Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, galakty napisał:

Czy Mi4C jest chronione dobrym szkłem? Łapie rysy? Polecacie kupić jakieś szkiełko na front? :) 

Moim zdaniem to co jest na powierzchni jest dość dobre, ale czy jest to szkło tego nie jestem pewien. Lepiej dać coś na front. W dziale "Akcesoria" jest wątek na ten temat. Zajrzyj tam a znajdziesz odpowiednie informacje :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kamillm napisał:

Mi4c mi4 i mi4i to chyba jeden i ten sam ekran wiec mozesz sobie zerknac

Hmmm... Na RN2 mam szkiełko naklejone, nożyczkami itp rysy nie zrobisz, ale raz przejechałem telefonem po biurku... Musiał być jakiś okruszek, nie wiem. Rysa tak głęboka, że szok. Nie mam pojęcia czemu tak się zrobiło. No i przy upadku chyba jednak lepiej mieć dodatkową warstwę, może uratować ekran, zamówiłem jakieś za 3$ to się naklei. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, galakty napisał:

Hmmm... Na RN2 mam szkiełko naklejone, nożyczkami itp rysy nie zrobisz, ale raz przejechałem telefonem po biurku... Musiał być jakiś okruszek, nie wiem. Rysa tak głęboka, że szok. Nie mam pojęcia czemu tak się zrobiło. No i przy upadku chyba jednak lepiej mieć dodatkową warstwę, może uratować ekran, zamówiłem jakieś za 3$ to się naklei. 

Bo to tak jest, kluczami nie zrobisz rysy, ale ziarenkiem piasku juz tak ;] Zerknij sobie na https://pl.wikipedia.org/wiki/Skala_twardości_Mohsa wszystko co twardsze jak kwarc rysuje szkla ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kamillm napisał:

Bo to tak jest, kluczami nie zrobisz rysy, ale ziarenkiem piasku juz tak ;] Zerknij sobie na https://pl.wikipedia.org/wiki/Skala_twardości_Mohsa wszystko co twardsze jak kwarc rysuje szkla ;]

Tylko skąd piasek na biurku, prędzej okruszek chleba bym o to posądzał :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galakty napisał:

Tylko skąd piasek na biurku, prędzej okruszek chleba bym o to posądzał :D 

Dlatego uważam, że dla ochrony ekranu, równie ważne, a może i ważniejsze, od szkła jest etui które wystaje ponad ekran o te 1-2 mm lub więcej. Wtedy możesz sobie do woli jeździć tel. po stole posypanym piaskiem (ekranem w dół) i żadne ziarenko nie dotknie ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, latet napisał:

Dlatego uważam, że dla ochrony ekranu, równie ważne, a może i ważniejsze, od szkła jest etui które wystaje ponad ekran o te 1-2 mm lub więcej. Wtedy możesz sobie do woli jeździć tel. po stole posypanym piaskiem (ekranem w dół) i żadne ziarenko nie dotknie ekranu.

Niestety jestem z tych osób, które jak kupują telefon to nie lubią pogrubiać / obrzydzać sprzętu. Szkło nakleję i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

Niestety jestem z tych osób, które jak kupują telefon to nie lubią pogrubiać / obrzydzać sprzętu. Szkło nakleję i tyle. 

Ja tam wręcz przeciwnie ;) I takim, co myślą tu podobnie jak ja, polecam np. to w załączniku.

Ale do takiej ochrony ekranu przed piaskiem na stole, jak opisałem, to przecież wystarczy większość przeźroczystych, cienkich silikonów. Większość uniemożliwi kontakt ekranu z podłożem.

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2016-12-013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

Nigdy w życiu bym tego nie założył :D 

Ostatnio widziałem osobę, która pytała czy jest takie etui na Mi Mixa :D

Nie tylko jest takie dla Mi Max, ale już je mam (bo po tym, jak dobrze mi się tego używa na Mi5, zamówiłem też dla Mi Max-a), choć mój niedoszły Mi Max pewnie już nigdy do mnie nie dotrze (jestem na etapie sporu via PayPal ze sklepem GeekBuying).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, latet napisał:

Nie tylko jest takie dla Mi Max, ale już je mam (bo po tym, jak dobrze mi się tego używa na Mi5, zamówiłem też dla Mi Max-a), choć mój niedoszły Mi Max pewnie już nigdy do mnie nie dotrze (jestem na etapie sporu via PayPal ze sklepem GeekBuying).

