Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, dawno nie robiłem aktualizacji i chce przejść na tego nowego androida. Jak to teraz wygląda? Zawsze robiłem wszystko do punktu 2 dotychczas. Czy jeśli nie otrzymam zgody na odblokowanie bootloadera to nie brać się za aktualizację? Czy może normalnie zainstalować nowy rom przez aktualizację i czekać sobie na zgodę? Da sie wtedy normalnie korzystać z telefonu?

  1. Usunąć wzór lub kod blokady ekranu
  2. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
  3. Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
  4. Instalacja nowego TWRP przez fastboot flash recovery twrp.img
  5. Instalacja następnych aktualizacji standardowo przez Aktualizacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Tomz napisał:

Hej, dawno nie robiłem aktualizacji i chce przejść na tego nowego androida. Jak to teraz wygląda? Zawsze robiłem wszystko do punktu 2 dotychczas. Czy jeśli nie otrzymam zgody na odblokowanie bootloadera to nie brać się za aktualizację? Czy może normalnie zainstalować nowy rom przez aktualizację i czekać sobie na zgodę? Da sie wtedy normalnie korzystać z telefonu?

  1. Usunąć wzór lub kod blokady ekranu
  2. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
  3. Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
  4. Instalacja nowego TWRP przez fastboot flash recovery twrp.img
  5. Instalacja następnych aktualizacji standardowo przez Aktualizacje

Wgrasz aktualizację i masz zablokowany bootloader, przez co nie wgrasz twrp i nie zrobisz kolejnych aktualizacji to jest jedyna niedogodność. Więc wgraj i czekaj na odblokowanie, przecież nie musisz robić kolejnych aktualizacji. Ten ostatni build nie ma błędów więc możesz go zostawić na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, slimdick said:

Wgrasz aktualizację i masz zablokowany bootloader, przez co nie wgrasz twrp i nie zrobisz kolejnych aktualizacji to jest jedyna niedogodność. Więc wgraj i czekaj na odblokowanie, przecież nie musisz robić kolejnych aktualizacji. Ten ostatni build nie ma błędów więc możesz go zostawić na stałe.

Ok, dzięki. Zainstalowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jakby ktoś podzieliłby się szeroką opinią o tym andku 7, osobiście siedzę jeszcze na ostatniej wersji miui 7 (bo 8 jakoś do mnie nie przemawiało), niby mam wszystko czego potrzebuje ale jeśli na nougacie byłby lepszy czas pracy na baterii to chętnie zrobiłbym update ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Antyhaker napisał:

Ja mam lepsze pytanie - czy ktoś się orientuje, dlaczego wydanie oparte na Nougacie blokuje SafetyPass? No i czy wydanie stabilne będzie pozbawione tejże "funkcji"?

Przeczytaj to i będziesz wiedzieć czemu i dla czego. Jeszcze napisz czy na wersji z 5.1.1 dev było ok, czy na stable. Wiem że było ok tylko nie pamiętam na której.

https://developer.android.com/training/safetynet/index.html

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy mi4c. Chciałbym aktualizować telefon żony. Operacja musi zostać przeprowadzona bezbłędnie i szybko. Teraz ma 6.9.22. Czy z tej wersji mogę od razu startować do aktualnej czy muszę wgrać ostatnia przed andkiem 7? I najważniejsze czy obecna wersja romu jest używalna? Odblokowanie bt nie wchodzi na razie w grę. Aha czy jak zrobię kopię w twrp będę w razie potrzeby mógł wrócić na poprzedni rom? Dzięki za info.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do innych osób które wrzuciły już androida 7.

Osobiście najlepiej wróciłbym do 5.1. Po aktualizacji telefon zaczął mulić w niektórych aplikacjach, zużywa więcej RAMu, zazwyczaj przy przeglądaniu internetu miałem wolne jakoś ok 20% teraz często jest 10%. Jakoś poprawy zużycia baterii nie zauważyłem. Do tego bardzo często jak wychodzę z jakiejś aplikacji na pulpit wyskakuje ładowanie pulpitu. Szczerze mówiąc jestem średnio zadowolony..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mariusz Kowalski napisał:

Mam pytanie do posiadaczy mi4c. Chciałbym aktualizować telefon żony. Operacja musi zostać przeprowadzona bezbłędnie i szybko. Teraz ma 6.9.22. Czy z tej wersji mogę od razu startować do aktualnej czy muszę wgrać ostatnia przed andkiem 7? I najważniejsze czy obecna wersja romu jest używalna? Odblokowanie bt nie wchodzi na razie w grę. Aha czy jak zrobię kopię w twrp będę w razie potrzeby mógł wrócić na poprzedni rom? Dzięki za info.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
 

Tak na to co teraz masz wgrywasz najnowszy build i śmiga. Co do backup w twrp to przecież jak masz zablokowany BL to nie wgrasz twrp po aktualizacji więc i nie przywrócisz kopi. Jak by coś było nie tak to robisz miflash w edl downgrade do 6.1.7 i wtedy twrp i przywracasz backup. 

