Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Pawliko napisał:

Przy wlaczanym BT, wifi/4g. Kilku mailach, messener, facebook. Nie dasz rady wytrzymac 2dni. Nawet jak bys nic na nim nie robil.

Ofc nie twierdze ze nie da sie otrzymac takiego wyniku o ktorym mowisz. Tylko to kwestia innego uzywania telefonu do ktorego jestem juz przyzwyczajony i nie zmienie tego :)

 

Co by nie mowic jest to wada.

I 80% osob tego nie zrobi z racji na gwarancje + na samo nielatwe otwieranie tego telefonu. Nie bez powodu jest napisane ze bateria jest niewymienialna :P

Jest tak jak mowisz.

Masz rację co do tego co piszesz. No ja juz nie uzywam tak mocno telefonu, ale z tego wzgledu ze mam tablet, na nim siedze a tel lezy na polce. Czy taki nierozbieralny, czy ja wiem... Trzeba troche sie nameczyc ale to jak ze wszystkim, da się ogarnąć ;) Choc tak jak mowisz 80% ludzi bedzie balo sie rozłożyć smartfona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, galakty napisał:

Ale przecież każdy kto kupuje chyba wie, że jest "nierozbieralny". Więc jak to można uznać za wadę? ;) 

Można uznać to za wadę, ale godzisz się na nią, bo inne plusy tego telefonu zakrywają Ci ten minus ;) 

 

Myślicie, że jakbym zainstalował aplikację aparatu z Mi4c na moim Mi4s, to miałbym nagrywanie w 4k? Czy jeszcze jakieś libsy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pawliko napisał:

Jak dla was plusem jest niewymienna bateria to wogole nie mamy o czym gadac.

Robicie sie troche jak wyznawcy appla.

Nie ma czegoś takiego jak "niewymienna bateria" - jest ewentualnie łatwiej lub trudniej dostępna ... Baa, nawet zdejmowalna klapka nie jest żadnym wyznacznikiem, bo jest masa modeli, w których zmienisz obudowane, a bateria i tak jest "zablokowana" ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Antyhaker napisał:

Nie ma czegoś takiego jak "niewymienna bateria" - jest ewentualnie łatwiej lub trudniej dostępna ... Baa, nawet zdejmowalna klapka nie jest żadnym wyznacznikiem, bo jest masa modeli, w których zmienisz obudowane, a bateria i tak jest "zablokowana" ^^

No to trzymajmy sie tego ze niewymienna bateria to taka ktora po wymianie traci gwarancje na telefon.

To chyba dobra definicja w tych czasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w Mi4C klapkę zdejmuje się w minutę, a bateria jest na wtyczkę. To nie jest lutowane czy spawane do płyty głównej ;) 

Chińskie telefony i gwarancja... Jak masz gwarancję to oddajesz telefon z powodu padniętej baterii, prawda? A jak nie masz gwarancji to co szkodzi wymienić samemu? Chyba potrzebujesz sam Samsunga albo innego LG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

Przecież w Mi4C klapkę zdejmuje się w minutę, a bateria jest na wtyczkę. To nie jest lutowane czy spawane do płyty głównej ;) 

Chińskie telefony i gwarancja... Jak masz gwarancję to oddajesz telefon z powodu padniętej baterii, prawda? A jak nie masz gwarancji to co szkodzi wymienić samemu? Chyba potrzebujesz sam Samsunga albo innego LG.

Yyy chinskie telefony i gwarancja? No co w tym dziwnego? Serio pytam oswiec mnie.

Dobrze wiem czego potrzebuje :P Juz sie nie martw. Usilnie staram wam sie jednak pokazac ze niewymienna bateria to wada. Ale wy staracie sie za wszelka cene udowidnic ze jest to albo zaleta, albo dziecinnie proste.

I ok, ja sobie dam z tym rade, nie ma problemu. Ale jak juz mowilem 80czy90% osob tego nie zrobi samemu. Nie patrz tylko przez pryzmat swoich umiejetnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak nie zrobią samemu to niech idą do media expert gdzie włączają niskie ceny i kupią coś z gwarancją 2 letnią. 

Tak, gwarancję w Chinach masz roczną, do roku Ci się popsuje bateria? Wątpię. Mówisz o IBG? Masz 2 lata w Polsce, więc co za problem odesłać na wymianę? To Ty stwarzasz problemy, których nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pawliko napisał:

Yyy chinskie telefony i gwarancja? No co w tym dziwnego? Serio pytam oswiec mnie.

Dobrze wiem czego potrzebuje :P Juz sie nie martw. Usilnie staram wam sie jednak pokazac ze niewymienna bateria to wada. Ale wy staracie sie za wszelka cene udowidnic ze jest to albo zaleta, albo dziecinnie proste.

