Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, galakty napisał:

Lepiej daj znać jak to z pendrivem OTG jest, nigdy nie używałem. Potrzebny specjalny kabel po prostu?

Kabel OTG, albo pendrive dedykowany pod OTG, wybor nalezy do Ciebie ;]
 

7 minut temu, miklo napisał:

Google Camera raczej nie pójdzie

Potiwerdzam, ze sklep play nie da rady zainstalowac. Pewnie trezbaby kombinowac z jakimis APK z googla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, galakty napisał:

:o To super, google camera zainstaluje się normalnie nowa wersja ze sklepu (na 5.0 już nie da rady).

Aparat Google nie mam na liście aplikacji Google, ale mam go w historii aplikacji z mojego konta ;) Jak wpiszę w wyszukiwarce też nie znajduje.

Ale jest zainstalowany i pokazuje że zgodny z moim urządzeniem ;) Czyli dobrze że go wcześniej instalowałem na innym telefonie.

Zawsze można posłużyć się apk mirror ;) 

 

Zrzut ekranu z 2016-12-16 13-18-10.png

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, galakty napisał:

A ktoś używa z Was pendrive OTG? Możecie polecić? Żeby nie kopiowało się pięć lat ;) Albo kabelek, bo pendrive mam a nie chcę pod usb-C specjalnego.

Nie koniecznie z tej aukcji ale taki model http://allegro.pl/pendrive-kingston-microduo-3c-64gb-usb-3-1-usb-c-i6627973107.html

Z kabelkiem daj sobie spokój :D 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, slimdick napisał:

Wystarczy się trochę wstrzymać na aktualizację wersji androida do 7 i nie trzeba będzie żadnych kombinacji ;) 

Niekoniecznie. Sam Android 7 nie oznacza CameraAPIv2. Jest już kilka custom ROMów na mi4c (nawet na Android 7.1.1) i żaden z nich nie udostępnia CameraAPIv2,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2016 o 15:45, slimdick napisał:

Moim skromnym zdaniem takie objawy to zazwyczaj problem oprogramowania. Kolega @grzeesiek233to powinien napisać co to za wersje ma zainstalowaną na swoim świeżo kupionym telefonie, z racji że jest to jego pierwszy post na forum to zakładam że wersja "Global" ;) 

Moja wersja  miui to 6.5.26 od xiaomi.eu.Dzisiaj jak dzwoniłem to o dziwo normalny ekran był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Redmi2 napisał:

Ja :-) poczujesz na aparacie, jakosci dzwieku jest tez kilka funkcji ze rn2 nie ma co sa w mi4c, bedziesz mial takze 7.0 a nie 5.0.2 :-) .

Z wygladu dla mnie oba super, duzo ladniejszy design niz r3 i rn3 :-)

Brak takze problemu z bt i gps.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Chociażby dt2w jest, dzięki temu nie umrze mi przycisk power jak w Redmi... Generalnie Mi5 strasznie mi się podoba, ale mocy procesora nie wykorzystam bo nie gram, a dla samego OIS i czytnika palców... No wiesz, nie bardzo się opłaca. 

A jak z baterią? Tak samo jak w RN2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, galakty napisał:

Chociażby dt2w jest, dzięki temu nie umrze mi przycisk power jak w Redmi... Generalnie Mi5 strasznie mi się podoba, ale mocy procesora nie wykorzystam bo nie gram, a dla samego OIS i czytnika palców... No wiesz, nie bardzo się opłaca. 

A jak z baterią? Tak samo jak w RN2?

Ja na mi4c spokojnie dobijam do 2 dni przy takim normalnym użytkowaniu. Kilka sms, pare rozmow, mail, troche spotify. Jakbym uzywal tylko do sms i polaczenia to pewnie z 3 dni bym pocisnal na jednym ładowaniu 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamówiłem Xiaomi Mi4c od Technosa i tak jak zawsze byłem zachwycony jakością wykonania produktów Xiaomi to teraz ciężko mi uwierzyć, że to oryginał. A samych Mi4c już kupiłem i przerobiłem z dobrych 6 sztuk. Sam używam i również dla porównania mam jeden w kolorze białym, który odebrałem parę dni temu prosto z Chin.

Generalnie przy zamówieniu zażyczyłem sobie, aby telefon przyszedł w oryginalnej folii i tak też się stało. Sam telefon ma:

- zupełnie inną, taką bardziej chropowatą fakturę obudowy (również lekko inna kolorystyka niż mój),
- wystającą tackę kart sim oraz nieregularne wybrzuszenia w tym miejscu na samej obudowie (tak jakby więcej farby i takie bąble),
- znacznie mniej zaokrąglony otwór wejścia ładowarki i przede wszystkim źle spasowany - otwór jest znacznie niżej samego złącza. Oprócz tego ponownie jakieś dziwne defekty wykonania tego otworu,
- lekko pod kątem i krzywo wycięty otwór na mikrofon,
- dwa wyraźnie paski po bokach obudowy,
- przezroczysta zaślepka na podczerwień, mimo, że w każdym innym egzemplarzu w tym swoim miałem czarną,
- brak folijki na oczku aparatu (również na każdym egzemplarzu to było),
- porażające niedoróbki w obrębie aparatu właśnie. Tak jak w innych egzemplarzach na diodzie doświetlającej są wyraźnie widoczne "okręgi" zmniejszające się i jest to dobrze wykonane - tak tu jest matowy wciśnięty przezroczysty kawałek plastiku (z poświatą jak po super glue) przez który są normalnie widoczne prostokątne diody na płycie głównej,
- ponadto na obudowie w miejscu diody oraz dziurki obok do redukcji szumów również są jakieś nierówności i wybrzuszenia,
- przyciski działają bardzo dziwnie - tzn tak jakby ciężko "odbijają", tak jakby nie chciał odbijać. Nigdy nie spotkałem się z takim czymś,


Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją? Czy Xiaomi tak obniżyło jakość produkcji (w co nie chce mi się wierzyć)? Telefon jest z 2016.07, a przynajmniej tak jest napisane na kartoniku. Generalnie karton, folia, naklejki, akcesoria mówią, że to oryginał. Sam telefon jakbym miał ocenić na podstawie tego co widzę i ile już Mi4c w życiu widziałem i jakiego używam określiłbym jako podróbkę albo jakiś bubel, który dostał Technos (o ile to w ogóle możliwe). 

Pozdrawiam,
Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jelennn napisał:

Witam,

Zamówiłem Xiaomi Mi4c od Technosa i tak jak zawsze byłem zachwycony jakością wykonania produktów Xiaomi to teraz ciężko mi uwierzyć, że to oryginał. A samych Mi4c już kupiłem i przerobiłem z dobrych 6 sztuk. Sam używam i również dla porównania mam jeden w kolorze białym, który odebrałem parę dni temu prosto z Chin.

Generalnie przy zamówieniu zażyczyłem sobie, aby telefon przyszedł w oryginalnej folii i tak też się stało. Sam telefon ma:

- zupełnie inną, taką bardziej chropowatą fakturę obudowy (również lekko inna kolorystyka niż mój),
- wystającą tackę kart sim oraz nieregularne wybrzuszenia w tym miejscu na samej obudowie (tak jakby więcej farby i takie bąble),
- znacznie mniej zaokrąglony otwór wejścia ładowarki i przede wszystkim źle spasowany - otwór jest znacznie niżej samego złącza. Oprócz tego ponownie jakieś dziwne defekty wykonania tego otworu,
- lekko pod kątem i krzywo wycięty otwór na mikrofon,
- dwa wyraźnie paski po bokach obudowy,
- przezroczysta zaślepka na podczerwień, mimo, że w każdym innym egzemplarzu w tym swoim miałem czarną,
- brak folijki na oczku aparatu (również na każdym egzemplarzu to było),
- porażające niedoróbki w obrębie aparatu właśnie. Tak jak w innych egzemplarzach na diodzie doświetlającej są wyraźnie widoczne "okręgi" zmniejszające się i jest to dobrze wykonane - tak tu jest matowy wciśnięty przezroczysty kawałek plastiku (z poświatą jak po super glue) przez który są normalnie widoczne prostokątne diody na płycie głównej,
- ponadto na obudowie w miejscu diody oraz dziurki obok do redukcji szumów również są jakieś nierówności i wybrzuszenia,
- przyciski działają bardzo dziwnie - tzn tak jakby ciężko "odbijają", tak jakby nie chciał odbijać. Nigdy nie spotkałem się z takim czymś,


Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją? Czy Xiaomi tak obniżyło jakość produkcji (w co nie chce mi się wierzyć)? Telefon jest z 2016.07, a przynajmniej tak jest napisane na kartoniku. Generalnie karton, folia, naklejki, akcesoria mówią, że to oryginał. Sam telefon jakbym miał ocenić na podstawie tego co widzę i ile już Mi4c w życiu widziałem i jakiego używam określiłbym jako podróbkę albo jakiś bubel, który dostał Technos (o ile to w ogóle możliwe). 

Pozdrawiam,
Z góry dzięki za pomoc.

100% opisu wskazuje na bardzo marną podróbę tylnej obudowy, reszta - nie wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Redmi2 napisał:

Przeciez mozesz sprawdzic tel za pomoca mi verifity ze wspolpraca strony jd.com gdzie wyswietli Ci imei, date zakupu, model i ile razy byl sprawdzany.

A drugi sposob to strona

http://www.mi.com/verify/#secur_en

W pierwszej zakladce mozna sprawdzic za pomoca kodu zdrapki jesli takowy masz, a w drugiej zakladce za pomoca imei i serial number. Cos dlugo mi sie wydaje az za dlugo produkuja mi4c jak lipiec 2016

Trzeci to miflash w edl/fastboot lub wgranie miuipolska. Na podrobce nie przejdzie.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Zdrapki nie ma, bo to jest Mi4c. Jak podawałem tam imei + SN to rozpoznawało urządzenie poprawnie, ale nie podawało adresu ani terminu dostarczenia. 

