoś z AICP ? Działa stabilnie, czy nie bardzo?

ja korzystam od dwóch tygodni; 

stabilinie, z braków to w ostatnich dwóch wersjach jakieś problemy z roamingiem; ja używam wersji z 7.03, która jest MZ lepsza od ostatnich dwóch nowszych wydań - jutro nowa kompilacja, na pewno sprawdzę

największym atutem, który mnie przekonał jest zużycie energii - porównując CM13 by TS vs AICP 12.1 z tym samym praktycznie zestawem apek i schematem użytkowania to na CM13 byłem w stanie dobić do 3h20 SoT, natomiast na AICP po 3h20 mam jeszcze jakieś 20% baterii

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie podpowiedzcie lub przekierujcie do prawidłowego wątku, jak wrócić do Miui 7 po ostatniej aktualizacji z MIUI 8, jest to w ogóle wykonalne?

Dodam że nie mogę wejść do recovery :/ Zakładam że próba instalacji starszej wersji poprzez update nie ma sensu.

Pobrałem już obraz stabilnej wersji xiaomi.eu_multi_MI4c_V7.5.4.0.LXKCNDE_v7-5.1.zip

Edytowane przez Elsenar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Elsenar napisał:

Witam

Panowie podpowiedzcie lub przekierujcie do prawidłowego wątku, jak wrócić do Miui 7 po ostatniej aktualizacji z MIUI 8, jest to w ogóle wykonalne?

Dodam że nie mogę wejść do recovery :/ Zakładam że próba instalacji starszej wersji poprzez update nie ma sensu.

Pobrałem już obraz stabilnej wersji xiaomi.eu_multi_MI4c_V7.5.4.0.LXKCNDE_v7-5.1.zip

Miflash libra_images_6.1.7_20151221.0000.11_5.1_cn_b09dac70a0.tgz , stare twrp pod 5.1 i w nim to co pobrałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2017 o 11:01, Antyhaker napisał:

Na każdej 5.1 było w porządku - zarówno stable jak i dev, MIUIPolska czy China.

Coś się jednak nie zgadza bo sprawdziłem na xiaomi.eu 6.12.22 i safetynet test failed. Może na stabilnej było ok.

58d5754536b22_Screenshot_2017-03-24-20-11-32-537_com.topjohnwu.magisk1.thumb.png.1cc208bc43bb498d2876c1a7b8fc9442.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker coś mi nie daje spokoju i chciałem sprawdzić, to jest chwila mam backup więc powrót bez problemu.

Więc tak jak pisałem wcześniej zakładam że jak będzie wersja stabilna z 7.0 będziesz mieć safetynet pozytywny ;) 

EDIT: Przy okazji sprawdziłem to twrp 3.1.0-0 i opcję adb backup for TWRP, działa bez problemu na tym stable 8.1.2. Wklepałem komendę w adb i ładnie backup leci bezpośrednio na laptopa :) 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slimdick napisał:

@Antyhaker coś mi nie daje spokoju i chciałem sprawdzić, to jest chwila mam backup więc powrót bez problemu.

Więc tak jak pisałem wcześniej zakładam że jak będzie wersja stabilna z 7.0 będziesz mieć safetynet pozytywny ;) 

EDIT: Przy okazji sprawdziłem to twrp 3.1.0-0 i opcję adb backup for TWRP, działa bez problemu na tym stable 8.1.2. Wklepałem komendę w adb i ładnie backup leci bezpośrednio na laptopa :) 

Jest dokładnie tak, jak przypuszczaliśmy... Zresztą błędy z różną wersją libsów, które znalazłem wskazywały na to, że AndropaX się nie chciało tego robić ;) Tymczasem kupiłem przelotkę OTG na USBC i jadę na pena. Wygodnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker dokładnie o te ostatnią wersję z twrp.me pod stary bootloader 5.1, niestety to od AndropaX pod 7.0 nie działa ta opcja backup for TWRP. Szkoda bo to bardzo fajny sposób na obejście problemu małej pamięci wewnętrznej.

@miklo raczej myślałem o takim pendrive duo TEST DWUSTRONNEGO PENDRIVE’A Z USB C – KINGSTON DATATRAVELER MICRODUO 3C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, polek234 napisał:

Witam. Słuchajcie mam nowe mi4c. Lepiej ładować go na oryginalnej ładowarce z szybkim ładowaniem czy na jakiejś o mniejszym natęzeniu prądu? co bedzie lepsze dla baterii na dluzszy okres? Ma to wgl jakieś znaczenie?

Ile ludzi tyle teori. Moim zdaniem ma to znaczenie. Jak ci sie nie spieszy to laduj mniejszym pradem. Jak ci sie spieszy i nie masz wyjscia to laduj QC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@polek234

No ja właśnie jestem z tego obozu który wyznaje zasadę że jak jest QC to należy go używać. Fakt, baterie są ładowane większym prądem, ale u siebie nie widziałem żeby bateria była ładowana prądem większym niż jej pojemność (czyli przy pojemności 3000mAh to prąd 3000mA) - a to jest zgodne z zasadami ładowania ogniw li-po, więc im nie zaszkodzi. Poza tym, w ładowarce QC masz nieco mądrzejszą komunikacje - telefon jest w stanie poinformować np. ładowarkę że temperatura baterii jest za wysoka i poprosić o ładowanie prądem o niższym natężeniu. Więc niedość że QC jest szybszy, to jest bardziej bezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...