I ok, ja sobie dam z tym rade, nie ma problemu. Ale jak juz mowilem 80czy90% osob tego nie zrobi samemu. Nie patrz tylko przez pryzmat swoich umiejetnosci.

Panie, jakie Ty problemy tworzysz. Zacznijmy od tego, że pojęcia "wada" oraz "zaleta" są stricte subiektywne i powyższa dyskusja już na wstępie nie ma żadnego sensu. Pozdrawiam i miłego dnia życzę.

 

" Ale wy staracie sie za wszelka cene udowidnic ze jest to albo zaleta, albo dziecinnie proste. " Z ich perspektywy jest zupełnie odwrotnie - pomyślałeś o tym?

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Antyhaker napisał:

Panie, jakie Ty problemy tworzysz. Zacznijmy od tego, że pojęcia "wada" oraz "zaleta" są stricte subiektywne i powyższa dyskusja już na wstępie nie ma żadnego sensu. Pozdrawiam i miłego dnia życzę.

 

" Ale wy staracie sie za wszelka cene udowidnic ze jest to albo zaleta, albo dziecinnie proste. " Z ich perspektywy jest zupełnie odwrotnie - pomyślałeś o tym?

Wiesz... Wyznawca appla tez powiedza ci ze brak jacka to zaleta. I z ich perspektywy pewnie tak jest. No ale dla reszty swiata jest to raczej wada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawliko napisał:

niewymienna bateria to wada

Zle to rozumiesz. Skoro mozna zdjac B/C, odpiąć tasiemke i wymienic baterie to bateria jest wymienialna. Niewymienialna jest wtedy gdy jest przytweierdzona na stale do PCB (nie wiem czy ktos takie rozwiazanie w ogole stosuje) np zlutowana itp. itd - wtedy moglbys napisac "niewymienalna bateria".

1 godzinę temu, Pawliko napisał:

Ale jak juz mowilem 80czy90% osob tego nie zrobi samemu

I dla takich osob sa serwisy i wymiana za pieniadze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamillm napisał:

Zle to rozumiesz. Skoro mozna zdjac B/C, odpiąć tasiemke i wymienic baterie to bateria jest wymienialna. Niewymienialna jest wtedy gdy jest przytweierdzona na stale do PCB (nie wiem czy ktos takie rozwiazanie w ogole stosuje) np zlutowana itp. itd - wtedy moglbys napisac "niewymienalna bateria".

I dla takich osob sa serwisy i wymiana za pieniadze :)

Tak, moze wogole zacznijmy dzielic na telefony z wymienna bateria, z niewymienna bateria, z trudno wymienna bateria, z łatwo wymienna bateria, z bardzo trudno wymienna bateria, bardzo bardzo...

Nie popadajmy w paranoje.

Wymienna bateria to taka ktorą wymieniasz po wczesniejszym zdjeciu klapki od baterii. Podam przyklad, np samsung galaxy s2 ma wymienna baterie. Pilot do TV tez ma wymienna baterie. Ale np ajfon NIE ma wymiennej baterii. Mimo tego ze da sie to zrobic. 

Tak sie przyjęło i taki jest standard jezeli o tym mowimy.

 

 

9 minut temu, Antyhaker napisał:

Jakiej "reszty świata"? Sęk w tym, że powinieneś pisać TYLKO i WYŁĄCZNIE za siebie - nie inaczej. Sam się "pastwiłem" nad tym brakiem złącza jack, ale tak szczerze mówiąc lata mi to, bo mam wybór - na tej samej zasadzie działa Twoje narzekanie.

Ok czyli brak zlacza jack nie uwazasz za wade ponieważ masz wybor kupna innego telefonu. 

No genialnie. Sam bym tego lepiej nie wymyślił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawliko napisał:

Tak, moze wogole zacznijmy dzielic na telefony z wymienna bateria, z niewymienna bateria, z trudno wymienna bateria, z łatwo wymienna bateria, z bardzo trudno wymienna bateria, bardzo bardzo...

Nie popadajmy w paranoje.

Wymienna bateria to taka ktorą wymieniasz po wczesniejszym zdjeciu klapki od baterii. Podam przyklad, np samsung galaxy s2 ma wymienna baterie. Pilot do TV tez ma wymienna baterie. Ale np ajfon NIE ma wymiennej baterii. Mimo tego ze da sie to zrobic. 

Tak sie przyjęło i taki jest standard jezeli o tym mowimy.

 

 

Ok czyli brak zlacza jack nie uwazasz za wade ponieważ masz wybor kupna innego telefonu. 

