Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, miklo napisał:

Jak pisałem wcześniej - miałem wtedy CM i musiałem to zrobić inaczej. Wpisałem kod, jaki podałeś i okazało się, że mam Sharpa LCD. Nie wiem, czy to dobrze, ale taki jest ;)

Czy to dobrze - Sharp LCD - to jest "?", tym niemniej nie ulega wątpliwości, iż Sharp jest zdecydowanie ostrzejszy od chińskiego AUO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff ale mi się dzisiaj zrobiło gorąco :D 

Próbowałem wymusić nowe profile nagrywania wideo w media_profiles.xml... I przekombinowałem, bootloop. No to wchodze do TWRP i mnie zatkało. Nie miałem ani kopii, ani paczki .zip do sflaszowania... Podłączam pod PC, nie wykrywa telefonu, super. Nie chciałem robić Miflash bo stracę wszystkie dane, a trochę tego miałem. Na szczęście znalazłem sposób na adb sideload i poszło :D Ale nie powiem, ciepło mi się zrobiło o północy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, galakty napisał:

Podłączam pod PC, nie wykrywa telefonu, super. Nie chciałem robić Miflash bo stracę wszystkie dane, a trochę tego miałem. Na szczęście znalazłem sposób na adb sideload i poszło :D Ale nie powiem, ciepło mi się zrobiło o północy!

A pendrive'a OTG też nie widział wtedy TWRP? Raczej powinien. Bo to że pecet nie widzi, to mnie jakoś nie dziwi (powinien, ale wiadomo jak to bywa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, latet napisał:

Oj.... to tak jakbyś nie miał gaśnicy w aucie :) Lepiej mieć. "Cudo" można kupić za kilka zł (kabelek czy przejściówka).

Czekam na zastrzyk gotówki i zamówię sobie pendrive OTG 64 GB od razu. A przejściówki w sklepie nie znalazłem ostatnio, kupiłem tylko drugi kabel pod PC w razie co (na jednym się nie da żyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, galakty napisał:

Czekam na zastrzyk gotówki i zamówię sobie pendrive OTG 64 GB od razu. A przejściówki w sklepie nie znalazłem ostatnio, kupiłem tylko drugi kabel pod PC w razie co (na jednym się nie da żyć).

Polecam taki kabel OTG dla telefonów z USB-C:

http://allegro.pl/adapter-przejsciowka-kabel-usb-c-3-1-usb-3-0-otg-i6493118258.html?fromVariant=6493101301

on jest w pełni zgodny z USB3, co na razie bez znaczenia, ale w przyszłości może zaprocentować.

Oczywiście wygodniejszy jest pendrive od razu z 2 wtyczkami. Kupiłem taki i jestem zadowolony (kupilem 32G i 64G, używam mniejszego, większy czeka na lepsze czasy w szufladzie)

https://www.aliexpress.com/item/2016-Sandisk-128GB-SDDDC2-Extreme-Type-C-USB3-1-Dual-OTG-USB-Flash-Drive-64GB-high/32721229772.html

Co do przejściówek OTG dla telefonów z portem USB starego typu, to kupiłem taką i działa OK:

https://www.aliexpress.com/item/Original-REMAX-Micro-USB-OTG-Plug-for-Android-Mobile-to-Pen-Drives-Extend-Storage-Read-U/32633163184.html

ale w sumie zwykły kabelek OTG jest chyba wygodniejszy niż taka przejściówka.

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, galakty napisał:

@latet drogi coś ten Sandisk. U nas na allegro widziałem Kingstone podwójnego 64 GB chyba do 100 złotych.

No tak, teraz prawie 31$. Ja go kupiłem w promocji 11.11 – wtedy dałem 24$, a i dolar był tańszy, wyszedł mnie 110 zł. Może nie tanio, ale akceptowalnie jak za szybki pendrive dobrej marki o takiej pojemności.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, latet napisał:

No tak, teraz prawie 31$. Ja go kupiłem w promocji 11.11 – wtedy dałem 24$, a i dolar był tańszy, wyszedł mnie 110 zł. Może nie tanio, ale akceptowalnie jak za szybki pendrive o takiej pojemności.

Myślałem o takim - https://www.aliexpress.com/item/Kingston-OTG-Smart-phone-Micro-USB-3-0-Flash-OTG-16GB-32GB-64GB-U-Disk-for/2004820005.html?spm=2114.30010308.3.30.65Jc6Q&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10065_10068_10000009_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10062_10056_10055_10037_10054_10059_10032_10099_10078_10079_10077_426_10103_10073_10102_10096_10052_10053_10050_10107_10106_10051,searchweb201603_2,afswitch_2_afChannel&btsid=3613f59a-a72a-4ac1-825e-50effc7093e7

Oczywiście pod USB C, link przykładowy.

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, galakty napisał:

O ile to prawda, co tam podają, to nie jest on najszybszy: 70MB/s read, 15MB/s write

Ten Sandisk (wersja 32) działa mi z realną szybkością 146 MB/s w odczycie i 82 MBs/ w zapisie. Wersji 64 jeszcze nie testowałem, teoretycznie jest możliwe, że w zapisie będzie jeszcze szybsza.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, latet napisał:

O ile to prawda, co tam podają, to nie jest on najsztybszy: 70MB/s read, 15MB/s write

Ten Sandisk (wersja 32) działa mi w szybkością 146 MB/s w odczycie i 82 MBs/ w zapisie. Wersji 64 jeszcze nie testowałem, teoretycznie jest możliwe, że w zapisie będzie jeszcze szybsza.