A bazarek Aliexpress odradzali... W sumie to nic nie stracisz, oprócz wyglądu ten telefon nic w sobie nie ma. A wideo to jakaś porażka do sześcianu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, latet napisał:

Dlatego uważam, że dla ochrony ekranu, równie ważne, a może i ważniejsze, od szkła jest etui które wystaje ponad ekran o te 1-2 mm lub więcej. Wtedy możesz sobie do woli jeździć tel. po stole posypanym piaskiem (ekranem w dół) i żadne ziarenko nie dotknie ekranu.

Nie do końca się zgodzę. Ja w swoim telefonie ekran porysowałem w kieszeni. Razem z kluczami nigdy go nie nosiłem, pieniędzmi też, ewentualnie chusteczkami higienicznymi..., więc musiały być jakieś piasek w kieszeni i etui by mnie nie uchroniło. 

2 godziny temu, galakty napisał:

Niestety jestem z tych osób, które jak kupują telefon to nie lubią pogrubiać / obrzydzać sprzętu. Szkło nakleję i tyle. 

Również jestem taką sobą. Jakiś czas temu kupiłem etui na telefon, nosiłem ale 3 dni i zdjąłem... Szkła/folii też nie naklejałem, czego teraz żałuje bo mam porysowany ekran (może mocno nie jest ale ryski widać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, Mi4C do kiedy produkowali? Bo zastanawiam się, czy przyjdzie ładnie z romem i od razu wgram deva, czy jednak przejdę przez odblokowanie bootloadera... Wysłałem w poniedziałek zgłoszenie o unlock, ale mam wrażenie, że nie dostanę

Kilka dni temu, robiłem znajomemu dwie sztuki od Goldwaya. Oba przyszły z syfnym globalem ale BL były odblokowane a więc wgranie MIUI Polska to była czysta przyjemność.

Wysłane z MI5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zielonyBB napisał:


Kilka dni temu, robiłem znajomemu dwie sztuki od Goldwaya. Oba przyszły z syfnym globalem ale BL były odblokowane a więc wgranie MIUI Polska to była czysta przyjemność.

Wysłane z MI5
 

Otóż to, wystarczy Flashify, wgranie TWRP a potem system i root i do widzenia :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

A po co china dev rom? W Mi4C trzeba?

Ja zawsze stosuje taka metode, zeby przeflashowac na dev soft, a zponiej dopiero TWRP i xioami.eu. Dzieki temu nie ma opcji ze zostana jakies smieci po syfmiui i nie ma opcji ze telefon bedzie zle dzialal (oczywiscie od storny sfotowej) juz nie raz ktos kiedys pisal, ze np zainstalowal od razu twrp  i xiaomi.eu a pozniej jakies chinskie krzaczki, albo np. aparat sie mu wykrzaczal. China dev => TWRP => xiaomi.eu to złota reguła w mi4c :) Z tego co wiem to china dev nie blokuje bootladera, a zreszta jak zablokuje jedna komenda z wiersza polecen i odblokowany, mi4c to idealny telefon :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kamillm napisał:

Ja zawsze stosuje taka metode, zeby przeflashowac na dev soft, a zponiej dopiero TWRP i xioami.eu. Dzieki temu nie ma opcji ze zostana jakies smieci po syfmiui i nie ma opcji ze telefon bedzie zle dzialal (oczywiscie od storny sfotowej) juz nie raz ktos kiedys pisal, ze np zainstalowal od razu twrp  i xiaomi.eu a pozniej jakies chinskie krzaczki, albo np. aparat sie mu wykrzaczal. China dev => TWRP => xiaomi.eu to złota reguła w mi4c :) Z tego co wiem to china dev nie blokuje bootladera, a zreszta jak zablokuje jedna komenda z wiersza polecen i odblokowany, mi4c to idealny telefon :D

Zbędne, nawet tutorial Acidowy nie przewiduje flash devu z Chin. Instalujesz TWRP, potem eu, teraz robiło się chyba factory reset lub wipe i od razu znowu instalacja eu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, galakty napisał:

Zbędne, nawet tutorial Acidowy nie przewiduje flash devu z Chin. Instalujesz TWRP, potem eu, teraz robiło się chyba factory reset lub wipe i od razu znowu instalacja eu. 