Ostatni build 7.3.16 bez problemu możesz zostawić na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na to co teraz masz wgrywasz najnowszy build i śmiga. Co do backup w twrp to przecież jak masz zablokowany BL to nie wgrasz twrp po aktualizacji więc i nie przywrócisz kopi. Jak by coś było nie tak to robisz miflash w edl downgrade do 6.1.7 i wtedy twrp i przywracasz backup. 
Ostatni build 7.3.16 bez problemu możesz zostawić na stałe.

Dla mnie najważniejsze, że ostatni rom jest ok. Ja ze swoim fonem nie miałbym problemu z BL i zabawą. Na fonie żony musi to być szybkie i przede wszystkim bez żadnych problemów. Dzięki za info.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2017 o 23:16, slimdick napisał:

Przeczytaj to i będziesz wiedzieć czemu i dla czego. Jeszcze napisz czy na wersji z 5.1.1 dev było ok, czy na stable. Wiem że było ok tylko nie pamiętam na której.

https://developer.android.com/training/safetynet/index.html

Na każdej 5.1 było w porządku - zarówno stable jak i dev, MIUIPolska czy China.

 

Co do linku - błagam. Jeśli wiesz to napisz, a nie każ mi samemu szukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker co szukać ? Tam masz opisane jak działa sprawdzanie , test safetynet. Profil utworzony na telefonie jest porównywany z listą urządzeń które przeszły test i jeśli nie ma na serwerze zgodnego profilu to jest błąd. Czyli jak nie dodadzą u siebie tego urządzenia to nic nie zrobisz. Pewnie trzeba poczekać aż pojawi się wersja stabilna z androidem 7.0.

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Podłączając telefon do komputera, windows w menadżerze urządzeń widzi "mi4c" oraz " urządzenie USB" jednak do jednego jak i drugiego nie ma zainstalowanych sterowników. Szperałem w googlach, zainstalowałem 2 paczki sterowników jednak nic to w w/w kwestii nie zmieniło. Zainstalowałem też MiFlash tool bo gdzieś wyczytałem, że zawiera w sobie odpowiednie sterowniki, ale nic z tego. Cały czas mam 2 nie zainstalowane urządzena. Czy mógł by ktoś z Was pomóc w rozwiązaniu tego problemu? Pozdrawiam.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ozzmozz napisał:

Mam pytanie. Podłączając telefon do komputera, windows w menadżerze urządzeń widzi "mi4c" oraz " urządzenie USB" jednak do jednego jak i drugiego nie ma zainstalowanych sterowników. Szperałem w googlach, zainstalowałem 2 paczki sterowników jednak nic to w w/w kwestii nie zmieniło. Zainstalowałem też MiFlash tool bo gdzieś wyczytałem, że zawiera w sobie odpowiednie sterowniki, ale nic z tego. Cały czas mam 2 nie zainstalowane urządzena. Czy mógł by ktoś z Was pomóc w rozwiązaniu tego problemu? Pozdrawiam.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

Skorzystaj z tych w tej paczce u mnie wszystko zainstalowane prawidłowo zarówno na win 7 64 bit jak i win 10 64 bit ;) Mają podpisy cyfrowe więc nic nie trzeba kombinować. Pewnie te co instalowałeś zostały zablokowane przez windows właśnie przez brak podpisu cyfrowego.

https://mega.nz/#!wVdmyCSA!J05xQqCi2dmQYIdDLg5qw8x4KXVAe2Xk0aDan1JNBvM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=14171]XYZ[/mention]
Dodaj jej uprawnień, bo czegoś jej brakuje - dlatego się sypie.

Hmm.. po wejściu w opcje aplikacji systemowych i dodaniu wszystkich możliwych uprawnień, aplikacja nadal pokazuje błąd.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, slimdick napisał:

@Antyhaker co szukać ? Tam masz opisane jak działa sprawdzanie , test safetynet. Profil utworzony na telefonie jest porównywany z listą urządzeń które przeszły test i jeśli nie ma na serwerze zgodnego profilu to jest błąd. Czyli jak nie dodadzą u siebie tego urządzenia to nic nie zrobisz. Pewnie trzeba poczekać aż pojawi się wersja stabilna z androidem 7.0.

