Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no panowie... Nowszy android to lepszy android, problem w tym, że Xiaomi i MIUI to osobny twór i oni już bez takich zmian mają masę błędów. Nie ogarniają po prostu tego systemu, a zaczynają klepać coraz więcej nowych modeli... Boję się, czy za rok będzie sens kupować coś od nich, skoro takie jajca z flagowcami robią. Ok, na Redmi niech wariuje GPS, itp itd. bo to taniocha. Ale do cholery na Mi5, flagowcu sprzed roku takie błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś zainstalować aplikację HERE Maps i sprawdzić, czy znajduje mu lokalizację tylko za pomocą GPS? Bez sieci? Bo u mnie nie chce ruszyć... Czekam 15 minut i nic, a jak włączę test GPS to znajduje w 10 sekund i potem nawigacja już ma sygnał :| Na Automapie działało bez problemu, ale niestety już jej nie używam. Dziwna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś zainstalować aplikację HERE Maps i sprawdzić, czy znajduje mu lokalizację tylko za pomocą GPS? Bez sieci? Bo u mnie nie chce ruszyć... Czekam 15 minut i nic, a jak włączę test GPS to znajduje w 10 sekund i potem nawigacja już ma sygnał  Na Automapie działało bez problemu, ale niestety już jej nie używam. Dziwna sprawa.

80b109250817b0d646d76a7b45dc59cf.jpg8977ec4c6743f174056173630b72df27.jpg

Sent from my Mi-4c

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, galakty napisał:

Sprawdź w opcjach GPS, czy nie przestawiło ustawień na  Wysoka dokładność... Ustaw na Tylko urządzenie i wtedy sprawdź (pierwsze uruchomienie Here we go to zmienia).

Nigdy nie ustawiam wysokiej dokladnosci ;) Teraz tez mam tylko urządzenia uwtawione, sprawdzilem przed chwila i apka nie zmieniła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamillm napisał:

Bo zapewne już kiedyś sie przy jakiejs apce zgodziles na to i teraz z automatu jedzie. Przerabialem to w nexusie, tam wystarczylo usunac dane usulgi googla o bylo ok, na miui nie wiedze takiej opcji

Dobra, zainstalowałem Sygic, teraz Here we go i już znajduje lokalizację po 5 sekundach w oknie. MAGIC!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2017 o 09:51, galakty napisał:

Dzisiaj w nocy 1% zszedł, także jak to powiedział jeden pan "coś, coś się popsuło".

Ja sobie na noc ustawiłem na MIUI żeby się wyłączał i rano włączał i to był najlepszy sposób na oszczędzenie, tylko wyniknął mały problem z kopią dla WhatsApp na dysku google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slimdick napisał:

Ja sobie na noc ustawiłem na MIUI żeby się wyłączał i rano włączał i to był najlepszy sposób na oszczędzenie, tylko wyniknął mały problem z kopią dla WhatsApp na dysku google.

Ale u mnie schodzi na noc 1-2 % :D Tylko ten jeden raz coś mu odbiło i zeszło 50%, a w tle nic nie działało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zainstalowałem ostatni soft czyli 6.12.22 na moim mi4c oraz roota bo próbuje naprawić gpsa. Niestety sama zmiana softu nic nie dała więc chcę podmienić plik gps.conf. W tym celu zainstalowałem root browsera, ale w żaden sposób nie moge podmienić pliku w katalogu /etc. Nie moge ani nic tam skopiować ani zmienić uprawnień pliku gps.config na 0644. Zauważylem że jak wchodzę w SuperSU to chce aktualizować biharkę. Czy mam to robić? Zainstalowałem zalecaną i chyba najnowszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, shark31 napisał:

Czy mam to robić?

Możesz, czy na pewno dobrze wgrałeś SuperSU? Wgraj najlepiej z poziomu TWRP.

9 godzin temu, slimdick napisał:

Na razie... ;)

Czemu na razie? Po czasie zaczyna się coś dziać, ja również tak jak @galakty nie mam problemu z GPS, fix w parenasie sekund.

5 godzin temu, Glaniu napisał:

O co chodzi, że Xiaomi ma takie kłopoty z GPS?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

Nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...