Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

W istotę w chmurach ludzie wierzą bez dowodów a w zwykłe nagrywanie wideo nie...Na szczęście nie muszę niczego Tobie dowodzić, może ktoś inny będzie bardziej zainteresowany tymi FPSami.

Albo daj instrukcje jak to zrobić albo daj sobie spokój z takim szczuciem nas zdjęciem...

Wysłane z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Winiu89 napisał:


Albo daj instrukcje jak to zrobić albo daj sobie spokój z takim szczuciem nas zdjęciem...

Wysłane z Mi4c
 

Napisałem chyba, że to faza testów? Mam dać biblioteki, żeby połowa ludzi sobie uwaliła telefony i był na mnie hejt? To nie jest zwykły plik tekstowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty

Jestem bardzo sceptyczny jeśli chodzi o takie informacje. Jak coś gdzieś znajdę to podaje link albo jakieś info a tak jak kolega wyżej zauważył to jest szczucie. Mam gdzieś te twoje fps nie mam z tym problemu że nie ma tych 30 czy 60 nie nagrywam filmów na telefonie. Tak że albo działa i umieszczasz jak to zrobić albo zachowaj to dla siebie bez takich szopek ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, slimdick napisał:

@galakty

Jestem bardzo sceptyczny jeśli chodzi o takie informacje. Jak coś gdzieś znajdę to podaje link albo jakieś info a tak jak kolega wyżej zauważył to jest szczucie. Mam gdzieś te twoje fps nie mam z tym problemu że nie ma tych 30 czy 60 nie nagrywam filmów na telefonie. Tak że albo działa i umieszczasz jak to zrobić albo zachowaj to dla siebie bez takich szopek ;) 

Okey, zachowuję. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamillm napisał:

Panowie ale po co te nerwy :D

Chciałem podzielić się czymś nowym, postępem. Ale od razu zostałem zjechany, że to timelapse i jak nie dam linku to mam nie szczuć. Kit, że to nie ja robiłem i nie mogę z własnej woli rozdawać i kit że to wersja "15 minutowa" więc mogą być błędy. Mam dać bo tak chce i inaczej nie uwierzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, galakty napisał:

Chciałem podzielić się czymś nowym, postępem. Ale od razu zostałem zjechany, że to timelapse i jak nie dam linku to mam nie szczuć. Kit, że to nie ja robiłem i nie mogę z własnej woli rozdawać i kit że to wersja "15 minutowa" więc mogą być błędy. Mam dać bo tak chce i inaczej nie uwierzy...

Czym się podzieliłeś ? Czymś nowym ?? Przecież nic nie podałeś poza screenem ;) Gdzie tu jakaś informacja ? Mam zacytować Twój post bo chyba nie pamiętasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, slimdick napisał:

Czym się podzieliłeś ? Czymś nowym ?? Przecież nic nie podałeś poza screenem ;) Gdzie tu jakaś informacja ? Mam zacytować Twój post bo chyba nie pamiętasz. 

Mam znowu zacytować, że to wersja testowa i jestem pierwszym, który to ma? Nie wiem jaki to ma wpływ na stabilność systemu / aparatu, nie chcę żeby ludzie uwalili telefony. Wolę się nie dzielić radośnie niż potem wysłuchiwać stękania że to moja wina.

Bardziej mnie denerwuje fakt, że nikt w to nie wierzy... czemu? Bo Xiaomi tego nie dało, to znaczy że się nie da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, galakty napisał:

To TY chyba nie wiesz co mówisz... Widziałeś kiedykolwiek wykres Throttlingu 808 vs 810? Jak możesz te procesory stawiać na równi?!

Ciekawostka, z pomocą tajemniczego człowieka ze Wschodu:

4bf2c0b310e2465084ae8b4880d86603.jpeg

To jest Twoje info ;) 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty masz wersje testową ok testuj, jak będziesz miał więcej info daj znać. Dla mnie na razie screen wystarcza, jak w tym kraju ma być dobrze skoro każdy myśli, że drugi chce oszukać. Tak czy siusiak kamera w mi4c ma mozliwosc nagrywania w 4K 30 fps tylko jest to zablokowane softowo, fajnie jakby udalo sie to obejsc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, galakty napisał:

Mam znowu zacytować, że to wersja testowa i jestem pierwszym, który to ma? Nie wiem jaki to ma wpływ na stabilność systemu / aparatu, nie chcę żeby ludzie uwalili telefony. Wolę się nie dzielić radośnie niż potem wysłuchiwać stękania że to moja wina.

Bardziej mnie denerwuje fakt, że nikt w to nie wierzy... czemu? Bo Xiaomi tego nie dało, to znaczy że się nie da?

Mówisz o tych 30FPS w 4K? Udało Ci się coś zrobić w tym temacie? Po instalacji Snapdragon Camera na MIUI8 nie miałem takich osiągów, zresztą wiesz, bo wysyłałem Ci sample. Udało Ci się coś zmodyfikować?

