Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 12.11.2016 o 11:59, kamillm napisał:

 


7.5.4.0 chyba najlepszy soft do mi4c

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
 

 

Elo, minęły kolejne 3 miechy od listopada, kiedy to zabierałem się do instalacji nowszego softu na telefonie, ale jednak do tej poty tego nie zrobiłem. Czy coś w międzyczasie wyszło korzystniejszego od 7.5.4.0? Jak się zabrać za instalacje żeby nic nie sknocić? :) Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, madstorm napisał:

Czy coś w międzyczasie wyszło korzystniejszego od 7.5.4.0?

Od tamtej pory zainstalowalem 8.1.2, a Tobie polecam 8.1.3 xiaomi.eu stable - stabilni fajny soft wg mnie.

1 godzinę temu, madstorm napisał:

Jak się zabrać za instalacje żeby nic nie sknocić?

Odblok bootladera https://forum.xda-developers.com/mi-4c/general/guide-unlocking-mi4c-bl-verification-t3336779 => TWRP http://www.teamsuperluminal.org/ts-twrp-2-8-7-2-mi4c/ => WIPE data, cache, davlink => install xioami.eu => zaladowac system => i krok nie wymagany TWRP => WIPE data, cache, davlink, internal sotrage => reboot i temat ogarniety ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, okulowiec napisał:

ostatni stable jest na miui 8.1 a ostatni dev na miui 8.2 , różnice są choćby w automatyce trybu samolotowego, dla mnie bardzo przydatna opcja. Jeśli idzie o stabilność tego ostatniego, zona nie narzeka, a bateria przy phone, sms, i 4G + wi-fi wytrymuje 4 dni SoT 3h. błędów nie wyłapałem

Ja właśnie mama ostatni dev. Korci mnie przetestować stable. U mnie bateria 2.5 SoT to max.

Może ktoś się jeszcze wypowie co do romu stable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie wiem czy pisze w odpowiednim miejscu ale sprawa pilna.  W moim xiaomi mi4c nagle wystąpił jakiś problem z ładowaniem. Na wyłączonym telefonie nie reaguje on na podpiecie ładowarki i nie da sie go wtedy włączyć gdy jest podpięty. Na włączonym ładuje ale bardzo powoli. Dosłownie 1% na 20 min. NIe występowało to wcześniej. Ktoś coś słyszał lub zna przyczynę?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego gdy Przestałem ładować na oryginalnej ładowarkę a zacząłem na tej od mojej starej z1c. Zbyt małe napięcie i dlatego się tak działo. Telefon potrafił się ładować pół dnia. Gdy znowu zacząłem ładować na oryginalnej ładowarkę wszystko wróciło do normy

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, polek234 napisał:

Na zwykłej było to samo. Na chwilę obecną telefonu nie da się wcale włączyć. Po podłączeniu pod ładowarke przez chwile migała czerwona dioda. Ktoś coś?

Podłącz pod pc i sprawdź jaki sterownik jest w menadżerze urządzeń, może jest w trybie diagnostycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czy możliwa jest taka opcja: włączony tryb cichy+wibracje, podłączone słuchawki, włączona muzyka, a jak ktoś dzwoni, to w słuchawkach słychać dzwonek +muzyka się wycisza? Na razie mam samo wyciszenie muzyki i brak dzwonka (jest wibracja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, virusek90 napisał:

@Pawliko Tak, ktoś coś. Pytaj to odpowiem :)

Ogólnie: instalacja bez problemu. Uruchomienie też bez problemu. Chodzi tak jak zawsze. Na pierwszy rzut można powiedzieć, iż niczym specjalnym się nie wyróżnia od poprzedniej wersji (no może tym, że tapety blokady działają)

Co jest czego nie bylo wczesniej?

No i tak pod koniec dnia daj znac jak z bateria :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, virusek90 napisał:

@Pawliko Tak, ktoś coś. Pytaj to odpowiem :)

Ogólnie: instalacja bez problemu. Uruchomienie też bez problemu. Chodzi tak jak zawsze. Na pierwszy rzut można powiedzieć, iż niczym specjalnym się nie wyróżnia od poprzedniej wersji (no może tym, że tapety blokady działają)

Chciałeś napisać że tapety blokady zmienia w kółko te domyślne co są w folderze programu, nie pobiera nowych online, bynajmniej ja tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, slimdick napisał:

Chciałeś napisać że tapety blokady zmienia w kółko te domyślne co są w folderze programu, nie pobiera nowych online, bynajmniej ja tak mam.

Nie wiem. Ostatnio miałem tylko dwie tapety. Teraz mam normalnie wg kategorii która wybiorę sobie sam. I nie są to dwie tapety :)

13 minut temu, Pawliko napisał:

Co jest czego nie bylo wczesniej?

No i tak pod koniec dnia daj znac jak z bateria :P

Raczej na pierwszy rzut oka, to nic nowego nie ma xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, slimdick napisał:

@virusek90 stara wersja miała w folderze 2 tapety i mieliła w kółko, ta ma 10 i robi to samo nie pobiera mi tych co zaznaczyłem.

Specjalnie zmieniłem kategorię tapet. I pobrało mi nowe tapety. Więc wygląda na to, że u mnie działa (tapet na pewno nie było w folderze, ponieważ zabrało mi parę mega z transferu internetu)

//Edit1

Załączyłem potwierdzenie z odblokowania telefonu (nie było najmniejszych problemów z odblokowaniem bootloader'a)

 

//Edit2

Tak samo twrp wgrane bez najmniejszych problemów :)

Unlock_Tool.PNG

Edytowane przez virusek90
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem rano update do 7, w sumie nie zauważyłem problemów z baterią, jedyny problem który miałem to przejścia ekranu które się zacinały (miałem karuzelę), zmieniłem na obrót i po problemie. Nie wiem czym to spowodowane, ale miałem 0,5GB miejsca na telefonie po instalacji zrobiło się 2,76GB (wszystkie dane są w stanie nienaruszonym, może lepsza optymalizacja). Jeżeli chodzi o "szybkość aplikacji", zdecydowanie lepiej chodzi Chrome i Messenger, nie przycinają się jak wcześniej. Tak btw. są jakieś ciekawe nowe funkcję dostępne dzięki Nougatowi? Czy nakładka go ogranicza i musimy czekać na kolejne update, albo nawet na MIUI9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...