Ja tak robię, nie każdy musi ;) Mam wrazenie ze po tym zabiegu nie ma nigdy jakichkolwiek problemów, czy to np z fixami gpsu, wieszaniem apek, po prostu moje mi4c naprawdę jest stabilne, zero problemow. Byc moze nie potrzebnie to robie, no ale robie, cala operacja flash, twrp, xiaomi.eu to jakies 30 minut, a sumienie spokojne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamillm napisał:

Ja tak robię, nie każdy musi ;) Mam wrazenie ze po tym zabiegu nie ma nigdy jakichkolwiek problemów, czy to np z fixami gpsu, wieszaniem apek, po prostu moje mi4c naprawdę jest stabilne, zero problemow. Byc moze nie potrzebnie to robie, no ale robie, cala operacja flash, twrp, xiaomi.eu to jakies 30 minut, a sumienie spokojne ;)

Powiem Ci szczerze, że więcej czasu zajmuje instalacja sterowników i tych dupereli... Zawsze mam problem i nie wykrywa mi telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, galakty napisał:

Powiem Ci szczerze, że więcej czasu zajmuje instalacja sterowników i tych dupereli... Zawsze mam problem i nie wykrywa mi telefonu.

Ja mam odwieczny problem z edl komputer nie ogarnia mi miflasha do konca, takze rozumiem Cie :D Niestety xiaomi sie nie popisalo moim zdaniem zeby miec dzialajacego miflasha trzeba miec 64-bitowy system, a nie kazdy taki ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kamillm napisał:

Ja mam odwieczny problem z edl komputer nie ogarnia mi miflasha do konca, takze rozumiem Cie :D Niestety xiaomi sie nie popisalo moim zdaniem zeby miec dzialajacego miflasha trzeba miec 64-bitowy system, a nie kazdy taki ma

Chwila moment a ja myślałem że Miflash to jakiś program serwisowy a przeciętny użytkownik to korzysta z aktualizacji OTA albo przez Mi PC Suite ? Tak jak i przeciętny użytkownik nie korzysta z trybu EDL i nie odblokowuje bootloadera żeby wgrać nieoficjalne oprogramowanie. Więc twierdzenie że się xiaomi nie popisało jest jakieś dziwne ;) 

Jedyne co mogę się do nich doczepić to fakt że jak już dają możliwość oficjalnie odblokować bootloader to jest to przez aplikację na windowsa tak jakby nie było już linuxa albo osx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, slimdick napisał:

aktualizacji OTA albo przez Mi PC Suite

Panie a idz Pan w chu.... z tymi metodami ;] Ja wole miflash.

30 minut temu, slimdick napisał:

Więc twierdzenie że się xiaomi nie popisało jest jakieś dziwne ;) 

Dobry program to program ktory pracuje wszedzie bez bledow ;] Takie jest moje zdanie. Tak btw. najlepiej jakby w ogole nie blokowali tych bootladerow bo to i tak jest bez sensu i tak wszyscy wgrywaja na te super zabezpieczenie ktorym jest zablokwoany bootlader swoje syfmiui.... No i po co te zgody, miunlocki itp. itd. Powinno byc tak jak w wiekoszosci telefonow, adb, komenda na unlock i tyle, a nie bawienie sie w zgody itp. itd.'

32 minuty temu, slimdick napisał:

tak jakby nie było już linuxa

Wlasnie, zapewne tam wszystko by smigalo, ale jest problem z zablokowanym portem COM wiec moze dlatego nie robia na linuxa programow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...