No nie można było tak od razu :P Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, XYZ napisał:


Hmm.. po wejściu w opcje aplikacji systemowych i dodaniu wszystkich możliwych uprawnień, aplikacja nadal pokazuje błąd.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

Wejdź w takim razie w szczegóły błędu czemu się sypie, możesz tutaj wkleić albo mi podesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w takim razie w szczegóły błędu czemu się sypie, możesz tutaj wkleić albo mi podesłać.

java.lang.RuntimeException: Unable to start activity ComponentInfo{com.android.quicksearchbox/com.android.quicksearchbox.SearchActivity}: java.lang.SecurityException: "network" location provider requires ACCESS_COARSE_LOCATION or ACCESS_FINE_LOCATION permission.
at android.app.ActivityThread.performLaunchActivity(ActivityThread.java)
at android.app.ActivityThread.handleLaunchActivity(ActivityThread.java)
at android.app.ActivityThread.-wrap12(ActivityThread.java)
at android.app.ActivityThread$H.handleMessage(ActivityThread.java)
at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java)
at android.os.Looper.loop(Looper.java)
at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java)
at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
at com.android.internal.os.ZygoteInit$MethodAndArgsCaller.run(ZygoteInit.java)
at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java)
Caused by: java.lang.SecurityException: "network" location provider requires ACCESS_COARSE_LOCATION or ACCESS_FINE_LOCATION permission.
at android.os.Parcel.readException(Parcel.java)
at android.os.Parcel.readException(Parcel.java)
at android.location.ILocationManager$Stub$Proxy.getLastLocation(ILocationManager.java)
at android.location.LocationManager.getLastKnownLocation(LocationManager.java)
at com.android.quicksearchbox.QsbApplication.getLastKnownLocation(QsbApplication.java)
at com.android.quicksearchbox.util.LocationHelper.startLocate(LocationHelper.java)
at com.android.quicksearchbox.SearchActivity.showCtaDeclaration(SearchActivity.java)
at com.android.quicksearchbox.SearchActivity.onCreate(SearchActivity.java)
at android.app.Activity.performCreate(Activity.java)
at android.app.Instrumentation.callActivityOnCreate(Instrumentation.java)
... 10 more


Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, slimdick napisał:

Skorzystaj z tych w tej paczce u mnie wszystko zainstalowane prawidłowo zarówno na win 7 64 bit jak i win 10 64 bit ;) Mają podpisy cyfrowe więc nic nie trzeba kombinować. Pewnie te co instalowałeś zostały zablokowane przez windows właśnie przez brak podpisu cyfrowego.

https://mega.nz/#!wVdmyCSA!J05xQqCi2dmQYIdDLg5qw8x4KXVAe2Xk0aDan1JNBvM

Dzięki @slimdick. Poprawnie zainstalowano w windowsie "Android composite ADB interface" oraz "Xiaomi composite MDB interface". Natomiast "USB Device" nie chce się zainstalować z tych sterowników i nadal wisi jako niezainstalowane urządzenie. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, 94smichal napisał:

Pytanie do osób na miuipolska 7.3.16, czy po wejściu w Ustawienia -> Blokada i hasła -> Hasło ochrony prywatności
i wpisaniu hasła, też macie FC?

Nie korzystam z takiego zabezpieczenia. Ale sprawdziłem i potwierdzam. U mnie też jest FC

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grzegorz1982 napisał:

Mam do Was pytanie bo nie wiem czy to kwestia telefonu czy ROMu.

Mam Mi5 i  Mi4C jak uzywam dwóch kart to w Mi5 mam ze jedna karta pracuje w kazdym pasmie a druga 2G/3G

a w Mi4c jedna pełne pasmo a druga tylko 2G, czy to kwestia ROMu czy telefonu.

sprawdź w ustawieniach, a może karta z innej sieci pracuje tylko w tym pasmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: którą paczkę klawiatury Xperia dla MIUI polecacie? Mam soft 6.12.22 i wgrałem ostatnią paczkę " Dodatki MIUIPolska" niby wszystko poszło OK, ale na liście dostępnych klawiatur nie widzę Xperia.

Problem rozwiązany: zainstalowałem paczkę z dodatkami znajdującą się w info o mojej wersji softu i działa poprawnie.

Edytowane przez Eduardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...