Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

@bumbum35

Syf Cie nie urządza, chyba że telefon ma być używany jako przycisk do papieru. Nie proś żeby Ci coś wgrywał - możliwe że dostaniesz mi4c bez zablokowanego BL i sobie wgrasz xiaomi.eu normalnie (no, w miare normalnie...). Jak Ci wgra najnowszy oficjalny to zblokuje BL. Zresztą - co wy sie tak boicie tego ewentualnego odblokowywania BL? Pare minut i gotowe, tylko wniosek wcześniej złożyć...

 

Syf jakoś tam działa, ale jeśli chcesz telefon który się wiesza, wywala randomowo błędy, reklamy, przestają mu działać peryferia, to weź sobie kup jakiegoś samsunga czy coś, a nie baw sie w xiaomi.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wtbn napisał:

Syf Cie nie urządza, chyba że telefon ma być używany jako przycisk do papieru.

Nie przesadzajmy, to z tym niby syfem smartphon jest martwy? Nie uruchomi się? Pytam tylko na ile będzie uzyteczny? Ma byc dla żony która korzysta tylko z sklepu Google, przeglądarki, odbiera maile i robi fotki. Nigdy nawet nie zajrzy do ustawień, a ze zna język angielski to nie musi nawet polskiego być, no chyba że same krzaki będą chinskie.

6 minut temu, wtbn napisał:

co wy sie tak boicie tego ewentualnego odblokowywania BL? Pare minut i gotowe, tylko wniosek wcześniej złożyć...

No ja akurat tego się boję bo w moim RN3Pro nie udało się odblokowac. Błąd 50% podczas odblokowywania. No ale ja akurat z czystej ciekawosci chciałem to zrobic bo nie miałem zamiaru zmieniać mojego Globala na inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Mi4C obojetnie skad, zainstaluj xioami eu 7.5.4.0 i ciesz sie dobrym telefonem. 

@Antyhaker zaklinaj sobie co chcesz. W moim odczuciu jednak wole xiaomi.eu niz china stable soft do xiaomi mi4c (mimo ze jest tam jezyk polski) takie moje zdanie i takim zdaniem sie dziele z innymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, kamillm napisał:

Kup sobie Mi4C obojetnie skad, zainstaluj xioami eu 7.5.4.0 i ciesz sie dobrym telefonem. 

@Antyhaker zaklinaj sobie co chcesz. W moim odczuciu jednak wole xiaomi.eu niz china stable soft do xiaomi mi4c (mimo ze jest tam jezyk polski) takie moje zdanie i takim zdaniem sie dziele z innymi. 

xiaomi.eu_multi_MI4c_6.11.3_v8-5.1  taki znalazłem w dziale download https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=126471 czy będzie OK? Miui wgrywałem juz tym sposobem wiele razy do RN więc nie bedę miał problemu o ile bootloader będzie odblokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamillm napisał:

@Antyhaker zaklinaj sobie co chcesz. W moim odczuciu jednak wole xiaomi.eu niz china stable soft do xiaomi mi4c (mimo ze jest tam jezyk polski) takie moje zdanie i takim zdaniem sie dziele z innymi. 

Czy Ty czytasz, co ja w ogóle piszę? Ten "stable" jest od xiaomi.eu - nawet Ci link podałem ...

 

3 godziny temu, bumbum35 napisał:

No własnie chodzi mi o ten "syf", czy to faktycznie syf bedzie czy kazać zmienic na China? Bo może wystarczy ten niby "syf"? Przecierz język Polski będzie i google play, czego więcej trzeba?

Polecam nie wchodzić w polemikę, bo dla nich wszystko inne niż xiaomi.eu / MIUIPolska to syf ... Można spokojnie używać i nie sprawia on żadnego problemu, choć to też nie reguła - wszystko zależy od sprzedawcy i jego uczciwości. Ja osobiście kupowałem na IBG i nie mam na co narzekać.