Tylko ten sandisk trochę duży :( 32 albo 64 kupię, przyda się gdy zachce mi się nagrać filmy 4K na wycieczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, galakty napisał:

Tylko ten sandisk trochę duży :( 32 albo 64 kupię, przyda się gdy zachce mi się nagrać filmy 4K na wycieczce.

Nie jest aż taki duży: 38 mm x 18 mm x 8 mm. No, ale to już zależy, co dla kogo duże a co małe. W sumie to najmniejszy z wszystkich jakie posiadam, więc dla mnie on jest mały. Mniejsze łatwiej zgubić ;)

Ale... jeśli będziesz zapisywał na niego dane głównie telefonem, to prędkość zapisu i tak będzie ograniczona standardem USB2 (z tego co sam  mierzyłem, to na Mi5 osiągnąłem zapis na ten pendrive w porywach 14–16MB/s), więc tego czynnika nie bierz pod uwagę, prędkość Kingstona spoko wystarczy.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, latet napisał:

Nie jest aż taki duży: 38 mm x 18 mm x 8 mm. No, ale to już zależy, co dla kogo duże a co małe. W sumie to najmniejszy z wszystkich jakie posiadam, więc dla mnie on jest mały. Mniejsza łatwiej zgubić ;)

Nie mam w zwyczaju gubienia takich przedmiotów :P 

Ale najpierw trzeba wybłagać o 30 fps w 4K. Ciekawe kiedy Android 7 przyjdzie na mój telefon, może coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

Nie mam w zwyczaju gubienia takich przedmiotów :P 

Ale najpierw trzeba wybłagać o 30 fps w 4K. Ciekawe kiedy Android 7 przyjdzie na mój telefon, może coś się zmieni.

Nie żartuj. W Mi5 Android 7 nie zmienił FPS w filmach. Mogę się założyć, że nie poprawią tego także w MIUI9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Winiu89 napisał:

Ten sposób z Snapdragon camera pozwala nagrywać 4k/30fps?

Podobno tak, w linku masz sample video. Trzeba by nagrac zgrac na komp i zobaczyc czy naprawde jest te 30 fps. Kamera od Soniacza ogrania 30 fps spkojnie. Może jesteś chętny przetestować? ;]

Edytowane przez kamillm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno tak, w linku masz sample video. Trzeba by nagrac zgrac na komp i zobaczyc czy naprawde jest te 30 fps. Kamera od Soniacza ogrania 30 fps spkojnie. Może jesteś chętny przetestować? ;]

Dzisiaj nie mam czasu na zabawę, ale może się pobawię i sprawdzę w któryś dzień, chyba że ktoś sprawdzi wcześniej to dajcie znać

Wysłane z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Winiu89 napisał:

Ten sposób z Snapdragon camera pozwala nagrywać 4k/30fps?

Wysłane z Mi4c
 

Nie. Będzie 26,888. Nie ma sposobu na 30 fps bo jest to zablokowane głęboko w plikach systemowych smali.

8 minut temu, kamillm napisał:

Podobno tak, w linku masz sample video. Trzeba by nagrac zgrac na komp i zobaczyc czy naprawde jest te 30 fps. Kamera od Soniacza ogrania 30 fps spkojnie. Może jesteś chętny przetestować? ;]

Która kamera od soniacza? Gib link nau.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, galakty napisał:

Nie ma sposobu na 30 fps bo jest to zablokowane głęboko w plikach systemowych smali.

Skoro tak to zwracam honor @slimdick

4 minuty temu, galakty napisał:

Która kamera od soniacza?

IMX258

ale skoro to zablokowane softowo no to kij z tym ;] Aczkolwiek przetestowac można :D

2017-01-04 13_52_43-www.sony-semicon.co.jp_products_en_IS_sensor1_img_products_ProductBrief_IMX258_2.jpg

Edytowane przez kamillm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, galakty napisał:

To jest sensor, nie kamera :) 

To jest podzespol co się nazywa kamera :D Się dogadaliśmy :D a Kamera to się nazywa aplikacja :D A nie teraz ja posrałem, ale zostawię dla potomnych niech się śmieją z mojej głupoty, tak to sensor będzie :D

Edytowane przez kamillm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamillm napisał:

To jest podzespol co się nazywa kamera :D Się dogadaliśmy :D a Kamera to się nazywa aplikacja :D 

Mhm. Nie ma sensu testować bo sprawdziłem wszystko. Jedynie OppoCamera Color OS czyta bitrate z media_profiles, reszta nagrywa tak samo jak natywna aplikacja MIUI. Chyba, że ktoś ogarnia Androida i chce mu się pogrzebać w plikach i potem wypuścić softa to nie zatrzymuję :D 

EDIT: A czy na CM jest 30 fps w 4K? Ktoś coś?

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2017 o 13:56, galakty napisał:

Mhm. Nie ma sensu testować bo sprawdziłem wszystko. Jedynie OppoCamera Color OS czyta bitrate z media_profiles, reszta nagrywa tak samo jak natywna aplikacja MIUI. Chyba, że ktoś ogarnia Androida i chce mu się pogrzebać w plikach i potem wypuścić softa to nie zatrzymuję :D 

EDIT: A czy na CM jest 30 fps w 4K? Ktoś coś?

w 4k DCI mam 23,9 fps

w 4k UHD mam 26.8 fps

w fullhd jest 30fps bez mozliwosci zmiany. Mowa ofc o stockowej apce aparatu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...