Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z aktywnym ekranem podczas rozmowy. Normalnie telefon przyłożony do ucha powinien się wygaszać, w mojej sztuce mi4c ekran jest aktywny i bardzo często przez przypadek przerywa się połączenie, czy uruchamia jakieś aplikację. Mam wgrane xiaomi.eu. Coś w ustawieniach trzeba zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kamillm napisał:

Panie a idz Pan w chu.... z tymi metodami ;] Ja wole miflash.

Dobry program to program ktory pracuje wszedzie bez bledow ;] Takie jest moje zdanie. Tak btw. najlepiej jakby w ogole nie blokowali tych bootladerow bo to i tak jest bez sensu i tak wszyscy wgrywaja na te super zabezpieczenie ktorym jest zablokwoany bootlader swoje syfmiui.... No i po co te zgody, miunlocki itp. itd. Powinno byc tak jak w wiekoszosci telefonow, adb, komenda na unlock i tyle, a nie bawienie sie w zgody itp. itd.'

Wlasnie, zapewne tam wszystko by smigalo, ale jest problem z zablokowanym portem COM wiec moze dlatego nie robia na linuxa programow

Na większości telefonów to niczego nie wgrasz. Pamiętam jak miałem LG L5, matko... Żeby odblokować bootloader, to musiałem jakieś partycje zmieniać w terminalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, kamillm napisał:

Tak btw. najlepiej jakby w ogole nie blokowali tych bootladerow bo to i tak jest bez sensu i tak wszyscy wgrywaja na te super zabezpieczenie ktorym jest zablokwoany bootlader swoje syfmiui.... 

Skoro jest wgrane coś innego niż oryginalne MIUI, to BL siłą rzeczy musi być odblokowany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, janosikk napisał:

Mam problem z aktywnym ekranem podczas rozmowy. Normalnie telefon przyłożony do ucha powinien się wygaszać, w mojej sztuce mi4c ekran jest aktywny i bardzo często przez przypadek przerywa się połączenie, czy uruchamia jakieś aplikację. Mam wgrane xiaomi.eu. Coś w ustawieniach trzeba zmienić?

Moja żona miała tak w swojej sztuce mi4c. Miała stable MIUI xiaomi.eu sprzed bodaj 2 miesięcy. Wrzuciłem nowe i jest ok. Okazało się więc, że to był problem oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galakty napisał:

Pamiętam jak miałem LG L5, matko... Żeby odblokować bootloader, to musiałem jakieś partycje zmieniać w terminalu.

To dziwne bo kiedys robilem tego LG i soft od reki wgralem ;] Moze trafil Ci sie taki dziwny egzemplarz.

 

1 godzinę temu, Antyhaker napisał:

Skoro jest wgrane coś innego niż oryginalne MIUI, to BL siłą rzeczy musi być odblokowany ...

To racja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamillm napisał:

Powinno byc tak jak w wiekoszosci telefonow, adb, komenda na unlock i tyle, a nie bawienie sie w zgody itp. itd.'

Dawno temu, na moim pierwszym telefonie z Androidem, do odblokowania bootloadera była potrzebna zgoda producenta (którą to HTC zaczęło udzielać dopiero jakiś czas po tym, jak się w ogóle zainteresowałam tematem modowania). W zeszłym roku przez chwilę miałam Sony, w którym do odblokowania bootloadera była potrzebna zgoda producenta.

Fakt, że występowało się o zgodę przez formularz na stronie i nie trzeba było pisać maili łamanym ingliszem i wymyślać jakichś kosmicznych powodów, dla których chcę go odblokować, ale za to była udzielana dla konkretnego urządzenia z konkretnym IMEI. Nie wiem, jak jest teraz, bom nie na bieżąco z innymi markami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, magyarek napisał:

Fakt, że występowało się o zgodę przez formularz na stronie i nie trzeba było pisać maili łamanym ingliszem i wymyślać jakichś kosmicznych powodów, dla których chcę go odblokować, ale za to była udzielana dla konkretnego urządzenia z konkretnym IMEI. Nie wiem, jak jest teraz, bom nie na bieżąco z innymi markami

ale pewnie jak juz sie mialo zgodne to odblokowanie to byla bajka, czyli jeden klik i zrobione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Soniaku tak, on w ogóle był bardzo user friendly. Za to w HTC jeden kumpel odblokowywał mi bl, drugi rootował, i jak generalnie umiem przeklinać, tak tam byłam szczerze zachwycona ich inwencją twórczą w tym temacie, jaką wykazywali przy tej robocie. Obaj, niezależnie od siebie ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, latet napisał:

Nie, nieprawda. Wystarczy spreparować taki lewy rom w formacie dla MiFlash i wgrać w trybie EDL.