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Antyhaker napisał:

Czy Ty czytasz, co ja w ogóle piszę? Ten "stable" jest od xiaomi.eu - nawet Ci link podałem ...

Polecam nie wchodzić w polemikę, bo dla nich wszystko inne niż xiaomi.eu / MIUIPolska to syf ... Można spokojnie używać i nie sprawia on żadnego problemu, choć to też nie reguła - wszystko zależy od sprzedawcy i jego uczciwości. Ja osobiście kupowałem na IBG i nie mam na co narzekać.

Zależy kto co potrzebuje, jeden zainstaluje i będzie miał jezyk polski i to będzie szczyt marzeń, inny będzie co tydzień aktualizował i szukał dziury w całym i takiemu nie dogodzisz... ja mam Miuipolska ale pewnie jak bym nie miał wiedzy i by mi sie nie chciało to nie przeszkadzałby mi China z językiem PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamillm napisał:

@Antyhaker. Nono tylko link nie dzialal, dobra nie klocmy sie, ja do Ciebie nic nie mam

@bumbum35. Zainstaluj 7.5.4.0 xiaomi.eu stable - to chyba najstabilniejszy soft na mi4c

https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424948894

Nie działał? Mi tam działa :P W każdym razie to link do strony pobierania dostępny na MIUIPolska w dziale "Pobierz MIUI" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po dłuższej przerwie na forum. Od grudnia zeszłego roku nie aktualizowałem systemu (na teflonie obecnie MIUI POLSKA 5.12.31). Telefon śmiga, nic się nie dzieje - jestem zadowolony. Jednak zastanawiam się czy ze względów bezpieczeństwa nie byłoby dobrze uaktualnić system. Wiem że trochę się pozmieniało i jakoś od pierwszego kwartału 2016 MIUI POLSKA nie jest rozwijany. Proszę o podpowiedź, jakie mam teraz możliwości - którą wersję zainstalować (proszę o link do tutorialu i wersji) oraz główne za i przeciw jej posiadania. Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po dłuższej przerwie na forum. Od grudnia zeszłego roku nie aktualizowałem systemu (na teflonie obecnie MIUI POLSKA 5.12.31). Telefon śmiga, nic się nie dzieje - jestem zadowolony. Jednak zastanawiam się czy ze względów bezpieczeństwa nie byłoby dobrze uaktualnić system. Wiem że trochę się pozmieniało i jakoś od pierwszego kwartału 2016 MIUI POLSKA nie jest rozwijany. Proszę o podpowiedź, jakie mam teraz możliwości - którą wersję zainstalować (proszę o link do tutorialu i wersji) oraz główne za i przeciw jej posiadania. Z góry dzięki


7.5.4.0 chyba najlepszy soft do mi4c

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, madstorm napisał:

 Wiem że trochę się pozmieniało i jakoś od pierwszego kwartału 2016 MIUI POLSKA nie jest rozwijany.

Jest rozwijany pod nazwą MIUI EU ;)

 

12 godzin temu, kamillm napisał:


7.5.4.0 chyba najlepszy soft do mi4c

 

A mógłbyś to uzasadnić? Np. co działa w tej wersji, a nie działa (poprawnie) w innych? Albo jakich błędów nie ma tylko w tej wersji? I czy ta opinia powstała w oparciu o dane od jakiejś większej grupy użytkowników tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, latet napisał:

A mógłbyś to uzasadnić? Np. co działa w tej wersji, a nie działa (poprawnie) w innych? Albo jakich błędów nie ma tylko w tej wersji? I czy ta opinia powstała w oparciu o dane od jakiejś większej grupy użytkowników tego modelu?

Ogolnie tak, dziala wszystko, bledow brak. Wiele razy pytalem i wszyscy polecali mi ten soft. W poprzednim mi4c szwagrowi zainstalowalem i mowi ze wszystko jest ok narazie (uzywa ok. 3 tygodni) do mnie lada moment tez przyleci mi4c i sobie tez instaluje ten soft. Chyba najstabilniejszy i najbardziej polecany do tego aby nie miec zadnych klopotow z telefonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2016 o 15:00, Antyhaker napisał:

Panie, skoro jest tam "syf-MIUI" (chryste, jeszcze nie widział, a już opinie znawcy wypisuje) to BL musi być odblokowany, więc jak może być niby jeszcze prościej?