Nie chce się bawić specjalnie w jakieś wgrywanie itd., ponieważ te wady i niedoróbki są dla mnie nie do przyjęcia. Są dla mnie niespotykane w żadnym z wielu poprzednich egzemplarzy. Na razie chcę rozeznać teren czy ktoś coś podobnego doświadczył żebym wiedział co z tym robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slimdick napisał:

@jelennnzamawiasz telefon innym kolorze niż mają na stanie to Ci po prostu obudowę podmienili na inną, zamiennik co tu się jeszcze zastanawiać i pisać wiersze na pół strony :D 

"Generalnie przy zamówieniu zażyczyłem sobie, aby telefon przyszedł w oryginalnej folii i tak też się stało."

Czytaj -> fabrycznie zafoliowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jelennn napisał:

"Generalnie przy zamówieniu zażyczyłem sobie, aby telefon przyszedł w oryginalnej folii i tak też się stało."

Czytaj -> fabrycznie zafoliowany.

Jak masz wątpliwości co do oryginalności sprzętu to zainstaluj antutu officer i postępuj zgodnie z instrukcją.

Jak dla mnie to masz trefną pokrywę urządzenia.

@kamillm jaką wersję softu obecnie masz?

Edytowane przez Eduardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, galakty napisał:

Ty myślisz że to problem folię zgrzać drugi raz? :) 

Nie. Wiem, że to nie jest żaden problem. Nigdy w życiu bym nie przypuszczał, że JAKIKOLWIEK SKLEP będzie na tyle chamski, żeby posuwać się do takich czynów, czyli podmieniania klapek i grzania folii na kartonie w telefonie za 600zł. Maksymalna żenada. 

18 godzin temu, slimdick napisał:

@jelennndobra weź już nie osłabiaj ;) 

Wyluzuj trochę :) JW. Ponadto chciałem się dowiedzieć czy ktoś miał już takim cyrkiem do czynienia. 

17 godzin temu, Redmi2 napisał:


A jaki mial tam soft :-) ? Dokladnie jaki rom i czy btl byl zablokowany czy odblokowany.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Ojj nie powiem. Był rozładowany i przy próbie włączenia czerwona dioda i siadł od razu. A mi szczerze powiedziawszy po oględzinach zewnętrznych odechciało się cokolwiek z nim robić i go uruchamiać. 

17 godzin temu, Eduardo napisał:

Jak masz wątpliwości co do oryginalności sprzętu to zainstaluj antutu officer i postępuj zgodnie z instrukcją.

Jak dla mnie to masz trefną pokrywę urządzenia.

@kamillm jaką wersję softu obecnie masz?

No wygląda na oryginalny telefon z podróbką obudowy, ale JW nie chce mi się nawet już tego sprawdzać. Pozostaje walka z Technosem o pełnowartościowy towar zgodny z umową lub zwrot kasy.

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc i utwierdzenie mnie w przekonaniu o podróbce. 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jelennn napisał:

Nie. Wiem, że to nie jest żaden problem. Nigdy w życiu bym nie przypuszczał, że JAKIKOLWIEK SKLEP będzie na tyle chamski, żeby posuwać się do takich czynów, czyli podmieniania klapek i grzania folii na kartonie w telefonie za 600zł. Maksymalna żenada. 

Oj to widocznie nie miałeś tego "szczęścia". A telefon jest oryginalny? Jak tak, to może niech Ci wyślą oryginalną klapkę + narzędzia i sobie wymień. Chociaż ja bym odesłał jak najszybciej, szkoda nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2016 o 13:44, galakty napisał:

A ktoś używa z Was pendrive OTG? Możecie polecić? Żeby nie kopiowało się pięć lat ;) Albo kabelek, bo pendrive mam a nie chcę pod usb-C specjalnego.

Używam na okrągło ;) W sumie mogę polecić taki: https://www.aliexpress.com/item/2016-Sandisk-128GB-SDDDC2-Extreme-Type-C-USB3-1-Dual-OTG-USB-Flash-Drive-64GB-high/32721229772.html

Kupiłem dwa egz. - 32 i 64 GB. Nie licząc tego, że się mocno grzeją, to działają bez zastrzeżeń. Zmierzone testem Cristal Disk Mark prędkości dla wersji 32GB to: 146 MB/s odczyt i 82 MB/s zapis, więc całkiem spoko, choć nie jest to mój najszybszy pendrive. Prędkość kopiowania dużych plików z Mi5 na bezp. podłączony pendrive: 24 MB/s, no bo choć ten tel. ma port USB-C, który mógłby działać szybko, to funkcjonalnie pracuje w standardzie USB2.0. O ile wiem, żadem Xiaomi nie ma jeszcze większych prędkości poprzez USB-C.

Ale kabelek (lub przejściówkę) OTG też kup, aby móc podłączać pendrive'a do telefonów z wejściem USB starego typu (mikro-B), jak Redmi.

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób zmienić czcionkę w telefonie? Po wejściu w "krój czcionki mam tylko jedną. Znalazłem na forum : Zmiana rodzaju czcionki w MIUI 8 ale dochodzę do miejsca żeby wskazać motyw ale nie wiem gdzie one są instalowane. 

Chodzi mi głównie o powiększenie cyfr w dialerze bo są słabo widoczne

Edytowane przez pablo183
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...