To próbuj - chętnie zobaczę efekty. Teoretyzować może każdy, a w praktyce nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, by było wgrane zmodyfikowane MIUI i jednocześnieBL był zablokowany :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Antyhaker napisał:

To próbuj - chętnie zobaczę efekty. Teoretyzować może każdy, a w praktyce nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, by było wgrane zmodyfikowane MIUI i jednocześnieBL był zablokowany :P 

Nawet na tym forum są wątki o wgrywaniu systemu na zablokowany BL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pisał do mnie koleś który miał Redmi 4 prime i miał jakiś syfmiui który przedstawiał się jako global (Redmi 4 nie ma global) więc miał problem z odblokowaniem bootloadera bo na tym syfie nie chciało odblokować. Więc tak, można mieć syf na zablokowany bootloader więc nie wiem jaki sens jest jego blokowanie

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Redmi2 napisał:


No sa wgrywane oficjalne miui z fastboot romu w trybie edl.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

W EDL można wgrać nie tylko oficjalny ROM. Dowodów na to nie brak. Masa ludzi kupuje tel. z zablokowanym BL oraz wgranym syfiastym ROM-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do osób, które mają wgrane MIUI 8.1.3 stable od xiaomi.eu. Wrzućcie mi screen'a z menu *#*#4636#*#* Status urządzenia1. Wcześniej zawsze była możliwość wyboru sieci. Jeszcze na 8.1.2 była a teraz nie ma. Chcę zobaczyć czy to tylko u mnie jakiś błąd.
f378b180a5110c1880ac4ec5530796c7.jpg

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, abberline napisał:

Mam prośbę do osób, które mają wgrane MIUI 8.1.3 stable od xiaomi.eu. Wrzućcie mi screen'a z menu *#*#4636#*#* Status urządzenia1. Wcześniej zawsze była możliwość wyboru sieci. Jeszcze na 8.1.2 była a teraz nie ma. Chcę zobaczyć czy to tylko u mnie jakiś błąd.
f378b180a5110c1880ac4ec5530796c7.jpg

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

@slimdick. pomoz koledze ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, abberline napisał:

Mam prośbę do osób, które mają wgrane MIUI 8.1.3 stable od xiaomi.eu. Wrzućcie mi screen'a z menu *#*#4636#*#* Status urządzenia1. Wcześniej zawsze była możliwość wyboru sieci. Jeszcze na 8.1.2 była a teraz nie ma. Chcę zobaczyć czy to tylko u mnie jakiś błąd.
f378b180a5110c1880ac4ec5530796c7.jpg

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

A może przesuń porostu paluchem do góry i się pojawi to co chcesz! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, abberline napisał:

@maciek04 jesteś geniuszem. Dziękuję Ci, dziękuję wszystkim!

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

Screena Ci nie poślę bo siedzę na PC ale mam taki sam komunikat duszpasterski jaki Ciebie, tj.: Informacja o lokalizacji z sieci komórkowej (wycofana). A nic przy telefonie nie kombinowałem. Na drugim urządzeniu - karta AERO2 jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, ostatnio mi4c 2/16 mojej żony, sam zamyka Facebooka (aplikacja została zatrzymana), wiesza Instagrama, przeglądarkę internetu i jeszcze jakieś aplikację. Zastanawiam gdzie może być problem?
Wersja miui 7.5.4.0 stable, i myślę czy miui 8 nie rozwiąże problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, lukaschels napisał:

Witam, mam pytanie, ostatnio mi4c 2/16 mojej żony, sam zamyka Facebooka (aplikacja została zatrzymana), wiesza Instagrama, przeglądarkę internetu i jeszcze jakieś aplikację. Zastanawiam gdzie może być problem?
Wersja miui 7.5.4.0 stable, i myślę czy miui 8 nie rozwiąże problemu

Korzystam z Facebooka Lite, Instagram i Chrome na 8.1.2 nie mam tych problemow ;] Pozdrawiam wypok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fatis napisał:

jak myślicie te plotki o miui 9 i androidzie 7 na mi4c to prawda czy tylko podpuszka ?

Przecież już będziesz miał zmienioną bazę androida na 7.0 od następnej dostępnej aktualizacji dla MI4C to po co te bzdury wypisujesz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slimdick napisał:

Przecież już będziesz miał zmienioną bazę androida na 7.0 od następnej dostępnej aktualizacji dla MI4C to po co te bzdury wypisujesz ??

nie doczytałem - Fajnie że pamiętają też o starszych modelach - cieszy mnie to :)

btw

zawsze mi się wydawało że forum jest od podyskutowania ale jeśli tobie zadanie pytania robi pod górkę że aż musisz walić takim tekstem to polecam relaks/yoge a przynajmniej spacer po świeżym, chłodnym powietrzu (chyba że jesteś z Krakowa to tylko po chłodnym). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...