Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Heady1991 napisał:

Jezu co? Błagam za rączkę, albo link do poradnika i co to jest to twrp, bo naprawdę jestem ciemny :/

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

Tu masz co i jak na pierwszej stronie portalu jest dział FAQ.

Tu masz recovery: libra_ts_twrp_3_0_2_0.zip ze środka plik .img skopiuj do katalogu adb i komenda fastboot flash recovery recovery.img potem fastboot boot recovery.img

Dalej sobie poradzisz ;) 

Edytowane przez slimdick
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Heady1991 napisał:

Na mój telefon jest niby rom na androida 5.1.1 chciałbym własnie coś na androidzie 6 i którą wersje twrp mam wybrać, bo jest ich trochę 

Boże... Wgraj to co Ci podał i nie marudź. Nie ma androida 6 i to bez znaczenia jaki jest numerek, to MIUI a nie Samsung czy LG.

TWRP masz wybrać na swój telefon, to chyba oczywiste. Libra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja miałbym pytanko odnośnie blokady bootloadra.

Kupiłem telefon w październiku z dodatkową opcją odblokowania bootloadera i wgraniem polskiego miui 8 6.10.20 (rozwojowa).

Teraz tak bardziej zacząłem się tym interesować i sprawdzając stasus botloadera wychodzi jak by był zablokowany.

Jak to z tym jest?

BL.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Radek86 napisał:

To jeszcze ja miałbym pytanko odnośnie blokady bootloadra.

Kupiłem telefon w październiku z dodatkową opcją odblokowania bootloadera i wgraniem polskiego miui 8 6.10.20 (rozwojowa).

Teraz tak bardziej zacząłem się tym interesować i sprawdzając stasus botloadera wychodzi jak by był zablokowany.

Jak to z tym jest?

BL.gif

Bo te statusy to czasem prawdy nie pokazuja, wpisz sobie w trybie fastboot "fastboot oem unlock" i zapewne status zmieni sie na true ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Radek86 napisał:

Faktycznie zmieniło status.

A co zrobić żeby adb zadziałało i czy to jest potrzebne do jakichkolwiek aktualizacji ewentualnie jakiś zmian dla zwykłego użytkownika?

Nie do konca rozumiem pytanie rozwin. Adb uzywasz do wgrania twrp i na tym jego rola sie konczy, pozniej przez twrp xiaomi.eu lub cm jak wolisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, latet napisał:

Nie ADB tylko Fastboot. To dwie różne rzeczy, różne tryby, wymagające różnych sterowników.

Tak masz racje, posralo mi sie :D

@Radek86. Poczytaj sobie https://miuipolska.pl/?faqs=jak-zainstalowac-fastbootadb

Edytowane przez kamillm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten fastboot to już sobie wcześniej ogarnąłem wg tego poradnika.

A mi faktycznie chodzi o ADB, do czego to służy i czy to jest mi do czegoś potrzebne?

I jeszcze pytanie odnośnie sterowników... Telefon z kompem (win 8.1) widzą się ale w menegerze urządzeń przy telefonie i USB są znaki zapytania bo nie mam sterowników. Czy jeśli urządzenia się widzą to sterowniki muszą być? A jeśli tak to skąd pobrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Radek86 napisał:

Ten fastboot to już sobie wcześniej ogarnąłem wg tego poradnika.

A mi faktycznie chodzi o ADB, do czego to służy i czy to jest mi do czegoś potrzebne?

I jeszcze pytanie odnośnie sterowników... Telefon z kompem (win 8.1) widzą się ale w menegerze urządzeń przy telefonie i USB są znaki zapytania bo nie mam sterowników. Czy jeśli urządzenia się widzą to sterowniki muszą być? A jeśli tak to skąd pobrać?

Jesli jestes zwyklym użytkownikiem telefonu nie chcesz nic modyfikowac, robic cudow niewidow z telefonem  itp. itd. to adb nie jest Ci do niczego potrzebne ;)  Co do sterownikow to ja zawsze lubię jak nie mam zadnych znakow zapytania i wykrzyknikow w menadżerze mógłbyś napisac albo dac screena których dokladnie nie masz sterow? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Radek86 napisał:

I jeszcze pytanie odnośnie sterowników... Telefon z kompem (win 8.1) widzą się ale w menegerze urządzeń przy telefonie i USB są znaki zapytania bo nie mam sterowników. Czy jeśli urządzenia się widzą to sterowniki muszą być? A jeśli tak to skąd pobrać?

Jeśli, podkreślam, jeśli wszystko działa OK, to bym się nie przejmował tymi wykrzyknikami.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Antyhaker napisał:

Chyba, że tak ;P Ja i tak używam PHH, więc nawet nie wiedziałem, że z tamtym są problemy :s

Za pierwszym razem zadziałało, potem po aktualizacji miui już nie chciał, instalowałem, włączam system i brak root... Wnerwiłem się, ściągnąłem supersu_update, sflaszowałem, pobrałem libsy i działa. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, galakty napisał:

2/16. 3/32 nie szło dostać, a jak znalazłem w jakimś dziwnym sklepie to kosztował 180$.

Teraz wszystkie sztuki wykupione po tym artykule, wszyscy się rzucili bo chcą mieć androida 7.1.1 :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slimdick napisał:

Teraz wszystkie sztuki wykupione po tym artykule, wszyscy się rzucili bo chcą mieć androida 7.1.1 :D 

 

Hahahaha. Ale miałem wyczucie na kupno Mi4c... Szkoda, że dolar był drogi, ale i tak taniutko jak na tak porządny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...