No genialnie. Sam bym tego lepiej nie wymyślił.

Mylisz pojecia, wymienna bateria to wymienna bateria, tak samo w mi4c mozna ja wymienic jak i w pilocie od tv. Niewymienialna bateria to zintegrowana bateria nie mylmy pojec prosze Cie, z technicznego punktu widze jest to wymienialna bateria i taki punkt tu trzymajmy, a nie potoczny. Zaraz napiszesz ze w vectrze jest niewymienialna przednia zarowka bo trzeba zderzak zwalac zeby ja wymienic, no chyba nie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, kamillm napisał:

Mylisz pojecia, wymienna bateria to wymienna bateria, tak samo w mi4c mozna ja wymienic jak i w pilocie od tv. Niewymienialna bateria to zintegrowana bateria nie mylmy pojec prosze Cie, z technicznego punktu widze jest to wymienialna bateria i taki punkt tu trzymajmy, a nie potoczny. Zaraz napiszesz ze w vectrze jest niewymienialna przednia zarowka bo trzeba zderzak zwalac zeby ja wymienic, no chyba nie... 

Z technicznego punktu widzenia tak.

Jednak zeby wymienic bateria potrzebna jest ingerencja w telefon i jego gwarancje.

Wymieniajac zarowke w vectrze nie tracisz gwarancji.

Wiec argument inwalida.

Zreszta, kazdy twoj argument bedzie inwalida jak dalej bedziesz mi udowadnial ze bateria mi4c jest wymienialna.

Jak sie nie zgadzasz ze mna to moze poparz na strony o mi4c, o prezentacje, testy, pokazy, specyfikacje. I wszedzie bedziesz mial napisane ze "Non-removable Li-Ion 3080 mAh battery"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Pawliko napisał:

Z technicznego punktu widzenia tak.

Jednak zeby wymienic bateria potrzebna jest ingerencja w telefon i jego gwarancje.

Wymieniajac zarowke w vectrze nie tracisz gwarancji.

Wiec argument inwalida.

Zreszta, kazdy twoj argument bedzie inwalida jak dalej bedziesz mi udowadnial ze bateria mi4c jest wymienialna.

Jak sie nie zgadzasz ze mna to moze poparz na strony o mi4c, o prezentacje, testy, pokazy, specyfikacje. I wszedzie bedziesz mial napisane ze "Non-removable Li-Ion 3080 mAh battery"

Gwarancja ok. zgodze sie masz racje. Dla mnie jak cos mozna rozebrac i wymienic to jest to wymienialne. Jesli bateria psuje sie podczas gwarancji, wymieniasz na gwarancji, po gwarancji na wlasna reke. No mamy odmienne zdania na ten temat, ale mamy do tego prawo :) Ile ludzi tyle opinii i pogladow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamillm napisał:

Gwarancja ok. zgodze sie masz racje. Dla mnie jak cos mozna rozebrac i wymienic to jest to wymienialne. Jesli bateria psuje sie podczas gwarancji, wymieniasz na gwarancji, po gwarancji na wlasna reke. No mamy odmienne zdania na ten temat, ale mamy do tego prawo :) Ile ludzi tyle opinii i pogladow ;)

No i szanuje.

3 godziny temu, galakty napisał:

Skończmy tę dyskusję, a Pabliko niech kupi telefon z "wymienialną" baterią i po sprawie.

Dyskusja jak dyskusja, nie widze w niej nic zlego.

I doskonale wiem jaki telefon kupilem, znalem w wiekszosci jego wady i zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem świeżym posiadaczem mi 4c i tu mam pytanie, złożyłem już prośbę o odblokowanie bootloadera, ale chciałbym zainstalować jakiś system w pełni spolszczony na zablokowanym bootloaderze, czy jest taka możliwość?  Jestem totalnym laikiem w takich zabawach, przeglądałem tutoriale tu na forum na temat instalacji na zablokowany bootloader, ale kompletnie nic z tego nie kumam i nie wiem gdzie szukać zablokowanego systemu (ale w pełni spolszczonego), jeżeli znalazłaby się jakaś dobra dusza, która poprowadziłaby mnie za rękę z tym byłbym baaaardzo wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, slimdick napisał:

@Heady1991 na tym modelu nie potrzebujesz oficjalnej zgody, jak masz zainstalowane syfmiui to powinno się zdjąć blokadę poleceniem w adb fastboot oem unlock.

no wlasnie mam jakies dziwne, bo troche po polsku, troche po angielsku, troche po chinsku, bootloader zablokowany, bo sprawdzalem...  jezeli wpisze ta komende, ktora podales nie uwale telefonu mam nadzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...