Nieprawda. Te syf-MIUI są wgrywane w trybie EDL, więc nie musi być odblokowany BL.

7 minut temu, kamillm napisał:

Ogolnie tak, dziala wszystko, bledow brak. Wiele razy pytalem i wszyscy polecali mi ten soft. W poprzednim mi4c szwagrowi zainstalowalem i mowi ze wszystko jest ok narazie (uzywa ok. 3 tygodni) do mnie lada moment tez przyleci mi4c i sobie tez instaluje ten soft. Chyba najstabilniejszy i najbardziej polecany do tego aby nie miec zadnych klopotow z telefonem

Dzięki, ściągam. Choć to wydanie z lipca... straszny staroć. No i MIUI7, a już się dawno do 8 przyzwyczaiłem. Ewentualnie na 7.5.4.0 po prostu potestuję telefon wnikliwie parę tygodni, a potem zaktualizuję, to jak coś się pogorszy (np. sprawność GPS albo jakość rozmów, filmów, dźwięku w filmach czy zdjęć), to przynajmniej będę wiedział, że to wina softu, a nie sprzętu.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, latet napisał:

Nieprawda. Te syf-MIUI są wgrywane w trybie EDL, więc nie musi być odblokowany BL.

Dzięki, ściągam. Choć to wydanie z lipca... straszny staroć. No i MIUI7, a już się dawno do 8 przyzwyczaiłem.

Co do bootloadera masz całkowita racje. @Antyhaker. Troche poplynal z tym stwierdzeniem. Wiem ze staroc, ale coz nie wszystko co nowe jest lepsze. MIUI 8 kiedys mi ktos napisał, ze kazdemu chodzi inaczej jednemu to nie dziala drugiemu tamto. Czy ja wiem czy z lipca to staroc, nawet 6 miesiecy nie ma....  ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kamillm napisał:

Co do bootloadera masz całkowita racje. @Antyhaker. Troche poplynal z tym stwierdzeniem. Wiem ze staroc, ale coz nie wszystko co nowe jest lepsze. MIUI 8 kiedys mi ktos napisał, ze kazdemu chodzi inaczej jednemu to nie dziala drugiemu tamto. Czy ja wiem czy z lipca to staroc, nawet 6 miesiecy nie ma....  ;D

No wiesz, w aspekcie luk bezpieczeństwa (które wbrew pozorom Xiaomi łata w miarę szybko i sprawnie, choć w changelogach o tym cisza), to jednak jest staroć. Ale z drugiej strony, ja go kupuję ze względu na świetny stosunek jakość/cena jako zawodnika rezerwowego do szuflady i testów, więc generalnie - whatever ;)

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, latet napisał:

No wiesz, w aspekcie luk bezpieczeństwa (które wbrew pozorom Xiaomi łata w miarę szybko i sprawnie, choć w changelogach o tym cisza), to jednak jest staroć.

I co oni mi wykradna z tego telefonu, jakies zdjecie czy smsa, na co mi te super zabezpieczenia. Mam taka zasade ze z aplikacji bankowych nie korzystam na telefonie, resztę moga krasc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, kamillm napisał:

I co oni mi wykradna z tego telefonu, jakies zdjecie czy smsa, na co mi te super zabezpieczenia. Mam taka zasade ze z aplikacji bankowych nie korzystam na telefonie, resztę moga krasc ;)

Cóż, oby nigdy życie Cię nie nauczyło, jak nieprzyjemne mogą być skutki zdalnego przejęcia telefonu przez osobę trzecią, nawet, jeśli się nie korzysta z apek bankowych. Mnie, niestety, już nauczyło.