Xiaomi mocno okroiło ten moduł aparatu, niestety. Ja nadal ubolewam nad długością naświetlania i słabym automacie. Żeby mieć jako takie zdjęcie, muszę mieć... jako takie pojęcie o ustawieniach manualnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, don_kamillo napisał:

Mówisz o tych 30FPS w 4K? Udało Ci się coś zrobić w tym temacie? Po instalacji Snapdragon Camera na MIUI8 nie miałem takich osiągów, zresztą wiesz, bo wysyłałem Ci sample. Udało Ci się coś zmodyfikować?

Xiaomi mocno okroiło ten moduł aparatu, niestety. Ja nadal ubolewam nad długością naświetlania i słabym automacie. Żeby mieć jako takie zdjęcie, muszę mieć... jako takie pojęcie o ustawieniach manualnych ;)

Rzecz siedzi w bibliotece. Dla gościa obeznanego z mediami to było 15-30 minut szukania i 5 minut zmiany HEXów by odblokować 30 fps 4K. Ale nie wiem jak to będzie hulać na dłuższą metę, bo grzebał jeszcze w bitrate dla 720 120 fps i 1080p 60 fps, nie wiem na ile to jest stabilne i bez artefaktów.

Mi4C może nagrywać maksymalnie 34 fps w 4K, 90 fps w 1080p i 144 fps w 720p. Co ciekawe Xiaomi napisało tryb 60 fps, ale go wyłączyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie ma zbytnio sensu się rozwodzić nad tym bo niektórych decyzji xiaomi nie ogarniesz... Jedyne co w Mi5 mi i @latet przychodzi na myśl, to specjalnie obniżyli 4K. Mi5S ma już 30 fps, więc może chcą napędzić sprzedaż. Albo ktoś się walnął (ta, zmodyfikował domyślne biblioteki przez przypadek). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, slimdick napisał:

@kamillm przecież podobno dawno temu w czasach MIUI7 była taka możliwość ja nie wiem bo od razu instalowałem MIUI8 na MI4C ;) 

Mowisz o tym ze na miui7 w mi4c mozna bylo 4k 30fps nagrywac? No ja niestety tez od razu ladowalem miui8 na mi4c, ale znam kogos kto masz jeszcze miui 7.0.2.0 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, galakty napisał:

Rzecz siedzi w bibliotece. Dla gościa obeznanego z mediami to było 15-30 minut szukania i 5 minut zmiany HEXów by odblokować 30 fps 4K. Ale nie wiem jak to będzie hulać na dłuższą metę, bo grzebał jeszcze w bitrate dla 720 120 fps i 1080p 60 fps, nie wiem na ile to jest stabilne i bez artefaktów.

Mi4C może nagrywać maksymalnie 34 fps w 4K, 90 fps w 1080p i 144 fps w 720p. Co ciekawe Xiaomi napisało tryb 60 fps, ale go wyłączyło.

Bardziej bym się obawiał o temperaturę procesora. Na OnePlus One i LG G4 nie można było nagrywać dłużej w 4k, niż 5 minut. Może dlatego obniżyli FPS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, don_kamillo napisał:

Bardziej bym się obawiał o temperaturę procesora. Na OnePlus One i LG G4 nie można było nagrywać dłużej w 4k, niż 5 minut. Może dlatego obniżyli FPS?

Nie wiem czy procesor jest bardziej obciążony kodując 24 czy 30 fps, raczej to nie ma znaczenia ;) 

@galakty a w temacie bitrate to nie trzeba grzebać w lib bo wszystkie opcje wczytuje z media_profiles.xml, sprawdzałem. Jedynie te max klatki są przyblokowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slimdick napisał:

Nie wiem czy procesor jest bardziej obciążony kodując 24 czy 30 fps, raczej to nie ma znaczenia ;) 

@galakty a w temacie bitrate to nie trzeba grzebać w lib bo wszystkie opcje wczytuje z media_profiles.xml, sprawdzałem. Jedynie te max klatki są przyblokowane.

Wczytuje? Od kiedy? Bo w media_profiles mam 20 mbps w 1080p, a nagrywa z 15 mbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, to kwestie czysto marketingowe. Małe, budżetowe flagowce nie mogą robić lepszych zdjęć, niż taki Mi5 ;) Dlatego aparat może być okrojony. 

@galakty w linku, który podałeś wcześniej, z tym Snapdragoncamera, gość używał chyba jednak MIUI7, sądząc po dacie opublikowania posta. W MIUI8 może jednak to działą inaczej (albo raczej nie działa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, don_kamillo napisał:

Inna sprawa, to kwestie czysto marketingowe. Małe, budżetowe flagowce nie mogą robić lepszych zdjęć, niż taki Mi5 ;) Dlatego aparat może być okrojony. 

@galakty w linku, który podałeś wcześniej, z tym Snapdragoncamera, gość używał chyba jednak MIUI7, sądząc po dacie opublikowania posta. W MIUI8 może jednak to działą inaczej (albo raczej nie działa).

