Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, galakty napisał:

Z zewnętrznych apek tylko FreeDCam jakoś sobie daje radę i ma więcej funkcji, ale niestety zabugowana jest nieźle i niezbyt stabilna.

FreeDCam przy wyborze API wskazuje tylko camera1. Na innym forum czytałem, że Xiaomi nie zawarło cameraAPI2 w swoich ROMach MIUI. Bez tego próżno o RAW, shutter speed :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, don_kamillo napisał:

FreeDCam przy wyborze API wskazuje tylko camera1. Na innym forum czytałem, że Xiaomi nie zawarło cameraAPI2 w swoich ROMach MIUI. Bez tego próżno o RAW, shutter speed :( 

W Bibliotekach drzemie moc. Długie naświetlanie jest możliwe, ale wymaga sporo pracy. A Api2 mozesz sobie wymusić w build.prop, tylko wtedy natywna apka nie działa. Ale RAW powinien działać w zewnętrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, galakty napisał:

W Bibliotekach drzemie moc. Długie naświetlanie jest możliwe, ale wymaga sporo pracy. A Api2 mozesz sobie wymusić w build.prop, tylko wtedy natywna apka nie działa. Ale RAW powinien działać w zewnętrznych.

Właśnie miałem wklejać ten link: https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/guide-how-to-enable-camera2-api-t3419579

Serio ten prosty zabieg wystarczy? I wszystko zacznie działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, don_kamillo napisał:

Właśnie miałem wklejać ten link: https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/guide-how-to-enable-camera2-api-t3419579

Serio ten prosty zabieg wystarczy? I wszystko zacznie działać?

Nie wiem, spróbuj. Wiem tylko, że oryginalna aplikacja przestanie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, slimdick napisał:

@galaktyAle wiesz że jak na youtube umieszczasz plik to jest on recodowany to klatki też mogą być zmienione ;) A pytam dla tego że w Mi5S Plus widzę że ten sam IMX258.

Eh... To znajdź sobie film z Mi4C i sprawdź statystyki, wszędzie będzie 27 FPS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, galakty napisał:

To TY chyba nie wiesz co mówisz... Widziałeś kiedykolwiek wykres Throttlingu 808 vs 810? Jak możesz te procesory stawiać na równi?!

Tak widziałem. To chyba logiczne że 810 będzie bardziej throttlował skoro ma dwa rdzenie więcej? Jakbyś przeczytał mój post, to byś wiedział że chodziło mi o różnice w architekturze (A57 vs A72).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FreeDCam przy wyborze API wskazuje tylko camera1. Na innym forum czytałem, że Xiaomi nie zawarło cameraAPI2 w swoich ROMach MIUI. Bez tego próżno o RAW, shutter speed  

Błąd. FreeDCam robi RAW :) Sprawdzałem. Obrabiałem na PC. Jakość nie powala, ale RAW jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kamillm napisał:

Mam ndzieje, ze nie mowisz tu o mi4c, bo ja malo go uzywam i wytrzymuje od 2 do 2,5 dnia na jednym ladowaniu.

Przy wlaczanym BT, wifi/4g. Kilku mailach, messener, facebook. Nie dasz rady wytrzymac 2dni. Nawet jak bys nic na nim nie robil.

Ofc nie twierdze ze nie da sie otrzymac takiego wyniku o ktorym mowisz. Tylko to kwestia innego uzywania telefonu do ktorego jestem juz przyzwyczajony i nie zmienie tego :)

 

10 godzin temu, kamillm napisał:

Fakt bylo pare watkow o baterii i ze jst to jego slaba strona, ale zawsze po roku mozna sobie taka baterie zmienic, koszt parudziesieciu zlotych ;]

Co by nie mowic jest to wada.

I 80% osob tego nie zrobi z racji na gwarancje + na samo nielatwe otwieranie tego telefonu. Nie bez powodu jest napisane ze bateria jest niewymienialna :P

10 godzin temu, kamillm napisał:

Tu masz racje grzeje sie mocno, chociaz ja mam wrazenie, ze jest to troche zbyt wyolbrzymiane z tym grzaniem. Ja na sofcie 8.1.2 nie doswiadczam jakiegos mocnego grzania, ale zapewne musialbym odpalic jakas gre i bym dosiwadczyl, ale coz nie oczekujmy zbyt wiele od smartfona za 450 zl ktory i tak jak za ta cene ma dobre parametry wg mnie.

Jest tak jak mowisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, galakty napisał:

Masz w mediaprofiles profil 2160p?

Sprawdzałem są identyczne pliki jak i w większości telefonów z androidem, w Pixel jest ten sam plik media_profiles.xml

Spoiler

<EncoderProfile quality="2160p" fileFormat="mp4" duration="30">
      <Video codec="h264"
            bitRate="42000000"
            width="3840"
            height="2160"
            frameRate="30" />

      <Audio codec="aac"
            bitRate="156000"
            sampleRate="48000"
            channels="2" />

Mam wyciągnięte lib to sobie teraz porównam.

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

No to nie wiem, mało mnie to obchodzi bo na xiaomi.eu mam 4K.

A powinno bo jak jest różnica w plikach to można znaleźć gdzie jest zmiana wprowadzona, to właśnie ten Twój tajemniczy znajomy zrobił z plikiem libmmcamera_imx258.so ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slimdick napisał:

A powinno bo jak jest różnica w plikach to można znaleźć gdzie jest zmiana wprowadzona, to właśnie ten Twój tajemniczy znajomy zrobił z plikiem libmmcamera_imx258.so ;) 

Eeeee nie? Co Ci to da? Na EU masz 26,888 fps, a na china brak 4K tak? To co chcesz porównać... To nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

Eeeee nie? Co Ci to da? Na EU masz 26,888 fps, a na china brak 4K tak? To co chcesz porównać... To nic nie da.

No tak klatki to sobie możesz porównać w lib z MI5S Plus. Według tej strony te modele mają ten moduł IMX258 

https://www.kimovil.com/en/list-smartphones-by-lens-model/sony-imx258

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, slimdick napisał:

No tak klatki to sobie możesz porównać w lib z MI5S Plus. Według tej strony te modele mają ten moduł IMX258 

https://www.kimovil.com/en/list-smartphones-by-lens-model/sony-imx258

Ciężko coś porównać w pliku binarnym, nieczytelnym dla człowieka...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, don_kamillo napisał:


Po dodaniu tego wersa żadna aplikacja mi nie działa. Zatem w ten sposób api2 się nie wlaczy. A masz sposób na to naświetlanie?

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka
 

Nein. Może jak będzie miał czas to odblokuje, ale na razie jak to zrobisz to nic innego nie działa :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, don_kamillo napisał:

Czyli pozostaje czekać...
Właśnie sprawdziłem. Żona na Mi4c ma nagrywanie w 4k. To czemu Mi4s nie ma? Co to za dyskryminacja? emoji6.png

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka
 

Jako seria Mi powinien mieć, ale widocznie nie jest aż tak warty w oczach Xiaomi. Mi5 nawet 30 fps nie ma w 4K a Ty byś w Mi4S chciał? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...