Twoja wypowiedź mi przypomniała pewne zdarzenie sprzed lat. Znajomemu włamali się do auta. To były czasy, gdzie masowo kradziono radia itp. On tam nie miał radia, ani nic cennego, więc niczego nie ukradli. Za to... nasrali mu na siedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, latet napisał:

Cóż, oby nigdy życie Cię nie nauczyło, jak nieprzyjemne mogą być skutki zdalnego przejęcia telefonu przez osobę trzecią, nawet, jeśli się nie korzysta z apek bankowych. Mnie, niestety, już nauczyło.

Twoja wypowiedź mi przypomniała pewne zdarzenie sprzed lat. Znajomemu włamali się do auta. To były czasy, gdzie masowo kradziono radia itp. On tam nie miał radia, ani nic cennego, więc niczego nie ukradli. Za to... nasrali mu na siedzenie.

Rozwiniesz swoja historie? Zaciekawiła mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem tego modelu. W związku z tym mam kila pytań.

1. Czy jest jakaś aktualizacja do android 6.0 ?

2. Gdzie najlepiej zamówić ten telefon ? aliexpress jak podaje @bumbum35

3. Czy ktoś orientuje się jak działa gwarancja przez aliexpress? Widzę, że jest możliwość wykupienia opcji "One-year replacemnt warranty in Poland" za 8$.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, lexom napisał:

 

37 minut temu, lexom napisał:

Zastanawiam się nad zakupem tego modelu. W związku z tym mam kila pytań.

1. Czy jest jakaś aktualizacja do android 6.0 ?

2. Gdzie najlepiej zamówić ten telefon ? aliexpress jak podaje @bumbum35

3. Czy ktoś orientuje się jak działa gwarancja przez aliexpress? Widzę, że jest możliwość wykupienia opcji "One-year replacemnt warranty in Poland" za 8$.

 

1. Na chwilę obecną 5.1 xiaomi.eu

2. Najlepiej wg mnie taki sprzet kupowac na: banggood, gearbest, geekbuying, ibuygo 

3. W innych Państwach roznie dzialala, czasami byla olewana, nie wiem jak w Polsce, narazie brak takich informacji, nie wiem czy ktoa juz z niej korzystal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamillm napisał:

Nasuwa się tylko pytanie, czy naprawde warto tyle pieniendzy wiecej placic za ta gwarancje. ibuygo to chyba najdrozszy sklep z XIaomi.

To jest bardzo dobre pytanie, które jednak nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi. Każdy sobie sam musi indywidualnie odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, latet napisał:

To jest bardzo dobre pytanie, które jednak nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi. Każdy sobie sam musi indywidualnie odpowiedzieć.

Jedni mieli z 50 telefonów żadne do serwisu nie musiał być oddany a drugi będzie taki który będzie po kilka razy oddawał do serwisu jeden telefon i tak przy każdym modelu.

Mi osobiście gwarancja na Xiaomi jest nie potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do osób które kożystaja z Wi-Fi 5Ghz posiadam router archer C1200 porty gigabitowe na 5Ghz po Wi-Fi max 867Mb/s karta w mi4c jest 866Mb/s jakie prędkości uzyskujecie przy bdb zasięgu ,bo posiadam Internet światłowodowy prędkość 300 Mb/s a w speedteście osiągam max 100 Mb/s i nie wiem czy to max co potrafi tel. Czy po prostu dostawca coś mąci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, abudabdi napisał:

Witam mam pytanie do osób które kożystaja z Wi-Fi 5Ghz posiadam router archer C1200 porty gigabitowe na 5Ghz po Wi-Fi max 867Mb/s karta w mi4c jest 866Mb/s jakie prędkości uzyskujecie przy bdb zasięgu ,bo posiadam Internet światłowodowy prędkość 300 Mb/s a w speedteście osiągam max 100 Mb/s i nie wiem czy to max co potrafi tel. Czy po prostu dostawca coś mąci.

MIUI posiada zmianę WI-FI na 5 GHz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...