Snapdragon camera to badziew, może na czystym CM to działa lepiej, ale na MIUI to tragedia jest podług oryginalnej apki :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, galakty napisał:

Snapdragon camera to badziew, może na czystym CM to działa lepiej, ale na MIUI to tragedia jest podług oryginalnej apki :( 

No dobra, a weź mi wytłumacz teraz zależność, że ludzie z CM14, czy CM13 także nie mają tych funkcji, o których mowa (RAW, naświetlanie, czy to nagrywanie). Przynajmniej tak pisali, jak ich pytałem, bo sam nie próbowałem. Czary ;) 

Snapdragon na MIUI daje nagrywanie w 4k, o jakości się nie wypowiem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, don_kamillo napisał:

No dobra, a weź mi wytłumacz teraz zależność, że ludzie z CM14, czy CM13 także nie mają tych funkcji, o których mowa (RAW, naświetlanie, czy to nagrywanie). Przynajmniej tak pisali, jak ich pytałem, bo sam nie próbowałem. Czary ;) 

Snapdragon na MIUI daje nagrywanie w 4k, o jakości się nie wypowiem ;) 

Mi4C ma natywnie 4K, poleciłem Tobie tę apkę bo chyba Mi4S nie ma tej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sprawdziłem na MI4C na 6.1.7 nie ma faktycznie 4k, tylko 1080p ;) 

Spoiler

General
Complete name                  : C:\Users\Bartek\Desktop\VID_20170109_205523.mp4
Format                         : MPEG-4
Format profile                 : Base Media / Version 2
Codec ID                       : mp42
File size                      : 13.2 MiB
Duration                       : 7s 189ms
Overall bit rate               : 15.4 Mbps
Encoded date                   : UTC 2017-01-09 12:55:31
Tagged date                    : UTC 2017-01-09 12:55:31

Video
ID                             : 1
Format                         : AVC
Format/Info                    : Advanced Video Codec
Format profile                 : Baseline@L4
Format settings, CABAC         : No
Format settings, ReFrames      : 1 frame
Format settings, GOP           : M=1, N=30
Codec ID                       : avc1
Codec ID/Info                  : Advanced Video Coding
Duration                       : 7s 132ms
Bit rate                       : 15.0 Mbps
Width                          : 1 920 pixels
Height                         : 1 080 pixels
Display aspect ratio           : 16:9
Rotation                       : 90°
Frame rate mode                : Variable
Frame rate                     : 29.447 fps
Minimum frame rate             : 29.136 fps
Maximum frame rate             : 29.861 fps
Color space                    : YUV
Chroma subsampling             : 4:2:0
Bit depth                      : 8 bits
Scan type                      : Progressive
Bits/(Pixel*Frame)             : 0.245
Stream size                    : 12.7 MiB (96%)
Title                          : VideoHandle
Language                       : English
Encoded date                   : UTC 2017-01-09 12:55:31
Tagged date                    : UTC 2017-01-09 12:55:31
mdhd_Duration                  : 7132

Audio
ID                             : 2
Format                         : AAC
Format/Info                    : Advanced Audio Codec
Format profile                 : LC
Codec ID                       : 40
Duration                       : 7s 189ms
Source duration                : 7s 191ms
Source_Duration_FirstFrame     : 1ms
Bit rate mode                  : Constant
Bit rate                       : 96.0 Kbps
Channel(s)                     : 2 channels
Channel positions              : Front: L R
Sampling rate                  : 48.0 KHz
Compression mode               : Lossy
Stream size                    : 84.3 KiB (1%)
Source stream size             : 84.3 KiB (1%)
Title                          : SoundHandle
Language                       : English
Encoded date                   : UTC 2017-01-09 12:55:31
Tagged date                    : UTC 2017-01-09 12:55:31
mdhd_Duration                  : 7189

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, don_kamillo napisał:

Poważnie? Muszę sprawdzić, co tam żona ma w tym telefonie. Tym bardziej to dziwne, że na Mi4s nie ma tego w standardzie...

Rok temu rzekłbym dziwne, dzisiaj powiem, że to normalne. Nie dziwią mnie już cyrki z aparatami w Xiaomi.

Co ciekawe, zrobiłem dumpsys w Mi4C i okazuje się, że jakość Bardzo Dobra to 97%. 3% tracimy na jakości bo ktoś sobie tak wpisał.

@slimdick No i masz 15 mbps w 1080p, czyli tyle ile jest w bibliotece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, galakty napisał:

Rok temu rzekłbym dziwne, dzisiaj powiem, że to normalne. Nie dziwią mnie już cyrki z aparatami w Xiaomi.

Co ciekawe, zrobiłem dumpsys w Mi4C i okazuje się, że jakość Bardzo Dobra to 97%. 3% tracimy na jakości bo ktoś sobie tak wpisał.

@slimdick No i masz 15 mbps w 1080p, czyli tyle ile jest w bibliotece.

A umiesz to poprawić? Żeby jakość = 100%? W jakiś sposób odblokować zablokowane/zapomniane funkcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, don_kamillo napisał:

Ja bym się zadowolił jakąkolwiek inną aplikacją. Próbowałem aparatem od Oppo, od OnePlus One, Camerą FV-5 pro i nic.

Z zewnętrznych apek tylko FreeDCam jakoś sobie daje radę i ma więcej funkcji, ale niestety zabugowana jest nieźle i niezbyt stabilna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...